Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Viszont a kocsi könnyebb ezzel a motorral, mint a régebbivel:

Z14XE : 1195 kg

Z14XEP : 1145 kg

Az anyja! 50 kg-al könnyebb a twp mocival az autó? Nem semmi! Maga a motorblokk lett ennyivel könnyebb, vagy vmi más?

...egy hasonló korú Seatot (a hasonló rendszámról ítélve, csak egy-két szám eltérés volt) megelőztem a pályán 110-es tempóval, ő akkor még csak 90 körül merte hajtani a gépet. Király volt, végre vkit lenyomtam az új géppel. :)

Hajrá Opelesek! :) :wink: :twisted: :twisted:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok, most találtam ide, elkezdtem olvasgatni a töménytelen mennyiségű hasznos infót a szeretett autó(m)ról.

Jelenleg könnyűfémfelnit szeretnék venni 1.4-es G Astrámra.

Nézegetem a neten az oldalakat, de eléggé láma vagyok a témában.

A nyári gumim mérete 195/65 R15, erre kéne felni. Úgy vettem észre rengeteg féle van. Van lényegi különbség köztük? Kinek milyen van?

Milyen márkát, modellt ajánlotok?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok, most találtam ide, elkezdtem olvasgatni a töménytelen mennyiségű hasznos infót a szeretett autó(m)ról.

Jelenleg könnyűfémfelnit szeretnék venni 1.4-es G Astrámra.

Nézegetem a neten az oldalakat, de eléggé láma vagyok a témában.

A nyári gumim mérete 195/65 R15, erre kéne felni. Úgy vettem észre rengeteg féle van. Van lényegi különbség köztük? Kinek milyen van?

Milyen márkát, modellt ajánlotok?

Üdv neked is! Örülünk mindig az új G Asztrásoknak! :wink:

Biztos 195/65-ös a nyári gumid? A gyári méret 195/60... Bár sok G Astrán láttam már /65-ösöket, de ezek nagyobb átmérőjűek a gyári /60-asoknál. Kicsit csalhat a km órád miatta...

Na de mindegy is, könnyűfém felnikből nekem a "Stilauto" márkának egyes típusai nagyon bejönnek (sajna nem jutnak eszembe típusnevek :))

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Teljesen új vagyok, most találtam ide, elkezdtem olvasgatni a töménytelen mennyiségű hasznos infót a szeretett autó(m)ról.

Jelenleg könnyűfémfelnit szeretnék venni 1.4-es G Astrámra.

Nézegetem a neten az oldalakat, de eléggé láma vagyok a témában.

A nyári gumim mérete 195/65 R15, erre kéne felni. Úgy vettem észre rengeteg féle van. Van lényegi különbség köztük? Kinek milyen van?

Milyen márkát, modellt ajánlotok?

Itt csak informálódni szabad, de könyebben tudsz majd célirányosan keresni: www.gumibolt.hu v. www.abaqua.hu

Bár érdemesebb a használtak között egerészni bármelyik fórumon, mert lényegesen olcsóbban lehet használtat venni, bár ez eladó fügvénye is.Sztem.

Link to comment
Megosztás:

A többi adat megegyezik az Z14XE értékeivel.

Viszont a kocsi könnyebb ezzel a motorral, mint a régebbivel:

Z14XE : 1195 kg

Z14XEP : 1145 kg

Ekkora különbség szerintem nem lehet két közel azonos motor között. Pláne,h. a Twinport még bonyolultabb is. Ez csak a szokásos összevissza adatmegadás. Nehéz 2 egyforma adatot olvasni ugyanarról az autóról.

Nekem a sedan, ami eleve nehezebb, mint az 5-ajtós, Z16XE motorral, klímával,stb. 1145 kg. Akkor melyik adat hogy igaz??? :doubt:

Link to comment
Megosztás:

Nos, ezeket az adatokat a kocsi tömegére írták, nem kifejezetten a motorra. Lehet hogy a motorokban csak 1-2 kilós eltérés van és a többit valahonnan máshonnan faragták le:

Z14XE 5 ajtós: 1195 kg

Z14XEP 5 ajtós: 1145 kg

Z16XE 5 ajtós: 1205 kg

Z16XEP 5 ajtós: 1205 kg

Mindez persze a könyv szerint, de nemhiszem hogy kézpénznek kéne venni ezeket az adatokat. Az is lehet hogy elírták őket. Én csak azt írtam be amit a könyvben találtam.

Link to comment
Megosztás:

Nos, ezeket az adatokat a kocsi tömegére írták, nem kifejezetten a motorra. Lehet hogy a motorokban csak 1-2 kilós eltérés van és a többit valahonnan máshonnan faragták le:

Z14XE 5 ajtós: 1195 kg

Z14XEP 5 ajtós: 1145 kg

Z16XE 5 ajtós: 1205 kg

Z16XEP 5 ajtós: 1205 kg

Mindez persze a könyv szerint, de nemhiszem hogy kézpénznek kéne venni ezeket az adatokat. Az is lehet hogy elírták őket. Én csak azt írtam be amit a könyvben találtam.

Lehet... Érdekesnek találom én is az 50 kg súlykülönbséget. Nem tudom honnan faraghattak volna le ennyit. A lánchajtás ennyivel sztem nem könnyebb a szíjasnál (ha egyáltalán könnyebb), vagy igen?

