Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Amus csinálja minden alkalommal amikor 1 -esben jársz?? Mert akkor télleg a váltóbeállításal lehet probléma.. Főleg ha más tünet is va...

pl.

nem érzed elég határozottnak az egy fokozatot amikor BEteszed 1 -be.

vagy/és

Ugyanakkor 2 -be meg kicsit mintha akadna, szorulna ,vagy ehhez hasonlót érzel.

Ha csak az 1 -2 síkjában csinálja akkor szabályozási probléma van.

Ha csak 1 -esben, és minden más meg korrekt akkor még szinkronitási gondod is lehet (gyűrű az 1. fokozaton)

Esetleg váltóolaj cseréje is szóba jöhet, de ebben nem hiszek!

De ezek télleg csak tippek. A váltó FŐDARABnak számít, tehát asszem arra hosszabb a garancia ideje!

Link to comment
Megosztás:

Amus csinálja minden alkalommal amikor 1 -esben jársz?? Mert akkor télleg a váltóbeállításal lehet probléma.. Főleg ha más tünet is va...

pl.

nem érzed elég határozottnak az egy fokozatot amikor BEteszed 1 -be.

vagy/és

Ugyanakkor 2 -be meg kicsit mintha akadna, szorulna ,vagy ehhez hasonlót érzel.

Ha csak az 1 -2 síkjában csinálja akkor szabályozási probléma van.

Ha csak 1 -esben, és minden más meg korrekt akkor még szinkronitási gondod is lehet (gyűrű az 1. fokozaton)

Esetleg váltóolaj cseréje is szóba jöhet, de ebben nem hiszek!

De ezek télleg csak tippek. A váltó FŐDARABnak számít, tehát asszem arra hosszabb a garancia ideje!

más gond nincs, nem mindig csinálja, 10-ből 1x. A töbivel nincs semmi gond

Link to comment
Megosztás:

:))

Hát akkor nehuzassakend 4000 fölé! Főleg 1. fokozatban........nahát!!

1ébként azt az egész világ jól tudja, hogy az opel astrának milyen híresen sz@r váltója van!! :)

nem tómm, nekem még sose volt vele bajon.......

pedig volt egypár opelem, de a 350.000 km futott asztrának se volt baja.

amugy a régebbi autókbnál egy 25 forintos csapszeggel meg lehet oldalni pontatlan kapcsolást......

Link to comment
Megosztás:

Ja kicsit félreérthető voltam talán....

Én sem arra gondoltam, hogy funkcionálisan is rosszak lennének az opel váltók, csak éppen nem olyan pontosak finomak mint némelyik japcsi vagy német márkáé. ...bár sztem az olaszok se rosszak használhatóságra.

az Opelé is képes túlélni egyébként magát az autót is, csak bele kell törődni, hogy ennek ilyen váltója van...

Erre gondoltam... :roll: :wink:

Link to comment
Megosztás:

...amugy a régebbi autókbnál egy 25 forintos csapszeggel meg lehet oldalni pontatlan kapcsolást......

Mit értetek ti "pontatlan" kapcsoláson? Én teljesen meg vagyok elégedve a váltómmal... Bár igaz, még nem nagyon próbáltam más nyugati autót. Na jó, talán a Focust egyszer, annak tényleg könnyebb kapcsolni a váltóját, rövidebb úton jár, de attól még sztem nem "pontosabb"... csak könnyebb.

Link to comment
Megosztás:

Sztem a legjobb opel váltó a rekord öt sebességes váltója. Sokezer km után sem kotyog, bár a sebességeket egyre akadósabban veszi, de a rükvercet előre gurulva is beveszi recsenés és eröltetés nélkül 8)

De vezettem b omit mech. váltóval, na az járt mint bíró sgében a lófsz :oops:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.