Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Köszi a gyors válaszokat! :compress:

Egyszer nyáron mentem full tankkal 800 km-t, vegyes használatban, általában hétvégén volt vidéki út is. Ha 52 a tank, akkor elvileg 6,5L a fogyasztásom :( Végre valami jó :lol:

Ami az alapjáratot illeti, vegyem úgy hogy az elektronika nem szabályozza rendesen?

Van gépkönyvem, a kesztyűtartóban. Egyszer még az elején megnéztem, de teljesen általános infók vannak benne, semmi műszaki. Pl. a piszkos műszerfalat semleges tisztítószeres vízbe áztatott törlőkendővel kell tisztítani......azóta sem próbáltam így 8)

Az artúr az tulajdonképpen arthur :(

Link to comment
Megosztás:

...Van gépkönyvem, a kesztyűtartóban. Egyszer még az elején megnéztem, de teljesen általános infók vannak benne, semmi műszaki. Pl. a piszkos műszerfalat semleges tisztítószeres vízbe áztatott törlőkendővel kell tisztítani......azóta sem próbáltam így 8) ...

Pedig van a végén egy "Műszaki adatok" fejezet is. Ott pl van "Feltöltési mennyiségek" alfejezet is...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap riasztó dolgot tapasztaltam az autón...Az M3-on haladtam, mikor arra lettem figyelmes, hogy kigyulladt a motorvezérlés jelzése a műszerfalon (sárga,motort ábrázoló visszajelző). Természetesen azonnal megálltam. Alapjáraton 1000-2000 között liftezett a motor, mintha gyorsan egymás után nyomogattam volna a gázpedált. Leállítottam, ismét indítottam, de ugyanazok a tünetek. Mivel az olaj és víz rendben volt, gondoltam lassan elindulok, a pálya mellett mégsem maradhatok. Kb 100-200m megtétele után hirtelen abbahagyta, visszajelzés kialudt, minden rendben volt. Még mentem aznap kb. 50 km-t, de nem jelentkezett ismét a hiba. Van valakinek ötlete, hogy ez mi lehetett? Számítsak valami meghibásodásra? Sok éve van autóm, de még ilyen hibajelenséggel nem találkoztam...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tegnap riasztó dolgot tapasztaltam az autón...Az M3-on haladtam, mikor arra lettem figyelmes, hogy kigyulladt a motorvezérlés jelzése a műszerfalon (sárga,motort ábrázoló visszajelző). Természetesen azonnal megálltam. Alapjáraton 1000-2000 között liftezett a motor, mintha gyorsan egymás után nyomogattam volna a gázpedált. Leállítottam, ismét indítottam, de ugyanazok a tünetek. Mivel az olaj és víz rendben volt, gondoltam lassan elindulok, a pálya mellett mégsem maradhatok. Kb 100-200m megtétele után hirtelen abbahagyta, visszajelzés kialudt, minden rendben volt. Még mentem aznap kb. 50 km-t, de nem jelentkezett ismét a hiba. Van valakinek ötlete, hogy ez mi lehetett? Számítsak valami meghibásodásra? Sok éve van autóm, de még ilyen hibajelenséggel nem találkoztam...

Hali!

Szerintem mindenféleképpen nézesd meg szervízben az autód, mert a visszajelző lámpa felgyulladása nem lehetett véletlen. Jobb az elővigyázatosság, mint hogy nagyobb probléma legyen. Szerintem :wink:

Link to comment
Megosztás:

Idén februárban vettem egy Astra Classic II. 1,4-est Twinport motorral. A kocsi átvételékor javasolták, hogy 1500-2000 km körül cseréltessem le az olajat. A szervízkönyvben viszont erre nem találtam utalást. Szerintetek érdemes 16000 Ft-ért lecseréltetni az olajat, vagy ez csak a szervizek érdeke. Mi a tapasztalat a fogyasztásról,- valóban ez a tipusú motor kb. fél literrel fogyaszt kevesebbet.

Eddig megelégedve használom a kocsit, csak egy dolog zavar, hogy meleg üzemmódban alapjáratban olyan a hangja mint egy kis cséplőgép. Ez a Twinport jellegzetessége?

