Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Tuning dob sz-re? :D BÁzki deszép a2-d van! Eddig miért nem mutogattad? :) Lehet róla még pár képet kapni?

Ósztriában merre? :)

wagrain - bol Salzburg onnan Saalfelden aztán jöttünk vissza wagrain - ba és nem a legjobb utat választottuk :) de hát hallgatni kell a GPSre ;)
Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Én egy hónapon belül megyek ki dolgozni sógorékhoz, ide a közelbe Bregenz-be! :D

Nem merek már ekkora útra kelni a verdával,19 évesen már bármi előfordulhat. Nem a mechanikától félek mert már minden kopó alkatrészt kicseréltem, ha nem a motortól,még nem lett a vezérlés cserén kívül hozzá nyúlva!

A kolléga WW Passat 2,8 V6 benzinesével fogunk járni. Ezzel 270km/h mentek tartósan, de a 170km/h az utazojuk. Sajnos egy oda vissza kanyar 80.000ft. Az ennyimmel simán a fele lenne,csak ez nem megy úgy, ők meg mindig sietnek haza!

Link to comment
Megosztás:

Én egy hónapon belül megyek ki dolgozni sógorékhoz, ide a közelbe Bregenz-be! :D

Nem merek már ekkora útra kelni a verdával,19 évesen már bármi előfordulhat. Nem a mechanikától félek mert már minden kopó alkatrészt kicseréltem, ha nem a motortól,még nem lett a vezérlés cserén kívül hozzá nyúlva!

A kolléga WW Passat 2,8 V6 benzinesével fogunk járni. Ezzel 270km/h mentek tartósan, de a 170km/h az utazojuk. Sajnos egy oda vissza kanyar 80.000ft. Az ennyimmel simán a fele lenne,csak ez nem megy úgy, ők meg mindig sietnek haza!

Én egyedül ettől a venti dologtól tartottam :) hidd el ezek még bírják ennyi idősen is. Mondjuk a nagy átlag erre fele a 3.0 tdi-től felfelé meg az 1.4 tsi -k valljuk be ide kell az erő azért :) de láttam füstölgő motorháztetőt az egyik szerpentinen és az egy 4-5 éves vw volt. Az enyém a 140et simán bírta utazóba. A fogyasztásrol meg annyit hogy ők simán kiköhögik a 8 literes átlagot de én azért nem :) ilyenkor mikor saját magam tapasztalom hogy 4,7 körül fogyaszt a 20 éves technika és azért megyeget is, akkor jöjjenek ide a korszerű motorokkal aztán számoljunk :)
Link to comment
Megosztás:

A mostani 4-5 éves autókban, már vízhőfok visszajelzőt sem raknak,csak kigyullad egy lámpa ha már gáz van,de az lehet már késő,főleg ha nem is figyeli az ember fia.

Lehet hogy a mi műszerünk sem pontos ,de legalább van! Én is szoktam figyelni főleg Pestre amikor pályáról beérek aztán hirtelen kezdődik az araszolás,na ott felkúszik 100C körülire pár perc alatt. Én még nem aggódtam ez miatt, főleg hogy két venti is van benne és most már tudom hogy működnek is. :D Viszont én ha nagy emelkedő van(nosztori tudod ISI) inkább kiállok a kapaszkodóba és felmegyek 60-nal vagy amit erőltetés nélkül bír a gép, többiek meg had nyomják neki! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Én egy hónapon belül megyek ki dolgozni sógorékhoz, ide a közelbe Bregenz-be! :D

Nem merek már ekkora útra kelni a verdával,19 évesen már bármi előfordulhat. Nem a mechanikától félek mert már minden kopó alkatrészt kicseréltem, ha nem a motortól,még nem lett a vezérlés cserén kívül hozzá nyúlva!

A kolléga WW Passat 2,8 V6 benzinesével fogunk járni. Ezzel 270km/h mentek tartósan, de a 170km/h az utazojuk. Sajnos egy oda vissza kanyar 80.000ft. Az ennyimmel simán a fele lenne,csak ez nem megy úgy, ők meg mindig sietnek haza!

A 170-es utazóhoz elég a vectra is. :) Csak ha nem dízel. :)

538939_168196489984251_1737846318_n.jpg

Link to comment
Megosztás:

A 170-es utazóhoz elég a vectra is. :) Csak ha nem dízel. :)

Mit akarsz nem is pörög a gép nagyon :) igen ezek a dízelek nem szeretik azért a 170 eket, főleg, hogy 180-90 a vége :) de ából bébe elvisz és nem is kér érte sokat :))

Módosítva : hening
Képpel idézés.
Link to comment
Megosztás:

Tuning dob sz-re? :D BÁzki deszép a2-d van! Eddig miért nem mutogattad? :) Lehet róla még pár képet kapni?

Ósztriában merre? :)

Kösz, majd lemossuk, teszek róla még fel. Volt egy C16NZ A2-m, még 2002-ben, akkor volt 9 éves!!! Aztán később egy A1 C20NE. Ez meg egy az utolsók közül, dupla légzsákkal, ABS-szel, szervóval, tetőablakkal....

