Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Így van, bár amennyire tudom, Dextron II-t már nem lehet kapni, de mivel az utódja, a Dextron III minden tekintetben túlteljesíti az elődjét, így teljesen jó bele az is.

Megnéztem otthon, hogy mit is öntöttem bele legutóbb. Te nyertél, Shell ATF Dextron III volt. :)

Link to comment
Megosztás:

Holnap fékpofákat akarok rendelni de van kétfajta és nem tudom melyik lenne jobb, én inkább olcsobbat venném meg, de ha nagyon hamar elkopik akkor hozzáteszek pár ezret. Első fékpofáról lenne szó

Van Ferodo 5e körül

Vagy ETF 3200 körül

Sztetek? És vmire figyelni kell hogy milyen, létezik több fajta fékpofa is vectrához?

Link to comment
Megosztás:

Holnap fékpofákat akarok rendelni de van kétfajta és nem tudom melyik lenne jobb, én inkább olcsobbat venném meg, de ha nagyon hamar elkopik akkor hozzáteszek pár ezret. Első fékpofáról lenne szó

Van Ferodo 5e körül

Vagy ETF 3200 körül

Sztetek? És vmire figyelni kell hogy milyen, létezik több fajta fékpofa is vectrához?

Ha csak ez a 2 van akkor Ferodo. :)

Link to comment
Megosztás:

Van több is de azok drágábbak

És most néztem unix oldalán 2 fajta van, nekem a ág nélküli kell igaz, aminek nincs 2 karja a szélén, hanem szegecs fogja középen vagy mi?

Megfogtál! Mikori évjárat a tied? Szerintem az a fura alakú kell neked de nem biztos. Első tárcsa milyen és mekkora? Hűtött és 256-os?

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ez a 2 van akkor Ferodo. :D

Lehet, hogy mégsem gáz az ETF? :)

"Az ETF már a versenysportban is letette a névjegyét. Ilyen márkanévvel fémjelzett fékbetéteket használnak az egyik legrangosabb olasz versenyen a 24 órás Autodromo di Adria-n szereplő Mitsubishi Lancer EVO IX-k is. A több évtizedes múltra visszatekintő cég a világ több mint 70 országába exportál és több mint 1.000 autótípushoz gyárt fékbetéteket. Mivel fékalkatrészről van szó termékei szigorú minőség-ellenőrzések után jutnak el a felhasználóhoz. Folyamatos fejlesztéseinek köszönhetően havonta több új termék jelenik meg kínálatában. A naponta termelt, közel 30.000 fékalkatrész egy közepes méretű város teljes autóállományának fékbetétigényét el tudná látni. Termékei különböző márkanevek dobozaiban kerül forgalomba."

Link to comment
Megosztás:

Ha csak ez a 2 van akkor Ferodo. :)

Azért én a Ferodo-t választanám!

" "Az első név a fékgyártásban" Az angol Ferodo UK-t 1897-ben alapították. Ez volt az első vállalat, ami kizárólag fékalkatrészek gyártására specializálódott. Jelenleg a Federal Mogul csoport tagja és 24 országban gyártja alkatrészeit. Már 100 éve is beszállítója volt autógyáraknak, akárcsak manapság. A gyári beszállítás mellett az utángyártott alkatrészek piacán is jelen van, természetesen a gyári minőségű termékekkel. A széria gyártás mellett jelentős sikereket értek el a Ferodo Racing termékeik- kel is a motorsportok világában. Több verseny szériában is jelen vannak. Ferodo Racing fékeket használ számos Formula szériás, DTM, Nascar és Rally csapat, de jelen vannak a Moto GP-ben és a Supercross kategóriákba is."

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy mégsem gáz az ETF? :)

"Az ETF már a versenysportban is letette a névjegyét. Ilyen márkanévvel fémjelzett fékbetéteket használnak az egyik legrangosabb olasz versenyen a 24 órás Autodromo di Adria-n szereplő Mitsubishi Lancer EVO IX-k is. A több évtizedes múltra visszatekintő cég a világ több mint 70 országába exportál és több mint 1.000 autótípushoz gyárt fékbetéteket. Mivel fékalkatrészről van szó termékei szigorú minőség-ellenőrzések után jutnak el a felhasználóhoz. Folyamatos fejlesztéseinek köszönhetően havonta több új termék jelenik meg kínálatában. A naponta termelt, közel 30.000 fékalkatrész egy közepes méretű város teljes autóállományának fékbetétigényét el tudná látni. Termékei különböző márkanevek dobozaiban kerül forgalomba."

Szóval még azis lehet, hogy a Ferodo is az, csak más dobozban van.. :D

Link to comment
Megosztás:

Ha fested érdemes még nézned hozzá valamilyen normális alapozót is. Én lefújtam tavaly a fékdobokat, de a tél igen csak meggyilkolta.

Idén már nem foglalkozom vele, majd jövőre. Gondolkodtam hőálló festéken is alapozóval. Mondjuk nem tudom az mennyire fog ellenállni a sós latyaknak.

Úgyse netről rendelek, hanem itt helybe szét nézzek ilyen motip festéket keresve.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.