Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

Egy kis A veki

Hmm... fincsi cucc :D

Nagyon szép az úttartása, kíváncsi lennék a futóműre és a beállításokra. 1:24-nél majdnem sok lett az a balos :)

Egy kis infó a gépről:

Opel Vectra STW

Gyártási év: 1995, Ex Jacques Lafitte

Motor: 4 hengeres 2l 16V STW Minichberger

Lökettérfogat: 1998 cm ³

Teljesítmény: 300 lóerő 9000 ford / perc

Súly: 845kg B)

Maximális sebesség: kb 260 km / h áttételtől függően

Váltó: X-TRAC 6 sebességes szekvenciális váltó, három tárcsás Sachs karbon kuplung

Felfüggesztés: Sachs

Fékek: elöl 4 dugattyús AP 380mm tárcsa, hátul 280 mm-tárcsa 2 dugattyús AP

Kerekek: elöl / hátul 8,25 x 18 coll

King Kevlar ülések

unterfranken1dsc_0103.jpg

unterfranken1dsc_0032.jpg

mickhausendsc_0258.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Szóval akkor sikerült :D Gratula!

Nekem is volt már olyan, hogy iszonyat nehezen ment fel az új dísztárcsa (igaz utángyártott) a felnire. Sőt! végiggondolva dolgot már jártam úgyis, hogy a gyári GM felnire először nem bírtam felrakni a gyári dísztárcsát :) Aztán pár hónap múlva véletlenül megint a kezembe akadt és akkor meg kis ügyeskedéssel simán felment.

Amúgy a felniben van olyan perem amibe be tud akadni a dísztárcsa?

Van, de igazából itt van egy kép erről a bizonyos felniről ami közel 2 hete szivat! B) Legalább te is látod hogy hogyan is néz ki...

Íme:

Katt ide

Amúgy most így néz ki a kocsim (katt a nagyításhoz):

20110417064_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Szerintem nagyon kéne az a dísztárcsa rá mert így eléggé hülyén néz ki...

Jövő hónapban amúgy kap még egy sötétítést a B oszloptól hátrafele, gondolom az is dob majd rajta egy kicsit! :(

Link to comment
Megosztás:

Van, de igazából itt van egy kép erről a bizonyos felniről ami közel 2 hete szivat! B) Legalább te is látod hogy hogyan is néz ki...

Íme:

Katt ide

Amúgy most így néz ki a kocsim (katt a nagyításhoz):

Szerintem nagyon kéne az a dísztárcsa rá mert így eléggé hülyén néz ki...

Jövő hónapban amúgy kap még egy sötétítést a B oszloptól hátrafele, gondolom az is dob majd rajta egy kicsit! :D

Hát én dísztárcsa nélkül nyomtam végig a telet, mert csak 3 volt meg :)

Mekkora az ET-je ennek a felninek?

Link to comment
Megosztás:

Hmm... fincsi cucc :D

Nagyon szép az úttartása, kíváncsi lennék a futóműre és a beállításokra. 1:24-nél majdnem sok lett az a balos :)

Egy kis infó a gépről:

Opel Vectra STW

Gyártási év: 1995, Ex Jacques Lafitte

Motor: 4 hengeres 2l 16V STW Minichberger

Lökettérfogat: 1998 cm ³

Teljesítmény: 300 lóerő 9000 ford / perc

Súly: 845kg B)

Maximális sebesség: kb 260 km / h áttételtől függően

Váltó: X-TRAC 6 sebességes szekvenciális váltó, három tárcsás Sachs karbon kuplung

Felfüggesztés: Sachs

Fékek: elöl 4 dugattyús AP 380mm tárcsa, hátul 280 mm-tárcsa 2 dugattyús AP

Kerekek: elöl / hátul 8,25 x 18 coll

King Kevlar ülések

http://www.performance-team.eu/images/rsga...en1dsc_0103.jpg

http://www.performance-team.eu/images/rsga...en1dsc_0032.jpg

http://www.performance-team.eu/images/rsga...sendsc_0258.jpg

X20XEV gyanús ez a motor.. :(

Link to comment
Megosztás:

Rég jártam erre!