A dob Golf-é igazából ,de némi átalakítás után itt duruzsol. Hát ami rajta volt eddig, azt azóta utáltam ,amióta hozzánk került....

tnqw2lvqipxozukqa40n.jpg

Link to comment
Megosztás:

Mit akarsz nem is pörög a gép nagyon :) igen ezek a dízelek nem szeretik azért a 170 eket, főleg, hogy 180-90 a vége :) de ából bébe elvisz és nem is kér érte sokat :))

Most jöttünk haza nyaralásból,sárvár-rábapatty-ról. Városlődi emelkedő Vp-felé picit nekilendültem mert előttem ment egy Audi A3 mondom megelőzöm a tetején már 140km/h(aki ismeri nem pici emelkedő) volt,ja közben egy WW Cc,melett is elmentem,nagyot nézett az ember. Meglepődtem hogy így megy a verda. Bár a vízhőfok 100C fölé kúszott a manőver után,de hamar visszahűlt,a hogy visszavettem.

Most nyaralás előtt tankoltam,nem teli 58L, mentem vele 412km-t 22-23L fogyott(kb) 70/30% volt pálya/város. Szóval 5,5L átlag nekem megfelel. Csak pályán minden szabályt betartva,szerintem nem lehetetlen akár a 4,5L átlag is.19 éves technikától nem rossz! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Most jöttünk haza nyaralásból,sárvár-rábapatty-ról. Városlődi emelkedő Vp-felé picit nekilendültem mert előttem ment egy Audi A3 mondom megelőzöm a tetején már 140km/h(aki ismeri nem pici emelkedő) volt,ja közben egy WW Cc,melett is elmentem,nagyot nézett az ember. Meglepődtem hogy így megy a verda. Bár a vízhőfok 100C fölé kúszott a manőver után,de hamar visszahűlt,a hogy visszavettem.

Most nyaralás előtt tankoltam,nem teli 58L, mentem vele 412km-t 22-23L fogyott(kb) 70/30% volt pálya/város. Szóval 5,5L átlag nekem megfelel. Csak pályán minden szabályt betartva,szerintem nem lehetetlen akár a 4,5L átlag is.19 éves technikától nem rossz! :icon1:

Jók is azok az emelkedők, csak a szemfüles kékekre vigyázz azért arra felé :D Még ha kicsit meghúznád a turbó nyomást meg kis kaja neki, akkor lepődnél meg (ha jól emlékszem neked nincs piszkálva, de javíts ha tévedek), hogy tud azért menni. Én most a 60-as rendszert fontolgatom egy hátsó dobbal, továbbá az örökös nagyobb coolerozás :) és azt a légszűrőház szerűt kiiktatni egy sima csőre, amiben nincs semmi (bár bele néztem tegnap és a csőben, ami lentről a nyúlványtól jön az ketté van osztva belül, valószínűleg valami levegőgyorsítás szerepet tölthet be), ja meg jó lenne egy adagolót beszerezni és kicsit megpiszkáltatni, gyári turbót pedig Garrett GT15-re szokták cserélni (ha jól tudom a 2.0 dth, de valamelyik 2.0 dízel B vekin van) vagy az Isuzu Trooper 3.1-en lévőjére (az talán IHI turbó), ezekkel az átalakításokkal 115-120 ló körülire szokták piszkálni.

Nekem 4,7l/100 lett a nyaralás vége 30/70% pálya/országút-város. 5-ből szinte mindig megáll.

Link to comment
Megosztás:

Jók is azok az emelkedők, csak a szemfüles kékekre vigyázz azért arra felé :D Még ha kicsit meghúznád a turbó nyomást meg kis kaja neki, akkor lepődnél meg (ha jól emlékszem neked nincs piszkálva, de javíts ha tévedek), hogy tud azért menni. Én most a 60-as rendszert fontolgatom egy hátsó dobbal, továbbá az örökös nagyobb coolerozás :) és azt a légszűrőház szerűt kiiktatni egy sima csőre, amiben nincs semmi (bár bele néztem tegnap és a csőben, ami lentről a nyúlványtól jön az ketté van osztva belül, valószínűleg valami levegőgyorsítás szerepet tölthet be), ja meg jó lenne egy adagolót beszerezni és kicsit megpiszkáltatni, gyári turbót pedig Garrett GT15-re szokták cserélni (ha jól tudom a 2.0 dth, de valamelyik 2.0 dízel B vekin van) vagy az Isuzu Trooper 3.1-en lévőjére (az talán IHI turbó), ezekkel az átalakításokkal 115-120 ló körülire szokták piszkálni.

Nekem 4,7l/100 lett a nyaralás vége 30/70% pálya/országút-város. 5-ből szinte mindig megáll.

Van egy gt18v ha nagyon belemennél. :D

Link to comment
Megosztás:

Ja,ja nincs piszkálva a motor/adagoló gyári minden! :icon1:

Az a baj hogy 80%-ba városba használom és így is sokat eszik a napi 7-10km-en. mert ugye be se tud melegedni. Volt hogy télen megette a 9L is ebben az üzemben. Ezért nem szeretnék rátekerni. Két havonta megyek vele egy 300-400km etapot ilyenkor kikormolódik oszt megint jó! :icon1: Többet pályáznék meggondolnám de így nem éri meg!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.