Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

hát továbbra is fogy a vizem. 2 hónapja átégett a hengerfejtömítésem, remélem nincs hozzá köze. bár az olajban nem látszik víznek nyoma. akkor az elvileg nem lehet jól tudom?

nem értem igazábol a dolgot, mert azokon a tömlőkön látsziuk h valahonnan gyakorlatilag spriccel rájuk a víz. és egyszerűen nem látom mikor van hőmérséklet, és álló helyzetben ketyeg, hogy honnan lehet az ott. ahjjjj

Link to comment
Megosztás:

hát továbbra is fogy a vizem. 2 hónapja átégett a hengerfejtömítésem, remélem nincs hozzá köze. bár az olajban nem látszik víznek nyoma. akkor az elvileg nem lehet jól tudom?

nem értem igazábol a dolgot, mert azokon a tömlőkön látsziuk h valahonnan gyakorlatilag spriccel rájuk a víz. és egyszerűen nem látom mikor van hőmérséklet, és álló helyzetben ketyeg, hogy honnan lehet az ott. ahjjjj

Melegen valszeg azért nem látod, mert szinte rögtön elpárolog a spriccelő víz. Ne add fel! Ha tudsz hívj segítséget, több szem többet lát. Meg lesz az! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

hát továbbra is fogy a vizem. 2 hónapja átégett a hengerfejtömítésem, remélem nincs hozzá köze. bár az olajban nem látszik víznek nyoma. akkor az elvileg nem lehet jól tudom?

nem értem igazábol a dolgot, mert azokon a tömlőkön látsziuk h valahonnan gyakorlatilag spriccel rájuk a víz. és egyszerűen nem látom mikor van hőmérséklet, és álló helyzetben ketyeg, hogy honnan lehet az ott. ahjjjj

Szerezz egy kompresszort, meg levegőpisztolyt, lehetőleg nyomásszabályzóval, és küldd meg olyan 1-1.5 barral a kiegyenlítő tartályt. Kb ennyi van benne üzem közben is, és figyeld hol spriccel a víz. Többel ne nagyon mert szétpukkanthatod a hűtőt.

Más:

A vectra hűtőventilátorának hány foknál kellene kapcsolnia? Az enyém nem nagyon hajlandó időben kapcsolni szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szerezz egy kompresszort, meg levegőpisztolyt, lehetőleg nyomásszabályzóval, és küldd meg olyan 1-1.5 barral a kiegyenlítő tartályt. Kb ennyi van benne üzem közben is, és figyeld hol spriccel a víz. Többel ne nagyon mert szétpukkanthatod a hűtőt.

Más:

A vectra hűtőventilátorának hány foknál kellene kapcsolnia? Az enyém nem nagyon hajlandó időben kapcsolni szerintem.

az enyém úgy 88-90 fok körül kapcsol be.
Link to comment
Megosztás:

úgy néz ki hogy meg lesz a hiba forrása, sofőr oldalon a gumi szőnyeg alatt, vizet találtam, amiből viszont arr tudok következtetni, h a fütőradiátornál lehet probléma. ha ez íi, majd javítanigy van, akkor azt hogy tudom a lehető legegyszerübben megnézni, majd javítani? és akkor valoszinüleg ezért éreztem a forró víz szagát elég közelről.

Link to comment
Megosztás:

találtam még egy helyet, ahol nedvességet találtam, és inkább erre van több esély mint a radiátorra. pillangó szelep alatt van egy műanyag cső amire több gumi cső csatlakozik. ennek az alja gyakorlatilag tiszta víz volt.meghuzogattama biilincseket amik rámennek, amikhez hozzáfértem bontás nélkül, de meglátjuk h sikerült e valamit elérni. ha nem akkor az nagyobb bontást igényel és több időt.

Link to comment
Megosztás:

találtam még egy helyet, ahol nedvességet találtam, és inkább erre van több esély mint a radiátorra. pillangó szelep alatt van egy műanyag cső amire több gumi cső csatlakozik. ennek az alja gyakorlatilag tiszta víz volt.meghuzogattama biilincseket amik rámennek, amikhez hozzáfértem bontás nélkül, de meglátjuk h sikerült e valamit elérni. ha nem akkor az nagyobb bontást igényel és több időt.

Sajnos idővel elöregedik, már az enyémen is cserélni kellett, mert töredezett a széle. 20 pénz körüli az ára.

