Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

C14NZ leáll,nem indul, majd csak hidegen leáll hibáról infó


Recommended Posts

Lehet, pl. oxidos, kitágult éritkezők miatt is melegedhet.

Az is lehet, szét kell szedni a foglalatot, és kicsit összenyomni a sarukat fogóval. Vagy én megpróbálnám azt is, hogy kihozom a 30-87-es kapcsokat az utastérbe egy kapcsolóval, és amikor rendetlenkedik, direktbekötöm az AC-t kihagyva a relét az áramkörből.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, pl. oxidos, kitágult éritkezők miatt is melegedhet.

Holnap kiszedem és megnézem, kösz a segítséget :)

Az is lehet, szét kell szedni a foglalatot, és kicsit összenyomni a sarukat fogóval. Vagy én megpróbálnám azt is, hogy kihozom a 30-87-es kapcsokat az utastérbe egy kapcsolóval, és amikor rendetlenkedik, direktbekötöm az AC-t kihagyva a relét az áramkörből.

Kipróbálom ezt is :) nagyon szépen köszi a gyors segítséget :D

Link to comment
Megosztás:

No én meg időközben próbálkoztam a LED-es teszteléssel. Nem sok jóra jutottam. A gyújtótrafóval kezdtem, de furcsa módon, ha trafóra rá volt kötve a LED, akkor nem volt hajlandó indulni az autó (gondolom, így nem keletkezett szikra), a LED persze szépen villogott, ahogy kapta a feszkót. LED nélkül szépen indult is a motor. Ha járó motornál érintettem a LED láait atrafó vezetékéhez, úgy szépen jelzett a LED is és a motort sem állította le.

A több eszközt így nem is próbálgattam (gyújtásmodul, Hall, MAP szenzor).

Link to comment
Megosztás:

No én meg időközben próbálkoztam a LED-es teszteléssel. Nem sok jóra jutottam. A gyújtótrafóval kezdtem, de furcsa módon, ha trafóra rá volt kötve a LED, akkor nem volt hajlandó indulni az autó (gondolom, így nem keletkezett szikra), a LED persze szépen villogott, ahogy kapta a feszkót. LED nélkül szépen indult is a motor. Ha járó motornál érintettem a LED láait atrafó vezetékéhez, úgy szépen jelzett a LED is és a motort sem állította le.

A több eszközt így nem is próbálgattam (gyújtásmodul, Hall, MAP szenzor).

Igazából a gyujtótrafót kimérni kell lehúzott csatiknál multiméterrel, a ledes próbát a hall-jeladóra, meg a modulra irták.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a gyujtótrafót kimérni kell lehúzott csatiknál multiméterrel, a ledes próbát a hall-jeladóra, meg a modulra irták.

Egy ilyen kimérést csináltam korábban, ami alapján jónak tűnt.

No ami fejlemény van. Hétvégén elvittem egy Opel márkaszervizbe Nagykanizsán, így előtte volt egy Bp-Nk út (210km). Mivel kellemesen hideg volt már (3-6 fok), így nem is állt meg az autó. Eleinte nem mertem nyomni neki, de a völgyhíd után azért már megjárattam kicsit a motort. Rá is fért szerintem a közel 1000km-nyi nagyon rövid utak után. A műszefalvilágításon látszott, hogy az akksinak is jót tett a tartós töltő üzemmód.

A szervizes srácnak jó részletesen eladtam a problémámat (meg persze papíron is). Szerinte üzemanyagpumpa hiba lehet első blikkre, mert sok Astra jön ilyen hibával, főleg nyáron, de ritkábban télen is. Szerinte a benzinpumpa megállásakor elveheti az ECU a gyújtást. A szivattyún elvileg két érintkezős csatlakozó van. Szóval az nem sok jelet ad vissza.

Nagyon kiváncsi leszek mire jutnak vele.

Link to comment
Megosztás:

Egy ilyen kimérést csináltam korábban, ami alapján jónak tűnt.

