Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Ez a kutyacsont hogy néz ki és honnan tudom hogy rosz e???

Opelnél jellemzően kétféle van, attól függően, hogy milyen a stab rúd kialakítása:

47086-20100612-faRKGU.jpg

vagy

47087-20100612-zqyJPd.jpg

Ha nagyon kopog menet közben, akkor ránézésre tudni fogod, hogy rossz-e nem kell vizsgálni. Ha csak kicsit, akkor érdemes megnézni, kézzel fogni, miközben valaki nyomkodja a kocsi elejét. Vagy látni, vagy érezni fogod, hogy nem együtt mozog a lengőkar és a stabilizátor rúd.

Ha újat veszel, párban cseréld.

Link to comment
Megosztás:

Nem úgy teeeee. :D

Astráét a Vectrába, ránézésre pár centivel alacsonyabb.

Kissé zavar, hogy ennyire fent van a segge. Gondoltam ültetek 1 kicsit.

Na, akkor holnap fotózás, hátha más is kedvet kap, ha jó lesz.

jaaaaaaa, pöttyet félre értelmeztem:D:D szerintem simán jó bele, nem hinném, hogy a vekié erősebb lenne. én G astra ültetőt akartam igaz az ugyanekkora csak kicsit keményebb mint a gyári veki.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy a telóim is cserések lettek, a balos kuka, a jobbos alig él.

Meg a rugótányérok is hegesztésre szorulnak, de rajtam nem fognak ki, mégis csak lakatos vagyok. :P

A jobbos hengerbe meg beleszakítottam a légtelenítőt, még jó, hogy az újat nem tettem be az eső miatt.

A bal agyon elszabadult a porvédő, már 1 hete cicergett, most azt is addig 1 másikra cseréltem, csak abba nincs ABS. :D

Megint kér a gép, majd adok neki. ^_^

Viszont lejjebb ment a fara, így jobb.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A "kráter" attól lett, hogy leszakítottam a rugótányért a fenébe. ^_^

Simán letakartam egy 3-as lemez darabbal és körbe csipegettem CO-val, nem törekedtem a szépségre, csak tartson erősen. :D

Ja, a tányér is visszahegesztettem a helyére, csak előtte kijavítottam, a púp a közepén elporladt és bent maradt a gumiban.

Ez pótoltam 1 csődarabkával. Flexxel bevágtam keresztben, kicsit összekalapáltam a végét és abból lett az új púp.

Sajnos akkor a javításról már nem fotóztam, de a készről csinálok majd.

Link to comment
Megosztás:

Milyen lemezt javasolnál a hátsó nyúlvány javítására, ha hosszútávra szeretném megcsinálni. Gondolom ebből is van saválló, nem?

Persze, de a szénacél és a saválló csak átmeneti CO-dróttal alkot jó kapcsolatot. Az meg ritka a legtöbb helyen, bár nem lehetetlen.

A vastag lemez is megoldás, úgyis elkorrodál majd máshol, mondjuk mellette. :D

Link to comment
Megosztás:

Valami olyasmit, amit talán te linkeltél be tegnap, az a V2000-es ahogy meg lett csinálva.

Kivágni, amennyire csak lehet és egy jó nagy foltot rátenni min. 1.5mm-es lemezből.

Ha erősebb nem baj, kicsit nehezebb megoldani, de tovább áll ellen a rozsdának.

Üregvédelem, alvázvédő bőven, a szokásos. :D

Az enyém így sikerült:

56662-20100702-8Bjr7g.jpg

56663-20100702-pD7zDV.jpg

Link to comment
Megosztás:

Valami olyasmit, amit talán te linkeltél be tegnap, az a V2000-es ahogy meg lett csinálva.

Kivágni, amennyire csak lehet és egy jó nagy foltot rátenni min. 1.5mm-es lemezből.

Sztem ez csak tüneti kezelés, mert akkor majd ott kezd el rohadni ahol a folt fel lett hegesztve... Az igazi megoldás az lenne hogy (mivel gyári új hossztartó tudtommal már nem kapható), lebontani a régit és az egész hossztartót kompletten újraépíteni valami erős rozsdamentes anyagból, korrekt üregvédelemmel ellátva.