Link to comment
Megosztás:

Sajnos idővel elöregedik, már az enyémen is cserélni kellett, mert töredezett a széle. 20 pénz körüli az ára.

annak a műanyag csőnek??? az nem kevés :) milyen néven keressem mint alkatrészt?

Hát az nekem is nedvedzik sajnos :(

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdés. motor tér közepe, szélvédő felöli részen, van egy függőleges, kb.20cm hosszú, 5cm széles enyhén ívelt szintén műanyag akármi, amin ma szintén véltem vizet felfedezni. ennek lehet-e köze hozzá. :D ha igy nem tudjátok miről beszélek, akkor csinálok fotót is, csak azért lehet fontos, mert ezen például a bal felén konkrétan 5cm hosszan szét van nyílva, és nem tudom mi az. köszi

Link to comment
Megosztás:

még egy kérdés. motor tér közepe, szélvédő felöli részen, van egy függőleges, kb.20cm hosszú, 5cm széles enyhén ívelt szintén műanyag akármi, amin ma szintén véltem vizet felfedezni. ennek lehet-e köze hozzá. :D ha igy nem tudjátok miről beszélek, akkor csinálok fotót is, csak azért lehet fontos, mert ezen például a bal felén konkrétan 5cm hosszan szét van nyílva, és nem tudom mi az. köszi

:D A kis paranoiás :)

Az az esővíz-elvezetőnek a GUMIcsöve :)

Érdemes a trutyit és a leveleket kikotornod belőle

Link to comment
Megosztás:

:D A kis paranoiás :)

Az az esővíz-elvezetőnek a GUMIcsöve :)

Érdemes a trutyit és a leveleket kikotornod belőle

:) ja paranoiás :) azért kellene sürgősen megoldanom a gondot, és keresem már mindenben a hibát, mert az elkövetkezendő két hétben, kb 3000km-et kell megtennem a kis vecimmel, és nem volna jó ha valahol elfosná magát. de vszinű igazad lehet, mert ma esett, és ezért lehetett ott víz. akkor a probléma bizonyára továbbra is, a műanyag cső, amit továbbra sem tudom milyen néven keressek :)
Link to comment
Megosztás:

:) ja paranoiás :) azért kellene sürgősen megoldanom a gondot, és keresem már mindenben a hibát, mert az elkövetkezendő két hétben, kb 3000km-et kell megtennem a kis vecimmel, és nem volna jó ha valahol elfosná magát. de vszinű igazad lehet, mert ma esett, és ezért lehetett ott víz. akkor a probléma bizonyára továbbra is, a műanyag cső, amit továbbra sem tudom milyen néven keressek :)

Sajnos, h pontosan mi a neve, nem tudom, de a Csergőben meg tudják mondani, plusz meg is tudod rendelni... Keresd Pauer Lászlót, segítőkész.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Nekem másfél éve hagyta el magát ez a cső pont egy hosszabb út előtt amiről le is maradtam...

De kiszereltem és látva hol repedt meg egy bilinccsel még össze tudtam szorítani így elment vagy 1000 km-t aztán kicseréltem.

Viszont nagyon nehéz hozzáférni, bőven elég egyszer is átesni a ki-be szerelésen.

Vigyázni kell nehogy túl erősen húzd meg a bilincseket mert képes elrepedni...

Azt én sem tudom pontosan mi a neve, de így kerestem hogy hűtővíz elosztócső, meg műanyag vízcső.

Tudni illik mennyi cső megy rá mert úgy tudom kétféle létezik, az enyémre 5 de asszem van olyan amire csak 3.

Legalábbis kérdezték több helyen mikor kerestem, hogy mennyi kivezetése van.

Rendelni kellett nem volt a boltban, de végül itt kaptam http://opella.hu

utángyártott cső (Csergő Kft.) 5.800,- Ft, ennyit jegyeztem fel róla.

Gyáriból 1 db állt rendelkezésre az asszem olyan 11e köröl volt.

Link to comment
Megosztás:

Hello

Nekem másfél éve hagyta el magát ez a cső pont egy hosszabb út előtt amiről le is maradtam...

De kiszereltem és látva hol repedt meg egy bilinccsel még össze tudtam szorítani így elment vagy 1000 km-t aztán kicseréltem.

Viszont nagyon nehéz hozzáférni, bőven elég egyszer is átesni a ki-be szerelésen.

Vigyázni kell nehogy túl erősen húzd meg a bilincseket mert képes elrepedni...

