Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fék, futómű kérdések


agocsiams123

Recommended Posts

Most azon gondolkodtam, hogy lehet lecserélem ezeket a hátsó tárcsákat is, és a betéteket is újra. Több, mint valószínű, hogy ezek még gyáriak. Elől is ugyan ez volt, hogy nem fogott teljes felületen a betét. Lecseréltem és láss csodát jó:) Inkább költök a fékre, mint más hülyeségekre:)

Link to comment
Megosztás:

Most azon gondolkodtam, hogy lehet lecserélem ezeket a hátsó tárcsákat is, és a betéteket is újra. Több, mint valószínű, hogy ezek még gyáriak. Elől is ugyan ez volt, hogy nem fogott teljes felületen a betét. Lecseréltem és láss csodát jó:) Inkább költök a fékre, mint más hülyeségekre:)

Helyes helyes.

Te! Azok a kézifékpofák nincsenek elkopva! Amikor már 1mm alatt vannak, akkor már kopott, de a Tiéd így kép alapján még jó.

Viszont a féktárcsa/fékbetét duód az nagyon sántít. A fékbetéteken nem láttál "felségjezést"?

Link to comment
Megosztás:

Helyes helyes.

Te! Azok a kézifékpofák nincsenek elkopva! Amikor már 1mm alatt vannak, akkor már kopott, de a Tiéd így kép alapján még jó.

Viszont a féktárcsa/fékbetét duód az nagyon sántít. A fékbetéteken nem láttál "felségjezést"?

Az alja nincsen elkopva a kézifékpofának, de te tején levan már válva a ferodol. Lecserélem az egész hóbelebancot rajta. Csak van ehhez 3féle féktárcsa. 260-as, 261-es, és 270-es. Melyik mehet erre szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

270-es kell neked.

EZ

Ezek elsők.:) Azér köszi hogy utánanéztél nekem, de közben megtaláltam a Bosch katalógusban, milyen való bele. És 260asat ir. No name márkából 11ezer lenne a pár tárcsa és a 2pár fékbetét. Bosch ból meg 20ezer. Hátra jó a noname cucc is, vagy maradjak a minőségi Bosch nál? Vagy az sem jobb, csak a név miatt drágább?:D

Link to comment
Megosztás:

Ezek elsők.:) Azér köszi hogy utánanéztél nekem, de közben megtaláltam a Bosch katalógusban, milyen való bele. És 260asat ir. No name márkából 11ezer lenne a pár tárcsa és a 2pár fékbetét. Bosch ból meg 20ezer. Hátra jó a noname cucc is, vagy maradjak a minőségi Bosch nál? Vagy az sem jobb, csak a név miatt drágább?:D

Vigyázz a tárcsák darabáron szoktak szerepelni!!!!!A Betét,meg a Pofa garnitúra áras!

Gyanús, hogy 11e-ért hozzád vágnak egy pár tárcsát,meg egy garnitúra betétet!

Hátsó garnitúra fékbetétet(Simer) 3128FT-ért, Tárcsát(QH) 2X7483, Fékpofát(Mintex) 5394Ft/garnitúra tudok neked

A Bosch 11700Ft lenne egy darab!

Ha jársz Budapesten,akkor ennyiben be tudom neked szerezni!

Link to comment
Megosztás:

Ezek elsők.:) Azér köszi hogy utánanéztél nekem, de közben megtaláltam a Bosch katalógusban, milyen való bele. És 260asat ir. No name márkából 11ezer lenne a pár tárcsa és a 2pár fékbetét. Bosch ból meg 20ezer. Hátra jó a noname cucc is, vagy maradjak a minőségi Bosch nál? Vagy az sem jobb, csak a név miatt drágább?:D

Bocsi,nem jó tárcsának adtam meg az árát,mert neked most nézem, hogy olyan kell,ami kerékagyra felfogatós!

Az (Textar)-ba 10430Ft/db.

A betétek,meg a pofák sztem ugyan azok mind a két féle hátulsó tárcsánál!!

Link to comment
Megosztás:

Ezek elsők.:) Azér köszi hogy utánanéztél nekem, de közben megtaláltam a Bosch katalógusban, milyen való bele. És 260asat ir. No name márkából 11ezer lenne a pár tárcsa és a 2pár fékbetét. Bosch ból meg 20ezer. Hátra jó a noname cucc is, vagy maradjak a minőségi Bosch nál? Vagy az sem jobb, csak a név miatt drágább?:D

Mester, nem figyelsz eléggé <_<

A link neked való hátsóra mutat :icon13: És 270-es 4 lyukas első nincs is. A 260-as 4 lyukas hátsót a GT/V2000-re való (legjobb tudásom szerint).

Link to comment
Megosztás:

Mester, nem figyelsz eléggé :)

A link neked való hátsóra mutat :D És 270-es 4 lyukas első nincs is. A 260-as 4 lyukas hátsót a GT/V2000-re való (legjobb tudásom szerint).

Én juliusban cseréltem elől hátul tárcsát és betétet valamint kézifék pofát is. Az első tárcsák 256-osak és belső hűtésűek míg a hátsók 260-asok és tömörek.

Ezek a gyári tárcsaméretek is. Ettől eltérni szerintem felesleges.

Link to comment
Megosztás:

Én juliusban cseréltem elől hátul tárcsát és betétet valamint kézifék pofát is. Az első tárcsák 256-osak és belső hűtésűek míg a hátsók 260-asok és tömörek.

Ezek a gyári tárcsaméretek is. Ettől eltérni szerintem felesleges.

Neked ez a gyári, de a '95-ös X20XEV motorral Elöl hűtött 256, hátul tömör 270.

Még az Unix is ezeket hozza:

Teljes%20kĂŠpernyĹ%20rĂśgzĂ­tĂŠse%202010.10.22.%20111347.jpg

Link to comment
Megosztás:

Bosch katalógus is 260ast ír ehhez a motorhoz. 270est a Vectra 2000 hez írja. Itt nézd csak meg. Lejjebb tekersz kicsit, és ott lesz a hátsó féktárcsa. Ott van róla kép méretekkel.

Ok, közben leesett, hogy sógor futóműve vezetett meg. Kötöttem az ebet a karóhoz, hogy 270, nah az övé az is, de az V6 fék :) Még az is előttem van, hogy megmértem és látom az értéket :D

260 az a 270 <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.