Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Hát ezzel is pechem van mert hogy sokszor mondják nagy "zongora újjaim" vannak,ezáltal a kezem se egy kicsi...

Igen, a fehér Vectra az enyém, tegnap hoztam el Fehérvárról! :D Miért?? Amúgy teljesen meg vagyok elégedve, egy-két apró dolog derült ki útközben de szerintem megcsinálható.. Mondjuk az egy kicsit érdekes hogy az első ködlámpáim egyáltalán nem működnek, erős a gyanű rá hogy be sincsenek kötve ;) A cd-s rádiómmal vannak még gondok, mert kétszer-háromszor csinált olyat hogy magától hangosabb lett illetve kétszer kikapcsolt állapotból egyszer csak bekapcsolt! :rolleyes: Ezt már megkérdeztem, állítólag rosszul van bekötve azért csinál ilyen hülyeségeket!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Hát jó ha van ködlámpa, én szeretnék a vectrámra szereltetni csak nem tudom milyet vegyek rá és hogy rakjam fel :s, Vki tudna segiteni, 1.8i a motor.

nekem olyan a lökősöm, hogy gyárilag ködlámpás, nem kell faragni, nem tudom milyen a tiéd, utastérbe van két kapcsoló egyik az elsőé másik a hátsóé.

Link to comment
Megosztás:

Öcsibácsi! Hát lehet hogy nekem is bontani kéne! :rolleyes:

Nem hiszitek el, de elhoztam tegnap a kocsit, laparkoltam vele tegnap, azóta ott állt! Ma este szerettem volna elindulni vele és a kézifék az istenért nem akar felengedni! Hiába engedem ki a kart, rángattam már meg mindent, semmi! Holnap talán jön egy ismerősöm megnézni, ugyanis az autóval nem tudok sehova se mozdulni....

Link to comment
Megosztás:

Öcsibácsi! Hát lehet hogy nekem is bontani kéne! :rolleyes:

Nem hiszitek el, de elhoztam tegnap a kocsit, laparkoltam vele tegnap, azóta ott állt! Ma este szerettem volna elindulni vele és a kézifék az istenért nem akar felengedni! Hiába engedem ki a kart, rángattam már meg mindent, semmi! Holnap talán jön egy ismerősöm megnézni, ugyanis az autóval nem tudok sehova se mozdulni....

Kopp-kopp a hátsó felnire.

Vagy emelővel megemelni és jól megrugdalni a kereket, hátha kienged.

Link to comment
Megosztás:

nekem olyan a lökősöm, hogy gyárilag ködlámpás, nem kell faragni, nem tudom milyen a tiéd, utastérbe van két kapcsoló egyik az elsőé másik a hátsóé.

isi, csak akkor van 2 kapcsoló, ha már be van kötve az első ködfény is. Egyik a ködzáró,(ez gyári) a másik az első ködlámpás.

moti az autósboltban sok féle van, biztos akad olyan is ami tetszik és könnyen befaragható a lökösbe.

Kell egy ködlámpás relé, ezt a biztosíték tábla megfelelő helyére kell tenni.

Be kell vezetékezni és használható.

Keresd meg Brekeke cartársat. :rolleyes: Az Astrások közt találod. Írj neki PÜ-t, hogy mit szeretnél.

Nekem is sokat segített most, hogy a központi zárat csináltam.

Link to comment
Megosztás:

Kopp-kopp a hátsó felnire.

Vagy emelővel megemelni és jól megrugdalni a kereket, hátha kienged.

Öcsibácsi! Szerinted ez így megoldaná a dolgokat?? Vagy legalábbis gondolom egy próbát megér... Kicsit (nagyon) ideges vagyok, főleg hogy tegnap hoztam el a kocsit és ma már ilyen problémám van.. :rolleyes: ;) Bár azt mondják hogy ez az esős idő is biztosan közrejátszat a dologban.. :D

Mindenesetre fogalmam sincs hogy ha ez sem ok akkor mit csináljak!? Kaptam olyan tanácsot hogy rakjam 1-esbe és próbálgassam hátha felenged, nem sikerült! Hátramenetbe raktam és úgy próbáltam, nem sikerült! Tanácstalannak és zöldfülűnek érzem magam, főleg hogy ez az első autóm..

Mindenesetre köszönöm neked ezt a tanácsot is, rendes vagy!

Link to comment
Megosztás:

Volt 1 Uno-m azon előfordult ilyen, bár ennyire sose ragadt be. Azt megszoktam rugdalni és engedett a szelíd erőszaknak. :rolleyes:

Ha nincs más, akkor a hátsó kerekek le és megnézni, hogy hol akadt el a kézifék.

Le kell venni a dobot és valahol ott a gond. Esetleg beakadt a kézifék bowden.

Amúgy meg mindannyian túlestünk az első (látásra csodaszép) autó okozta sokkon.

