Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • Hozzászólások 6,1k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Miért?? Ez olyan jó?? Ez mire jó??

Mire hármat számolsz. ;)

Rozsdára. Persze nem a leplekben hulló rohadásra, hanem ahol már mondjuk ledobta a festéket, és felületi rozsda van. Spéci festék, kémiailag átalakítja a rozsdát, és kapsz egy tintafekete felületet. Ezt persze utána le kell festeni.

Link to comment
Megosztás:

Én hülyeségnek tartom azt hogy konstrukciós hiba miatt hengerfejes lenne az autó, de attól még lehet.

Pedig van ilyen, öcsibácsi linkje elég jól kivesézi a témát.

Tény hogy anno a Kolbenschmidt fejek nem sikerültek éppen a legjobban (a probléma az öntési technológiával volt, mert ha jól emlékszem az ötvözet maga ugyanaz), de ettől még együtt lehet élni azokkal is, csak nem szeretik ha hidegen vannak üvegelve vagy ha nincsenek kellően visszahűtve leállítás előtt. A gond viszont az hogy ebbe bele kell törődni, ugyanis a KS fej nagyságrendekkel gyakoribb mint a Cosworth, úgyhogy utóbbit elég nehéz lesz találni.

Link to comment
Megosztás:

Mire hármat számolsz. ;)

Rozsdára. Persze nem a leplekben hulló rohadásra, hanem ahol már mondjuk ledobta a festéket, és felületi rozsda van. Spéci festék, kémiailag átalakítja a rozsdát, és kapsz egy tintafekete felületet. Ezt persze utána le kell festeni.

Vicces vagy! ;) Amúgy nem olvastam először utána (ez az én hibám tudom), ezért írtam azt amit írtam..

Link to comment
Megosztás:

Tegnap felkerültek a téli gumik és a fagyállószintet is beállítottam. :lol:

Ma nekem is felkerültek a téli tappancsok, fagyállót holnap nézetem meg Pestre menet! ;) Még téli szélvédőmosót kell beleöntenem, jövő héten alvázvédelem s készen is leszek, jöhet a tél! ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre érdeklődés szintjén: Tud valaki gyári V6 futóművet (bontott) nagyon olcsón? Hátulra csak a gátlók kellenek meg esetleg a féktárcsák.

Nagyon agyalok rajta, hogy visszaépítem gyárira meg felrakok gyári felniket és felrakom úgy olcsóbban a használtautóra, a többi motyót meg külön kiárulom. Állandóan sokallják az árát, pedig darabokban szerintem többe lenne, ha valaki ilyenre akarná építeni, főleg, hogy nem rohad a kaszni sem és alapvetően tök egyben van... ;)

Link to comment
Megosztás:

Egyelőre érdeklődés szintjén: Tud valaki gyári V6 futóművet (bontott) nagyon olcsón? Hátulra csak a gátlók kellenek meg esetleg a féktárcsák.

Nagyon agyalok rajta, hogy visszaépítem gyárira meg felrakok gyári felniket és felrakom úgy olcsóbban a használtautóra, a többi motyót meg külön kiárulom. Állandóan sokallják az árát, pedig darabokban szerintem többe lenne, ha valaki ilyenre akarná építeni, főleg, hogy nem rohad a kaszni sem és alapvetően tök egyben van... ;)

Hidd el, ha valaki ért hozzá és komolyak a szándékai, akkor megérti, hogy ennek ennyi az ára. És azért ennyi, mert patika minden.

Amúgy meg szerintem nem sok érte a 499.

Ezt a visszaalakítást, max. akkor lenne érdemes meglépni, ha már nagyon "eleged" lesz.

Link to comment
Megosztás:

...

Ezt a visszaalakítást, max. akkor lenne érdemes meglépni, ha már nagyon "eleged" lesz.

Kezdek ott tartani... ;)

Elkótyavetyélni semmiképp nem fogom, mert annál többet ér, de a sokadik 300-ért átveszem után úgy vagyok vele, hogy ha erre van igény, akkor kapnak egy ennyit érő autót.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek ott tartani... ;)

Elkótyavetyélni semmiképp nem fogom, mert annál többet ér, de a sokadik 300-ért átveszem után úgy vagyok vele, hogy ha erre van igény, akkor kapnak egy ennyit érő autót.

Ennyiért ez nagy királyság.

Őseim 400ért vettek egy elsőre hibátlannak kinéző darabot, aztán még 200-at bele kellett borítani, és még most is messze van a tökéletestől, és itt elsősorban nem is az esztétikai dolgokra gondolok.

Ha nem nélkülem mennek autót venni biztos hogy nem hozzuk el.