Most is csak célirányosan pötyögöm amit akarok, aztán irány vissza nyomni az ágyat! No nem asszony híjján vagyok, csak

a jobb oldalamon az arcüregtől a tüdőmig minden begyulladt. (Ráadásul az asszonypajtásmondta tegnap reggel, hogy valami barom még a veki jobb tükrét is leütötte.)

A lényeg:

1. Keresek topikba tettem fel, hogy kéne hátsó lökösre gyári króm csík. Hátha itt lenne valakinek...?

2. ady19 említette az oldalüvegre a szélterelőt. Ez meg van még? A link (már?) nem működik. Lehet érdekelne B)

Link to comment
Megosztás:

Rég jártam erre!

Most is csak célirányosan pötyögöm amit akarok, aztán irány vissza nyomni az ágyat! No nem asszony híjján vagyok, csak

a jobb oldalamon az arcüregtől a tüdőmig minden begyulladt. (Ráadásul az asszonypajtásmondta tegnap reggel, hogy valami barom még a veki jobb tükrét is leütötte.)

A lényeg:

1. Keresek topikba tettem fel, hogy kéne hátsó lökösre gyári króm csík. Hátha itt lenne valakinek...?

2. ady19 említette az oldalüvegre a szélterelőt. Ez meg van még? A link (már?) nem működik. Lehet érdekelne :(

Uhhhh :D , hát először is jobbulást kívánok! B) Sok vitamint hajrá! :)

Másodsorban:

Megvan még a légterelő, bár burns már jelentkezett rá hogy neki lehet hogy kéne!? A linket majd lehet mindjárt javítom, illetve ha nem megy akkor elküldöm neked privátba! :)

szerk.: Most néztem a hirdetésemet s nekem rendesen működik az összes kép, szóval lehet hogy nálad lesz a bibi! :)

Ezt nézted???: Hirdetés

Link to comment
Megosztás:

szép a fényezés! ennyi rozsdával én is kiegyeznék :(

Azért sok minden nem látszik ám a fényképen! :) B) Sajnos egyre több pontszerű rozsda jelent meg mostanában, ráadásul a vezető oldali első ajtón egy vékony csíkban is van már rozsda! :) Csak tudnám hogy mi a fenétől jelent ott meg, lehet hogy meghúztam volna kabátnak a cipzárával anno.. :D

Valamint a kocsi tetején az első illetve a hátsó szélvédő tetejénél is megjelent a rozsda...

Link to comment
Megosztás:

Hát én dísztárcsa nélkül nyomtam végig a telet, mert csak 3 volt meg B)

Mekkora az ET-je ennek a felninek?

Nemigazán tudom hogy mekkora az ET-je, mert anno mikor csiszoltam a felniket akkor tüntek elő számok, de mióta lefestettem őket, nem látszik semmi sem! :D

Link to comment
Megosztás:

Az áldozat.

http://pics.coldline.hu/pics/214463-20110419-uJvBeJ.jpg

A nyom.

http://pics.coldline.hu/pics/214464-20110419-TiXT13.jpg

Azért 1 ekkora taréjt meglovagolni 1 kicsit ültetett autóval elég nagy hülyeség volt.

És még nem is értette, hogy a rendőrök miért mondják neki ÚT!! és látásviszonyoknak megfelelően kell vezetni. :(

Ez mi volt?? :) Mert most nem értem!? B) Lemaradtam valamiről?? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez mi volt?? :) Mert most nem értem!? B) Lemaradtam valamiről?? :D

Szóval a pözs 106-os gazdija úgy gondolta, hogy áthajt a masinával a úton levő "apró" betontaréj felett.

De nem jött össze tökéletesen a mutatvány és 1 apró lyukat hasított az olajteknőre.

Kihívta a rendőreit, akik jót mosolyogtak rajta.

Mindez a régi orosz laktanyában történt Veszprém és Szentkirályszabadja közt a múlt héten, pont a hajóépítő műhely előtt. Ennyi. :(

Link to comment
Megosztás:

Azért sok minden nem látszik ám a fényképen! :) B) Sajnos egyre több pontszerű rozsda jelent meg mostanában, ráadásul a vezető oldali első ajtón egy vékony csíkban is van már rozsda! :( Csak tudnám hogy mi a fenétől jelent ott meg, lehet hogy meghúztam volna kabátnak a cipzárával anno.. :D

Valamint a kocsi tetején az első illetve a hátsó szélvédő tetejénél is megjelent a rozsda...