No ami fejlemény van. Hétvégén elvittem egy Opel márkaszervizbe Nagykanizsán, így előtte volt egy Bp-Nk út (210km). Mivel kellemesen hideg volt már (3-6 fok), így nem is állt meg az autó. Eleinte nem mertem nyomni neki, de a völgyhíd után azért már megjárattam kicsit a motort. Rá is fért szerintem a közel 1000km-nyi nagyon rövid utak után. A műszefalvilágításon látszott, hogy az akksinak is jót tett a tartós töltő üzemmód.

A szervizes srácnak jó részletesen eladtam a problémámat (meg persze papíron is). Szerinte üzemanyagpumpa hiba lehet első blikkre, mert sok Astra jön ilyen hibával, főleg nyáron, de ritkábban télen is. Szerinte a benzinpumpa megállásakor elveheti az ECU a gyújtást. A szivattyún elvileg két érintkezős csatlakozó van. Szóval az nem sok jelet ad vissza.

Nagyon kiváncsi leszek mire jutnak vele.

Ez éredekes, mert ha én elfelejtem felkapcsolni a pumpát attól még volt szikra. Ámbár végülis nem néztem meg. :D De a pumpát már nem kizártuk, mert búgott, és volt benyaszag a kipuffnál? :) És honnan tudná az ECU-hogy nem megy a pumpa? :)

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom hogy fordítva van, ha nincs gyújtás, akkor blokkolja az ECU az AC-t, azért hogy ne áztassa el a hengereket benzinnel.

Ez a része tuti, hogy így műkszik, csak nem tudom, hogy fordítva igaz-e?

c14nz-nél is van ilyen? Mert szerintem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Végigolvastam a hozzászólásokat, mert nekem is teljesen hasonló problémám van. Nemrég vettem egy '92-es C14NZ f astrát, kb egy hétig nem volt baja, majd előjött nálam is ez az indul nem indul dolog. Rendszeresen cserélgetem a cuccokat benne: a Hall zsír új, volt benne bontott másik trafó és gyújtáselektronika is, tettem bele másik fő gyújtókábelt is, vettem bele bontott kábelrendszert, így a teljes motortérben lévő vezetékrendszert kicseréltem (hátha valami kontakt hiba)Kicseréltem a gyújtáskapcsolót is( az pl. el volt törve, és azt hittem annak a cseréje megoldja a problémát, de sajnos nem). Üzemanyagot néztem már többször is, azt kap. Szikra viszont nincs, ezt a fő gyújtókábelen szoktam megnézni tehát a gyújtásfedélben nem hiszem h lehet gond. A trafó kapj az akku feszültségét, indítózásnál 10V körülre visszaesik, de gondolom ez normális. A jeladót kivillogtattam, az is adja a jelet.

A jelenség az (bár hosszabb úton nem voltam még vele így menet közben nem állt le, és lehet nem is állna), hogy ha kb 2-5 km-t teszek meg az autóval, akkor néha nem indul be, csak 5-20 perc várakozás után. A probléma nem rendszeres, néha egy hétig semmi gond az autóval (bármilyen körülmények között indul), néha viszont napjában akár többször is leszivat, hogy ott kell ácsorognom a parkolóban mert nem akar indulni.

Látom többen is szenvednek hasonló gonddal, de már nekem tényleg nincs több ötletem hogy mit nézzek meg, vagy cseréljek ki! Aki tud, kérem segítsen, mert nagyon zavaró úgy beülni, hogy na most vajon fog-e indulni?!

