Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Szia.

Most cseréltem trafót, a lambda szonda már nekem is eszembe jutott. Ugyan az a probléma. Akkor most megnézetem az EGR-t. Mert azóta csinálja mióta csak itt járkálunk a városba dolgozni. Kb. 2km a bejárás oda 2km vissza. Lehet elvan kormolódva az EGR. Ezeket meg is nézem remélem megjavul. Válaszodat nagyon szépen köszönöm.

Hello,

nincs mit, hatha segit, gyertyak jol vannak ? Egyiknel se kopott fel a motor ? Egyszer nem huztam meg az egyiket elegge, ket het mulva felkopott, az is hasonlokat produkalt.

Az EGR-t szerintem eleg lehuzni, sarga lampa egni fog, viszont elmulik a gond akkor EGR...

Blankolva van ? Nalam nincs... Gondolom nincs, mert akkor nem okozhatna gondot.

Link to comment
Megosztás:

Szia.

A gyertyákat most cserélték gyárira. Gyútó trafót most cseréltünk ,de nem segített rajta. A hiba lámpa egyszer villant ki,a hiba kód szerint henger leállás volt. Azóta se csinálta.

Szólok a szerelőnek a szelep takarítás miatt és hogy nézze meg az EGR-t is. Más hozzászóló is írta az EGR-t szóval ezt tuti megnézetem. Ha még valami eszedbe jut szívesen várom a tanácsod.

Addig is nagyon szépen köszönöm a segítséget és jelentkezem ha meg van a hiba.

Ha sok a városi menet érdemes egy fagyizást megpróbálni némi spuri adalékkal megsegítve :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenki!

Manapság honnan érdemes beszerezni dudagombot Astra G-hez? Mennyibe mennek kb?

Ami a legfontosabb: mivel érdemes ragasztani?

Csak a dudagomb cseréjéről illetve inkább, hogy hogyan kell levenni a légzsákfedelet, tudnátok linkelni valami tutorialt?

Köszönöm!

olvas vissza.

http://www.opelforum.hu/topic/717-astra-g-tulajdonosok-beszelgetnek-errol-arrol/page-1861

Link to comment
Megosztás:

@wakond: igazabol a bal oldali kiszakadt (130e km), nem ertem, minek cserelnek legzsakot is, ami tokeletes...

Meg gondolom, 10x annyi, mint 2db apro gumidarab.

Ragasztani mivel?

őszintén szólva nekem nem szimpatikus a cserélt dudagomb kinézete.

én első körben vettem egy utángyártott fedelet, majd vadászni kezdtem a netet,

6-10e környékén mozognak a hibátlan légzsák fedelek.

nem mellesleg kb. 5 perc kicserélni az egészet!

ezeket egyben adják a légzsákkal, mert popszegeccsel van rögzítve a fedél rajta,

plusz ha valakinek nyílt, akkor a fedél is oda, csak külön a fedelet nem adják.

vagy külön az után gyártott fedél van, de szerintem az max ideiglenesre jó, mert színben is elüt.

én inkább vennék max 8e-ért egy hibátlan kormánylégzsákot, mint 3-4-5e ragasztgatni dudagombot.

Link to comment
Megosztás:

wakond, on 12 Jul 2015 - 12:20 PM, said:

őszintén szólva nekem nem szimpatikus a cserélt dudagomb kinézete.

én első körben vettem egy utángyártott fedelet, majd vadászni kezdtem a netet,

6-10e környékén mozognak a hibátlan légzsák fedelek.

nem mellesleg kb. 5 perc kicserélni az egészet!

ezeket egyben adják a légzsákkal, mert popszegeccsel van rögzítve a fedél rajta,

plusz ha valakinek nyílt, akkor a fedél is oda, csak külön a fedelet nem adják.

vagy külön az után gyártott fedél van, de szerintem az max ideiglenesre jó, mert színben is elüt.

én inkább vennék max 8e-ért egy hibátlan kormánylégzsákot, mint 3-4-5e ragasztgatni dudagombot.

Szerintem is a legjobb megoldás a csere gyárira. Láttam utángyártott fedelet, nagyon nem passzol esztétikailag. A javítással meg az a gond, hogy pl. nálam a gomb körül van kiszakadva a fedél, tehát egy másik gomb beragasztása nem oldja meg a problémát.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nekem is tönkrement az antenna talpam, szépen elváltak egymástól a dolgok és van egy lyuk ahol a víz gondolom beszivároghat. Nézegetem az alkatrészeket és az opelcentrumon találtam talpat több mint 17ezer ftért. Hát mit tud az hogy ennyibe kerül ne mán?! :D

(http://opelcentrum.hu/aruhaz/elektromossag/antennak/antennatalp-fuvokas-astra-g)

Jó ez egyáltalán kombira vagy lutri egyáltalán ha az ember megveszi és kiderül hogy nem is kombira való?!

Alex75

Nézem a régi astrádat, hát szegényke kapott rendesen, mi történt hogy így alakult a dolog ha publikus természetesen?! Senkinek nem esett semmi baja?