Azért ne keseredj, mármint ha rozsdáról beszélünk.. Persze az ember próbálja nyugtatni is magát több kevesebb sikerrel.. Makulátlan 15-20éves autó kevés van, főleg ha mindennapos és minden-évszakos használatról beszélünk.. Azért látni, láttam én is sok majdhogynem elrettentő példát rozsda tekintetében, úgy 8-10 éves autóknál is ! Néha csak én is nézek meg csodálkozok mik vannak. Az Opelek rozsdásodási hajlama a közhiedelem ellenére (általános használati körülmények közt) se rosszabb mint más autóké legyen akármilyen prémium márka is. Egy példa: saját családi 99-es golf IV-es, 90e km-el, anno újonnan vásárolva, a legutóbbi márciusi mosás után, több helyütt pontszerű "repülő" rozsdát mutat a karosszéria olyan pontjain ami több mint meglepő.. pl. jobb első sárvédő közepén több ponton, hátsó csomagtérajtó nyitó környéke, illetve a hátsó üveg alatt, első szélvédő üveg fenti része. Hozzátéve úgy hogy az autó első 5 évében telet-havat nem látott... Szal fel a fejjel ! :) Csak oda kell figyelni és időben elcsípni amit lehet és főleg megelőzni amennyire lehetőségeink engedik.

Link to comment
Megosztás:

Uhhhh :) , hát először is jobbulást kívánok! B) Sok vitamint hajrá! :)

Másodsorban:

Megvan még a légterelő, bár burns már jelentkezett rá hogy neki lehet hogy kéne!? A linket majd lehet mindjárt javítom, illetve ha nem megy akkor elküldöm neked privátba! :)

szerk.: Most néztem a hirdetésemet s nekem rendesen működik az összes kép, szóval lehet hogy nálad lesz a bibi! :(

Ezt nézted???: Hirdetés

A privátot előbb néztem, mint a fórumot, de megérzés alapján erre már reagáltam! :D

Jezus barátunk segített nekem kasztni ügyben, tehát az a minimum, hogy átengedem a lehetőséget, ha meg tudtok egyezni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Itt még nem jártam, de e héten eljött az idő, mikor egy Vectra tulajdonos is lettem :D

Nincs vkinek egy így Csináld Vectra könyve pdf-ben?

Szia!

De megvan,......................................

További tartalom törölve: A hozzászólás tartalma jogsértő. --->foruadmin

Módosítva : forumadmin
Jogsértés
Link to comment
Megosztás:

A privátot előbb néztem, mint a fórumot, de megérzés alapján erre már reagáltam! B)

Jezus barátunk segített nekem kasztni ügyben, tehát az a minimum, hogy átengedem a lehetőséget, ha meg tudtok egyezni!

Ahogy gondoljátok, nekem végülis így is jó ha Jezus-nak tényleg kell!? :D

Link to comment
Megosztás:

Rég jártam erre!

Most is csak célirányosan pötyögöm amit akarok, aztán irány vissza nyomni az ágyat! No nem asszony híjján vagyok, csak

a jobb oldalamon az arcüregtől a tüdőmig minden begyulladt. (Ráadásul az asszonypajtásmondta tegnap reggel, hogy valami barom még a veki jobb tükrét is leütötte.)

A lényeg:

1. Keresek topikba tettem fel, hogy kéne hátsó lökösre gyári króm csík. Hátha itt lenne valakinek...?

2. ady19 említette az oldalüvegre a szélterelőt. Ez meg van még? A link (már?) nem működik. Lehet érdekelne :(

Uhh, jobbulást! B) :D :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm ezt a lovagias gesztust! Ha neked kell akkor nem happolnám el előled, főleg ha már komoly üzleti

tárgyalásokba bocsáltkoztál! Addig is azért kép-ár érdeklődésbe bocsátkozom!

A kasznizás sikerült?

Ha bármi segítség kell szólj nyugodtan! Segítek, mint itt bárki más! :D :) :(

A privátot előbb néztem, mint a fórumot, de megérzés alapján erre már reagáltam! B)

Jezus barátunk segített nekem kasztni ügyben, tehát az a minimum, hogy átengedem a lehetőséget, ha meg tudtok egyezni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.