Nos, úgy néz ki, hogy nekem az ECU volt a hibás. Mióta kicseréltem (kb 1 - 1.5 hónapja), nem jelentkezett a hiba.( A rajta található számokkal kapcsolatban annyit fűznék a fórumhoz, hogy valószínűleg van jelentőssége, de pl amit én az enyémbe betettem, arra teljesen más számok voltak írva mint a rosszra. A gyártmánya ugyan az volt, és C14NZ-ből lett kiszedve). A hiba felderítésében nagyon sokat segített a LED-del való kivillogtatás, tulajdonképp ez mutatta meg, hogy az ECU-tól a gyújtásmodul nem kapja meg a vezérlőjelet, így ezért nincs szikrám!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, mindenekfelett a legjobban UDI-nak köszönöm a sok segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Nos, úgy néz ki, hogy nekem az ECU volt a hibás. Mióta kicseréltem (kb 1 - 1.5 hónapja), nem jelentkezett a hiba.( A rajta található számokkal kapcsolatban annyit fűznék a fórumhoz, hogy valószínűleg van jelentőssége, de pl amit én az enyémbe betettem, arra teljesen más számok voltak írva mint a rosszra. A gyártmánya ugyan az volt, és C14NZ-ből lett kiszedve). A hiba felderítésében nagyon sokat segített a LED-del való kivillogtatás, tulajdonképp ez mutatta meg, hogy az ECU-tól a gyújtásmodul nem kapja meg a vezérlőjelet, így ezért nincs szikrám!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, mindenekfelett a legjobban UDI-nak köszönöm a sok segítséget!

Két dolog:

- írd le légyszi a számát annak az ECU-nak, amit kivettél

- ha még megvan az az ECU, szedd szét, és nézd meg, nincs-e repedt forrasztás pl. a csatlakozó lábainál.

Link to comment
Megosztás:

Két dolog:

- írd le légyszi a számát annak az ECU-nak, amit kivettél

- ha még megvan az az ECU, szedd szét, és nézd meg, nincs-e repedt forrasztás pl. a csatlakozó lábainál.

A száma:

16149919 YW Delco AZHM ('92-es F Astra 5 ajtós C14NZ-ből szedtem ki -ez volt a rossz-)

Nem látok rajta levált forrasztást, de megpróbálok keríteni majd egy nagyítót, és azzal is megnézem! De nem hiszem hogy ilyen baja volt, mert amikor nem indult, a hibakódot sem lehetett kivillogtatni(rövidre zárt AB-nél folyamatosan világított a check lámpa, és nem villogott. A gémkapocs pedig úgy felforrósodott, hogy megégette az ujjam, amikor hozzá értrem). Szerintem valami szoftveres gondja van, vagy nem tudom. :)

Link to comment
Megosztás:

A száma:

16149919 YW Delco AZHM ('92-es F Astra 5 ajtós C14NZ-ből szedtem ki -ez volt a rossz-)

Nem látok rajta levált forrasztást, de megpróbálok keríteni majd egy nagyítót, és azzal is megnézem! De nem hiszem hogy ilyen baja volt, mert amikor nem indult, a hibakódot sem lehetett kivillogtatni(rövidre zárt AB-nél folyamatosan világított a check lámpa, és nem villogott. A gémkapocs pedig úgy felforrósodott, hogy megégette az ujjam, amikor hozzá értrem). Szerintem valami szoftveres gondja van, vagy nem tudom. :)

Akkor ott vmi zárlat lehetett.

Link to comment
Megosztás:

na faja :D

új szerelőhöz mentem ő végig nézett mindent... :lol:

most már ott tartunk, hogy a benzinkörül folyik megint minden gondolat...

lehetséges, hogy az új pumpa is rossz... az elég szívás lenne

néztünk zsír új modellhez bosch szivattyút igen nagy ára van...

most lesz az, hogy a multimétert a szivattyú vezetékéhez forrasztjuk és meg nézzük leállásnál árammal van e a gond :lol:

Megjegyzem, hogy a szikrateszthez nem használtam gyertyát (igaz egyszer meg is csapott az áram :) szerencse, hogy jobb kézzel fogtam :) )

Link to comment
Megosztás:

na faja :D

új szerelőhöz mentem ő végig nézett mindent... :lol:

most már ott tartunk, hogy a benzinkörül folyik megint minden gondolat...

lehetséges, hogy az új pumpa is rossz... az elég szívás lenne

néztünk zsír új modellhez bosch szivattyút igen nagy ára van...

most lesz az, hogy a multimétert a szivattyú vezetékéhez forrasztjuk és meg nézzük leállásnál árammal van e a gond :lol:

Megjegyzem, hogy a szikrateszthez nem használtam gyertyát (igaz egyszer meg is csapott az áram :) szerencse, hogy jobb kézzel fogtam :) )

Most nemazé, de benzin oldalon annyi hibaforrás nem lehet. Relé, pumpa, vezetékezés, szűrő, esetleg nyomásszabályzó. Itt azért viszonylag könnyű kiszűrni a hibát. A relének kattani kell, a pumpának meg búgni. Nekem pölö egyszer a pumpa adta meg magát, utánna meg a pumpa lötyögő csatija okozott időnkéni indítási gondokat. De csak annyi volt, hogy letekertem két csavarral az injektorfedelet, és öntöttem pár csepp benyát a pillangószelepre. Egy pillanatra beröffent, ebből egyből kiderült hogy a benzin hiányzik. Az üzemagyag ellátás hibáját jóval könnyebb kideríteni, mint a gyujtásét.

Link to comment
Megosztás:

Most nemazé, de benzin oldalon annyi hibaforrás nem lehet. Relé, pumpa, vezetékezés, szűrő, esetleg nyomásszabályzó. Itt azért viszonylag könnyű kiszűrni a hibát. A relének kattani kell, a pumpának meg búgni. Nekem pölö egyszer a pumpa adta meg magát, utánna meg a pumpa lötyögő csatija okozott időnkéni indítási gondokat. De csak annyi volt, hogy letekertem két csavarral az injektorfedelet, és öntöttem pár csepp benyát a pillangószelepre. Egy pillanatra beröffent, ebből egyből kiderült hogy a benzin hiányzik. Az üzemagyag ellátás hibáját jóval könnyebb kideríteni, mint a gyujtásét.

Multiméter rá lett kötve...

Mikor leáll kattan a relé feszültség leesik, lehetséges, hogy a motorvezérlő a gond mert relé cserélve lett... majd kiderül a jövőhéten...

Egy jó autószerelőt kell találni aki segít végig nézni, meg el is magyarázza, hogy mit, hogy ha nem érne rá és hamar kiderülnek a problémák okai :)

Link to comment
Megosztás:

Multiméter rá lett kötve...

Mikor leáll kattan a relé feszültség leesik, lehetséges, hogy a motorvezérlő a gond mert relé cserélve lett... majd kiderül a jövőhéten...

Egy jó autószerelőt kell találni aki segít végig nézni, meg el is magyarázza, hogy mit, hogy ha nem érne rá és hamar kiderülnek a problémák okai :)

Igazából ha lefullad a motor akkor le is kell állnia a pumpának. Ez biztonsági okból van így. Ha indítózól akkor kap áramot?

Link to comment
Megosztás:

Igazából ha lefullad a motor akkor le is kell állnia a pumpának. Ez biztonsági okból van így. Ha indítózól akkor kap áramot?

hát igen az tudom :)

ha indítózok akkor nincs áram onnan tudom, hogy mikor fog indulni, ha ráadom a gyújtás akkor felszökik a feszültés mikor ugye a pumpa bekapcsol :)

vagy ha a gyújtás rajta hagyom akkor relé "kiold" kattan

Link to comment
Megosztás:

hát igen az tudom :)

ha indítózok akkor nincs áram onnan tudom, hogy mikor fog indulni, ha ráadom a gyújtás akkor felszökik a feszültés mikor ugye a pumpa bekapcsol :)

vagy ha a gyújtás rajta hagyom akkor relé "kiold" kattan

Igen gyujtáskor megy a pumpa olyan 3-4 másodpercre, aztán lekattan a relé. Azt próbáltátok már, hogy a relét kiiktatva összekötitek a 30-87-es kapcsokat? Ekkoe el kell indulnia a pumpának. Kihúzzátok a relét, megnézed rá van írva két lábra, hogy 30, meg 87, aztán a foglalatában egy dróttal összekötöd őket. Ha a pumpa jó akkor azonnal elindul.