Nem kell az egész talpat cserélni, csak a gumit az aljáról:

http://www.ebay.com/itm/400466835288

Épp tegnap csináltam meg az enyémet (az is caravan), nem volt túl bonyolult, csak nehéz hozzáférni kulccsal a csavarhoz, ami a talpat rögzíti, de ha szerencséd van és erős vagy, akkor lehet kézzel is meg tudod lazítani.

Csináltam pár képet az előtte utána állapotról és magáról a folyamatról is.

https://goo.gl/photos/euivPEAahYsEXjnF7

Sajnos a rendelt gumitalp nem fekszik fel tökéletesen (utolsó kép), mert az antennatalp hátsó felén van egy kis perem, aminek nincs meg a helye ebben a gumitalpban. Mivel a gyári is beázott (a képeken is látszik, hogy tiszta vízkő az alja), szerintem sokat nem számít, de azért lehet megéri sziloval kinyomni. :-)

Módosítva : vsz
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Nem kell az egész talpat cserélni, csak a gumit az aljáról:

http://www.ebay.com/itm/400466835288

Épp tegnap csináltam meg az enyémet (az is caravan), nem volt túl bonyolult, csak nehéz hozzáférni kulccsal a csavarhoz, ami a talpat rögzíti, de ha szerencséd van és erős vagy, akkor lehet kézzel is meg tudod lazítani.

Csináltam pár képet az előtte utána állapotról és magáról a folyamatról is.

https://goo.gl/photos/euivPEAahYsEXjnF7

Sajnos a rendelt gumitalp nem fekszik fel tökéletesen (utolsó kép), mert az antennatalp hátsó felén van egy kis perem, aminek nincs meg a helye ebben a gumitalpban. Mivel a gyári is beázott (a képeken is látszik, hogy tiszta vízkő az alja), szerintem sokat nem számít, de azért lehet megéri sziloval kinyomni. :-)

Nekem is azt mondták, hogy azért vacakol néha a rádióm vétele mert beázik az antenna... Megnéztem, nekem hibátlannak tűnik ez a gumi alátét, szép fényes, egységes, semmi hibát nem látni rajta. De lehet, hogy így is képes beázni...

A csomagtér világítást kell kibontani és akkor hozzá lehet férni egyből a csavarhoz?

Link to comment
Megosztás:

Nekem is azt mondták, hogy azért vacakol néha a rádióm vétele mert beázik az antenna... Megnéztem, nekem hibátlannak tűnik ez a gumi alátét, szép fényes, egységes, semmi hibát nem látni rajta. De lehet, hogy így is képes beázni...

A csomagtér világítást kell kibontani és akkor hozzá lehet férni egyből a csavarhoz?

Végülis igen, a hátsó burkolatot kell leszedni, onnan kézzel már be tudsz nyúlni, de ha jobban hozzá akarsz férni (mert pl nem tudod meglazítani a csavart), akkor a két oldalsót is érdemes leszedni. Nekem lejött minden törés nélkül.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hello,

nincs mit, hatha segit, gyertyak jol vannak ? Egyiknel se kopott fel a motor ? Egyszer nem huztam meg az egyiket elegge, ket het mulva felkopott, az is hasonlokat produkalt.

Az EGR-t szerintem eleg lehuzni, sarga lampa egni fog, viszont elmulik a gond akkor EGR...

Blankolva van ? Nalam nincs... Gondolom nincs, mert akkor nem okozhatna gondot.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik gyertya az kicsit koszos volt, akkor lett kicserélve az összes. Azóta mentem vele kb 1000 km de még nem néztem azóta. Nekem az a furcsa h amióta csak kis távokat járunk vele azóta jött elő ez a probléma. Tegnap voltam pesten és tegnap is csinálta a fordulat szám esést alapjáraton, de csak egyszer és utána nem. Pedig még lenyomtunk utána vele kb 120 km-ert. Nem tudom mi lehet vele.

Link to comment
Megosztás:

Az egyik gyertya az kicsit koszos volt, akkor lett kicserélve az összes. Azóta mentem vele kb 1000 km de még nem néztem azóta. Nekem az a furcsa h amióta csak kis távokat járunk vele azóta jött elő ez a probléma. Tegnap voltam pesten és tegnap is csinálta a fordulat szám esést alapjáraton, de csak egyszer és utána nem. Pedig még lenyomtunk utána vele kb 120 km-ert. Nem tudom mi lehet vele.

Nekem meg mindig a lambda szonda gyannusss... amikor csinalja probald meg lehuzni. Sarga feny egni fog, de menni fog... akkor megvan a ludas. Ha igy is csinalja, akkor felo, hogy komolyabb a dolog. Olaj nem folyik oran szajan ? Na meg a gyujto trafo sor, az sokat szivatott, mire beadtam a derekam es vettem egyet, aztan orultem, hogy tobb heti szivasnak vege, esetleg kerj kolcson egyet ha van ismeros.

