Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Az a kék karika! :D Tök jó képeitek vannak,bezzeg az én motoromról

nincs ilyen.Max,ha Freeze-vel lefényképeztetem! :D

Mindenesetre elmentem,sose lehet tudni....,hátha veszek ilyen kis kávédarálót :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén megvolt az olaj és szűrőcsere. Az egy éve vett olcsó/utángyártott olajszűrő kivételekor csodálkozva tapasztaltam, hogy a papírszűrő henger alsó fele gyakorlatilag eltűnt és csak az alsó perem maradt meg.

Ez mennyire jellemző? Lehet gond abból, hogy némi papírszűrő darab került a motorba? Egyenlőre most is egy olcsó cucc van benne, de már vettem egy GM szűrőt is.

Durván 3,5 L olajat nyomtunk bele, de ezzel is a nívó felett jelez a pálca. Ez mennyire gond?

Üdv,

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hétvégén megvolt az olaj és szűrőcsere. Az egy éve vett olcsó/utángyártott olajszűrő kivételekor csodálkozva tapasztaltam, hogy a papírszűrő henger alsó fele gyakorlatilag eltűnt és csak az alsó perem maradt meg.

Ez mennyire jellemző? Lehet gond abból, hogy némi papírszűrő darab került a motorba? Egyenlőre most is egy olcsó cucc van benne, de már vettem egy GM szűrőt is.

Durván 3,5 L olajat nyomtunk bele, de ezzel is a nívó felett jelez a pálca. Ez mennyire gond?

Üdv,

Az nem jó, ha valahol a rendszerben kering, vagy már valami járatot eltömített....

Én 3-3,2l-t töltök bele, többet nem, mert akkor úgy járnék mint Te, nekem így a közepénél van... A sok olaj nem egészséges...Mennyivel van felette? Ha 1-2mm akkor még lehet jó, de ha sokkal akkor inkább szívd le.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egy motortartó bakom elől, a hűtő alatt.

Én a külső aluház és a tengelye közt át tudom dugni az újjam.

Ez normális, vagy el van szakadva? Ott nem kellene körben guminak lennie?

Tesómét megnéztem, az is ilyen. Meg tudom rángatni a motort.

Erről van szó:

Visit My Website

Én holnap reggel tudom megnézni milyen az enyémen.(dolgozom)

Miért nem képhost??? :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Van egy motortartó bakom elől, a hűtő alatt.

Én a külső aluház és a tengelye közt át tudom dugni az újjam.

Ez normális, vagy el van szakadva? Ott nem kellene körben guminak lennie?

Tesómét megnéztem, az is ilyen. Meg tudom rángatni a motort.

Erről van szó:

Visit My Website

Tárgytalan a dolog.

Aláfeküdtem az éjszaka az egyik cégesnek (nagyon ráértem :D ), és megvizsgáltam tüzetesen.

Az is ilyen. Tehát nincs körbeöntve gumival, csak alulról, egy alátámasztás van.

Link to comment
Megosztás:

Tárgytalan a dolog.

Aláfeküdtem az éjszaka az egyik cégesnek (nagyon ráértem :D ), és megvizsgáltam tüzetesen.

Az is ilyen. Tehát nincs körbeöntve gumival, csak alulról, egy alátámasztás van.

Nem teljesen zárt, viszont érdemes megnézned, nincs-e berepedezve a sarkoknál...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy egy kicsit ostobának tűnik a kérdés,de ha hátsó tárcsaféknél fékpofát akarok cserélni,akkor a piros,vagy a kék karikával jelölt csavart kell kicsavarni,hogy ki tudjam szedni a fékpofákat? Őszintén szólva én a piros karikára tippelnék,de kérlek erősítsetek meg,hogy valóban jól gondolom-e,vagy sem?

url=http://kepfeltoltes.hu/view/110703/K_p324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]K_p324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Előre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet,hogy egy kicsit ostobának tűnik a kérdés,de ha hátsó tárcsaféknél fékpofát akarok cserélni,akkor a piros,vagy a kék karikával jelölt csavart kell kicsavarni,hogy ki tudjam szedni a fékpofákat? Őszintén szólva én a piros karikára tippelnék,de kérlek erősítsetek meg,hogy valóban jól gondolom-e,vagy sem?

url=http://kepfeltoltes.hu/view/110703/K_p324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg]K_p324_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Előre is köszönöm a segítséget!

Szia!

Én a kék karikával jelöltet szedtem le és akkor lejön az egész egyben! 13mas krova jó hozzá!