Amúgy nekem úgy rémlik hogy a gyári hossztartó mintha valamelyik vége felől nyitott lenne(?), ahol be tud menni az esővíz, ezért korrodál gyorsan...

Link to comment
Megosztás:

Sztem ez csak tüneti kezelés, mert akkor majd ott kezd el rohadni ahol a folt fel lett hegesztve...

Valami hasonlót mondtam én is tegnap. ^_^

Az igazi megoldás az lenne hogy), lebontani a régit és az egész hossztartót kompletten újraépíteni valami erős rozsdamentes anyagból, korrekt üregvédelemmel ellátva.

A rozsdamentes/saválló nem alkot tökéletes kötést a sima acéllal.

Amúgy nekem úgy rémlik hogy a gyári hossztartó mintha valamelyik vége felől nyitott lenne(?), ahol be tud menni az esővíz, ezért korrodál gyorsan...

Sajnos... :D

Link to comment
Megosztás:

Valami olyasmit, amit talán te linkeltél be tegnap, az a V2000-es ahogy meg lett csinálva.

Kivágni, amennyire csak lehet és egy jó nagy foltot rátenni min. 1.5mm-es lemezből.

Ha erősebb nem baj, kicsit nehezebb megoldani, de tovább áll ellen a rozsdának.

Üregvédelem, alvázvédő bőven, a szokásos. :D

Az enyém így sikerült:

http://pics.coldline.hu/pics/56662-20100702-8Bjr7g.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/56663-20100702-pD7zDV.jpg

Stefan linkelte a V2000-est. De nagyon jó lenne kérdezni párat a tulajtól <_<

Valahogy így akarom majd én is megcsinálni. Okés, akkor minimum 1,5-es lemez. Köszke -_-

A fenébe! Állok be a garázsba és amikor átdöccentem a 2cm-es küszöbön fémes csikorgást hallottam. :D

Már megint akar 1 kis törődést a masina. :rolleyes:

:D Így van ez :) Szereti, ha törődsz vele B)

Te! nem a küszöb volt? :D

Sztem ez csak tüneti kezelés, mert akkor majd ott kezd el rohadni ahol a folt fel lett hegesztve... Az igazi megoldás az lenne hogy (mivel gyári új hossztartó tudtommal már nem kapható), lebontani a régit és az egész hossztartót kompletten újraépíteni valami erős rozsdamentes anyagból, korrekt üregvédelemmel ellátva.

Amúgy nekem úgy rémlik hogy a gyári hossztartó mintha valamelyik vége felől nyitott lenne(?), ahol be tud menni az esővíz, ezért korrodál gyorsan...

Pontosan! Csak a tüneteket szüntetnénk meg, nem pedig a kiváltó okot.

Nyúlványt sajna már nem lehet kapni. B)

Valamelyik nap alámegyek és meglesem, hogy hol lehet a gyengepontja.

Link to comment
Megosztás:

...

Pontosan! Csak a tüneteket szüntetnénk meg, nem pedig a kiváltó okot.

Nyúlványt sajna már nem lehet kapni. <_<

Valamelyik nap alámegyek és meglesem, hogy hol lehet a gyengepontja.

Sajnos az én pénztárcámhoz csak egy ilyen tüneti kezelés passzolna. Nyílván egy teljes szétszedés és rozsdamentesből újraépítés lenne a tökéletes. Nálam elvileg a kasztni egy kicsit újabb, de már látom, hogy elkezdett barnulni nekem is a nyúlvány, de talán még megelőzhető lesz az erősebb szétrohadás (miután a többi előjött dolgot megcsináltam :rolleyes: ). Időnként elkeserítő tud lenni az autó.

Amúgy ezek a gyári lyukak nem véletlenül vannak rajtuk. Nem azért, hogy belefolyjon a víz, hanem, hogy kifolyjon -_-

A lényeg, hogy lezárni nem igazán érdemes, mert valamennyi úgyis bejut, viszont, ha nem tud ki is jutni, akkor csak bele fog rohadni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.