Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

3. szervizre készülök 24e km elérésekor. Tudom egyesek szerin túlzás, de ártani biztos nem árt, én meg óvnám a "kéket".

A szükséges dolgokat kell még beszereznem. Abban vagyok tanácstalan, hogy a gyári, eredeti beszállítói vagy után gyártott termékek közül válasszak?

Elég nagy különbségek vannak árban és az ember nem szeretné kidobni a pénzt az ablakon...

Konkrét cikkeket is szívesen fogadok! (Z14XEP19, Delphi, 5W30).

Első és második szervizem költségei (olaj,olajszűrő,üzemanyag szűrő,levegő szűrő,pollen szűrő,tömítőgyűrű olajleeresztő, munkadíj / Szabadka):

I. 2009.08 120Eur

II. 2010.08 110Eur

Link to comment
Megosztás:

3. szervizre készülök 24e km elérésekor. Tudom egyesek szerin túlzás, de ártani biztos nem árt, én meg óvnám a "kéket".

A szükséges dolgokat kell még beszereznem. Abban vagyok tanácstalan, hogy a gyári, eredeti beszállítói vagy után gyártott termékek közül válasszak?

Elég nagy különbségek vannak árban és az ember nem szeretné kidobni a pénzt az ablakon...

Konkrét cikkeket is szívesen fogadok! (Z14XEP19, Delphi, 5W30).

Első és második szervizem költségei (olaj,olajszűrő,üzemanyag szűrő,levegő szűrő,pollen szűrő,tömítőgyűrű olajleeresztő, munkadíj / Szabadka):

I. 2009.08 120Eur

II. 2010.08 110Eur

ugyanezeket és eredetit...

Link to comment
Megosztás:

3. szervizre készülök 24e km elérésekor. Tudom egyesek szerin túlzás, de ártani biztos nem árt, én meg óvnám a "kéket".

A szükséges dolgokat kell még beszereznem. Abban vagyok tanácstalan, hogy a gyári, eredeti beszállítói vagy után gyártott termékek közül válasszak?

Elég nagy különbségek vannak árban és az ember nem szeretné kidobni a pénzt az ablakon...

Konkrét cikkeket is szívesen fogadok! (Z14XEP19, Delphi, 5W30).

Első és második szervizem költségei (olaj,olajszűrő,üzemanyag szűrő,levegő szűrő,pollen szűrő,tömítőgyűrű olajleeresztő, munkadíj / Szabadka):

I. 2009.08 120Eur

II. 2010.08 110Eur

Ha magadnak vásárolod össze akkor a levegő meg pollenszűrőn szerintem lehet spórolni. Többiből gyárit.

Legalábbis én jópár éve utángyártottat veszek ezekből és sose volt gondom (de ha erre is tud valaki rémtörténetet akkor jöhet :D ), ez a kettő speciel drágább még a szerviz4+-ban is mint szerintem kéne (5e+8e). Én eddig megvettem a csergőben 3ezeré és pár perc alatt kicseréltem magamnak.

Mondjuk ha csomagban cseréltetsz mindent akkor belefér.

Link to comment
Megosztás:

ugyanezeket és eredetit...

Mindent megtaláltam katalógus szám alapján számláról, csak az olaj cikkszáma változott leírtak alapján.

Az olaj cikkszámát persze nem találom már. Olvastam az olaj témát, de nincs olyan olaj amit egyhangúan ajánlanának.

Enyémbe eddig Opel Longlife ment szervízben. Mit tegyek ez helyett?

Link to comment
Megosztás:

Mindent megtaláltam katalógus szám alapján számláról, csak az olaj cikkszáma változott leírtak alapján.

Az olaj cikkszámát persze nem találom már. Olvastam az olaj témát, de nincs olyan olaj amit egyhangúan ajánlanának.

Enyémbe eddig Opel Longlife ment szervízben. Mit tegyek ez helyett?

12 42 006 ra változott / hordós /

12 42 000 1 literes dobozos

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!!4 éves lett az autóm,kemény 24.000 km van benne.Az lenne a kérdésem,hogy a hűtőfolyadékot és a szervó olajat le kell-e cserélni most,vagy esetleg pár év múlva?Ismerősöm szerint a fagyállót le szokták a vízpumpa megfelelő kenése miatt...A szervó olaj meg ha elszineződik,akkor cserélni kell,mert elromolhat az egész rendszer...mi az igazság ezekből???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.