Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

kori

Recommended Posts

Szia!A www.filtercenter.hu boltjaiban tudsz venni utángyártott szűrőt a nagy tömítéssel egybecsomagolva 3700-ft kompletten,de én utánanéznék hogy a csergőnél mennyibe kerül az eredeti!

Sziasztok!

Honnan lehet szerezni X25XE omega b-hez az automata váltóba szűrőt és a kicsi teknőhöz tömítést?

Elvileg Bárdinál nem lehet mert nem hozza a robbantott ábra.

Ja és kb mennyibe kerül?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Honnan lehet szerezni X25XE omega b-hez az automata váltóba szűrőt és a kicsi teknőhöz tömítést?

Elvileg Bárdinál nem lehet mert nem hozza a robbantott ábra.

Ja és kb mennyibe kerül?

Köszi!

MullerAuto-nál kb. 3 hete vettem gyári kicsi és nagy tömítést: a kisebbik 2-3e körül volt a nagyobbik 4-5e között. Az "után gyártott, jó minőségű német" szűrő is olyan 4-5e volt.

Link to comment
Megosztás:

Ha pesti vagy van néhány váltós emberke aki olcsón jól dolgozik... ne nem mindig gyorsan :rolleyes:

Ellenben a legutolsó helyen ahol voltam szűrővel olajjal együtt is vmi 20 alatt volt az olajcsere. (mert a szűrőt amiból hozatja olcsón, itt "drágán" vagy 7 ezerért adta de nincs munkadíj... mondjuk ez volt vagy másfél - 2 éve ;))

Ha kell püben adom címet telszámot...

Sziasztok!

Honnan lehet szerezni X25XE omega b-hez az automata váltóba szűrőt és a kicsi teknőhöz tömítést?

Elvileg Bárdinál nem lehet mert nem hozza a robbantott ábra.

Ja és kb mennyibe kerül?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok köszi a segítségeteket. Megnézem a helyeket amiket mondtatok. Szerelőm az van úgyhogy ketten fogjuk véghezvinni az olaj és szűrőcserét.

Viszont békéscsabai vagyok és Pesten sajna így nem tudok szétnézni de még egyszer köszönöm.

Én a Csergőtől rendeltem szűrőt, amiben volt nagy tömítés kb 2e forintért. Azonban a tömítést nem szabad lehúzni a gyári értékre, mert szétszakad. Tapasztalat :rolleyes: Én az olajcseréhez levettem a váltót, mert a kartert levéve csak kb 3 liter olaj jön le. Nekem a csont üres váltóba és nyomatékváltóba 7 liter ment vissza.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vettem egy mv6 omegát és cserélnem kellett benne automata váltót mert az ami benne volt megvolt égve.Az uj váltó kb 1 hónapja van benne,bontott váltó de próbáltam abban a kocsiban amiben volt,nagyon szépen kapcsolgatott minden féle fokozatból minden hova.Átszereltettem az enyémbe ebben is szépen viselkedik iszonyatosan jól húz,nem érzek csuszást,viszont most egy hete az autopályán valamiért kinyimott magából a szuszogón keresztül egy kis olajat,az rá ment a kipufogóra lett egy kis füst aztán ennyi.Nem értem miért nyomta ki nem mentem valami gyorsan,felmentem kb 180ig aztán annyi,de azt is kb 1 percig ha tartottam,és akkor nyomta ki amikor már 130al mentem.Nem értem felfort az olaj vagy mi?DE ha fel akkor mitől,új szűrő új olaj új tömités minden van benne cserélve.segitségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vettem egy mv6 omegát és cserélnem kellett benne automata váltót mert az ami benne volt megvolt égve.Az uj váltó kb 1 hónapja van benne,bontott váltó de próbáltam abban a kocsiban amiben volt,nagyon szépen kapcsolgatott minden féle fokozatból minden hova.Átszereltettem az enyémbe ebben is szépen viselkedik iszonyatosan jól húz,nem érzek csuszást,viszont most egy hete az autopályán valamiért kinyimott magából a szuszogón keresztül egy kis olajat,az rá ment a kipufogóra lett egy kis füst aztán ennyi.Nem értem miért nyomta ki nem mentem valami gyorsan,felmentem kb 180ig aztán annyi,de azt is kb 1 percig ha tartottam,és akkor nyomta ki amikor már 130al mentem.Nem értem felfort az olaj vagy mi?DE ha fel akkor mitől,új szűrő új olaj új tömités minden van benne cserélve.segitségeteket előre is köszönöm.