Néhanapján járok Fehérváron, mert az öcsém a nagy kéknél (IBM) dolgozik, valami informatikus féle.

Van hozzá szerelési útmutatód? (Így csináld Opel Vectra.) Abban sok hasznos dolog van.

Ha nem is lesz az ember autószerelő, de annyira laikus sem marad, ha el olvassa.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel megoldódott a kézifék problémám, mert kissé erőszakosabban próbálkoztam az elindulással, ennek hatására először egy hangosabb puffanás halatszott a hátam mögül, majd hátramenetbe kapcsolva a másik oldalon is halatszott egy kisebb puffanás! Ezek után a kocsi megmozdult, mentem is vele egy kisebb kört! Azt tanácsolták hogy ha lehetőségem van akkor nézessem meg, így hétvégén megnézetem, addig is kímélem a kéziféket! :rolleyes: Köszönöm a tanácsokat, tippeket ezügyben!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Van egy eladó szervószivattyúm C20NE motoros A Vectrából. Ez ugyebár még a C18NZ motorosokhoz is jó. Most van egy érdeklődőm akinek 1.7 D Vectrája van. Ahhoz jó lehet ez a szivattyú vagy teljesen más fajta kell neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv! Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Van egy eladó szervószivattyúm C20NE motoros A Vectrából. Ez ugyebár még a C18NZ motorosokhoz is jó. Most van egy érdeklődőm akinek 1.7 D Vectrája van. Ahhoz jó lehet ez a szivattyú vagy teljesen más fajta kell neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv! Sanyi

Úgy tudom, hogy az Opel Dieselekhez jó,ha sima ékszíjjas!

Az Isuzu dieselekhez nem jó!

Amúgy sztem nézzétek össze valahogyan, cseréljetek fényképet róla!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Van egy eladó szervószivattyúm C20NE motoros A Vectrából. Ez ugyebár még a C18NZ motorosokhoz is jó. Most van egy érdeklődőm akinek 1.7 D Vectrája van. Ahhoz jó lehet ez a szivattyú vagy teljesen más fajta kell neki?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv! Sanyi

Illetve még az sem mindegy, hogy mekkora a szíjtárcsa átmérője ,mert van 130mm-es és 116mm-es...

Az 1,7D-hez a 116mm-es ékszíjtárcsa való,mert ugye az nem pörög annyit,mint a benzines!

De sztem a szíjtárcsa átcserélhető!

Link to comment
Megosztás:

Illetve még az sem mindegy, hogy mekkora a szíjtárcsa átmérője ,mert van 130mm-es és 116mm-es...

Az 1,7D-hez a 116mm-es ékszíjtárcsa való,mert ugye az nem pörög annyit,mint a benzines!

De sztem a szíjtárcsa átcserélhető!

Küldtem mailt, remélem most megkapod:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni hűtőfolyadék ügyben! Milyen vízet érdemes beleönteni?? Desztilált vizet?? Gondolom sima csapvízet nem szabad?!

Sajna még gyerekcipőben járok autó ügyileg, mert nem egészen 1 hónapja van meg a kocsim, gondoltam ezért is kérdezem itt meg, ti jártasabbak vagytok a témában.. :D Olvasgattam egy-két helyen hogy érdemes ilyenkor is fagyállót önteni bele mert annál jobb lesz a hatásfoka télen, ez igaz?? Köszi előre is a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Desztillált víz, mert a simától vízköves lesz a rendszer.

Fagyálló is kell, jót tesz a vízpumpának. Lődd be most jóra és télen sem lesz vele gondod. ^_^

Köszi a gyors választ! Azért is kérdeztem a dolgot most mert úgy néz ki hogy kb. 2 hét múlva vezérműszíj cserém lesz, s akkor már egyben vízpumpa csere is! Márpedig hogy ha ezt is cserélik akkor gondolom hütőfolyadék csere is esedékes, nem??? Bár lehet hogy most tök hülyeséget írtam, de majd megírod! :D

Link to comment
Megosztás:

háát őőőő valszeg el fog folyni a víz- pumpa cserekor, max annyi marad bent amennyi a pumpa vonalával lejjebb van, ha lejjebb van:D:D hacsak nem dolgoztok gyorsan. szerintem fagyállót tegyél bele, aztán legalább télen nem kell vele kínlódni.

Link to comment
Megosztás:

háát őőőő valszeg el fog folyni a víz- pumpa cserekor, max annyi marad bent amennyi a pumpa vonalával lejjebb van, ha lejjebb van:D:D hacsak nem dolgoztok gyorsan. szerintem fagyállót tegyél bele, aztán legalább télen nem kell vele kínlódni.

Értem! Akkor jól gondoltam hogy lesz folyadékveszteség bőven.. :D Desztilált vizet tudok szerezni ingyen hála istennek bőven, majd utána nézek hogy esetleg fagyállót hol tudnék olcsón beszerezni, de persze olyat ami megbízható..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.