Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Voszi, Te 40-től használod az 5-öst? :rolleyes:

Egyszer a bátyám haverja mesélt az autójáról - Audi S8 360LE, kéziváltó.

Elmondása szerint csak 3 fokozatot használt az autóban:

1, 2, 6. :blink:

2 után simán lökte a 6.-at és azzal elvolt a városban kényelmesen! ;)

Link to comment
Megosztás:

szóval szép sorjában:

Astra G 1.4 16V

90 Le

Emelkedőt illetően: aki ismerős egy kicsit Szd-on, annak mondom, hogy a Bélatér felől a Kilátó felé mentem.

De oda egyébként fel szokott menni kb 40-50-nel.

Másik, nem tőlem lett kérdezve, de általában 50-nel 4-esbe megyek,

de ha számít, hogy kevesebbet egyen, akkor beugrik 5-ösbe.

Link to comment
Megosztás:

szóval szép sorjában:

Astra G 1.4 16V

90 Le

Emelkedőt illetően: aki ismerős egy kicsit Szd-on, annak mondom, hogy a Bélatér felől a Kilátó felé mentem.

De oda egyébként fel szokott menni kb 40-50-nel.

Másik, nem tőlem lett kérdezve, de általában 50-nel 4-esbe megyek,

de ha számít, hogy kevesebbet egyen, akkor beugrik 5-ösbe.

Pedig 4esben 50nél kevesebbet fogyaszt, mint 5ösben az biztos. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem tudom, de Miskolcon az avasi emelkedőn a Trabim hármasban alig vesztett fordulatot. Itt valami más bibi lehet. Vagy tényleg marha nagy az emelkedő. Ja, most olvasom: 60-70 ötösbe? Az más! A Szuziba 80-90-ig nem is gondolok az ötösre. A Mantába meg még nincs is olyan.

Persze csak 3.-ban üvöltött, mint JágerMiki... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Stabil sebességnél nem hiszem.

De ha gyorsítani kell, vagy emelkedő jön, akkor már igaz.

Majd a BC-vel leteszteljük. :blink:

Én mondjuk városra értettem (máshol nem nagyon megy az ember 50nel...). Ott meg azért van egy kis játék a gázzal még viszonylagos egyenletes haladás esetén is. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Majd a BC-vel leteszteljük. :blink:

Én mondjuk városra értettem (máshol nem nagyon megy az ember 50nel...). Ott meg azért van egy kis játék a gázzal még viszonylagos egyenletes haladás esetén is. :rolleyes:

Én pedig tempomattal értettem! ;) Természetesen városban.

De megnézem Neked ma este! :D

Az emelkedőnél pl. egy felüljáróra gondoltam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem volt régebben 1 Suzuki Swiftem 1.3-as, azzal rendszeresen vissza kellett gangolni, ha emelkedőre mentem fel. Abban a súlyához képest(760kg) volt "elég" kakaó (úgy 70Le) ,de nyomaték hijján az Istennek sem akart felmenni az emelkedőn.

Édesanyámnak volt 1 G-s Astrája (1.6), na ott nem nagyon kellett kapkodni a váltó után, max gyorsabb előzéseknél 1-et visszaváltottam és ment , mint a golyó.

Az Én Astrámmal, hál Istennek nem gond az emelkedő, bár Ausztriában volt olyan, ahol nekem is vissza kelett bizony pakolni...

Endyka

Link to comment
Megosztás:

Majd a BC-vel leteszteljük. :blink:

Én mondjuk városra értettem (máshol nem nagyon megy az ember 50nel...). Ott meg azért van egy kis játék a gázzal még viszonylagos egyenletes haladás esetén is. :rolleyes:

50 km/h (tempomattal), Z18XE:

4. seb. : 5,2-5,3 l/100km

5. seb. : 4,8-4,9 l/100km

Enyhén ingadozott...

Link to comment
Megosztás:

.....és mennyire fedheti ez a valóságot?Tehát lehet hinni a BC-nek?

Nekem a tankolások után az átlagban ca. 3-4 dl eltérés szokott lenni. (ennyivel szokott többet mérni a BC).

Én is megnéztem a c20xe-nél de ott lényegesen kevesebbet fogyasztott 4.ben 50nél mint 5.ben BC szerint.Szerintem ez motor függő

Lehet, nem tudom.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a Board Computer-ek megközelitőleg adnak csak jó értékeket. Ahhoz, hogy a valóságot mutassa valószinű, hogy után kellene állitatni mindegyiket. A gyárban nem tartom elképzelhetőnek, hogy mindegyiket pontosan belövik, itt is csak a gyári középérték lehet a mérvadó! Persze közelitő pontossággal!!

Endyka

Link to comment
Megosztás:

Voszi, Te 40-től használod az 5-öst? :rolleyes:

hát régen a GSI-vel igen. 40-nél ötösben nagygázra meglódul, mint a disznó. sajnos az adagoló rendszerben ezektől a nagyon alacsony fordulatos megyegetésektől 30-40ezer után gebasz lett, állandóan hibakód jött, és ki kellett cserélni a tököm emlékszik nevű egységet jó drágán. állítólag az volt a baja, hogy a pillangó szelep felületén filmréteg alakult ki, amit nem lehetett letakarítani se egy idő után, és amiatt állandóan az a hibakód jött, ha az ember alapjáraton (1000-es fordulat környékén) járkált a városban, hogy nem megfelelő a nyitás szöge, ezért rossz a keverékképzés. de télleg csak akkor jött a kód, ha 1200-as fordulat alatt mocorogtál folyamatosan.

az OPC-vel nem tudom mi lenne a helyzet, ötösben 50 az 1200-as fordulat alatt van picivel, tehát vszínűleg szopás lenne ez is, nem is csinálom.

viszont soxor rakom 2-ből 5-be, mert egyébként 50-nél ötösben ez is el akarja venni a kezedből a kormányt :blink:, ha lepadlózod, felesleges váltogatni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.