Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Sziasztok! Van egy 95-ös CDX-es c20ne vectám(nagyon szeretem)Annyi nem tetszik benne hogy autópályán 140 nél már eléggé pörög valmi valami hosszabb váltóra gondoltam bele szerintem elbirná.Van valakinek ötlete erre? Ugy hallottam lehet bele hosszabb ötödik fokozatot venni bele Egyébként F16-os váltó

Enyém egy 92-es C20NE CD az 140-nél nem forog 3000-et. F16-os váltóval

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Sziasztok! Van egy 95-ös CDX-es c20ne vectám(nagyon szeretem)Annyi nem tetszik benne hogy autópályán 140 nél már eléggé pörög valmi valami hosszabb váltóra gondoltam bele szerintem elbirná.Van valakinek ötlete erre? Ugy hallottam lehet bele hosszabb ötödik fokozatot venni bele Egyébként F16-os váltó

A váltó, kerékjárati dob oldalán elvileg látszani kellene, hogy milyen szám van ráírva.Ha C-vel kezdődik a szám, akkor a tiéd rövid váltó lesz.Tehát pl. C3.74 v. C3.94 ill. ilyesmit kell keresni.

Ha C-s, akkor gyorsan gazdára fog találni, bár nem tudom, hogy egy W-s (hosszú) váltó mennyire passzol egy olyan motorhoz, ami inkább alacsonyabb fordulaton él igazán, tehát egy hoszabb váltóval sztem kevésbé lesz élvezetes a városi közlekedés.

Link to comment
Megosztás:

A váltó, kerékjárati dob oldalán elvileg látszani kellene, hogy milyen szám van ráírva.Ha C-vel kezdődik a szám, akkor a tiéd rövid váltó lesz.Tehát pl. C3.74 v. C3.94 ill. ilyesmit kell keresni.

Ha C-s, akkor gyorsan gazdára fog találni, bár nem tudom, hogy egy W-s (hosszú) váltó mennyire passzol egy olyan motorhoz, ami inkább alacsonyabb fordulaton él igazán, tehát egy hoszabb váltóval sztem kevésbé lesz élvezetes a városi közlekedés.

Ma kerestem azt a számot amit irtál,de nem találtam rajta ilyesmit mindenféle szám van de betű az nincs:(

Link to comment
Megosztás:

Hasonló paraméterekkel van ellátva az enyém is.Szal valszeg v.mi hosszú váltó van az úriembernek is a gépében.Még ha nem is pont F18...de az XEV miatt sanszos sztem.

Ha az van benne akkor nem gyorsulhat valami jól,viszont keveset forog 5.ben autópályán.....És jó az neked?????? :D

Link to comment
Megosztás:

Ha az van benne akkor nem gyorsulhat valami jól,viszont keveset forog 5.ben autópályán.....És jó az neked?????? :D

Aki hosszú távra járkál vele,annak igen.

De ez a váltószámozás is csak egy dolog...ott van Udi gépe,F13.

1-2-3 tök rövid,aztán a 4-5 olyan hosszú,hogy ihaj.

4-ben karcoltunk vele 200-at(GPS szerint) C14SE.

Link to comment
Megosztás:

Ha az van benne akkor nem gyorsulhat valami jól,viszont keveset forog 5.ben autópályán.....És jó az neked?????? :D

Igaz B Veki, de erre lett hangolva a nagy súly miatt.Amúgy az 1. az határozottan rövid, inkább a többi hosszú.De nincs jelentősége, már kereskedésben van.Utazóautónak jó volt.

Az Astra már más.F18 ez is, de + jellegűnek tűnik így néhány100km után......

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy neked 14-es kereked van, neki meg 15-ös. Nem lehet hogy ez az oka a "pörgésnek" ?

Nekem x20xev motor, váltót majd meglesem... kb 3000 fordulaton 125-130 km/h 15-ös kerekekkel.

15-ös kerekem van ráadásúl 195/60-as gyári gumi is .Kieggyeznék én is 130 körül 3000-res fordulattal de akkor már nekem 3600 :D Nem érdekelne hogy nem gyorsul ötödikben annyira csak ne forogjon annyit.C20Ne amugy is leadja a max nyomatékát 2600-nál.

Link to comment
Megosztás:

Aki hosszú távra járkál vele,annak igen.

De ez a váltószámozás is csak egy dolog...ott van Udi gépe,F13.

1-2-3 tök rövid,aztán a 4-5 olyan hosszú,hogy ihaj.

4-ben karcoltunk vele 200-at(GPS szerint) C14SE.

Persze hogy egy dolog...megtudod belöle hogy milyen difi és végátétel van benne :D :D :D :D

Az Astra már más.F18 ez is, de + jellegűnek tűnik így néhány100km után......

nem hiszem hogy érzed hogy + vagy sem a váltó..... :D

Link to comment
Megosztás:

Mit érzel mivel tud többet a pluszos váltó????????Mert Én semmit :D Max esőben vagy hóban......

Próbálj ki egy F18WR-t, aztán majd megtudod..... :D Annak az 1. fokozata határozottan rövid, tehát gyorsan lepörög, viszont ha váltasz 2.ba, akkor pedig pont oda esik vissza a fordulat, ahol az XEV még éppen nem tud nyomatékból semmit tenni, és ugyanez van 3.ban is.Viszont ott már van kellő lendület, és relative elkezd normálisan dolgozni a motor, de pl. egy 100km/h környéki előzésnél ha lendületesen akarsz előzni, akkor bizony vissza kell vágnod 3.ba, hogy történjen is v.mi.Cerébe 5.ben 120km/h nál nem pörög többet 2300-2500nál.Tehát amolyan Dieseles feeling.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.