Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Hűtés, fűtés, vízhőfok.


komega

Recommended Posts

Fűtés xar de a termosztát 92 fokon nyit mert megmértük hőmérővel. De a vizem így is folyamatosan 100 fok környékén van a ventilátor menet közbe is be kapcsol elég soxor!

Hát érdemes lenne azt az egész hűtőrendszert áttakarítani minél előbb :S

Szerintem a hűtőd és a radiátorod lesz a két ludas.

Mindkettőnek rossz hőleadása van valami miatt. Lehet hogy vízkő, rozsda vagy valami hűtőtömítő vacak.

Én kikapnám a hűtőt és úgy takarítanám ki, a radiátort meg a már említett locsolócsöves cillites átmosással tisztítanám.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nah kezd összeállni a klímám! Pollenszűrő házat már csak be kell sziloplasztozni és kész is. Utána be lehet szerelni. Pollenszűrőt már megvettem. Vettem szárítószűrőt is, és van másik kompresszor is. Még 2gumigyűrűre várok ami a szárítószűrőre megy(ez valami speckós zöld színű gumigyűrű(1000forint darabja <_< ) Aztán felrakom a kompresszort, utána lesz egy rendszer átmosatás, szárítószűrő csere, és töltés :angry: Hát kíváncsi leszek, milyen lesz. Múltkor láttam egy táblázatot hogy mennyi gáz kell a rendszerbe, nincs ez meg valakinek? :P Azt hiszem ~1kiló gázt ír hozzá.

Link to comment
Megosztás:

Nah kezd összeállni a klímám! Pollenszűrő házat már csak be kell sziloplasztozni és kész is. Utána be lehet szerelni. Pollenszűrőt már megvettem. Vettem szárítószűrőt is, és van másik kompresszor is. Még 2gumigyűrűre várok ami a szárítószűrőre megy(ez valami speckós zöld színű gumigyűrű(1000forint darabja <_< ) Aztán felrakom a kompresszort, utána lesz egy rendszer átmosatás, szárítószűrő csere, és töltés :angry: Hát kíváncsi leszek, milyen lesz. Múltkor láttam egy táblázatot hogy mennyi gáz kell a rendszerbe, nincs ez meg valakinek? :P Azt hiszem ~1kiló gázt ír hozzá.

Annyi kell.

Link to comment
Megosztás:

Nah kezd összeállni a klímám! Pollenszűrő házat már csak be kell sziloplasztozni és kész is. Utána be lehet szerelni. Pollenszűrőt már megvettem. Vettem szárítószűrőt is, és van másik kompresszor is. Még 2gumigyűrűre várok ami a szárítószűrőre megy(ez valami speckós zöld színű gumigyűrű(1000forint darabja <_< ) Aztán felrakom a kompresszort, utána lesz egy rendszer átmosatás, szárítószűrő csere, és töltés :angry: Hát kíváncsi leszek, milyen lesz. Múltkor láttam egy táblázatot hogy mennyi gáz kell a rendszerbe, nincs ez meg valakinek? :P Azt hiszem ~1kiló gázt ír hozzá.

1 kg az nagyon sok, 40-50dkg szokott bele menni!

Link to comment
Megosztás:

1 kg az nagyon sok, 40-50dkg szokott bele menni!

...ha nem teljesen üres a rendszer akkor igen, de a teljes töltet mennyiség az jóval több. Hogy pontosan mennyi arra többféle változat is van, megosztom őket aztán válogassatok:

200002-20110324-8kbRUm.jpg

200003-20110324-XeufQB.jpg

Van itt minden, 750, 900, 1000 és 1100 grammos verzió is, évjárattól, a klímakompresszor típusától és a beletöltött gáz fajtájától (R12 vagy R134a) függően... <_<

Link to comment
Megosztás:

* = New type expansion valve

+ = Old type expansion valve

Akármint is jelentsen ez...

hogy új vagy régi tipusú expanziós szelep van-e benne <_< A rossebse tudja milyen van ebbe! :P megy bele 1000gram és kész :angry: Amúgy fentvan már a másik kompresszor, lett új tömítés is a csatlakozáshoz. Vékonyan bekentem szilikon zsírral. És fémtisztára pucoltam a tömítő felületet. Remélhetőleg nem fog ereszteni.

Link to comment
Megosztás:

Azt tudom hogy mit jelent a mondat, csak azt nem hogy mi a jófranc az az expanziós szelep... <_<

Az Expanziós szelep:

Az expanziós szelep választja el a készülék magas nyomású oldalát az alacsony nyomásútól. Az autóklíma expanziós szelepe a mindenkor megkívánt üzemmódnak megfelelő mennyiségű hűtő gázt adagol az elpárologtatóba. Az expanziós szelep mindig az elpárologtató közelében van elhelyezve, vagy arra van rászerelve. A szelep működését három tényezõ befolyásolja:

*

Hőmérséklet érzékelő (thermo bulb), ami az elpárologtató kimenetére van szerelve,

*

Kiegyenlítő, amely az elpárologtató nyomását érzékeli,

*

Rugó amely egyensúlyba hozza a kiegyenlítő, illetve az érzékelő nyomását.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 5 weeks later...

Sziasztok klímás A Vectránál szeretnék rendet tenni a fejemben, meg az autómban tehát ezügyben kérném a segítségeteket.

Akinek van légyszíves írja meg hogy hány ventije van az autóban és azok hogyan, mikor kapcsolnak ki/be.

Nekem 2 van egy a ugye nagyobb a vízhűtőjé de értelemszerűen többfokozatú. Nemrég cserélve lett a kapcsolója.