Link to comment
Megosztás:

Igen gyujtáskor megy a pumpa olyan 3-4 másodpercre, aztán lekattan a relé. Azt próbáltátok már, hogy a relét kiiktatva összekötitek a 30-87-es kapcsokat? Ekkoe el kell indulnia a pumpának. Kihúzzátok a relét, megnézed rá van írva két lábra, hogy 30, meg 87, aztán a foglalatában egy dróttal összekötöd őket. Ha a pumpa jó akkor azonnal elindul.

Még nem, de most nézzem a kapcsolási rajzát a relének az a két láb a "kapcsolója" meg próbálom még ma szerintem :)

Link to comment
Megosztás:

Na kipróbáltam indult egyből :)

De még holnap teszek néhány próbát, miután vissza varják a kipuff rendszert :)

Mi lehet a gondja, hogy ha leáll gyújtás van a szivattyúnak a feszültsége elveszlik relé kattan... :huh: :lol: :blink:

Remélem minnél kevesebben lesznek ilyen helyzetbe :angry: :( :lol: :D ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy Szamarába építek be C16NZ-nek a komplett befecskendezését. A szívócsonkon rajta van már az injektor, kábelezés megoldva, szenzorok elhelyezve, üzemeanyagellátás megoldva, de mikor eljött a próba ideje, akkor akadt néhány probléma.

1. A Szamara hall jeladója olyan jelet ad ki aminek a logikai 1és 0 aránya 2:2, ha jól tudom a C16NZ-é meg 1:3

tehát a felfutó élek ugyanakkor indulnak csak az opel logikai 1 jele a fele , a 0 pedig másfélszerese a szamarához képest.

''''....''''....''''....''''.... ''......''......''......''...... ( egy kis szemléltetés h miről lenne szó)

Építettem egy mikrovezérlős kapcsolást ami a lada jelét átalakítja ilyenre, de kérdés hogy valójában tényleg ilyen-e? Egyébként kipróbáltam mindkét jellel, és a lada eredeti hall jelével nem igazán akart jól működni, a mikrovezérlős átalakítóval pedig igen. Ha valaki tudna valami jelalakkal vagy bármilyen információval szolgálni amit a C16NZ Ecu-ja kap, akkor megköszönném.

2. Következő probléma a folytószelep potméterrel volt. Ha rá volt dugva a csatlakozó akkor nagyon sok benzint adagolt a motornak,sőt néha úgy teleküldte benzinnel a hengereket h a gyertyákat ki kellett venni és kiszellőztetni, és volt egy bizonyos állása a folytószelepnek ahol szemmel láthatóan rengeteg benzint adagolt be, de ha túlnyomtam vagy visszaengedtem ez a jelenség elmúlt. Ekkor persze hirtelen csökkent a fordulat a plusz benzin miatt. A potmétert szkóppal kimértem de jónak tűnt. De ha le van húzva a csatlakozó a folytószelep potméterről akkor egész tűrhetően jár a motor, pöccre indul hidegen melegen, az autó használható így ugyan de közel sem tökéletes, mert elindulásnál és gyorsításnál meg meg torpan, ha meg lepadlózok akkor meg főleg, de ha finoman gyorsítok akkor kisebb a rángatás. Esetleg valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatban? A folytószelep állásaihoz megfelelő feszültség értékeket mértem, bár az ecu kiír egy 22-es hibakódot ( folytószelep potméter fesz alacsony) ha rá van dugva ha nincs a potméter, de gyakorlatilag ez a hibakód nem valós mert kimérve a fesz nem alacsony.

Egyébként a MAP szenzor a motor hőfok szenzor tökéletes, mindkettő értékeit kimértem és a határértékeken belül voltak, a kábelezés-relézés szintén jó, meg az egészet a gyári kapcsolás szerint raktam össze. Lambda szonda még nincs rajta , de nem hiszem h ez okozna ilyen mértékű túldúsítást ( Vagy igen? ). De ha ráadtam hasonló jelet mint amit a lambda szonda adna ki dús keverék esetén, akkor is maradt az agyonig túldúsított keverék. Bármilyen ötletet észrevételt szivesen fogadok!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.