Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Igen, ha olajsaros a valto alja akkor nem jo :P

Komolyra ford:

http://forum.omegaforever.info/muhely.php

De majd mindjart megkapod mastol hogy klubelnokkent mennyire meltatlan kerdes es egyebkent is olvass vissza :P

(majd megtalalod, hogy jaro motornal D ben befekezve....)

Klubelnökként nem kell visszaolvasnom <_< :angry: :P

Nem lehet minden tipushoz érteni :P Asconában jó vagyok :D

Amúgy köszi ;)

Link to comment
Megosztás:

Igen, ha olajsaros a valto alja akkor nem jo <_<

Komolyra ford:

http://forum.omegaforever.info/muhely.php

De majd mindjart megkapod mastol hogy klubelnokkent mennyire meltatlan kerdes es egyebkent is olvass vissza :angry:

(majd megtalalod, hogy jaro motornal D ben befekezve....)

A járó motoros verzió megállná a helyét egy A Omegánál,de a B szériának már nincs nívópálcája,egy csavart kell kivenni az oldalán,ott kell valamit okozni,ha jól emlékszem.

Link to comment
Megosztás:

Nekem ilyet akkor csinál, ha sokat áll az autó (1 hónapnál többet). Lehet az olajszivattyú fog behányni. Olajszint ell. Meleg járó motornál a váltó oldalából kicsavarod a csavart. A csavarlyuk aljáig kell az olajszintnek èrnie.

Link to comment
Megosztás:

A járó motoros verzió megállná a helyét egy A Omegánál,de a B szériának már nincs nívópálcája,egy csavart kell kivenni az oldalán,ott kell valamit okozni,ha jól emlékszem.

Attol hogy nem palcas hanem ellenorzo furatos meg a motornak jarnia kell. Silabusz:

1 The transmission fluid level must be

checked with the engine warm. For the check

to be accurate, Vauxhall state that the

transmission fluid temperature should ideally

be 60ºC but can be anywhere in the range of

45 to 85ºC (113 to 185ºF).

2 Take the vehicle on a short run to warm the

engine and transmission unit up to operating

temperature. On your return position the

vehicle over an inspection pit, on vehicle

ramps, or jack it up, but make sure that it is

level.

3 Start the engine and allow it to idle. Wipe

clean the area around the level plug which is

fitted to the right-hand side of the

transmission main sump (see illustration).

Unscrew the plug and clean it.

4 The oil level should reach the lower edge of

the level plug hole. If topping up is necessary,

add the specified type of oil through the level

plug hole until oil begins to trickle out.

5 Allow the excess oil to drain out then fit a

new sealing washer to the level plug and refit

it to the sump, tightening it to the specified

torque.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Maxymilian vagyok új tag.

A segítségeteket szeretném szert tettem egy Opel Omega B. MV6 (3.0V6 X30XE motorkódu)

Az autó 1,5 évet állt beindítva nem volt beindítva.Sikerült nagyjából működésre bírni ennyi idő után.

Imádom. egyszerűen szerelem első látásra és hangzásra.

Nos a problémám az hogy a váltóra panaszkodik egy idő után, hogy automatik getriebe.

Az autót beteszem D sebességbe de pörgethetem de nem nagyon akar elindulni, ha elindul akkor legalább 10-20 vagy több másodperc, akkor is szaggatva, vagy mintha nyomkodnám a gázt és hintáztatnám.

Nos Ennyi próba után be is fejeződött a használata nehogy valami kárt tegyek benne.

Én olajra tippelek, hogy nincsen benne elég.Lecserélném az olajat A kérdésem még, hogy tömítésen kívűl szűrőt is cserélném.A szűrő hol van benne és hogy kell cserélnem?Gondolom a kartert le kell vennem(na de kettő van,egy kisebb és egy nagyobb, a kicsit is le kell vennem, ami a motorhoz van közelebb?)

Mennyi olaj kell kb. bele hogyha így leengedem teljesen?

Ne haragudjatok hogy ilyen sok hülye kérdést teszek fel, de ez Életem első automatája.

Köszönöm előre is.

Üdv.M.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Maxymilian vagyok új tag.

A segítségeteket szeretném szert tettem egy Opel Omega B. MV6 (3.0V6 X30XE motorkódu)

Az autó 1,5 évet állt beindítva nem volt beindítva.Sikerült nagyjából működésre bírni ennyi idő után.

Imádom. egyszerűen szerelem első látásra és hangzásra.

