Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

A hűtő nincs lekartonozva.

Reggel mire körbetakarítottam már nem sok kellett a 90C°-hoz, kb. 15 perc lehetett.

Miután elindultam pikk-pakk elérte 90C°-ot, és tartotta is ezt a hőmérsékletet.

Az nagyon zsír! :) Én is ma rendeltem meg bele ugyanezt. Hát kíváncsi leszek! :)

Link to comment
Megosztás:

Kellett vennem egy másik fűtőventilátort, mert az enyémen letört az egyik szénkefe.

Így már nem is csodálkozom, hogy nem ment a motor egyik fokozatban sem. :D

Kicsit nehezen ment, de megvan a másik.

Az lenne a kérdésem, hogy mit javasoltok, mivel kenjem meg a tengelyt?

Mert most még szépen csendben forog, és azt akarom, hogy ez minél tovább így maradjon.

Valami grafitos zsír?

WD40?

Vagy van egy spray-m (most nem ugrik be a neve) amivel a bringám láncát szoktam fújkálni.

Esetleg valami más?

Előre is kösz.

Link to comment
Megosztás:

Mióta pofázom én mindenkinek hogy termosztátból Wahler-t kell venni, a többi mind vacak, még az is amelyik drágább a Wahlernél! :icon1:

Már megrendeltem én is... :D Múltor egy hosszabb lejtmenet után beesett 80 fok alá a mutató. Alig bírtam visszaimádkozni... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Végre összeraktam a fűtést.

Csak az a gondom, hogy most meg minden fokozatban forog a ventilátor.

(Hétvégén még egyik fokozatban sem ment, ez azért jobb egy kicsit. :D)

A 0 és az 1-es fokozatban ugyanazzal a sebességgel tekeri.

Kicseréltem a műszerfalon a kapcsolót, vettem új előtétellenállást (VDO)

és egy bontott ventilátor (mert az enyém feladta).

Link to comment
Megosztás:

Végre összeraktam a fűtést.

Csak az a gondom, hogy most meg minden fokozatban forog a ventilátor.

(Hétvégén még egyik fokozatban sem ment, ez azért jobb egy kicsit. :D)

A 0 és az 1-es fokozatban ugyanazzal a sebességgel tekeri.

Kicseréltem a műszerfalon a kapcsolót, vettem új előtétellenállást (VDO)

és egy bontott ventilátor (mert az enyém feladta).

Klíma nincs rajta? Mert akkor szokott lassan menni nekem 0áson ha rajt a klíma! :)

Link to comment
Megosztás:

Nem a wahler a gyári amúgy? :)

És akkor hűtőventi hőkapcsológombából melyiket ajánljátok? Mert amit vettem a nyáron már nem múkod....

Ha dugóban rekedek akkor a mutató már rég elhagyja a 90-et is (110-es órám van) és még mindig nem kapcsol be. Engem meg a guta kerülget, mert a múltkor meg majdnem elérte a 110et is, mikor a vitarát húztam. :S

Link to comment
Megosztás:

Nem a wahler a gyári amúgy? :)

És akkor hűtőventi hőkapcsológombából melyiket ajánljátok? Mert amit vettem a nyáron már nem múkod....

Ha dugóban rekedek akkor a mutató már rég elhagyja a 90-et is (110-es órám van) és még mindig nem kapcsol be. Engem meg a guta kerülget, mert a múltkor meg majdnem elérte a 110et is, mikor a vitarát húztam. :S

Nekem a gyári is olyan, ne ijedj meg :D Mikor barátnőmet tanítgattam vezetni, párszor előfordult hogy majdnem elérte a piros mezőt, mikor már kapcsolt, utánameg jóval 90 alá hűti, akkor kapcsol csak le. Nyáron rendszerint "hűteni kell", olyankor fűtés maxra, ajtó kinyit, emelt fordulaton néhány perc túráztatás és kihűti magát.

