Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Nah emberek írok egy kis beszámolót:) Most volt 1-2hete hogy 1éve megvan a Veki, és úgy érzem az eddigi tapasztalataimról írok egy 1-2sort.Igazából szerintem az A Vectra egy korát meghazudtoló széria. Ár-minőség aránya hihetetlen jó szerintem. Gyönyörű belső kidolgozottság, zajmentes utastér(tutira van olyan csendes belül mint egy új autó(futómű is nagyon csendes, motor is..) Külsőleg kicsit a rozsda az ami miatt kicsit bosszankodom(sárvédő ív picit kezd rozsdásodni ugyan, de ahogy időm engedi javítgatom:)) Ez az X20XEV motor is egy nagyon eltalált széria.Gondolkodtam rajta régebben hogy eladom az autót(400ezer körül) de nekem 550be van kb. és úgy vagyok vele sajnálnám lecserélni, mert lehet valami szart vennék:S Ennek most az ég világon semmi baja. Friss a motorba is az olaj(5W30 Dexos2, 2000km óta ugyanúgy maxon van a szint:)) váltó olaj is friss, szervó, és fékolaj is. Első féktárcsákba, és fékbetétekbe is 5000km van. Kipurendszer is most zsír új. Ma mentem vele egy kicsit, kerültem erre arra, és nagyon szeretni való egy autó:) Érdekes dolgok történtek vele a kipurendszer csere óta. Tegnap Győrbe voltam vele, és arra lettem figyelmes szokásos 650körüli alapjárat 800on volt(lehet ecu most tanulta ki a dolgokat, vagy nem tudom) visszahajtottam az alapjáraton, és ma néztem az alapjárati fogyasztást(lámpával, és közbe ment a fűtés) 1,1liter/óra. Lekapcsoltam minden fogyasztót és 1,0-1,1liter/óra között ugrált az érték:) Ami régi kipu rendszerrel(szét volt szakadva, és 50es volt) azzal 1,5liter/óra volt. Tegnapi Győri úton(70km országút(90es tempó) 15km város) 7l/100km re jött ki az átlagfogyi, ami szerintem egy 2.0 16szelepes motortól nagyon jó.Az az egy ami picit bosszant, hogy alapjáraton halk kopogó hangot ad a váltó(szervíz szerint az összes ilyen, picit szól benn a csapágy, de benyomott kuplungal elhallgat) azt mondták ne foglalkozzak vele, mert új csapágyszettel is 400km múlva ugyanúgy kopogó hangot ad ki. Thor, neked mekkora az alapjárati fogyid?:D Írj teis véleményt a gépsárkányról.

Link to comment
Megosztás:

Nah emberek írok egy kis beszámolót:) Most volt 1-2hete hogy 1éve megvan a Veki, és úgy érzem az eddigi tapasztalataimról írok egy 1-2sort.Igazából szerintem az A Vectra egy korát meghazudtoló széria. Ár-minőség aránya hihetetlen jó szerintem. Gyönyörű belső kidolgozottság, zajmentes utastér(tutira van olyan csendes belül mint egy új autó(futómű is nagyon csendes, motor is..) Külsőleg kicsit a rozsda az ami miatt kicsit bosszankodom(sárvédő ív picit kezd rozsdásodni ugyan, de ahogy időm engedi javítgatom:)) Ez az X20XEV motor is egy nagyon eltalált széria.Gondolkodtam rajta régebben hogy eladom az autót(400ezer körül) de nekem 550be van kb. és úgy vagyok vele sajnálnám lecserélni, mert lehet valami szart vennék:S Ennek most az ég világon semmi baja. Friss a motorba is az olaj(5W30 Dexos2, 2000km óta ugyanúgy maxon van a szint:)) váltó olaj is friss, szervó, és fékolaj is. Első féktárcsákba, és fékbetétekbe is 5000km van. Kipurendszer is most zsír új. Ma mentem vele egy kicsit, kerültem erre arra, és nagyon szeretni való egy autó:D Érdekes dolgok történtek vele a kipurendszer csere óta. Tegnap Győrbe voltam vele, és arra lettem figyelmes szokásos 650körüli alapjárat 800on volt(lehet ecu most tanulta ki a dolgokat, vagy nem tudom) visszahajtottam az alapjáraton, és ma néztem az alapjárati fogyasztást(lámpával, és közbe ment a fűtés) 1,1liter/óra. Lekapcsoltam minden fogyasztót és 1,0-1,1liter/óra között ugrált az érték:) Ami régi kipu rendszerrel(szét volt szakadva, és 50es volt) azzal 1,5liter/óra volt. Tegnapi Győri úton(70km országút(90es tempó) 15km város) 7l/100km re jött ki az átlagfogyi, ami szerintem egy 2.0 16szelepes motortól nagyon jó.Az az egy ami picit bosszant, hogy alapjáraton halk kopogó hangot ad a váltó(szervíz szerint az összes ilyen, picit szól benn a csapágy, de benyomott kuplungal elhallgat) azt mondták ne foglalkozzak vele, mert új csapágyszettel is 400km múlva ugyanúgy kopogó hangot ad ki. Thor, neked mekkora az alapjárati fogyid?:D Írj teis véleményt a gépsárkányról.

Nah ez jó kis beszámló volt :D

Nekem (Asszonykám) is 1,0-1,2 között melegen, de javarészt 1,1 alapjáraton.

Véleményt? :D Hát az azt hiszem mindent elmond, hogy nem tervezem eladni ;)

Egyedül ami "kicsit zavar", hogy városban szereti a hasát. Csodát nem várhatok, mert 2literről beszélünk és mindig melegítem induláskor, szóval ez nem igazi probléma :D A városon kívüli fogyi bőven kárpótol :P Tempós haladásnál is ki tudok belőle 6-6,5 liter hozni. Ha már 7 liter, akkor ott már sűrűn bűnözök :)

Szóval nagyon tetszik ez az X20XEV :D Főleg a C20XE leömlő és az új Jano rendszer után. Nah és amikor odalépek neki... akkor aztán megindul mint a fene :P

A futóművétől egyre jobban el vagyok ájulva, mert kezdem méregetni a 10 évvel fiatalabb f*stalicskákhoz és bőven übereli azokat.

A fékkel volt egy kis pitty-puttyom, de a fékerőszabályzó cseréje óta már hibátlan a dolog. Habár, még a V6/Turbo fékkel még lehetne fokozni a dolgot ;) De ez utcára majdhogynem felesleges.

Végezetül a feketeleves: A gyári hanyag korrózióvédelem... kritikán aluli.

Már látom a fényt az alagút végén (de mér' dudál? ;) ). Tegnap kicseréltük a 2 küszöböt, kedden majd a 2 hátsó sárvédő ívet és már csak az alvázvédelem marad. Remélem évekig nyugi lesz kasztni-téren :D

Egyébként maga az autó formája nagyon bejön, elölről is oldalról is és hátulról is :D

Minden benne van amire szükségem van (CDX). Hiába no, 1,5 évig kerestem ezt a kocsit ezzel a felszereltséggel. :P

Link to comment
Megosztás:

Nah ez jó kis beszámló volt :D

Nekem (Asszonykám) is 1,0-1,2 között melegen, de javarészt 1,1 alapjáraton.

Véleményt? :D Hát az azt hiszem mindent elmond, hogy nem tervezem eladni :P

Egyedül ami "kicsit zavar", hogy városban szereti a hasát. Csodát nem várhatok, mert 2literről beszélünk és mindig melegítem induláskor, szóval ez nem igazi probléma :D A városon kívüli fogyi bőven kárpótol :D Tempós haladásnál is ki tudok belőle 6-6,5 liter hozni. Ha már 7 liter, akkor ott már sűrűn bűnözök :)

Szóval nagyon tetszik ez az X20XEV :D Főleg a C20XE leömlő és az új Jano rendszer után. Nah és amikor odalépek neki... akkor aztán megindul mint a fene :P

A futóművétől egyre jobban el vagyok ájulva, mert kezdem méregetni a 10 évvel fiatalabb f*stalicskákhoz és bőven übereli azokat.