Nos a problémám az hogy a váltóra panaszkodik egy idő után, hogy automatik getriebe.

Az autót beteszem D sebességbe de pörgethetem de nem nagyon akar elindulni, ha elindul akkor legalább 10-20 vagy több másodperc, akkor is szaggatva, vagy mintha nyomkodnám a gázt és hintáztatnám.

Nos Ennyi próba után be is fejeződött a használata nehogy valami kárt tegyek benne.

Én olajra tippelek, hogy nincsen benne elég.Lecserélném az olajat A kérdésem még, hogy tömítésen kívűl szűrőt is cserélném.A szűrő hol van benne és hogy kell cserélnem?Gondolom a kartert le kell vennem(na de kettő van,egy kisebb és egy nagyobb, a kicsit is le kell vennem, ami a motorhoz van közelebb?)

Mennyi olaj kell kb. bele hogyha így leengedem teljesen?

Ne haragudjatok hogy ilyen sok hülye kérdést teszek fel, de ez Életem első automatája.

Köszönöm előre is.

Üdv.M.

Üdv és gratula.

Javaslom olvass vissza, kismilliószor le volt írva a csere menete, valamint hogy mi kell hozzá.

Amúgy sanszos, hogy nem csak olajprobléma lesz... attól el kellene indulnia (persze hacsak nem közel üres az egész).

Link to comment
Megosztás:

Üdv és gratula.

Javaslom olvass vissza, kismilliószor le volt írva a csere menete, valamint hogy mi kell hozzá.

Amúgy sanszos, hogy nem csak olajprobléma lesz... attól el kellene indulnia (persze hacsak nem közel üres az egész).

köszönöm, és ne haragudj, hogy nem olvastam vissza, majd pótolom.

Meg nézem az olajat, a váltóba felújítás óta kb 1000km van elvileg.

Üdv.M.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, és ne haragudj, hogy nem olvastam vissza, majd pótolom.

Meg nézem az olajat, a váltóba felújítás óta kb 1000km van elvileg.

Üdv.M.

Lehet hogy akkor az a felújítás nem volt korrekt. Ha 1000km megtett táv, meg 1,5 év állást követően szarakodik, ott már kevéssé valószínű hogy megúszod olajcserével a dolgot.

Link to comment
Megosztás:

Lehet hogy akkor az a felújítás nem volt korrekt. Ha 1000km megtett táv, meg 1,5 év állást követően szarakodik, ott már kevéssé valószínű hogy megúszod olajcserével a dolgot.

Szia.Nos levettem a nagyobb kartert és kb 1 liter olaj volt benne helyel közzel,inkább még kevesebb.

Üdv.K.

Link to comment
Megosztás:

Tudom.Azért mondtam,hogy leszedem, és szólok hogy mi lesz az eredmény.

Nos ez lett.

Akkor szerinted ettől produkálhatta ezeket a dolgokat.

M.

ProdukálHATTA. De véleményem szerint ott előfordulhat más is.

Keress vissza, olvasd el hogyan, töltsd fel olajjal, cserélj szűrőt, tömítést, és legyen szerencséd, működjön kifogástalanul! B)

(mondjuk az érdekes, hogy felújítás után 1000km futással, és 1,5 dekkolástól hova tűnt a többi olaj?)

Link to comment
Megosztás:

ProdukálHATTA. De véleményem szerint ott előfordulhat más is.

Keress vissza, olvasd el hogyan, töltsd fel olajjal, cserélj szűrőt, tömítést, és legyen szerencséd, működjön kifogástalanul! B)

(mondjuk az érdekes, hogy felújítás után 1000km futással, és 1,5 dekkolástól hova tűnt a többi olaj?)

Hát ez az.én sem tudom hova tűnt.A tömítése az egy rakás sz.....,ez mellett elmehetett.

Majd hétvégén kiderül.Feltöltöm oszt kiderül mi a helyzet.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

M.

Link to comment
Megosztás:

Tudom.Azért mondtam,hogy leszedem, és szólok hogy mi lesz az eredmény.

Nos ez lett.

Akkor szerinted ettől produkálhatta ezeket a dolgokat.

M.