Azt én sem tudom pontosan mi a neve, de így kerestem hogy hűtővíz elosztócső, meg műanyag vízcső.

Tudni illik mennyi cső megy rá mert úgy tudom kétféle létezik, az enyémre 5 de asszem van olyan amire csak 3.

Legalábbis kérdezték több helyen mikor kerestem, hogy mennyi kivezetése van.

Rendelni kellett nem volt a boltban, de végül itt kaptam http://opella.hu

utángyártott cső (Csergő Kft.) 5.800,- Ft, ennyit jegyeztem fel róla.

Gyáriból 1 db állt rendelkezésre az asszem olyan 11e köröl volt.

köszönöm szépen, először ki kell onnan bányászni valahogy, hogy meg bizonyosodjak róla hogy valóban ott a baj. le kell ott bontani mindent felülről hogy hozzáférjek? ha a pillangószelepet leveszek azt utána vissza tudom tenni tömítés csere meg ilyesmi nélkül? nem szedtem még szét, de ha nem muszáj inkább nem vinném máshoz, ezzel is tanulok. köszi még 1x
Link to comment
Megosztás:

köszönöm szépen, először ki kell onnan bányászni valahogy, hogy meg bizonyosodjak róla hogy valóban ott a baj. le kell ott bontani mindent felülről hogy hozzáférjek? ha a pillangószelepet leveszek azt utána vissza tudom tenni tömítés csere meg ilyesmi nélkül? nem szedtem még szét, de ha nem muszáj inkább nem vinném máshoz, ezzel is tanulok. köszi még 1x

nincs mit remélem sikerül megoldani a problémát

nos én nem bontottam le semmit, arról ránézésre lemondtam :)

betettem egy tükröt a motor mögé, hogy valamennyire lássam mi van ott aztán benyúlkáltam nagy ügyesen főleg az akksi felőli oldalról lehet "hozzáférni"

így szedtem le a gumicsöveket meg két csavar rögzíti a blokk oldalához, azokat kell kicsavarni

hogy hol spriccel azt is lehet valamennyire a tükrös módszerrel ellenőrizni, csak vigyázni kell járó motornál ugyebár

mikor kiszedtem, alig látszott a repedés csak nyomás alatt ott előjön a víz

nekem a közepén hosszában volt megrepedve de már az egyik vége is félig le volt válva a bilincs alatt az egyenes végénél a vastag cső csatlakozásánál az a képen nem látszik mert a másik oldalon volt

https://lh6.googleusercontent.com/-HbiC4Dz__Oc/T6mHNg0WpYI/AAAAAAAAABY/DmYf4UwrNaE/s0-d/DSC00083.JPG

Link to comment
Megosztás:

Azért mert mostanában folyamatosan meg akar forrni a motor ha a városban csoszogok, a ventilátor meg cseszik bekapcsolni.

Nekem ez az 5. 8 szelepes Opelem (szumma 7év 8v-sekkel). Mindegyiknél zavart, hogy nagy melegben, kis tempónál 95° felett van a vízhőfok, de inkább 100°-hoz közelebb.

De az évek során egyik sem főtt meg. Most ez is feljebb kúszott a melegebb időkben 95°-nál. Úgy látszik ez van. Ventilátor kapcsol, csak magasabb hőfoknál (legálábbis óra szerint), mint az MV6-nál....

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Calibránál már majdnem 110°C-nál járt a mutató (a piros mező előtt egy hajszállal) amikor bekapcsolt a ventillátor, és levitte 95°-ig. Eleinte folyton paráztam emiatt, aztán végül az ősi skodás módszert alkalmaztam és beépítettem egy kis kapcsolót a kormány alá amivel manuálisan is tudtam kapcsolgatni a ventillátort ha akartam.

Link to comment
Megosztás:

Nekem a Calibránál már majdnem 110°C-nál járt a mutató (a piros mező előtt egy hajszállal) amikor bekapcsolt a ventillátor, és levitte 95°-ig. Eleinte folyton paráztam emiatt, aztán végül az ősi skodás módszert alkalmaztam és beépítettem egy kis kapcsolót a kormány alá amivel manuálisan is tudtam kapcsolgatni a ventillátort ha akartam.

Nálam is mászkál a mutató folyton. Télen el sem éri a 90et, ilyenkormeg pár kör a városba, aztán már megy is a hűtés. Olyankor ha le akarom állítani, akkor fűtés maxra, kb 2000-res fordulat és várni...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.