De 180-al az Autobahn korlátozatlan szakaszán mentél, ugye? :rolleyes:

Nemlehet hogy túl lett töltve a váltó? Felforrni nem szokása, főleg a váltóban. Azért is van a hűtője. Esetleg nézd meg a hűtőt, hogy akörül minden ok, de sztem nem itt lesz a kutya elásva.

Link to comment
Megosztás:

De 180-al az Autobahn korlátozatlan szakaszán mentél, ugye? :rolleyes:

Nemlehet hogy túl lett töltve a váltó? Felforrni nem szokása, főleg a váltóban. Azért is van a hűtője. Esetleg nézd meg a hűtőt, hogy akörül minden ok, de sztem nem itt lesz a kutya elásva.

Hogy érted ezt a korlátozatlan szakaszán?Azt mások is mondták már hogy lehet hogy túl lett egy picit töltve és azt nyomta ki.Az automatának külön hűtője van?Vagy azt mi hűti?köszi a választ.

Link to comment
Megosztás:

Hogy érted ezt a korlátozatlan szakaszán?Azt mások is mondták már hogy lehet hogy túl lett egy picit töltve és azt nyomta ki.Az automatának külön hűtője van?Vagy azt mi hűti?köszi a választ.

Vagy van külön hűtője, vagy a vízhűtő jobb oldalában lakik (évjárattól függ).

Úgy értettem, hogy Mo-n (nomeg úgy általában) a max megengedett sebesség 130.

Ennél gyorsabban csak az Autobahn olyan szakaszain haladhatsz, ahol nincs korlát :rolleyes:

Szerencsére nincs sok korlátozás rajta ;)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Vettem egy mv6 omegát és cserélnem kellett benne automata váltót mert az ami benne volt megvolt égve.Az uj váltó kb 1 hónapja van benne,bontott váltó de próbáltam abban a kocsiban amiben volt,nagyon szépen kapcsolgatott minden féle fokozatból minden hova.Átszereltettem az enyémbe ebben is szépen viselkedik iszonyatosan jól húz,nem érzek csuszást,viszont most egy hete az autopályán valamiért kinyimott magából a szuszogón keresztül egy kis olajat,az rá ment a kipufogóra lett egy kis füst aztán ennyi.Nem értem miért nyomta ki nem mentem valami gyorsan,felmentem kb 180ig aztán annyi,de azt is kb 1 percig ha tartottam,és akkor nyomta ki amikor már 130al mentem.Nem értem felfort az olaj vagy mi?DE ha fel akkor mitől,új szűrő új olaj új tömités minden van benne cserélve.segitségeteket előre is köszönöm.

Teljesen biztos vagy benne, hogy a váltóból jött az olaj? Öcsém is járt így egyszer, mi is a váltóra tippeltünk, de a szerelő felvilágosított, hogy vmilyen filléres tömítést kellet a motor hátulján kicserélnie.

Link to comment
Megosztás:

Teljesen biztos vagy benne, hogy a váltóból jött az olaj? Öcsém is járt így egyszer, mi is a váltóra tippeltünk, de a szerelő felvilágosított, hogy vmilyen filléres tömítést kellet a motor hátulján kicserélnie.

Hátsó főtengely szimering? :rolleyes: ;) :D

Link to comment
Megosztás:

Teljesen biztos vagy benne, hogy a váltóból jött az olaj? Öcsém is járt így egyszer, mi is a váltóra tippeltünk, de a szerelő felvilágosított, hogy vmilyen filléres tömítést kellet a motor hátulján kicserélnie.