Inkább vidd el szakemberhez, mielőtt kuka lenne az egész kocsi. Másfél év állás után alap lenne, az olaj, szűrők és szíjak cseréje...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Szeretnék tanácsot kérni!vagy egy 2000 évj. MV6-os omegám aminek bedöglött a váltója (auto).következőt produkálta először csak 3-ig váltott,ha váltott,utána néha kidobta sebességből és most már gyakorlatilag megszűnt a kihajtás minden fokozatba.hangja is érdekes lett!a nivóját néztem (hibából adódóan nem tudtam járatni és felmelegíteni) ahogy kitekertem egyből folyt belőle az olaj aminek a színe inkább hasonlított egy gyenge kv-ra mint pirosra!Kérdésem a következő,hogy ez lehet jellegzetes hiba valamelyik alkatrésznek vagy teljes felújítást igényel mert ha igen akkor manuál lesz belőle,és eladnám bontásra valamennyi huf-ért ha érdekel valakit!

Link to comment
Megosztás:

Hát ez az.én sem tudom hova tűnt.A tömítése az egy rakás sz.....,ez mellett elmehetett.

Majd hétvégén kiderül.Feltöltöm oszt kiderül mi a helyzet.

Még egyszer köszönöm a segítséget.

M.

Ha nincs levéve a váltó, akkor kb 5 liter Dextron III-as olaj kell bele. De ha ennyire kevés olaj volt benne, esélyes, hogy az volt a baja.

Link to comment
Megosztás:

Inkább vidd el szakemberhez, mielőtt kuka lenne az egész kocsi. Másfél év állás után alap lenne, az olaj, szűrők és szíjak cseréje...

Szia.Ezek megtörténtek.Olajok cseréje,szűrők cseréje, C csere, mert az beállt mint a gerely.Tank tisztítás.

Na és akkor most ez a probléma jött.

Ezért a váltó olaj,szűrő, és tömítés csere jön.

üdv..

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs levéve a váltó, akkor kb 5 liter Dextron III-as olaj kell bele. De ha ennyire kevés olaj volt benne, esélyes, hogy az volt a baja.

Értem.Köszönöm.Kérdésem az lenne, hogy a kisebb dekni is le kell venni(az a olajhűtő,vagy nem tudom micsoda, ami a motorhoz közelebb van a váltón)?

Ha igen azt külön kell feltölteni, vagy a másik deknin lévő betöltő nyíláson az is feltöltődik?

Köszönöm.

M.

Link to comment
Megosztás:

Értem.Köszönöm.Kérdésem az lenne, hogy a kisebb dekni is le kell venni(az a olajhűtő,vagy nem tudom micsoda, ami a motorhoz közelebb van a váltón)?

Ha igen azt külön kell feltölteni, vagy a másik deknin lévő betöltő nyíláson az is feltöltődik?

Köszönöm.

M.

Le kell venni, és feltöltődik

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Szeretnék tanácsot kérni!vagy egy 2000 évj. MV6-os omegám aminek bedöglött a váltója (auto).következőt produkálta először csak 3-ig váltott,ha váltott,utána néha kidobta sebességből és most már gyakorlatilag megszűnt a kihajtás minden fokozatba.hangja is érdekes lett!a nivóját néztem (hibából adódóan nem tudtam járatni és felmelegíteni) ahogy kitekertem egyből folyt belőle az olaj aminek a színe inkább hasonlított egy gyenge kv-ra mint pirosra!Kérdésem a következő,hogy ez lehet jellegzetes hiba valamelyik alkatrésznek vagy teljes felújítást igényel mert ha igen akkor manuál lesz belőle,és eladnám bontásra valamennyi huf-ért ha érdekel valakit!

Ott valszeg ropogósra sültek a lamellák..............

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!!

Szeretnék tanácsot kérni!vagy egy 2000 évj. MV6-os omegám aminek bedöglött a váltója (auto).következőt produkálta először csak 3-ig váltott,ha váltott,utána néha kidobta sebességből és most már gyakorlatilag megszűnt a kihajtás minden fokozatba.hangja is érdekes lett!a nivóját néztem (hibából adódóan nem tudtam járatni és felmelegíteni) ahogy kitekertem egyből folyt belőle az olaj aminek a színe inkább hasonlított egy gyenge kv-ra mint pirosra!Kérdésem a következő,hogy ez lehet jellegzetes hiba valamelyik alkatrésznek vagy teljes felújítást igényel mert ha igen akkor manuál lesz belőle,és eladnám bontásra valamennyi huf-ért ha érdekel valakit!

A manuálisra alakításra is rámegy a gatyád. Vagy felújítás, vagy manual, de mindegyiknek 5K lesz a vége..

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.