Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Hallani kis kerregést, először nekem is feltűnt, de már hozzá szoktam. Igaz sztem nem is az alacsony fordulatot szereti... a 16 szelepes motor átkai.........

Értékesítő meg picsán lesz rúgva... SCHILLER Opelnél nem kell új autót venni..:@ Mondjuk azt sem értem, h ha az 1.2-es és 1.4-es láncos akkor az 1.6-ost miért nem úgy csinálták..??!!

Nem kell píííííín rúgni (max a tájékozatlansága miatt), semmivel sem rosszabb mint ha láncos lenne, sőt!

Úgy tudom, hogy a szíj precízebb vezérlést tesz lehetővé, nem nyúlik, nem csörög.

Sőt,ha ezt eddig nem tudtad, akkor most mondom, hogy a Z16XEP-ben hidrotőke sincs, az is hagyományos.

Persze elég fáhentos anyagból készültek az alkatrészek, így elegendő a 150E km-es szelephézag állítás.

Másfelől a hagyományos tőkékkel precízebb vezérlést lehet megvalósítani, eredmény: tökéletesebb égés, alacsonyabb fogyasztás, kisebb károsanyag kibocsátás stb.

ja, és kössz, hoyg utánanéztél a kerregésnek..

Link to comment
Megosztás:

Nem kell píííííín rúgni (max a tájékozatlansága miatt), semmivel sem rosszabb mint ha láncos lenne, sőt!

Úgy tudom, hogy a szíj precízebb vezérlést tesz lehetővé, nem nyúlik, nem csörög.

Sőt,ha ezt eddig nem tudtad, akkor most mondom, hogy a Z16XEP-ben hidrotőke sincs, az is hagyományos.

Persze elég fáhentos anyagból készültek az alkatrészek, így elegendő a 150E km-es szelephézag állítás.

Másfelől a hagyományos tőkékkel precízebb vezérlést lehet megvalósítani, eredmény: tökéletesebb égés, alacsonyabb fogyasztás, kisebb károsanyag kibocsátás stb.

ja, és kössz, hoyg utánanéztél a kerregésnek..

Szij valóban nem nyúlik,hanem szakad.Én még nem hallottan lánc szakadásról,szijszakadásról,annál többet:)

Link to comment
Megosztás:

Időben kell cserélni és GYÁRIRA!

a gyárban is ugyan azt a szijat rakját bele,amit megveszel a bárdiban,vagy akárhol,mivel az opel nem gyárt szijat,csak beszállittat.... tehát van egy gates számod,amit át tudsz váltani opelre,vagy akármi másra.....

Link to comment
Megosztás:

a gyárban is ugyan azt a szijat rakját bele,amit megveszel a bárdiban,vagy akárhol,mivel az opel nem gyárt szijat,csak beszállittat.... tehát van egy gates számod,amit át tudsz váltani opelre,vagy akármi másra.....

világos, akkor úgy mondom, hogy nem az olcsóbb fajtát, hanem azt amit egyébként hivatalosan is beletesznek.

Link to comment
Megosztás:

Én nem kínlódnék kopott betéttel... Miért nem próbálod ki így szétszedett állapotban (teszt jelleggel) hogy a munkahenger mindkét dugattyúja megfelelően mozog-e? Aztán legfeljebb a biztonság kedvéért veszel egy munkahenger felújító készletet és összerakod az egészet felújított munkahengerrel meg új betétekkel, többet nem hinném hogy tudsz tenni...

Akkor dobot kell szabályozni, ez most eléggé időigényes lenne.

Link to comment
Megosztás:

A pofán lévő asszimetrikus (nem koncentrikus) kopás nem fog megszűnni a dob szabályozással, annak eredete kizárólag dobon belül keresendő

De ha félreértettem és a felszabályozást nem a probléma megoldása miatt mondod, hanem az új pofák+henger miatt, akkor nem szóltam

...persze ettől még igaz :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Skacok !

Olvasgatva a korábbi hozzászólásokat, szeretnék pár poszthoz hozzászólni, csak így összefoglalóan.

1. Z14XE vs. Z14XEP nyomatékok

A két motor teljesen egyforma ebből a szempontból, mindkettő 125Nm ad le 4000 1/min. fordulatszámnál. A kedves cartárs a megadott 6000-es értéket keverte a max. teljesítményével. Nagyon rossz-és rövid életű - lenne, ha csak 6000-es fordulaton adná le a max nyomatékot.

