Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Ja és még valami. A munkám a következő: egy olyan gépen dolgozok gépbeállítóként, ami Opelekbe gyárt légzsák átvezetőt vezetőoldalra. Amiben a spirálkábel van 10 érrel, ebből 4 a légzsáké, 6 a kürté meg a többié. Uhuhu, vagy valaki nem tud erről nekem egy képet szerezni, hogy hogyan néz ki végleges formájában? :lol: Faggattam már a főnökömet, a mérnökséget, de nem jutok előre, azt mondják a Valeo nem ad ki ilyen dolgokat. Kerestem neten, de nem találtam sehol. :lol: Nagyon-nagyon érdekelne, hogy hogyan néz ki végleges formájában, ugyanis tőlünk "félkészen" kerül ki. Csak magában a nagy műanyag csatlakozóház képe kéne. (Minden lehetséges szögből. :lol: :lol: csak viccelek... :lol:)

Köszönöm szépen!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Az autóm (1.4, benzines Astra G) nemsokára eléri az 5000 km-t és a gyár által javasolt olajcserét meg szeretném ejteni. Kérdésem arra vonatkozna, hogy melyik olajat válasszam:

A szervíz által ajánlott GM opel olajat ami 5 literes 7000 Ft vagy SynPower GM 5W30 olajat?, 12500 Ft 4l. Mindkettő teljesíti a GM LL-A025 szabványt.

Köszi,

gy

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Az autóm (1.4, benzines Astra G) nemsokára eléri az 5000 km-t és a gyár által javasolt olajcserét meg szeretném ejteni. Kérdésem arra vonatkozna, hogy melyik olajat válasszam:

A szervíz által ajánlott GM opel olajat ami 5 literes 7000 Ft vagy SynPower GM 5W30 olajat?, 12500 Ft 4l. Mindkettő teljesíti a GM LL-A025 szabványt.

Köszi,

gy

Az enyém is most töltötte az 5000-redik kilométert a napokba. Nagyon gondolkodom hogy érdemes-e cserélni az olaját, mert nagyjából egy árnyalattal sötétebb csak mint a virágméz. Szakemberek, segítsetek legyetek szívesek dönteni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem akarok bajt, ezért csak annyit mondok, hogy Komárom-Esztergom megyében. :lol: Nem Valeo a cég neve, csak beszállítunk neki, a Valeo meg a GM-nek.

Valaki képet? Életetek a kezemben van. :lol: :lol:

nekem kb 2-3 hét múlva lesz kiszerelve az az izé, ha még aktuális jelentkezz majd. Ha gondolod postán is elküldöm.

Link to comment
Megosztás:

Az olajcseréhez annyit, hogy ne a színe alapján dönts. Egyébként kétféle emberrel találkoztam, az egyik szerint be kell járatni az autót, mert olyan pontosan még ma sem tudnak dolgozni, hogy ne legyen sorja, meg kb 5-6 ezer alatt kopik össze a motor, és a fémdarabkák hol máshol, mint az olajban kötnek ki. A másik ember pont ellenkezőjét vallja és céges Astrát hajt. Szóval szerintem cseréld.

A 5l GM olaj 7000-ért enyhén szólva rablás. 3500-ért lehet normálisabb helyeken megkapni, igaz az nem 5W30, hanem 5W40.

Gondolom mondanom nem kell, hogy olajszűrőt, pontosabban olajfiltert is cserélj.

Link to comment
Megosztás:

nekem kb 2-3 hét múlva lesz kiszerelve az az izé, ha még aktuális jelentkezz majd. Ha gondolod postán is elküldöm.

Isten vagy!!!!! :lol: :lol: Nem kell elküldeni ezért, elég ha csak lefényképezed elölről, hátulról. Majd szólok 2-3 hét múlva. :lol: Köszönöm!!!!!!!!! :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A tanácsotokra lenne szükségem. Az autóm (1.4, benzines Astra G) nemsokára eléri az 5000 km-t és a gyár által javasolt olajcserét meg szeretném ejteni. Kérdésem arra vonatkozna, hogy melyik olajat válasszam:

A szervíz által ajánlott GM opel olajat ami 5 literes 7000 Ft vagy SynPower GM 5W30 olajat?, 12500 Ft 4l. Mindkettő teljesíti a GM LL-A025 szabványt.

Köszi,

gy

Szerintem a szerviz az 5w-30-ast ajánlja ami somogy megyében 5L 14000ft.

