Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Pedig lehet azt a kormányt ki be húzni, meg föl le. Vagy nem?

Az teljesen jó helyen van. Ha túl kihúzom magam felé, akkor nyújtózkodva érem el a műszerfalat... vagy spiccel tudok csak padlózni, ha nagyon hátratolom az ülést :). Jó ez így... Szeretem a közelemben tudni a kezelőszerveket :roll:. Annyira szeretem őket... :wink:

Rájöttem: hosszú a lábam a kezemhez képest relatíve... :roll: Meg különben a kép kicsit csalóka, nem szorongok én ott egyáltalán. Nem ütközik sose a lábam a kormányba fékezéskor vagy beszálláskor.

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok asszonnyal.. Bár ő nem dorombol olyan szépen...

Én akkor szoktam rá a hátratolt ülésre, amikor görcsbeállt a lábam egy Scenic-ben, mert ahhoz h elérjem a kormányt rendesen, magam alá kellett húzni a lábaimat. Egész nap hajlított térddel nyomni a pedált pedig fárasztó. Juj mekkora rakat kaka volt az az autó.

Ált az a bajom, hogy ha 99% nyújtott lábbal nyomom ki a kuplungot, ahogy elő van írva, akkor a kormányt nem érem el, kiv ha előre döntöm az ülést, az meg hülyén fest. Mintha karót nyeltem volna. Pucsítva amúgy sem tudok (nem akarok) vezetni.

Az astra G az egyetlen, amiben nem volt ilyen gondom, mert kihúzható a kormánya. Nyújtott lábbal is kényelmesen lehet kormányozni és a hátam is egyenes.

Link to comment
Megosztás:

Én is így vagyok asszonnyal.. Bár ő nem dorombol olyan szépen...

Én akkor szoktam rá a hátratolt ülésre, amikor görcsbeállt a lábam egy Scenic-ben, mert ahhoz h elérjem a kormányt rendesen, magam alá kellett húzni a lábaimat. Egész nap hajlított térddel nyomni a pedált pedig fárasztó. Juj mekkora rakat kaka volt az az autó.

Ált az a bajom, hogy ha 99% nyújtott lábbal nyomom ki a kuplungot, ahogy elő van írva, akkor a kormányt nem érem el, kiv ha előre döntöm az ülést, az meg hülyén fest. Mintha karót nyeltem volna. Pucsítva amúgy sem tudok (nem akarok) vezetni.

Az astra G az egyetlen, amiben nem volt ilyen gondom, mert kihúzható a kormánya. Nyújtott lábbal is kényelmesen lehet kormányozni és a hátam is egyenes.

Engemet annyira nem zavar a hajlított térd. Horvátba is levezettem simán. Én pont a túlzottan kinyújtott lábat nem szeretem... Persze beállíthatnám úgy is ahogy te írtad, csak az nem az én stílusom. Én ráadásul szeretek picit függőlegesebb (na azért nem teljesen karó :roll: ) háttámlával vezetni, minél magasabban ülve (kormányom és ülésem maximum magasan vannak).

Link to comment
Megosztás:

Srácok (aga, BallaImi, Hegalex, npasi)!

Vmikor jó lenne összejönni egy kis dumcsira, hogy megismerkedjünk egymással és megbeszéljük a leendő szekciónkkal kapcsolatos dolgokat (mi legyen a szekció név, tali-tervek/programtervek, weblap tervek meg mittoodmén még mi...) Hegalex már jelezte, hogy neki jó a budapesti helyszín. Vmelyik szép tavaszi hétvégére gondolok, csak sajnos a mostani nekem nem jó... (kár, pedig most hétvégén elvileg BallaImi és aga is lehet, hogy mennek a Lurdy-hoz) Bocsika...

Akár mi is szervezhetnénk mini-talit, amire természetesen mindenkit szeretettel várnánk, de fontos lenne, hogy ti ott legyetek mindnyájan...

Vélemény? Esetleg időpontjavaslat?

Link to comment
Megosztás:

Van valaki gépnél?! Nekem csak az 1500-as javasolt olajcserét mondták, de most hoztam fel a szervízkönyvet és ott egy hónapon belüli átvizsgálás is kötelező. Nekem ezt nem mondták így 5 napot kések. Holnap viszem, de attól tartok, ha ezt a dátumot bepecsételik vége a garinak. ez disznóság lenne. Való az aggódásom? Addjak lét, hogy előbbi dátum legyen?