Bezzeg mostmeg úgy visszahűli magát, hogy a kék mezőt épphogy elhagyja. Azthiszem beruházok énis egy Wahler termosztátra :)

Unixnál kettő is van, azonos paraméterekkel azonos áron, de másabb cikkszámmal. Lehet különbség, vagycsak adminisztratív jellegű?

Link to comment
Megosztás:

Ez akkor sem normális. Ha nem figyel oda az ember simán megforralja a motort. Mikor betettem a gumbát, jó volt, a tényleges 90, és a 90-es vonal között félúton már kapcsolt.

Alapból jóval arrébb van egymástól a két gomba, szóval simán lehet hogy a hengerfejbe már melegebb a víz mint a hűtő aljába.

Jövőhéten ha úgyis lelesz engedve a hűtő, kimérem a jeladót meg a műszert is, hogy mik a valódi hőmérsékletek. Van egy olyan gyanúm, hogy mivel a gomba is csak közelíti a lineáris karakterisztikát, a skála alján és tetején egységnyi elmozdulás nem azonos hőmérsékletváltozást jelent.

Link to comment
Megosztás:

üdv. kérdésem volna. c20ne 93' vectra a gépezetem. a kérdés az volna, hogy melegebb időben normálisan üzemihőfokon tudok járkálni, tehát semmi különös jelenség. most viszont télen éppen kimozdul kékből a vízhőfok. ez normális, vagy lehet tenni ellene. nem volna baj ha kicsit melegebb volna bent :)

és még egy dolog. hogy tudom kideríteni, hol csöpög el a hűtőfolyadék, mert csak csöpög. 2-3 havonta kb 3-4 dl. köszi

Link to comment
Megosztás:

üdv. kérdésem volna. c20ne 93' vectra a gépezetem. a kérdés az volna, hogy melegebb időben normálisan üzemihőfokon tudok járkálni, tehát semmi különös jelenség. most viszont télen éppen kimozdul kékből a vízhőfok. ez normális, vagy lehet tenni ellene. nem volna baj ha kicsit melegebb volna bent :)

és még egy dolog. hogy tudom kideríteni, hol csöpög el a hűtőfolyadék, mert csak csöpög. 2-3 havonta kb 3-4 dl. köszi

Nekem is ugyanezek voltak a tünetek, egészen addig amíg ki nem cseréltem a termosztátot.

Azóta nagyon f@sza a motor üzemi hőfoka is, és a fűtésem is. :D

Cseréld ki azt a termosztátot! Hidd el jót fog tenni Neked is, és a Vasnak is. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanezek voltak a tünetek, egészen addig amíg ki nem cseréltem a termosztátot.

Azóta nagyon f@sza a motor üzemi hőfoka is, és a fűtésem is. :D

Cseréld ki azt a termosztátot! Hidd el jót fog tenni Neked is, és a Vasnak is. :icon1:

:icon1: és merre találom a termosztátot? nézegettem, legolcsobb helyen kb 4k a wahler termosztát ez lehet valós ár?

Link to comment
Megosztás:

Nekem a motor elején van bal oldalt (ha szemben állok vele).

Két torx csavar tartja, E10-es kulcs kell hozzá.

Én a Unixban vettem a termosztátot, 10500 HUF-ba került, és 92C°-on nyit.

Van olcsóbban is 4550 HUF, de az 82C°-on nyit.

Hogy melyiket vedd meg, itt van a válasz: :icon1:

A 92-est. A másikkal sose érné el a motor az üzemi hőmérsékletet, az szaharai éghajlatra való.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a motor elején van bal oldalt (ha szemben állok vele).

Két torx csavar tartja, E10-es kulcs kell hozzá.

Én a Unixban vettem a termosztátot, 10500 HUF-ba került, és 92C°-on nyit.

Van olcsóbban is 4550 HUF, de az 82C°-on nyit.

Hogy melyiket vedd meg, itt van a válasz: :icon1:

hmm... 92 volt írva nyitó hőmérsékletnek.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.