Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

most lett olajcsere. 2ezer km-t mentem vele azóta. Castrol 10/40 ha jóltudom. szerelő tette bele tuti jo olajat annak nem lehet baja. Tény, hogy én nem szeretem a castrol, eddig csak GM-et használtam..

Pedig nagyon jó olaj. Asszonykáméban csak ez van már évek óta (persze folyamatosan cserélve :) )!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Srácok!

Miért lehet az, hogy a légszűrő(direkt) áll az olajban? Valamiért a légtömegmérőn át jön valamennyi olaj a szűrőhöz... Arra gyanakszom, hogy az olajpumpa miatt, 16V-s pumpi van benne...

Ugye nem a maximumig szoktad tölteni az olajat? :D

Mondjuk most olvasom, hogy dircsiszürcsi... Akkor viszont valahol köpdösi a motor.

Nézd meg a kartercsavarokat, olajszűrőt, nem e túl lazák! Aztán következő körben gyanakodhatsz szimmeringre, az viszont már húzósabb móka. :)

Link to comment
Megosztás:

Ugye nem a maximumig szoktad tölteni az olajat? :D

Mondjuk most olvasom, hogy dircsiszürcsi... Akkor viszont valahol köpdösi a motor.

Nézd meg a kartercsavarokat, olajszűrőt, nem e túl lazák! Aztán következő körben gyanakodhatsz szimmeringre, az viszont már húzósabb móka. :)

Hát felül a szívőcsőben is áll az olaj. most lebontottam az egészet. Kivettem a légtömegmérőt és átlátnia zárófedél alatt. Létezhet, hogy attól? Kifolyik és le a szűrőhöz? Mivel ugye direkt szűrő van fent ezért kellett hozzá csinálni egy kerek tartót amire fel lehet tenni a szűrőt. Nem-e az a rossz? mert az is olajos. De nekem gyanús, hogy már fent a szívótoroknál is áll az olaj.

Ja és nem töltöm tele maxra. A két csík közt van. Viszont kevesebb mint akkor mikor töltöttem bele és azóta 2ezer km-t mentem.. Nem tudom természetes-e,de az 1.6-os egy fikarcnyi olajat se evett 10-11ezer km után.

Link to comment
Megosztás:

Tőlem pár lépésre :) most is vadan szomorkodik az udvarba :D

Elől a fékbetéteim hajszálvékonyak, muszáj leszek cserélni, de melyik fajtát vegyem meg?? És a fékre mondtok vmi jó piros festéket?

Nekem elől normál brembo tárcsák vannak, gyári GM betétekkel. Szerintem egész jó párosítás. Gyönyörűen kopik a tárcsa(réginél alul és felül volt kb. 3mm ahol semmi kopás nem volt) de most az egész felületen fog. 1hónapja talán arra lettem figyelmes hogy morog ahogy fékezem az eleje, de aztán semmi rend elleneset nem találtam a fékeken. Lecseréltem a fékolajat, és láss csodát, eltűnt a morgás:)

Link to comment
Megosztás:

-_-

Azt sajnos nem lehet, kell neki az új akksira a lovetta :lol:

Kérem én a trafikosMarikától vettem a jegyem, ő azt mondta lesz kép, itt a számla, ha nincs kép, akkor kérem vissza az összeget, mégsem járja, hogy az ember fizet aztán ez van.....vagy legalább adjanak helyette egy Korda Gyuri dedikált posztert.....istenadta tehetség az az ember....egy szent !

:) :D <_< :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Kérem én a trafikosMarikától vettem a jegyem, ő azt mondta lesz kép, itt a számla, ha nincs kép, akkor kérem vissza az összeget, mégsem járja, hogy az ember fizet aztán ez van.....vagy legalább adjanak helyette egy Korda Gyuri dedikált posztert.....istenadta tehetség az az ember....egy szent !

:) :D <_< :icon13:

Inkább Liza Minnelli koncertre kérj jegyet. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.