Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek, idén még nem jártam fent, valszeg azért, mert nem volt semmi bajom, illetve a gépnek.

Na, most van. :blink:

Lehet, hogy mindenkinél így van, lehet csak nálam, nem tom. Szóval, amíg hideg a motor, nagyon pörög, szinte végig 2.500-3000-es fordulaton van, lassításnál is csak komoly fékezésnél esik vissza, de akkor sem normálisan, aztán gyorsításnál marha gyorsan megint fent van a fenében a fordulat. Aztán ahogy melexik a motor, úgy lesz egyre normálisabb, majd végül már teljesen rendben van. ???

Másnál is volt már ilyen, és ez Opel-baj, vagy ez így normális télen, vagy az én kicsikém betegedett meg?

Kéne valami kis biztatás, vagy infó. Ja, a kocsi 99-es karaván 1.6-os 12 szelepes motorral.

Előre is köszi!

Tomilla

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek, idén még nem jártam fent, valszeg azért, mert nem volt semmi bajom, illetve a gépnek.

Na, most van. :blink:

Lehet, hogy mindenkinél így van, lehet csak nálam, nem tom. Szóval, amíg hideg a motor, nagyon pörög, szinte végig 2.500-3000-es fordulaton van, lassításnál is csak komoly fékezésnél esik vissza, de akkor sem normálisan, aztán gyorsításnál marha gyorsan megint fent van a fenében a fordulat. Aztán ahogy melexik a motor, úgy lesz egyre normálisabb, majd végül már teljesen rendben van. ???

Másnál is volt már ilyen, és ez Opel-baj, vagy ez így normális télen, vagy az én kicsikém betegedett meg?

Kéne valami kis biztatás, vagy infó. Ja, a kocsi 99-es karaván 1.6-os 12 szelepes motorral.

Előre is köszi!

Tomilla

Nem normális jelenség! 1200-1500 esetleg. Nézesd meg!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek, idén még nem jártam fent, valszeg azért, mert nem volt semmi bajom, illetve a gépnek.

Na, most van. :blink:

Köszönjük a jókívánságot, de feljöhetsz akkor is ha nincs gond az autóddal.

Link to comment
Megosztás:

Ez ilyen. Az alsó tartománya viszonylag magas a hőfokmérőnek. De legalább van benne hőfokmérő... :blink: H Astrában pl nincs.

Alaposabban megszemlélve én is erre jutottam :)

"Ja, és olvasta valaki a kézikönyvet? Az katasztrófa. Nincs egy ép mondat benne"

Én azért ezt nem állítanám....

Magyarul sem tudott, aki fordította, de értelme sincs sok helyen. Pl.: az ajtó nyitása: rakd be a kulcsot, és fordítsd előrefele. Az ajtó zárása: rakd be a kulcsot, és fordítsd előrefele. Ha a benzinjelző lámpa világít: hamarosan tankolni kell. Ha a benzinjelző lámpa világít: azonnal tankolni kell, már csak pár liter van a tankban. Stb. No mindegy, az ember nem ez alapján választ autót. Ezt úgy látszik ők is tudják.

Más: mivel nem dohányzok, gondoltam a hamutartóban tartom az aprót parkoláshoz. Naná, hogy az első alkalommal beesett egy százas a hamutartó mögé! Ki lehet azt valahogy egyszerűen szedni? Tudom, a belsejét ki lehet, egy mozdulat, de az egészet? Vagy valami mást, hogy hozzáférjek? Vagy most már ennyivel többet ér a verda? Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mostanság vettem észre, hogy 2,3,4,5-ben olyan 40-60 körüli sebességnél elkezd rángatni az autó, de csak

amióta ez a benzin botrány volt, azota csinálja ezt (csak Mol-nál 95-öst). Valakinek nem volt ilyen panasza

mostanában?van valami ötletetek, hogy mi lehet, vagy csak hideg miatt van?

Ui.: ha rossz helyre irnám, akkor bocsi.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mostanság vettem észre, hogy 2,3,4,5-ben olyan 40-60 körüli sebességnél elkezd rángatni az autó, de csak

amióta ez a benzin botrány volt, azota csinálja ezt (csak Mol-nál 95-öst). Valakinek nem volt ilyen panasza

mostanában?van valami ötletetek, hogy mi lehet, vagy csak hideg miatt van?

Ui.: ha rossz helyre irnám, akkor bocsi.

Milyen benzin botrányra gondolsz? (van esetleg linked?) :) :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mostanság vettem észre, hogy 2,3,4,5-ben olyan 40-60 körüli sebességnél elkezd rángatni az autó, de csak

amióta ez a benzin botrány volt, azota csinálja ezt (csak Mol-nál 95-öst). Valakinek nem volt ilyen panasza

mostanában?van valami ötletetek, hogy mi lehet, vagy csak hideg miatt van?

Ui.: ha rossz helyre irnám, akkor bocsi.

Laikusként kérdezem Tőled csupán:

AGR-szelep nem lehet?

Eleinte nekem is ennyivel kezdődött a dolog.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Mostanság vettem észre, hogy 2,3,4,5-ben olyan 40-60 körüli sebességnél elkezd rángatni az autó, de csak

amióta ez a benzin botrány volt, azota csinálja ezt (csak Mol-nál 95-öst). Valakinek nem volt ilyen panasza

mostanában?van valami ötletetek, hogy mi lehet, vagy csak hideg miatt van?

Ui.: ha rossz helyre irnám, akkor bocsi.

Szerintem mondjuk nem MOL-t kéne tankolni, de ha neked ok, hogy a Te pénzedből támogatja egy magyar cég a horvát focit...

Ja meg máshol sokkal jobb a benzin. :) :D

Link to comment
Megosztás:

üDV!

Ugyan nem vok G astra tulaj de összeeszkábáltam egy Gastrát ill. egy oasmit. Makettről van szó akit érdekel hesszölje meg :D

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.1_20060114_055.jpg

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.3_20060114_061.jpg

http://makettinfo.hu/forum/upload/197.119.4_20060114_066.jpg

Ilyen van nekem is :) ,de az enyém nem sikerült ilyen jól a felfelé nyiló ajtó okozott némi nehézséget.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.