A fékkel volt egy kis pitty-puttyom, de a fékerőszabályzó cseréje óta már hibátlan a dolog. Habár, még a V6/Turbo fékkel még lehetne fokozni a dolgot :D De ez utcára majdhogynem felesleges.

Végezetül a feketeleves: A gyári hanyag korrózióvédelem... kritikán aluli.

Már látom a fényt az alagút végén (de mér' dudál? :D ). Tegnap kicseréltük a 2 küszöböt, kedden majd a 2 hátsó sárvédő ívet és már csak az alvázvédelem marad. Remélem évekig nyugi lesz kasztni-téren :P

Egyébként maga az autó formája nagyon bejön, elölről is oldalról is és hátulról is ;)

Minden benne van amire szükségem van (CDX). Hiába no, 1,5 évig kerestem ezt a kocsit ezzel a felszereltséggel. :D

Szupi:) Egyszer ha úgy lesz majd összefutunk valahol, megnézném élőbe a tied:) Nah meg hogy hogyan megyeget:) Amúgy nálam az a baj 95% ba városban közlekedem, és 10liter alatt nem úszom meg sosem:( De sajna ez van:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanígy viselkedik.

Lassan két éve használom, de semmi rendelleneset nem vettem észre ezzel kapcsolatban.

Ezt mutatja télen-nyáron.

Nekem az első csiknál (70-75C)-nál áll meg a mutató! ha eléri a 90-et már kapcsol a venti. Vajon a mutatóm rossz, vagy a motor? :) Egyébként aztmondja a kocsi előző gazdája, hogy ennek a motornak igy a megfelelő.
Link to comment
Megosztás:

Nekem is ugyanígy viselkedik.

Lassan két éve használom, de semmi rendelleneset nem vettem észre ezzel kapcsolatban.

Ezt mutatja télen-nyáron.

Akkor megnyugodtam! Egyébként se voltam túl ideges miatta, mert megbízható embertől van a verda, és nem csapott volna be. :)

Most jöttem Kresz vizsgáról. Mehetek vezetni. Rettegj Mo! :D

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Miért lehet az, hogy a légszűrő(direkt) áll az olajban? Valamiért a légtömegmérőn át jön valamennyi olaj a szűrőhöz... Arra gyanakszom, hogy az olajpumpa miatt, 16V-s pumpi van benne...

Német fórumon tárgyalták ugyanezt a problémát. Ott leragadt olajlehúzó gyűrűkre, ill. másik helyen nagy kartergázra tippeltek.

Mikori és milyen olaj van benne?

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Miért lehet az, hogy a légszűrő(direkt) áll az olajban? Valamiért a légtömegmérőn át jön valamennyi olaj a szűrőhöz... Arra gyanakszom, hogy az olajpumpa miatt, 16V-s pumpi van benne...

Hát ha az motorolaj lenne, akkor annak a motornak már régen reszeltek volna...

Kartergáz lesz az inkább, azt szokta visszadolgozni a fojtószelepházba. Mondjuk ha túl sok és olajos, az sem jelent éppen jót...

Link to comment
Megosztás:

Német fórumon tárgyalták ugyanezt a problémát. Ott leragadt olajlehúzó gyűrűkre, ill. másik helyen nagy kartergázra tippeltek.

Mikori és milyen olaj van benne?

most lett olajcsere. 2ezer km-t mentem vele azóta. Castrol 10/40 ha jóltudom. szerelő tette bele tuti jo olajat annak nem lehet baja. Tény, hogy én nem szeretem a castrol, eddig csak GM-et használtam..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.