Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Na f@sza !

Beraktam a rugókat de már gyanús volt mert kint sem bírtam összenyomni a testsúlyommal még egy mm sem!

Úgy hogy a veki segge most kb. az eget veri !!!

Szar@ röhögtem magam utána meg ittam egy felest mert nem láttam dühtől ugyanis direkt kérdeztem azt akitől rendeltem hogy ugye tuti hogy nem 4x4 veki a rugó és ö váltig állította hogy nem!

Link to comment
Megosztás:

Na f@sza !

Beraktam a rugókat de már gyanús volt mert kint sem bírtam összenyomni a testsúlyommal még egy mm sem!

Úgy hogy a veki segge most kb. az eget veri !!!

Szar@ röhögtem magam utána meg ittam egy felest mert nem láttam dühtől ugyanis direkt kérdeztem azt akitől rendeltem hogy ugye tuti hogy nem 4x4 veki a rugó és ö váltig állította hogy nem!

Én mondtam.. :) De ez valszeg kombi astra hátsó rugó. Nézd a jó oldalát.. Most legalább telepakolhatod, és akkor sem lesz lent :D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Melyik Vekibe melyik Calibra rugó? mert mondjuk egy Vectra 1.6-on egy Calibra V6 (pláne automata) első rugója sztem még emel is, nemhogy ültet.

Amúgy passz, erre nincs általános recept, mielőtt szerzel egy bontott rugót, (ha lehet) meg kell nézni az autó típustábláján (a motortérben a zárhídon) a tengelyterheléseket. Ha nagyobb mint a tied, akkor emelni fog a rugó, ha kisebb akkor ültetni.

Link to comment
Megosztás:

Melyik Vekibe melyik Calibra rugó? mert mondjuk egy Vectra 1.6-on egy Calibra V6 (pláne automata) első rugója sztem még emel is, nemhogy ültet.

Amúgy passz, erre nincs általános recept, mielőtt szerzel egy bontott rugót, (ha lehet) meg kell nézni az autó típustábláján (a motortérben a zárhídon) a tengelyterheléseket. Ha nagyobb mint a tied, akkor emelni fog a rugó, ha kisebb akkor ültetni.

1.7 td-be, elvileg 2.0 8v calibra rugót. Csak mert egy másik vekibe pakoltam be a calibra gólyalábat kompletten, amit nem rég szereztem és kicsit több mint 1 centivel lejjebb került az a fele, most vissza raktam a gyári rugót azzal egyforma a két oldal. Ebből kiindulva gondoltam, arra, hogy a sajátomban kicserélném calibra rugóra, mivel mindig is megakartam ültetni és ez nem is vészes, de sokkal jobban néz ki. (csak az elejét, hátra nem tudom minek a rugója lenne jó)
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Fékcsere előtt állok, valakinek vélemény, tapasztalat Delphi tárcsáról vagy maradjak a Brembo bácsinál? Betét szerintem textar lesz.

Mielőtt döntenél, itt is érdemes körbe érdeklődnöd:

http://www.alkatracer.hu/

Én most rendeltem tőlük Ate tárcsákat, Ate betétekkel, messze ők adták a legjobb árat... Konkrétan annyiért kaptam meg a négy tárcsát, betétekkel, mint amennyi az Unixnál az első készlet lett volna... Ja, és mivel ennyiért rendeltem, átvállalták a postázás költségét.

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt döntenél, itt is érdemes körbe érdeklődnöd:

http://www.alkatracer.hu/

Én most rendeltem tőlük Ate tárcsákat, Ate betétekkel, messze ők adták a legjobb árat... Konkrétan annyiért kaptam meg a négy tárcsát, betétekkel, mint amennyi az Unixnál az első készlet lett volna... Ja, és mivel ennyiért rendeltem, átvállalták a postázás költségét.

Ezek viszont sportfékek nem? Kérek azért egy árajánlatot tőlük, mert látom árlista nincs.
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.