Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Segítségetek szeretném kérni! Első lengőkar szilenteket, és hátsó hídszilenteket szeretnék cserélni. Hátuljának hogyan álljak neki? Mire figyeljek? Még soha nem csináltam ilyent, és kicsit félek tőle! :) Köszi a segítséget!

Igaz én még nem csináltam, de megkockáztatom, hogy jobb ha le van véve az egész híd:) Ez elég nagy munka az biztos. Vagy kiszedni a felfogató csavarokat, aztán ráemelni a karosszériára, és jöhet a szilent ütögetés, vésés, ha nincs valami présed.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Segítségetek szeretném kérni! Első lengőkar szilenteket, és hátsó hídszilenteket szeretnék cserélni. Hátuljának hogyan álljak neki? Mire figyeljek? Még soha nem csináltam ilyent, és kicsit félek tőle! :) Köszi a segítséget!

Hali! Ha szereztél valami tapasztalatot, engem is érdekel a téma. Föleg az elejét szeretném fel újitani.

Link to comment
Megosztás:

Hali! Ha szereztél valami tapasztalatot, engem is érdekel a téma. Föleg az elejét szeretném fel újitani.

Az elejét annyira nem vészes cserélni. Talpas leköt, kutyacsont leköt, belül a bölcsőhöz van fogatva racsnis kulccsal tudod kiszedni az elsőt, hátsót alulról simán, bár ha még nem volt leszedve, akkor be van ragasztva némileg gyárilag. A szilenteket vagy kinyomatod préssel vagy, ha nincs, akkor véső-kalapács-cső vagy valami henger alakú tömör cucc-égetéssel kijön, vissza pedig beolajozni és akár egy satuval is vissza tudod nyomatni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Milyen villa? Amúgy meg ha még nem volt leszedve, akkor nem a kormányt kéne piszkálni, hanem elvinni futóműveshez beállíttatni.

Nagy trükkje nincs, csak míg le van szedve, véletlenül se szabad ráadni a gyújtást, mert a hibakódot otthon nem tudod kiütni. (mondjuk légzsákot én alapból csak áramtalanítva szoktam szerelni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Vectra B 288/286 komplett féket rálehet valahogy varázsolni A Vectrára?

Jha. Nekem is az van fent:

102_0989.JPG

IMG_5740.jpg

IMG_5738.JPGa1_2013_9_19_lxln1lbkbs.jpg

Annyi a trükk, hogy 4 csavaros féktárcsa csak a Meriváé van, ami ugyan 280-as, és így a fékbetét fog vállasodni, nem a tárcsa, de működik. Vagy szerzel hozzá meriva nyeregtartót (maga a nyereg ugyanaz mint a b vecié) vagy átalakítod a kerékagyakat öt csavarosra, de az meg ritka mint a fehér holló, mert csak a v6 meg a kései 95-ös ecotececnek volt olyan és csak nagyblokkal tudod összerakni.

Ja meg alap a 15-ös felni. Viszont nagyon nem mindegy az et szám, mert mint látható nekem a rendőr felni 46-os et vel kevés volt, kicsit áramvonalasítanom kellett a nyergeken hogy beférjen.

Ja igen, és még annyi, hogy kellett a kerékagyr egy egy központosító gyűrű a tárcsa alá, mivel a gyári felfekvő felülete nem találkozik a kerékaggyal, a középfurat meg a meriva tárcsán 60-as, az agy meg 56.5 ugye.

A főfékhengerből meg kell hozzá a nagy, 22-es, amiből az abs nélküli dolgozó lány ritka, az új meg aranyáron van.Nekem most még a gyári kis ffh van bent, így elég hosszú a pedál útja, meg ugye nem lesz olyan határozott kemény fogáspontja, de teljesen használható, meg legalágg finoman lehet adagolni.

Link to comment
Megosztás:

A nyár végi hátragurulás közbeni kézifék szorulás után végre feltettem az újszerű dobokat (thx spzoli) és szerencsére a pedál már nem lüktet erősebb fékezésnél sem, viszont még mindig érezni, hogy pulzálva lassul az autó. Lehet ez attól, hogy eléggé lógnak a kerekek, vagy inkább a szilent miatt? Van komplett SKF kerékagyam, meg hozzávaló fékalaplap is, érdemes lenne átdobni azokat is?

Link to comment
Megosztás:

Igen, a hátsók lógnak! A tárcsák meglettek forgatva felszerelés előtt, nemvolt gond velük.
Érdekes, hogy a jelenlegi féken a betétek nem a teljes felületükön kopottak, a Zolifélén pedig igen, bár az kicsit másabb is.

Mármint a hátsók lógnak? Be kell állítani a csapágy holtjátékát.

A tárcsáid nem ütnek?

Link to comment
Megosztás:

Van egy corsa b a családban, amin sokkal jobb a fék érzete, mint a vectrán. Majdnem, hogy a fékhatása is jobbnak tűnik, pedig mindkettőn újak a tárcsák-betétek-dobok-pofák. Az érdekelne, hogy nem-e lehetne felrakni a vekire a corsa fékrásegítőt?

Link to comment
Megosztás:

hello, csináltam képet a hátsó lengökar és ahátsó nyulvány hegesztésénél és nyulványánál korrodált ez tényleg olyan vészes lakatos munka? mert a szerelö azt mondta szét kell vágni és ujra hegeszteni a dolgokat....? köszi

http://kepfeltoltes.hu/view/131114/2013-11-14-006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/131114/2013-11-14-007_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.