A motor nem rég volt kiszedve elég sok tömitést cseréltünk rajta,kapott vadi új szelepfedelet is gyárit,ami ugye nem mindegy mert azokhoz a tömités is gyári.cseréltel első szimeringet is.Lementünk aknába aztán láttuk a szuszogó környékén az olajt ahol kinyomta sok nem lehetett mert elég hamar elmult a füst,a a szerelőm mondta hogy lehet túl lett töltve mert azért belenyomtunk 8litert,totál leengedtük a kuplungból is.Elképzelhető hogy igaza van mert azóta mondjuk nincs semmi gond vele bár nem is mentem azóta 130fölé.Elviszem most majd egy jó autómatáshoz és megnézetem mert lehet tényleg a hütő körül lesz valami.De persze semmi akkor csak tényleg túl lett töltve.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

nektek mikor kapcsol a ventillátor? erre kiváncsi vagyok mert nekem dugóban vagy nagyon melegbe még a pályán is 100fok körül jár a hűtővizem.Az ennél az ,mv6 nál normális?Mert azt vettem észre hogy a váltó is hülyébben furcsábban viselkedik a dugóba amikoe ilyen meleg a víz.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

nektek mikor kapcsol a ventillátor? erre kiváncsi vagyok mert nekem dugóban vagy nagyon melegbe még a pályán is 100fok körül jár a hűtővizem.Az ennél az ,mv6 nál normális?Mert azt vettem észre hogy a váltó is hülyébben furcsábban viselkedik a dugóba amikoe ilyen meleg a víz.

----------------Szia! Nekem is volt egy hasonló esetem a napokban (mondjuk ennyire nem durvult el a hőfok).A megoldás slaggal történt.A hűtők felett elhelyezkedő takaróműanyagot levettem és elől a hűtőmaszkot is,ezután közepes víznyomással átmostam a klíma és a vízhűtőt is oda-vissza.(ne tudd meg mi por-kosz jött ki belőle.....)15 perc mosás megoldotta a problémát,azóta semmi gond nincs pedig dugóban is közlekedtem klímával.(95-97 fok)........-én sem gondoltam volna...........
Link to comment
Megosztás:

----------------Szia! Nekem is volt egy hasonló esetem a napokban (mondjuk ennyire nem durvult el a hőfok).A megoldás slaggal történt.A hűtők felett elhelyezkedő takaróműanyagot levettem és elől a hűtőmaszkot is,ezután közepes víznyomással átmostam a klíma és a vízhűtőt is oda-vissza.(ne tudd meg mi por-kosz jött ki belőle.....)15 perc mosás megoldotta a problémát,azóta semmi gond nincs pedig dugóban is közlekedtem klímával.(95-97 fok)........-én sem gondoltam volna...........

köszi megfogom csinálni.Neked is mv6od van?mert a durvább dugóba frankón felmegy 100fok ig,akkor erre is tehető hogy dugóba csuszik néha a z 1 es fokozatom is?

Link to comment
Megosztás:

Motorhőfoknak nincs köze a váltó szarakodásához. Egy olajcsere a váltóban kezdetnek. HA nem javul, nagyob a baj...

Most volt olaj cserélve egy hónapja,és a motorhoz nincs köze de a hütéhöz van mivel az hüti a váltó olajat is,a váltónak semmi baja ebben biztos vagyok mert ha nem melegszik odáig fel a víz akkor semmi gond nincs vele mehetek vele egyfolytában akár 4 órát is.Köszi a segitséget!

Link to comment
Megosztás:

Most volt olaj cserélve egy hónapja,és a motorhoz nincs köze de a hütéhöz van mivel az hüti a váltó olajat is,a váltónak semmi baja ebben biztos vagyok mert ha nem melegszik odáig fel a víz akkor semmi gond nincs vele mehetek vele egyfolytában akár 4 órát is.Köszi a segitséget!

Szóval akkor másképp: a váltóolaj néhány fokos hőmérséklet különbségre nem hiszem, hogy így kellene, hogy reagáljon. Tehát hogy 96°

C-nál jó, 99°C-nál meg már nem....

Szóval szerintem akkor annak a váltónak mégiscsak van vmi baja. Célszerű lenne egy automatás szervízt megkérdezni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.