Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Szia!

Még 260ekm-nél sem? :-)

nem tartom kizártnak elromlott, csak fura :)

az enyémbe lett cserélve ,mert azt hittem hogy rossz (de közben meg jó volt :) ) ... majd beleraktam egy 300ekm futottat

és azzal is jó volt :)

kb 10e-15ekm mentem azzal a trafóval ,utána eladtam a kocsit :)

ez az én tapasztalatom :)

Link to comment
Megosztás:

nem is értem.... trafó nem jellemző hogy megáll ennél a motornál ...

én bosch- t raknák bele ,mást nem kellene erőltetni

1208020 számon keresd (GM 93177212)

szerintem simán vehetsz bele bontottat is

Nekem is a gyári bontottat ajánlották(Opel szerelő),de jó hogy nem vettem meg mert nem az volt a baja...
Link to comment
Megosztás:

Tuti az a baja :angry:

Ki lett mérve műszerrel. Az egyik hengernél már nem igazán ad jó szikrát.

Kapott egy ultrahangos tisztítást, de az csak átmeneti segítség volt, ezt a szerelő is megmondta előtte.

Alacsony fordulaton berángat gyorsításnál, de azután gyorsan helyreáll, csak így nem igazán akarom használni. Az a fajta vagyok, aki szereti, ha minden szuperül működik az autón. Már ha valami kopog, morog idegesít :goofy:

Link to comment
Megosztás:

Tuti az a baja :angry:

Ki lett mérve műszerrel. Az egyik hengernél már nem igazán ad jó szikrát.

Kapott egy ultrahangos tisztítást, de az csak átmeneti segítség volt, ezt a szerelő is megmondta előtte.

Alacsony fordulaton berángat gyorsításnál, de azután gyorsan helyreáll, csak így nem igazán akarom használni. Az a fajta vagyok, aki szereti, ha minden szuperül működik az autón. Már ha valami kopog, morog idegesít :goofy:

ha csere akkor ,nincs mese :(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem rég vettem egy 2004-es Astra G caravant. itt a fórumon is, meg máshol is láttam, hogy elérhető hozzá egy javítási kézikönyv, valami olyasmi címmel, hogy Opel Astra 98 márciustól (Igy csináld!) Sajnos eddig akárhol találtam rá letölthető formában már nem működött a link. Ha hozzá tudna valaki juttatni ehhez a dokumentációhoz, azért nagyon hálás volnék! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű jobb oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

Nekem is pont ez a problémám.

Valaki tudna valami használható infót adni ez ügyben?

Módosítva : DM101
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A közeljövőben esedékes lenne egy féktárcsa és betét csere a szekéren.

2006-os Z16XEP motoros G Astráról lenne szó.

Hány mm-es tárcsa való a gépezethez?

(Innen válogatok: http://cromax.hu/ope...elso-fektarcsa/, http://cromax.hu/ope...-elso-fekbetet/ )

Szia!

4+ ? Első fékbetét + féktárcsa csere 46 990 Ft

Ez legalább nem nyikorog.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.