Link to comment
Megosztás:

Kezdek ott tartani... :lol:

Elkótyavetyélni semmiképp nem fogom, mert annál többet ér, de a sokadik 300-ért átveszem után úgy vagyok vele, hogy ha erre van igény, akkor kapnak egy ennyit érő autót.

Bár tudom hogy rohadt könnyű mondani, de szerintem se tedd! :lol: Én tavaly vettem az autót 380-ért (400ért volt kint), nagyon szép állapotban volt, illetve még jelenleg is abban az állapotban van, leszámítva egy-két a korából eredő kisebb hibákat! ;) Az én autóm a tiedéhez képest full fapad s mégis hajlandó voltam közel 400-at adni érte. Sok embert megkérdeztem anno s azt mondták (akik látták is) hogy ennyit megér az autó! Ha tényleg szép állapotban van akkor szerintem meglesz rá a vevő, csak türelmesnek kell lenni! Lehet hogy nem adja meg az 500-at, de minimum a 450-et egy jó vevő megad (persze aki komolyan is gondolja). Ezzel a 300-at adok érte című dologgal kapcsolatosan pedig annyi a véleményem, hogy próbálják az embert hülyének nézni!! ;) A vevő ne lássa rajtad azt hogy neked sürgősen kellene az ára a kocsinak!

Link to comment
Megosztás:

Bár tudom hogy rohadt könnyű mondani, de szerintem se tedd! :lol: Én tavaly vettem az autót 380-ért (400ért volt kint), nagyon szép állapotban volt, illetve még jelenleg is abban az állapotban van, leszámítva egy-két a korából eredő kisebb hibákat! ;) Az én autóm a tiedéhez képest full fapad s mégis hajlandó voltam közel 400-at adni érte. Sok embert megkérdeztem anno s azt mondták (akik látták is) hogy ennyit megér az autó! Ha tényleg szép állapotban van akkor szerintem meglesz rá a vevő, csak türelmesnek kell lenni! Lehet hogy nem adja meg az 500-at, de minimum a 450-et egy jó vevő megad (persze aki komolyan is gondolja). Ezzel a 300-at adok érte című dologgal kapcsolatosan pedig annyi a véleményem, hogy próbálják az embert hülyének nézni!! ;) A vevő ne lássa rajtad azt hogy neked sürgősen kellene az ára a kocsinak!

Köszi a bíztatást! Azért tényleg van egy alsó határ már csak azért is, mert nekem már jóval többe van, szóval elkótyavetyélni semmiképp sem fogom valami jöttmentnek.

Amúgy tényleg durván pang a piac. Gyakorlatilag 2 hónapja fent van, összesen (a statisztika alapján) több, mint 3 ezren néztek rá, ebből 4-en kerestek, de egyik sem számít komolynak (finoman fogalmazva).

Elkapkodni nem fogom az tuti :lol: Meglátjuk mi jön össze :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a bíztatást! Azért tényleg van egy alsó határ már csak azért is, mert nekem már jóval többe van, szóval elkótyavetyélni semmiképp sem fogom valami jöttmentnek.

Amúgy tényleg durván pang a piac. Gyakorlatilag 2 hónapja fent van, összesen (a statisztika alapján) több, mint 3 ezren néztek rá, ebből 4-en kerestek, de egyik sem számít komolynak (finoman fogalmazva).

Elkapkodni nem fogom az tuti ;) Meglátjuk mi jön össze ;)

Egyetértek.

Nekem a Corsám egy hete van fent, ennyi idő alatt 1100-an nézték meg, és szintén 4 érdeklődő volt.

Hirtelen felindulásból nekem is eszembe jutott már hogy visszaalakítom, de egyedül az tart vissza hogy én nem mindenáron akarom eladni, és ha esetleg úgy sem megy el, akkor meg nem érezném jól magam egy olyan autóban ami nem az én ízlésemnek megfelelő...

Link to comment
Megosztás:

Egyetértek.

Nekem a Corsám egy hete van fent, ennyi idő alatt 1100-an nézték meg, és szintén 4 érdeklődő volt.

Hirtelen felindulásból nekem is eszembe jutott már hogy visszaalakítom, de egyedül az tart vissza hogy én nem mindenáron akarom eladni, és ha esetleg úgy sem megy el, akkor meg nem érezném jól magam egy olyan autóban ami nem az én ízlésemnek megfelelő...

Én vagy negyed éve hirdetem. A használtautón 2x volt fent. Elsőnek 1800 körül, most a második körben 2159-nél tart a statisztika. ÖSSZESEN 4-en hívtak és szinte mind idióta. A visszaalakítás nekem is macerás, semmi kedvem foglalkozni vele ráadásul.

Most úgy néz ki, hogy a Gotti kerekeket el tudnám adni alóla jó áron és így is marad hozzá téli/nyári garnitúra, amivel egy picivel még lejjebb tudok menni az árban talán. Még agyalás alatt ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.