Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G szervízelés


tilona

Recommended Posts

Sziasztok!

Megéri gyári vezérműlánc szettet rakni az autóban vagy megteszi a jóminőségű utángyártott is?

Z1.2XE

Miért, mennyi az utánagyártott? http://cromax.hu/index.php?page=shop.product_details&category_id=120450204&flypage=shop.flypage&product_id=6801&option=com_virtuemart&Itemid=26

A gyári 56.5e... Ez nem sok, ha szakad, vagy ha nem jó, akkor meg csak a szívás van vele...

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a gyertyákat,erre kidobott egy hibakódot.P0353 Gyújtótekercs 'C' primer/szekunder áramkör.Aztán rájöttem,hogy mi a baj.Elgörbült az egyik kis tüske a trafón amire rámegy a csatlakozó.Levettem az akksisarut,de még mindig kivillogja a hibát.A stabilizátort is kicseréltem,mindjárt nem ropog.

Link to comment
Megosztás:

Kicseréltem a gyertyákat,erre kidobott egy hibakódot.P0353 Gyújtótekercs 'C' primer/szekunder áramkör.Aztán rájöttem,hogy mi a baj.Elgörbült az egyik kis tüske a trafón amire rámegy a csatlakozó.Levettem az akksisarut,de még mindig kivillogja a hibát.A stabilizátort is kicseréltem,mindjárt nem ropog.

ha nem világít a sárga gonosz akkor ne foglalkozz vele,majd törli magát ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, új vagyok itt, és rögtön segítséget kérek

ma vettem észre hogy a középső féklámpám nem működik de mindkét oldalsó rendben van.

honnan van a középső vezérelve ? bal oldali lámpától ? lehet külön biztosítékon, vagy ha mindkét oldalsó lámpa megy akkor más a hiba ? megbontani hogy lehet a búránál a műanyagot, hogy rámérjek kap e feszkót ?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Ritkán kérek segítséget Tőletek, de eddig még mindig hasznos dolgokat kaptam!

Először is az autóm:'99-es 1.6 Caravan. A probléma a következő: már jó hosszú ideje tapasztalom, hogy az első

fútómű jobb oldalárol csörgő hang jön ki. Ez a hang kizárólag akkor jelentkezik, ha egyenetlen úton közlekedek.

Akkor is tapasztalom ha lépésben vagy gyorsabban megyek. Nem tudok rájönni, hogy honnan jön, pedig fülelek rendesen.

Magát a hangot úgy tudnám leírni, hogy egy lelezult anyacsavar alatt zörgő alátét vagy fémlemez zöreje.

Megjegyzem, hogy a gépem június elején volt műszakin, a két függőleges stabilizátor rúd kopásán kivül semmi probléma nem volt vele, s

ez orvosolva is lett, de a hang előtteis megvolt és azóta is megvan.

Egy apró megfigyelés, aminek nem tudom, hogy köze lehet a dologhoz, de azért leírom.

Szóval, mivel alufelnik vannak a kocsi alatt, így jól látható a felniken a fékbetétek szétszóródó pora. Azt tapasztalom, hogy

a baloldalon ez a szennyeződés jóval erősebb, mint a jobbon, illetve takarítás után is jóval hamarabb jelentkezik. Ennyi!

Ha valakinek ismerős ez a probléma így leírás alapján, kérem, hogy válaszoljon. Nagyon unom már ezt a zörgést, mert akár merre megyek

ez a hang kivülről nagyon hallaható. Úgy csörömpölök mint valami bádogos:

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Kicsiricsi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit régen jártam már erre:-(

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. Gyujtótrafót kellene vennem az autómhoz. Amiket ajánlottak:

Mobilletron: 19-23e

Bremi: 27-33e között

Sok pénzem sajna nincs nagyon rá.

Milyen tipust ajánlotok. Vagy csak a gyárit érdemes megvenni, vagy ebből jó az utángyártott is?

Z14XEP a motorkódom

Alvázszám: WOLOTGF356GO27313

Vagy ha valakinek van eladó jóáron:-) Persze nem használt kellene.

Szolnoki vagyok, de járok Kecskeméten, Jászberény, Karcag, Mezőtúr környékén is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kicsit régen jártam már erre:-(

Lenne egy kérdésem a hozzáértőkhöz. Gyujtótrafót kellene vennem az autómhoz. Amiket ajánlottak:

Mobilletron: 19-23e

Bremi: 27-33e között

Sok pénzem sajna nincs nagyon rá.

Milyen tipust ajánlotok. Vagy csak a gyárit érdemes megvenni, vagy ebből jó az utángyártott is?

Z14XEP a motorkódom

Alvázszám: WOLOTGF356GO27313

Vagy ha valakinek van eladó jóáron:-) Persze nem használt kellene.

Szolnoki vagyok, de járok Kecskeméten, Jászberény, Karcag, Mezőtúr környékén is.

nem is értem.... trafó nem jellemző hogy megáll ennél a motornál ...

én bosch- t raknák bele ,mást nem kellene erőltetni

1208020 számon keresd (GM 93177212)

szerintem simán vehetsz bele bontottat is

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.