Link to comment
Megosztás:

Van valaki gépnél?! Nekem csak az 1500-as javasolt olajcserét mondták, de most hoztam fel a szervízkönyvet és ott egy hónapon belüli átvizsgálás is kötelező. Nekem ezt nem mondták így 5 napot kések. Holnap viszem, de attól tartok, ha ezt a dátumot bepecsételik vége a garinak. ez disznóság lenne. Való az aggódásom? Addjak lét, hogy előbbi dátum legyen?

Sztem ne aggódj! Még ha kötelezővé is tették (nálam nem volt még ilyen), akkor is az 5 nap késés még belefér. Azt biztosan tudom, hogy éves kötelezőnél 1 hónapot lehet késni pl...

Link to comment
Megosztás:

Hurcolkodok ám ide is csak annyira befészkeltem magam Kméti sexció topikba, hogy Telonak eddig tartott kirobbantani!

Ha már itten vagyok minnyá OFF-olok is kicsit (majd a Pista átrakja)

Szal hogy lehet a hátsó ajtón az ablaktekerőt leszerelni?? Mert nem úgy mint az F -es Astrán az biztos!! :)( Vagy csak én vok pöcs?? :roll:

A kilincsemet kéne "összekötni" a zárral, mert most csak kívűlről lehet ajtót nyitni, de nem a gyerekzár miatt! Privátot is fogadok! :)

Nekem az Astra G -velnincsensemmi bajom, csak nehezen tudom elképzelni matrinyának, vagy más hivatalos kiírásnak...a civilek nem is biztos, hogy értik...E kadett, C Corsa stb...

A dolognak csak az a szépséghibája, hogy nekem se jut eszembe semmi okosság! :) ..de azé' ne aggyuk fel Béláim! ...hátha...

Persze ha G Astrát akartok akármelyik formájában aztán tőlem lehet. 8)

Csak azért vettetm fel, hogy nehogy má' ilyen eccerű legyen szekciót csinálni! :shock:

Link to comment
Megosztás:

Azt írja:dátum+max 1 hónap vagy 30.000 km+max 1500 km. Tudom, hogy kis esély van rá,de jogi vitáknál számíthat. én az 1500-ra néztem mint egy szamár, mert ez biztosan nem jogos, és azaz érzésem így vezettek el a lényeg mellett.

Álllj, állj, állj!!! Te sztem félreérted a dolgokat! Ez azt jelenti, hogy első revízióra maximum 1 év+1 hónap, azaz 13 hónap-os koráig viheted az autót, vagy 30000 km+max 1500 km, azaz max 31500 km futásteljesítményig, hogy ne vesszen el a gari... Pont erről beszéltem az előbb. Szóval ne izgulj! Nekem is pont ez van a szervízkönyvben :wink:

Link to comment
Megosztás:

Álllj, állj, állj!!! Te sztem félreérted a dolgokat! Ez azt jelenti, hogy első revízióra maximum 1 év+1 hónap, azaz 13 hónap-os koráig viheted az autót, vagy 30000 km+max 1500 km, azaz max 31500 km futásteljesítményig, hogy ne vesszen el a gari... Pont erről beszéltem az előbb. Szóval ne izgulj! Nekem is pont ez van a szervízkönyvben :wink:

Akkor nem izgulok:))

Link to comment
Megosztás:

Hali

Szerintem is gondolkodjunk a neven, hátha valakinek eszébe jut valami tuti. A másik kérdés: ha Telo vállalja Én benne vagyok.

Felőlem lehet "Astra Classic 2 szekció" is... Az talán a köznépnek (bár furcsa), de ismertebb lehet...

Telo mit vállal? Telo vállal mindent :roll:

Link to comment
Megosztás:

Felőlem lehet "Astra Classic 2 szekció" is... Az talán a köznépnek (bár furcsa), de ismertebb lehet...

Telo mit vállal? Telo vállal mindent :roll:

Az "ASTRA G & go" jobb választás szerintem. A Classic jelző később ragadt rá és így csökkentené a létszámot.

Link to comment
Megosztás:

Hagalex szerint (kecskeméti szekciós tapasztalatokra alapozva) lehet, hogy érdemesebb lenne az első szekciós talinkat szűk körben rendezni, mert így jobban meg tudjuk beszélni a dolgainkat... Lehet benne valami... Vélemények? Sztem még a MOTE vezetőségéből érdemes lenne meghívni pár embert... Hasznos tanácsokat illetve információkat adhatnának.

Első időpont javaslat: április 10. Írjon akinek nagyon nem lenne jó! Mindenképp ehhez az időponthoz kéne igazodnunk Hagalex miatt!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.