2. Vízpumpa csere

Ez ugye elég friss téma volt a napokban, de azért nem árt, ha tudjuk az okait! :rolleyes:

A vízpumpa ( továbbiakban wapu ) cseréje elsősorban a korábbi kiadású, vezérműszíjas konstrukcióval készült XE kóddal jelölt motoroknál indokolt, mivel a wapu a szíjról kapja a hajtást. Tekintettel arra, hogy a szíjat a helyes működéshez meg kell feszíteni, ez a feszítőerő a wapu tengelyét is terheli. Az erőhatások miatt a tengely a csapágyazását sem ideálisan terheli, ami egy idő után zajos futáshoz, extrém esetben szoruláshoz vezethet.

Amikor elérkezik a motor a csereperiódushoz ( 60- 90 - 120e km - ki, hogy szereti ? ) felkerül az új szíj, amin a korábban " elhúzott " wapu tengelyt újfent megerőlteti.

A tulaj boldog, mert megspórolt 10-15ezret, aztán később megadja magát a wapu, és motort bonthatják meg ismét...

...azok a cartársak -és szererőik - akik úgy ítélik meg, hogy még kibírja a pumpa a második szíjat is, gondolkodjanak el a fentieken.

Az XEP/XER kóddal készült, valamint a Turbó ( Astra H ) motorokra a fenti tétel nem igaz, mivel azokon a wapu a vezérléstől FÜGGETLEN meghajtású, a főtengelyről kapja direktben a poliV szíjon keresztül.

Természetesen, ha valaki nagyon akarja, mert korábban megszokta már, az kicserélheti ezen is a wapu-t, de semmi értelme nincsen. Szegény bolygónkat már amúgy is kizsigereltük, pazarlás egy jól működő szivattyút ok nélkül kicserélni.

3. Miért nem láncos az 1.6 Twinport motor?

Leírtam már korábban, leírom most is: azért, mert másik motorcsaládhoz tartozik!

Opel járművekben több, az Astra típusokban két motorkonstrukció - ún. motorcsalád - létezik.

Family 0 - 1.0XE,1.2XE, 1.0XEP, 1.2XEP, 1.4XEP

Family I. - 1.4XE,

16XE/XEL, 16XEP/XE1, 16XER, 1.6LEL,

18XE1/XE, 1.8XER

Hát ezért !

További eredményes fórumozást !

Link to comment
Megosztás:

Ebből a léyneg Bazssi-nak:

"

TwinPort

Updated version introduced in 2002, with lighter cast-iron cylinder block and camshaft driven by toothed belt. Features EGR valve and TwinPort variable intake geometry - twin intake ports with a choke closing one of the ports at low RPM, providing strong air swirl pattern for higher torque levels and better fuel economy. The drive belt for the camshafts is wider and stronger than before, and water pump is not driven by it anymore which improves reliability. Turbocharged versions exist.

magyarul a vezérműszíj szélesebb és erősebb mint azelőtt és a vízpumpa nem ezáltal hajtott többé, ami növeli a megbízhatóságot

kicsit magyartalan lett a fordítás, de igyekeztem nem eltérni az eredeti szövegtől :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

a gyárban is ugyan azt a szijat rakját bele,amit megveszel a bárdiban,vagy akárhol,mivel az opel nem gyárt szijat,csak beszállittat.... tehát van egy gates számod,amit át tudsz váltani opelre,vagy akármi másra.....

ez a mondat hibás.

ami opel termék az 1. osztályu

az identek azok másod osztályuak,

a többi 3. és 4. osztályu alkatrészek....

szok gates szijat láttam már 30 ezer körül elszakadni.......

Link to comment
Megosztás:

ez a mondat hibás.

ami opel termék az 1. osztályu

az identek azok másod osztályuak,

a többi 3. és 4. osztályu alkatrészek....

szok gates szijat láttam már 30 ezer körül elszakadni.......

uhuhu!

Szerinted egy alkatrészgyártó - aki beszállítója egy autógyártónak - az külön készíti a kiskereskedelmi, és külön a nagyüzemi felhasználóknak a portékát ??

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?