Módosítva : mspike
Link to comment
Megosztás:

Nem kell az egész talpat cserélni, csak a gumit az aljáról:

http://www.ebay.com/itm/400466835288

Épp tegnap csináltam meg az enyémet (az is caravan), nem volt túl bonyolult, csak nehéz hozzáférni kulccsal a csavarhoz, ami a talpat rögzíti, de ha szerencséd van és erős vagy, akkor lehet kézzel is meg tudod lazítani.

Csináltam pár képet az előtte utána állapotról és magáról a folyamatról is.

https://goo.gl/photos/euivPEAahYsEXjnF7

Sajnos a rendelt gumitalp nem fekszik fel tökéletesen (utolsó kép), mert az antennatalp hátsó felén van egy kis perem, aminek nincs meg a helye ebben a gumitalpban. Mivel a gyári is beázott (a képeken is látszik, hogy tiszta vízkő az alja), szerintem sokat nem számít, de azért lehet megéri sziloval kinyomni. :-)

Köszönöm a választ, átrágom ezt a felállást is, jó hogy lehet cserélni viszont a hézag nem olyan kecsegtető, ennyi erővel ki se kéne cseréljem csak szilózzam a régit ami eltört és kész :)

Ftamas0201:

Dobnál pár képet hogy most miként fest az antennád?

Elnézést a késésért, sok volt a meló a hétvégén, itt van két fotó az antenna talpamról. Igazából nem is megviselt leharcolt, egyszerűen kitört belőle egy darab és mögötte is megindult már lefelé még egy darab. (képeken látszik)

https://onedrive.live.com/?cid=521372929bf28bd4&id=521372929bf28bd4!211&ithint=folder,&authkey=!AIzOA8_1lq_BnfA

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ, átrágom ezt a felállást is, jó hogy lehet cserélni viszont a hézag nem olyan kecsegtető, ennyi erővel ki se kéne cseréljem csak szilózzam a régit ami eltört és kész :)

Ha hajlandó vagy lereszelni az antennatalp hátuljáról a peremet, akkor elvileg jó lesz, csak én nem akartam annyira gányolni. :)

Link to comment
Megosztás:

F18 helyett fel lehet tenni átalakítás nélkül. De miért érné ez meg neked? Rengeteg pénz egy minimálisan jobb gyorsulás, vagy egy esetlegesen minimálisan jobb fogyasztásért. Ennél okosabban is el lehet költeni azt a közel fél milliót...

konkrétan diesel autóra gondoltam hoszabb távok esetén. nézelődtem, a Te általad írt 1000-1200 euró miből tevődik össze?(fele ennyiért találtam őket)

Link to comment
Megosztás:

Végülis igen, a hátsó burkolatot kell leszedni, onnan kézzel már be tudsz nyúlni, de ha jobban hozzá akarsz férni (mert pl nem tudod meglazítani a csavart), akkor a két oldalsót is érdemes leszedni. Nekem lejött minden törés nélkül.

Köszönöm a választ, átrágom ezt a felállást is, jó hogy lehet cserélni viszont a hézag nem olyan kecsegtető, ennyi erővel ki se kéne cseréljem csak szilózzam a régit ami eltört és kész :)

Elnézést a késésért, sok volt a meló a hétvégén, itt van két fotó az antenna talpamról. Igazából nem is megviselt leharcolt, egyszerűen kitört belőle egy darab és mögötte is megindult már lefelé még egy darab. (képeken látszik)

https://onedrive.live.com/?cid=521372929bf28bd4&id=521372929bf28bd4!211&ithint=folder,&authkey=!AIzOA8_1lq_BnfA

Nekem így néz ki a talp... Lehet hogy cserélnem kellene... Igaz, mostanság (hetek óta) semmi hibakép, pedig a múlt szerdai vihart (özönvizet) kint töltötte az irodaház előtt (egy fa alatt)...

http://galeria.digitalisalbum.hu/V17RDo6VkkvodqNML9i2dk0k8vBWmN08IYj3D2bY834d955I7cfQH6NHLH9T1USmMP1cE83d7R8M8pLb7693mv2rkRwg53aY0Qle

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

hogyan kell levenni a belső tükröt?

van valamit képes leírás hozzá?

hozzám került egy fényre sötétedő belső tükör,

ha nem veszik meg, holnap beleteszem.

valaki kereste a kábelek kiosztását, na majd este megírom melyik kábel mire való.

köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Nem!

Köszi!

Még annyit segíts kérlek, hogy én vagyok a béna, vagy nem publikus az adok-veszek fórum? Vagy rovat, vagy minek nevezzem...

Keresek G-astra sedan bal hátsó lámpaburát! Ha valakinek van eladó, keressen pü-ben! (Szerintem oda illene, de a keresővel sem boldogulok...)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

hogyan kell levenni a belső tükröt?

van valamit képes leírás hozzá?

hozzám került egy fényre sötétedő belső tükör,

ha nem veszik meg, holnap beleteszem.

valaki kereste a kábelek kiosztását, na majd este megírom melyik kábel mire való.

köszi a segítséget!

Hi!

küldjél egy képet és a burkolatról pü ben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.