Link to comment
Megosztás:

Elég fura tényleg, a másik amit nem értek, hogy akkor az 1.6-os modellnél mért nincsen semmi különbség. Szerintem sem kéne a láncosnak könnyebbnek lennie. De hát ki tudja mit varázsoltak rajta a szakik. :)

Az 1.6-os twp az szíjas ám... De akkor is nehéz elképzelnem, hogy 50kg lenne a különbség a lánc és a szíj között. Uhu, mondj már vmi okosságot. Szted lehetséges ennyi különbség?

Link to comment
Megosztás:

Elég fura tényleg, a másik amit nem értek, hogy akkor az 1.6-os modellnél mért nincsen semmi különbség. Szerintem sem kéne a láncosnak könnyebbnek lennie. De hát ki tudja mit varázsoltak rajta a szakik. :)

a Z16XEP nem láncos. szijas.

csak a z14xep láncos...

Link to comment
Megosztás:

Aha  :) , értem a dolgot, akkor lehet hogy tényleg van ennyi különbség a két kocsi között. Mondom szerintem nem csak a motor lett könnyebb, ha egyáltalán tényleg könnyebb.De hogy hol faragtak le annyit arra én is kiváncsi lennék.

Én továbbra sem tudom elhinni,hogy egy főadataiban tök egyforma motor 50 kg-al könnyebb legyen. Pláne a lánc miatt - nem hiszem,h. az acél könnyebb a guminál -, amellett ez még egy bonyolultabb felépítésű motor!! Amellett 50 kg egy cca. 120 kg-s motornál?

De ha mégis így igaz, AKKOR nagyon tudnak az Opelnál a mérnökök! :)

Link to comment
Megosztás:

Én továbbra sem tudom elhinni,hogy egy főadataiban tök egyforma motor 50 kg-al könnyebb legyen. Pláne a lánc miatt - nem hiszem,h. az acél könnyebb a guminál -, amellett ez még egy bonyolultabb felépítésű motor!! Amellett 50 kg egy cca. 120 kg-s motornál?

De ha mégis így igaz, AKKOR nagyon tudnak az Opelnál a mérnökök! :lol:

Üzemanyag? :roll: :) :) :)

Link to comment
Megosztás:

Aha :) , értem a dolgot, akkor lehet hogy tényleg van ennyi különbség a két kocsi között. Mondom szerintem nem csak a motor lett könnyebb, ha egyáltalán tényleg könnyebb.De hogy hol faragtak le annyit arra én is kiváncsi lennék.

Erre én is, hiszen az adatok szerint egy hosszabb löketű motorról van szó,de sok helyen lehet faragni. Az új technika azonban mindenre képes lehet( jobb könnyebb vagy és erősebb anyagok), hiszen a régi már évtizeddel előbb született. Több tapasztalatot! "Twinportosok"! ha van lehetőség hasonlítsátok össze a két motort! pl. nekem a "régi" 1.4-es egy hónapos autót klímával együtt a forgalmiban 1120 kg-ra taksálták(5 ajtós)!? :roll:Átvágtak :?: A súlyadót tekintve biztosan nem. :)

Link to comment
Megosztás:

Lánc!? Mi? A vezérmű? Jézusom mit vettem! Ez kőkorszak. Nem hiszem!!! Remélem valami másról beszéltek. Miről???

Azt nem tudom mit vettél, de a lánc az nemhogy kőkorszak, hanem egyre több komoly új gépbe raknak ismét...

Ha olvastál volna már sztorikat a szíjak szakadásáról akkor nem mondanál szerintem ilyeneket... én a helyedben inkább örülnék annak ha láncos a motor...

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is jó ez a láncos motor. Bár mintha egy kicsit hangosabb lenne, de egyáltalán nem vészes a dolog. Nekem nincsen vele semmi bajom. Ma léptem túl az ezres határt, úgyhogy mostmár jobban odatudok neki majd lépni, de eddig nagyon jól szuperált, megvagyok vele elégedve.

A forgalmiban amúgy (1.4 twinport, klímás) 1070 kg van írva. Az ismerősömnek 1.4 nem twinport, klímás autóra 1120 kg van írva. Így már szerintem azért nem mindegy a súlyadó szempontjából, mert ha jól tudom minden megkezdett 100 kg után kell fizetni, vagy nem? De nemtudom, hogy árban ez egyáltalán mit jelent. Lehet hogy nem is olyan lényeges a különbség.

Link to comment
Megosztás:

Azt nem tudom mit vettél, de a lánc az nemhogy kőkorszak, hanem egyre több komoly új gépbe raknak ismét...

Ha olvastál volna már sztorikat a szíjak szakadásáról akkor nem mondanál szerintem ilyeneket... én a helyedben inkább örülnék annak ha láncos a motor...

Jaja, mostanában tényleg egyre több láncos motort csinálnak, és szerintem is sokkal jobb a szíjasnál, mert nem szakad, alig nyúlik, nem igényel különösebb gondozást, egyetlen hátránya van a szíjhoz képest, hogy valamivel hangosabban fut, de szerintem ezt a mai hangszigetelések mellett meg sem érzed.

Link to comment
Megosztás:

Lánc!? Mi? A vezérmű? Jézusom mit vettem! Ez kőkorszak. Nem hiszem!!! Remélem valami másról beszéltek. Miről???

Ne szarj be! :wink: A lánc jó! Ha még nem olvastad volna: már dícsértük párszor a láncos hajtást... talán nem ijedtél volna így meg tőle :)

Viszont ha nem twp motoros az autód és nem 1.2-es, akkor az még szíjas!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.