Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Hali!

Mióta meg van a vas azóta ráz a kormányom olyan 120-130 körül....

mind téli,mind nyári kerekekkel...a nyárit felrakás előtt is centítoztattam meg azóta már volt még egyszer,de nem szűnik meg a rázás,pedig már a futómű is be van állítva,előtte meg kicseréletm,amit lógni véltem pl.:jobbos toronyszilent,csapágy, kerékcsapágy, alsó kitámasztó gömbfej....

Arra gondoltam, hogy a lengőkaok valamelyikének valamelyik szilentje miatt csinálhatja....

vagy el van görbülve az egyik féltengelyem....

Szerintetek?

Felfekvési felületeket ellenőrizd! Lehet vmi kosz került a felni és a tárcsa közé. Uez előfordulhatott a tárcsa, és a kerékagy között is.

Link to comment
Megosztás:

Felfekvési felületeket ellenőrizd! Lehet vmi kosz került a felni és a tárcsa közé. Uez előfordulhatott a tárcsa, és a kerékagy között is.

Ezt már végig zongoráztam... levettem a tárcsákat,megtakarítottam alatta....

Féltengely görbülés szted elkébzelhető?

Link to comment
Megosztás:

Ezt már végig zongoráztam... levettem a tárcsákat,megtakarítottam alatta....

Féltengely görbülés szted elkébzelhető?

Minden elképzelhető, de akkor valami nagy erőnek kellett ott ébrednie. Pedig ez a 100-130nál való rázás nálam mindig a centír miatt volt. Ugyan oda vitted centírozni? Mert a régebbi centír gépeknél előfordul, hogy nem jól állapítja meg a súly mennyiségét. Kormánygömbfej, az a felső?

Link to comment
Megosztás:

Minden elképzelhető, de akkor valami nagy erőnek kellett ott ébrednie. Pedig ez a 100-130nál való rázás nálam mindig a centír miatt volt. Ugyan oda vitted centírozni? Mert a régebbi centír gépeknél előfordul, hogy nem jól állapítja meg a súly mennyiségét. Kormánygömbfej, az a felső?

Nem ugyan oda vittem vissza centírozni.

Igen a külső korányösszekötőt is cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az egyik féltengelyen kéne lenni némi többletsúlynak... megvan mindkét fele? - Sztem nagyjából ugyanaz a féltengely lehet mint Asconában volt anno...

Nem ugyan oda vittem vissza centírozni.

Igen a külső korányösszekötőt is cseréltem.

Link to comment
Megosztás:

Ezt már végig zongoráztam... levettem a tárcsákat,megtakarítottam alatta....

Féltengely görbülés szted elkébzelhető?

Nekem is anno volt ilyen, 100felett rázott, viszont 140től enyhült, de nekem gumicsere megoldotta.

Szilentek? Meg féltengely is okozhat ilyent, tehermenetesitő gyürü van?

Vagy idővel cserélsz mindent, csak megszünik a hibaforrás :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Elvileg az egyik féltengelyen kéne lenni némi többletsúlynak... megvan mindkét fele? - Sztem nagyjából ugyanaz a féltengely lehet mint Asconában volt anno...

A hosszú tengelyen (jobb oldalt) szokott lenni súly (kivéve osztott tengely, főleg C20XE-nél).

Bár én már láttam olyan egy darabos hosszú tengelyt, amin nem volt súly és tökéletesen működött :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem is anno volt ilyen, 100felett rázott, viszont 140től enyhült, de nekem gumicsere megoldotta.

Szilentek? Meg féltengely is okozhat ilyent, tehermenetesitő gyürü van?

Vagy idővel cserélsz mindent, csak megszünik a hibaforrás :rolleyes:

A télikerekekkel is rázott,meg most a nyárival is,nem hiszem, hogy gumi lenne...

Szilenteim is rendben vannak,nem lóg semi az elejében.

teherentesítő is van, a téli meg acélon van...

A féltengelyt fogom megnézni leghamarabb..

Amúgy küldtem neked az email címedre egy levelet...

Link to comment
Megosztás:

A télikerekekkel is rázott,meg most a nyárival is,nem hiszem, hogy gumi lenne...

Szilenteim is rendben vannak,nem lóg semi az elejében.

teherentesítő is van, a téli meg acélon van...

A féltengelyt fogom megnézni leghamarabb..

Amúgy küldtem neked az email címedre egy levelet...