7000Ft ért a 10w-40-est adják,gondolom én.

Én egyszer fizettem opel szervizben 23000ft egy olajcserért azota nem náluk veszem meg az olajat és a szürőt sem ,ugy viszem a gyári cuccokat.

Meg kell beszélni velük ha jó fejek bele mennek csak beirják a szerv füzetbe hogy vitted a .....olajat.

Én igy csinálom

Az utolsó ólaj cserém 2161ft ba került (munkadij)

5w-30as opel olaj tanusitvánnyal. 5L 7400ft

Gyári szürö GM 1700ft

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is most töltötte az 5000-redik kilométert a napokba. Nagyon gondolkodom hogy érdemes-e cserélni az olaját, mert nagyjából egy árnyalattal sötétebb csak mint a virágméz. Szakemberek, segítsetek legyetek szívesek dönteni :lol:

Nem vagyok ugyan szaki de szerintem érdemes lenne lecserélni.

Ne a szine alapján döncs.

Elsö olaj cserét én 3000nél megejtettem de 10000km enként lecserélem.

Megéri.

Link to comment
Megosztás:

Ezek mind teljesítik a GM-LL-A-025 gyári előírást:

Gyártó Termék név

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Motorenoel Quality SAE 5W-30 

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

Mobil 1 Mobil 1 0W-40

LIQUI MOLY LEICHTLAUF SPECIAL LL SAE 5W-30

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W30

FINA First 600 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium GM 5W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Q8 Formula G Longlife 5W30

Rowe HIGHTEC SYNT 5W-30 HC-GM

Igol PROCESS 025A-B 0W30

DE a legolcsóbb valóban a Genuine GM 5W-30 olaj.

Kár, hogy a GM-nek semmi köze az olajfeldolgozó iparhoz.

Link to comment
Megosztás:

Erre senki nem tud semmi érdemit mondani nekem?

Üdv!

Egy bivalyerős, Z12XE motorkódú masinám van. :lol: :lol: Mivel gondolom, hogy nem ez a legelterjedtebb motor típus, ezért azt szeretném megkérdezni, hogy meghibásodások esetén számíthatok-e arra, hogy ennek a verziónak drágább, avagy kisebb-é az alkatrész ellátottsága? Vagy a leggyakrabban tönkre menő dolgok motorfüggetlenek? Be kell-e spájzolnom a befőtt mellé esetleg egy-két alkatrészt? :lol: 2004-es modellévű, Belga gyártmány. Jó mint a csokijuk. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat. Monoron 13-15 ezer között cserélik az olajat az Opelnál. Lehet az ára az olaj fajtája vagy viszkozitása miatt változik. Gondolom ki milyet kér bele. Ez az ár általános, vagy lehet esetleg olcsóbban is máshol?

Én ma jelentkeztem egy éves kötelező szervízre - huszonegy-két ezer forintra saccolták amibe kerülni fog. Sokkal több munkájuk az olajcerénél nekik sem lesz, dehát talán megnéznek még ezt-azt rajta.

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat, :lol:

egyenlőre még cívódok magamban a választandó olajról, de uhuhu GM olaj melletti elkötelezettsége sokat nyom majd a mérleg nyelvén. Ja, utánanéztem az 5.138 Ft-os olajnak, arra még sajnos 2000 rádobódik, mint postaköltség, mert kb én Szentestől 160 km-re lakom és akkor ugyanott vagyok.

Más: hol mosatjátok az autótokat, hol található nem kefés, jó minőségű autómosó Budapesten?

Köszi, gy

Link to comment
Megosztás:

Köszi mindenkinek a válaszokat, :lol:

egyenlőre még cívódok magamban a választandó olajról, de uhuhu GM olaj melletti elkötelezettsége sokat nyom majd a mérleg nyelvén. Ja, utánanéztem az 5.138 Ft-os olajnak, arra még sajnos 2000 rádobódik, mint postaköltség, mert kb én Szentestől 160 km-re lakom és akkor ugyanott vagyok.

Más: hol mosatjátok az autótokat, hol található nem kefés, jó minőségű autómosó Budapesten?

Köszi, gy

Hát nem tudom hogy ugyan ott vagy e?

Nem hiszem hogy opel szervizben oda adják neked az 5w-30ast 7138ft-ért!!!!Szerintem nem ugyan ezért kifizecc kb 14000ft-ot.

De te tudod:)

Csak kézi mosoba viszem neked is azt javaslóm,hidd el nem bánod meg.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.