Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Aki esetleg nem ismeri, gyártási helyet így lehet meglesni (alvázszám 11. karaktere):

1 Rüsselsheim, Németország

2 Bochum, Németország

3 Azambuja, Portugália

4 Zaragoza, Spanyolország

5 Antwerpen II., Belgium

6 Eisenach, Németország

7 Luton, Anglia

8 Ellesmere Port, Anglia

9 Uusikaupunki, Finnország

B Bertone

J Bekasi, Indonesia

P Warszawa, Lengyelország

G Gliwice, Lengyelország

S Szentgotthárd, Magyarország

Z Torbali-Izmir, Törökország

N Norwich, Anglia

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, nekem lengyel...

Egyébként mi a tapasztalat a Gliwice-ben gyártott autókkal kapcsolatban?

Milyen minőségűek?

Az enyém még „békebeli” G, Antwerpenben rakták össze. Amit észrevettem az újabbakon (CL2), az a maximális spórolás: pl. motorháztető szigetelés, kesztyűtartó; állítólag a régebbiekben sokkal több a kábelelőkészítés az utólagos cuccokhoz, stb. Szóval, a nélkülözhető, akár néhány „ojrós” tételeket szépen kifelejtették. A lengyel összeszerelési minőségről nem tudok nyilatkozni (elvileg ugyanolyannak kellene lenni minden gyárban).

Sajna, a mostani helyzetet figyelve, kérdéses, hogy egyáltalán meddig beszélhetünk még gyárakról, meg egyáltalán Opel-ről... :blush:

Link to comment
Megosztás:

Az enyém még „békebeli” G, Antwerpenben rakták össze. Amit észrevettem az újabbakon (CL2), az a maximális spórolás: pl. motorháztető szigetelés, kesztyűtartó; állítólag a régebbiekben sokkal több a kábelelőkészítés az utólagos cuccokhoz, stb. Szóval, a nélkülözhető, akár néhány „ojrós” tételeket szépen kifelejtették. A lengyel összeszerelési minőségről nem tudok nyilatkozni (elvileg ugyanolyannak kellene lenni minden gyárban).

Sajna, a mostani helyzetet figyelve, kérdéses, hogy egyáltalán meddig beszélhetünk még gyárakról, meg egyáltalán Opel-ről... :blush:

Hát igen, kollégám mondta, hogy a németországi gyárat bezárják most egy vagy két hétre, de lehet hogy végleg

Link to comment
Megosztás:

Nekem 150e km alatt még nem kellett geometriát állítatni, pedig egy-két krátert már én is elkaptam, sajnos. Régebben beszéltem sárgaangyalos emberrel, ő is megnyugtatott, hogy Günterék nem papírmaséból rakták össze az Astra futóművet... Ez inkább a franciákra, meg a japánokra jellemzőbb. Kolléganőm Peugeot 307-ese 40e km-rel úgy zörög, lötyög, mint egy taliga. Szóval, szerintem nálad sincs komolyabb baj, ha nem volt nagyobb zakózásod. A futóműállítással nem buksz nagyot, nézesd meg. (Egyébként az én kormányom is minimálisan jobbra áll, de, ha nem azt figyeled, észre sem lehet venni.)

nekem anno az egykettes astra 48 ezer kilómert tett meg nagyobbrészt Helsinki út (felújítás előtt) Haraszti Út, vissza macsakakő soroksár Helsinki, és futóműbeállítás után jobb volt mint új korában.

Sajnos az új tulaj tavaly rommátörte a kocsit.... nem bírta fizetnia hiltelt rá, és ideges volt... még hívott is, hogy nem veszem e vissza... csak akkor sajnos éppen alfás "korszakomban" voltam. Jó is volt az alfa... fürdőkádnak.

Link to comment
Megosztás:

Nos,a multkori hozzászolásomat illetöen hogy lidulásnál valami a bal hátso rész felöl nyikorog stb,pár méterig,erre annyi most a dolog hogy állo helyben megnyomkodom az auto hátulját,és láss csodát ilyenkor jön a nyekergés.

Mi nyöszöröghet nyikoroghat?

És annyira kihat a dolog hogy elindulásnál is gondolom ahogy rugozik az auto egy darabig,nyöszörög nyekereg a hátulja.

Nem tudom érdemes e visszavinnem szervizbe még garis a dolog,csak jo lenne rájönni mi is az a nyekergés,mert mire a szervizhez kiérek semmi hangja nem lesz mert csak induláskor csinálja elösször.

Ötlet??????

És Boldog Nönapot-akarom mondani Névnapot UHU-nak!!!!!!:-)))))

Link to comment
Megosztás:

Nos,a multkori hozzászolásomat illetöen hogy lidulásnál valami a bal hátso rész felöl nyikorog stb,pár méterig,erre annyi most a dolog hogy állo helyben megnyomkodom az auto hátulját,és láss csodát ilyenkor jön a nyekergés.

Mi nyöszöröghet nyikoroghat?

És annyira kihat a dolog hogy elindulásnál is gondolom ahogy rugozik az auto egy darabig,nyöszörög nyekereg a hátulja.

Nem tudom érdemes e visszavinnem szervizbe még garis a dolog,csak jo lenne rájönni mi is az a nyekergés,mert mire a szervizhez kiérek semmi hangja nem lesz mert csak induláskor csinálja elösször.

Ötlet??????

És Boldog Nönapot-akarom mondani Névnapot UHU-nak!!!!!!:-)))))

Én nem vagyok szaki de lehet , hogy a lengés csillapítód az. De én csak tippeltem.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a képeket. Köszi. Furin néz ki de praktikusnak tűnik. Mekkora terhet lehet vele szállítani? És mennyi ért vetted a Norauto-tól?

Szia.Terhet nem tudom.asszem 30kg ot irtak,de én szállítottam már vele 8tábala gipszkartont is,és elég jól bírta.Az ára,meg ha jól emlékszem 15-körül volt.Külön meg kell venni a talpakat,meg a rudat

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.