Link to comment
Megosztás:

Idén februárban vettem egy Astra Classic II. 1,4-est Twinport motorral. A kocsi átvételékor javasolták, hogy 1500-2000 km körül cseréltessem le az olajat. A szervízkönyvben viszont erre nem találtam utalást. Szerintetek érdemes 16000 Ft-ért lecseréltetni az olajat, vagy ez csak a szervizek érdeke. Mi a tapasztalat a fogyasztásról,- valóban ez a tipusú motor kb. fél literrel fogyaszt kevesebbet.

Eddig megelégedve használom a kocsit, csak egy dolog zavar, hogy meleg üzemmódban alapjáratban olyan a hangja mint egy kis cséplőgép. Ez a Twinport jellegzetessége?

Szia!

Én elvittem az enyémet javasolt olajcserére, szerintem érdemes. De erről már volt szó valamelyik topikban... Keress rá talán a "javasolt" illetve "olajcsere" szavakra a G Astra fórumon belül... Asszem vannak itt még páran, akik megcsinálták a javasolt cserét. Nekem nem kértek 16-ot érte, de van akinek igen.

A twinport fogyasztásról még nincs sok tapasztalat, ahogy azt a "Fogyasztás" topikban is olvashatod (illetve hiányolhatod). De igen, igaz: kevesebbet eszik, hisz ez a twp technológia egyik előnye.

A hangosság (magas sziszegő hang, ha erre gondolsz) egyértelműen a lánc miatt van, amit az 1.4 twinportnál alkalmaztak. Ilyen az 1.2-es hangja is, ami szintén láncos. De ez a hang csak kívülről hallható...

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez az alapjárati zaj. Nálam inkább belülről hallatszik és csak meleg motornál, mert kiszáltam és úgy nem igazán hallottam. A hangját nehéz megfogalmazni, nem sziszegős, hanem inkább ütemes dohogásra hasonlít, mint amikor egy gőzmozdony lassan megy. Igaz, hogy láncos, de azért én hangosnak tartom, mint ahogy elvárható lenne egy korszerű motortól. Én is afelé hajlok, hogy lecseréltetem az olajat, hátha ez megoldja ezt a problémát. Tudtok Pesten olyan helyet ahol kedvezőbb áron ezt megcsinálják, és vajon mindenhol ugyanazt az olajat használják?

Link to comment
Megosztás:

Érdekes ez az alapjárati zaj. Nálam inkább belülről hallatszik és csak meleg motornál, mert kiszáltam és úgy nem igazán hallottam. A hangját nehéz megfogalmazni, nem sziszegős, hanem inkább ütemes dohogásra hasonlít, mint amikor egy gőzmozdony lassan megy. Igaz, hogy láncos, de azért én hangosnak tartom, mint ahogy elvárható lenne egy korszerű motortól. Én is afelé hajlok, hogy lecseréltetem az olajat, hátha ez megoldja ezt a problémát. Tudtok Pesten olyan helyet ahol kedvezőbb áron ezt megcsinálják, és vajon mindenhol ugyanazt az olajat használják?

Ez nem annak a hangnak tűnik, amire én gondoltam.... Belülről hallod inkább és csak meleg motornál? Akkor viszont nem tudom mire gondolsz. Cseréltesd le az olajat, azzal tuti nem ártasz. Hátha utána csendesebb lesz. 5W40-es Opel olaj jó bele. Javaslom uhuhu-ékat a Danubiában... bár nem tudom, mennyiért csinálják... Uhu? Ő egyben meg is hallgatja neked a motort...

Link to comment
Megosztás:

Na látom senkinek sincs konkrét ötlete:) Kénytelen leszek elvinni szervizbe... :lol:

OFF Egyébként úgy tűnik büntiben vagyok:) megragadtam a 20-ik hozzászólásomnál:)ON

Jaja, a szervíz a legjobb ötlet sztem is... Műszerrel kiolvasni hibakódot, ha van, illetve az esetleges előírástól eltérő mért értékek alapján tippelni, mi lehet a gond...

Link to comment
Megosztás:

PÜ válaszment.

Megnéztem, és nem értek egy két dolgot....

A Corsa C Z14XEP motorba 5w30 as LongLife olaj való.

az Astra G Z14XEP be 10w40-es.

a Corsát 2 év vagy 30.000 ként kell szervizelni, az Astra G-t 1 év vagy 30.000 km ként....

mért jó ez nekik??? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.