Azért szolok hozzá ehhez a kérdésedhez, mivel azt gondolom nem csináltad még! Az a lényeg ha leszeded akkor a fékdugattyút a hátsónál nem tudod vissza nyomni hanem egy készülék kell hozzá amivel visszatekered mert a kézifék miatt úgy működik mint egy krova!

Én tegnap előtt cseréltem és hát kicsit sem voltam ideges mikor az egyik szerelő ismerősöm mondta, hogy vissza kell tekerni a fékdugattyút ami nyomja a fékpofát!

Sok sikert és a dugattyú gumiharangjára figyelj! :D :icon4: :icon4: ;) Kicsit olajozd meg!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!

Az igaz,hogy bal oldali féltengelynél, ahol bemegy a váltóba a féltengely,körülötte van egy O gyűrű,(a képen a fényes gyűrű)és az alatt a gyűrű alatt van egy szintén O tömítő gyűrű?,mert nekem ott szivárog az olaj,a múltkor kicseréltettem a féltengely szimeringet(szerelő azt mondta kicserélte),de még mindig szivárog(szerelő szerint azt az O tömítő gyűrűt kell kicserélni,lehet neki hinni,vagy kamu amit mondott?).

K_p306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!

Az igaz,hogy bal oldali féltengelynél, ahol bemegy a váltóba a féltengely,körülötte van egy O gyűrű,(a képen a fényes gyűrű)és az alatt a gyűrű alatt van egy szintén O tömítő gyűrű?,mert nekem ott szivárog az olaj,a múltkor kicseréltettem a féltengely szimeringet(szerelő azt mondta kicserélte),de még mindig szivárog(szerelő szerint azt az O tömítő gyűrűt kell kicserélni,lehet neki hinni,vagy kamu amit mondott?).

K_p306_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Lehet! Mert amikor én cseréltettem akkor az alkatrészes azt mondta, hogy két fajtát tud adni! A különbség az Átmérőben 0.5mm szélességben pedig 0.8mm!

Ez is lehet a probléma!

Link to comment
Megosztás:

Még egy kérdés!

Az igaz,hogy bal oldali féltengelynél, ahol bemegy a váltóba a féltengely,körülötte van egy O gyűrű,(a képen a fényes gyűrű)és az alatt a gyűrű alatt van egy szintén O tömítő gyűrű?,mert nekem ott szivárog az olaj,a múltkor kicseréltettem a féltengely szimeringet(szerelő azt mondta kicserélte),de még mindig szivárog(szerelő szerint azt az O tömítő gyűrűt kell kicserélni,lehet neki hinni,vagy kamu amit mondott?).

Nem tudom, mikor az enyimben cserélték, én olyanra nem emlékszek.

AstraG betegség a bal szimering elhasználódása. Uhuhu szerint lehet rossz hézagolás. Kérdezd meg őt!

Nekem kb 30e km-e cserélték, de megint szivárog :D , de még nem csöpög.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mikor az enyimben cserélték, én olyanra nem emlékszek.

AstraG betegség a bal szimering elhasználódása. Uhuhu szerint lehet rossz hézagolás. Kérdezd meg őt!

Nekem kb 30e km-e cserélték, de megint szivárog :D , de még nem csöpög.

Szia!

Köszönöm a segítségedet.

Állítólag elég macerás cserélni a szimeringet,legalábbis kiugrasztani a helyéről,de vissza még nagyobb szívás.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm a segítségedet.

Állítólag elég macerás cserélni a szimeringet,legalábbis kiugrasztani a helyéről,de vissza még nagyobb szívás.

Nem hiszem, nekem szervizben kb. fél óra volt az egész művelet.

A szimering abban a házban van, amit kihajtasz.

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem, nekem szervizben kb. fél óra volt az egész művelet.

A szimering abban a házban van, amit kihajtasz.

Szia!

Ne haragudj az értetlenkedésemért,de mit értesz azon,hogy kihajtasz,és milyen házból?Én úgy olvastam az "Igy csináld"-ban,hogy valahogy egy erőteljes mozdulattal ki kell ugrasztani,vagy mi.

Nem kötekedni akarok,és nem megcáfolni amit írtál,de most már nagyon komolyan érdekel a dolog,hogy mit hogyan kell csinálni,mert lehet,hogy emiatt nem viszem szerelőhöz,hanem megpróbálkozok én vele,vagy azért annyira nem egyszerű?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.