A másik elöl a kisebbik a klímahűtőjé.

Ha számít valamit az enyém nem ez a hagyományos manuális tili-toli bowdenes klímapaneles kivitel hanem az automata változat.

Ha klímát kapcsolok a nagyobb azaz a vízhűtő ventilátora kapcsol és forog. A klíma működik ( Annyira meleg még nem volt vagy nem tudtam tesztelni pl. dugóban araszolás stb. hogy kapcsolhat-e és ha igen mikor a klímahűtő venti)

Ha nem klímázok és eléri a ~90 valahány fokot kapcsol egyszerre mind2 ventilátor visszahűlésig.

Szóval ez nem tiszta és érthető számomra. Láttam kapcsolási rajzot villamossági szerelőnél hogy még évjáratonként is vannak apró módosítások A vekikben amik szemmel nem láthatóak a klíma rendszerben. Az hogy másfajta alkatrészekből épül fel az A1-es meg az A2-es klíma rendszere az tiszta, másmilyen a gáz, más a hűtőméret, szárítószűrő stb.

Esetleg rossz klímahűtő venti kapcsolót hogyan lehet kiszűrni ha ez lenne a baj okozója? Köszönöm !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok klímás A Vectránál szeretnék rendet tenni a fejemben, meg az autómban tehát ezügyben kérném a segítségeteket.

Akinek van légyszíves írja meg hogy hány ventije van az autóban és azok hogyan, mikor kapcsolnak ki/be.

Nekem 2 van egy a ugye nagyobb a vízhűtőjé de értelemszerűen többfokozatú. Nemrég cserélve lett a kapcsolója.

A másik elöl a kisebbik a klímahűtőjé.

Ha számít valamit az enyém nem ez a hagyományos manuális tili-toli bowdenes klímapaneles kivitel hanem az automata változat.

Ha klímát kapcsolok a nagyobb azaz a vízhűtő ventilátora kapcsol és forog. A klíma működik ( Annyira meleg még nem volt vagy nem tudtam tesztelni pl. dugóban araszolás stb. hogy kapcsolhat-e és ha igen mikor a klímahűtő venti)

Ha nem klímázok és eléri a ~90 valahány fokot kapcsol egyszerre mind2 ventilátor visszahűlésig.

Szóval ez nem tiszta és érthető számomra. Láttam kapcsolási rajzot villamossági szerelőnél hogy még évjáratonként is vannak apró módosítások A vekikben amik szemmel nem láthatóak a klíma rendszerben. Az hogy másfajta alkatrészekből épül fel az A1-es meg az A2-es klíma rendszere az tiszta, másmilyen a gáz, más a hűtőméret, szárítószűrő stb.

Esetleg rossz klímahűtő venti kapcsolót hogyan lehet kiszűrni ha ez lenne a baj okozója? Köszönöm !

Az előtét ellenállást ellenőrizd először.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem (X20XEV facelift) kettő venti van, és három fokozatot kapcsol a relés okosság a hűtővíz hőm/klíma függvényében.

a két ventit sorba kapcsolja, amikor a klíma be van kapcsolva, vagy kezd a mutató a piros zónát közelíteni.

a következő fokozatban a két ventit párhuzamosan kapcsolja, aztán ledobja a klímát.

van olyan verzió, ahol egy venti és előtétellenállás van, és van olyan, ahol maga a venti kétsebességes. sőt a V6-ban 4 venti van emlékeim szerint.

ha neked két ventid van, és csak az egyik megy, amikor bekapcsolod a klímát, akkor ugyanaz van, mint nekem, hogy megszorult a klímahűtő ventid. én elvittem egy iparos bácsikához, aki vmi nevetséges összegért rendbe tette.

Sziasztok klímás A Vectránál szeretnék rendet tenni a fejemben, meg az autómban tehát ezügyben kérném a segítségeteket.

Akinek van légyszíves írja meg hogy hány ventije van az autóban és azok hogyan, mikor kapcsolnak ki/be.

Link to comment
Megosztás:

Szia,

nekem (X20XEV facelift) kettő venti van, és három fokozatot kapcsol a relés okosság a hűtővíz hőm/klíma függvényében.

a két ventit sorba kapcsolja, amikor a klíma be van kapcsolva, vagy kezd a mutató a piros zónát közelíteni.

a következő fokozatban a két ventit párhuzamosan kapcsolja, aztán ledobja a klímát.

van olyan verzió, ahol egy venti és előtétellenállás van, és van olyan, ahol maga a venti kétsebességes. sőt a V6-ban 4 venti van emlékeim szerint.

ha neked két ventid van, és csak az egyik megy, amikor bekapcsolod a klímát, akkor ugyanaz van, mint nekem, hogy megszorult a klímahűtő ventid. én elvittem egy iparos bácsikához, aki vmi nevetséges összegért rendbe tette.

Az nem tudod mitől lehet hogyha üzem meleg a motor, rákapcsolom a klímát, és olyan 10perc után a vízhűtőnek a ventillátorja ki-be kapcsolgat? Marha zavaró.. :D

Link to comment
Megosztás:

Az nem tudod mitől lehet hogyha üzem meleg a motor, rákapcsolom a klímát, és olyan 10perc után a vízhűtőnek a ventillátorja ki-be kapcsolgat? Marha zavaró.. :D

én vmelyik nyomáskapcsolóra vagy KH-ra gyanakodnék...a klíma visszajelző lámpája egyfolytában ég? (amikor kikapcsol a venti akkor is?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.