Link to comment
Megosztás:

ne szabályoztasd, cseréld.

a szabályzással olyan vékony lesz a falvastagsága a dobnak, hogy az első erős fékezés után rázni fog, mert elvetemedik...

...de nem az első felszabályozásnál, hanem a sokadik után! Előtte nyilván meg kell mérni, hogy még tűréshatáron belül marad-e a méret. Ha igen, akkor no para, ha nem, akkor a csere...

Azt hiszem, ez így korrekt! Más pénztárcájával ne verjük a csalánt ! :rolleyes: <_< :D

Link to comment
Megosztás:

uhuhu!

Szerinted egy alkatrészgyártó - aki beszállítója egy autógyártónak - az külön készíti a kiskereskedelmi, és külön a nagyüzemi felhasználóknak a portékát ??

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan?

de igen...

mint írtam, sok érdekes gyári beszállítói alkatrészt láttam már megdögleni, ugyanigy a kuplungoknál, a vezszijaknál.

ugyanis a gyártásnál osztályozzák. az első osztályu megy az autógyártóknak, a másodosztályu megy mint beszállitói termék, a 3. és a 4. osztályt meg sokszor eladják más néven.

PL: vettem LUK kuplungot NK tipusú dobozba , és 8.000 km-t bírt, és széttört a szerkezet. az volt a 4. osztályu amit a LUK leselejtezett az NK bescsomagolt, és

eladta ócsópénzzé....

ezt egy igen nagykoponyájú alkatrészes is megerősitette nemrég nekem.......

illetve sok gsates szijat láttam már elszakadni félidőben ....

Link to comment
Megosztás:

de igen...

mint írtam, sok érdekes gyári beszállítói alkatrészt láttam már megdögleni, ugyanigy a kuplungoknál, a vezszijaknál.

ugyanis a gyártásnál osztályozzák. az első osztályu megy az autógyártóknak, a másodosztályu megy mint beszállitói termék, a 3. és a 4. osztályt meg sokszor eladják más néven.

PL: vettem LUK kuplungot NK tipusú dobozba , és 8.000 km-t bírt, és széttört a szerkezet. az volt a 4. osztályu amit a LUK leselejtezett az NK bescsomagolt, és

eladta ócsópénzzé....

ezt egy igen nagykoponyájú alkatrészes is megerősitette nemrég nekem.......

illetve sok gsates szijat láttam már elszakadni félidőben ....

Na vazzze, ezt sem gondoltam volna, hogy a selejtet eladják !

Nem bízhat már meg az ember senkiben sem...

Annyival még kiegészíteném a gondolataimat, hogy elég tré gyártó lehet az, akinél ennyi kategória létezik.

Nem zöldség ez, hogy osztályozzák!

Számomra két minőségi osztály létezik:

1. vagy megfelel a rajzi előírásoknak és a specifikációknak, és ebben az esetben eladhatók a piacon- mindegy ki a vásárló, mert a szakmai hírnévnek ártok, ha szart adok ki a kapun

2. vagy nem megfelelő a termék és ebben az esetben nem eladható ! Zúzda, újragyártás, stb.

Végül is műszaki dolgokról beszélünk...

Link to comment
Megosztás:

ez a mondat hibás.

ami opel termék az 1. osztályu

az identek azok másod osztályuak,

a többi 3. és 4. osztályu alkatrészek....

szok gates szijat láttam már 30 ezer körül elszakadni.......

opel légtömegmérőt tettek a kocsimba,márkaszervizben,3 hetet birt,aztán ismét csere...de erről ne nyissunk vitát:)

Link to comment
Megosztás:

2. vagy nem megfelelő a termék és ebben az esetben nem eladható ! Zúzda, újragyártás, stb.

Végül is műszaki dolgokról beszélünk...

ezt te gondolod így... aki pénzért gyárt valamit, az a haszonért a szart is képes eladni, mert az neki mindegy, ogy te szivsz e vagy sem....

Link to comment
Megosztás:

100 ból egy <_<

de ismerek olyan személyt aki a légtömegmérőt tett az autójába, a gyári BOSCH, és ő is bosch-t vett, mégsem volt jó az autójába, de a gyárival megjavult :rolleyes:

kössz:)

amugy mi gates szijakat veszünk,sosem volt velük baj,csak ezért mondtam,általában olcsóbb mint a gyári...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.