Gömbfej? Féktárcsák? :rolleyes:

Meg, ha nem voltak gumisnál, csak te cserélgetted télen/nyáron, akkor lehet, hogy érdemes mindkét garnitúrádat átforgattatni ;)

Link to comment
Megosztás:

Gömbfej? Féktárcsák? :rolleyes:

Meg, ha nem voltak gumisnál, csak te cserélgetted télen/nyáron, akkor lehet, hogy érdemes mindkét garnitúrádat átforgattatni ;)

Lógós gömbfejeim is cserélve voltak... a féktárcsa meg miért befolyásolná,ha nem fékezéskor jelentkezik?

Minden kerék volt centírozva....a nyári már kétszer is két külön helyen!

Link to comment
Megosztás:

nekem a gumis, azt mondta, ha a tehermentesítő egy kicsivel kisebb, amit szabad szemmel alig veszel észre, attól is rázhat!

De a téli opel acélfelnikkel is rázott...annak tutira jó a tehetmentesítő része...

Még megpróbálok két nyárit kicentíroztatni és felrakom próbának ismét,ha változatlan,akkor féltengelyt cserélek....nincsen más!

Link to comment
Megosztás:

Lógós gömbfejeim is cserélve voltak... a féktárcsa meg miért befolyásolná,ha nem fékezéskor jelentkezik?

Minden kerék volt centírozva....a nyári már kétszer is két külön helyen!

Mert forog az is menet közben és nagyobb az átmérője, mint egy féltengely, tehát a kerületi sebessége is nagyobb.

Simán előfordulhat, hogy fel kell szabályoztatni vagy esetleg cserélni, ha már nincs mit lemarni róla ;)

Egyébként alapjáraton nem ráz a kormány kicsit? Akkor lehet valami bak is :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Én csak abból indultam ki, hogy nekem laza volt... és hasonlót produkált, igaz kisebb sebességnél...

A hosszú tengelyen (jobb oldalt) szokott lenni súly (kivéve osztott tengely, főleg C20XE-nél).

Bár én már láttam olyan egy darabos hosszú tengelyt, amin nem volt súly és tökéletesen működött :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mert forog az is menet közben és nagyobb az átmérője, mint egy féltengely, tehát a kerületi sebessége is nagyobb.

Simán előfordulhat, hogy fel kell szabályoztatni vagy esetleg cserélni, ha már nincs mit lemarni róla ;)

Egyébként alapjáraton nem ráz a kormány kicsit? Akkor lehet valami bak is :rolleyes:

Alapjáraton nem ráz és 110Km/h-ig egyártalán semmi érezhető...

Van másik két féktárcsám....megpróbálhatom azokat feltenni....

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Nekem is olyan 100as tempónál kezd rázni a kormány és minnél nagyobb sebességnél minnél jobban ráz :s

Elsőnek centiroztassam ki a kerekeket??? Mennyibe kerül egy ilyen??

Ha fordulok lassan, pl. bele egy kátyuba nagy koppanásokat hallok, ez mitől van?? Vagy ha elejét rugoztatok akkor is vannak koppanások :s

Link to comment
Megosztás:

Nekem is olyan 100as tempónál kezd rázni a kormány és minnél nagyobb sebességnél minnél jobban ráz :s

Elsőnek centiroztassam ki a kerekeket??? Mennyibe kerül egy ilyen??

Ha fordulok lassan, pl. bele egy kátyuba nagy koppanásokat hallok, ez mitől van?? Vagy ha elejét rugoztatok akkor is vannak koppanások :s

a 100-110nél kezdődő rázás az tipikus centír baj, nem olyan vészes 4 kerékre 1-2 ezerből megvan (1 gumit 1000 Huf-ért cseréltek le és centiroztak) rázásom meg is szűnt, nekem is kopog a bal fele, ha kátyút fogok vagy toronycsapágy lesz v. valamelyik szilent, vagy gömbfej. de azért gyanakszom a toronyra mert mikor kicseréltettem az első telókat azóta van ez, eddig nem volt, gondolom nem ugyan oda került vissza a csapágy.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is olyan 100as tempónál kezd rázni a kormány és minnél nagyobb sebességnél minnél jobban ráz :s

Elsőnek centiroztassam ki a kerekeket??? Mennyibe kerül egy ilyen??

Ha fordulok lassan, pl. bele egy kátyuba nagy koppanásokat hallok, ez mitől van?? Vagy ha elejét rugoztatok akkor is vannak koppanások :s

Kutyacsont, más néven stab. rúd bekötő, ezt is érdemes megnézned. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.