Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

és akkor tudnál nekem ajánlani vmi jó oldalt ahol tudok szerezni jó minőségű szemöldököt (színre fújtat)

olvass vissza adtam egy linket a vateráról 1-2 válasszal feljebb

de színre fújtat nem fogsz kapni, csak sima műanyagot.

Azt neekd kell intézni, de e tekintetben keresd bizalommal uhuhu cartársat itt a fórumon, vagy wessz-t bár ő nem tudom foglalkozik-e festéssel

Link to comment
Megosztás:

Enyém is sima Opel és mégsem krómcsíkos

Más: alsőó lökhárító rácsot hogyan kell berakni? Nem csak be kell illeszteni?

üdv

A lökhárító rácsnak van műanyag ellendarabja (benzinesnél pár helyen, a dieselnél egy fut végig) és jó sok fület kell forrasztgatni, hogy lejöjjön. Ha a koptatóra gondolsz, az olyan bazinagy tűzőgéppel van szegecselve, de fogóval is lehet hajtogatni rendesen. (Remélem érthető)

Link to comment
Megosztás:

kék szín megkülönböztető jelzés,a led meg mindig szúró fényként viselkedik,tehát ha olyan a rendőr biztos csekk a vége.

de akkor elvileg a xenon is zavaró tényező nem?

Itt alapvető tévedés van!

A kék LED az kék, mint Atom is mondta.

A xenon pedig akkor kék, ha gagyi, vagy rosszul megválasztott K értékű, illetve, ha elhasználódott és így csere érett.

Link to comment
Megosztás:

kék szín megkülönböztető jelzés,a led meg mindig szúró fényként viselkedik,tehát ha olyan a rendőr biztos csekk a vége.

Ha arra gondolsz a szúró fény alatt, hogy vakít? Mert amúgy nem. Nem egy pontba világít hanem szétszórja a fényt. De ha biztos a csekk akkor kiveszem. :lol: Nem akarok egy kis apróság miatt fizetni.

Link to comment
Megosztás:

Most olvasgattam vissza tüzetesebben és látom jól le lettem teremtve végül is burkoltan ezzel a kék leddel. Pedíg nekem nem volt soha... most van 2 napja a kocsiban de ki is veszem nemsokára. Én is láttam több autót akinek van és engem nem vakított egyik se. Vagy vannak ebből ilyen eltúlzott fényerejű változatok is? :lol: Értem én, hogy a törvény bünteti csak nem értettem miért ellenzitek ennyire.

Remélem ebből semmiféle vita nem lesz... Csak érdekel :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most olvasgattam vissza tüzetesebben és látom jól le lettem teremtve végül is burkoltan ezzel a kék leddel. Pedíg nekem nem volt soha... most van 2 napja a kocsiban de ki is veszem nemsokára. Én is láttam több autót akinek van és engem nem vakított egyik se. Vagy vannak ebből ilyen eltúlzott fényerejű változatok is? :lol: Értem én, hogy a törvény bünteti csak nem értettem miért ellenzitek ennyire.

Remélem ebből semmiféle vita nem lesz... Csak érdekel :lol:

Ugyan kollega,itt nincsen vita,nem szeretik a jardok a kék dolgokat,ilyen a kék szélvédőmosó spricni is.... Ha meg már belekötött ebbe,akkor másba is bele fog,mivel ha xenon van beépitve,akkor kell lennie fényszóró mosónak és magasság állitónak is:) Tehát ez magyarország,itt semmit sem lehet....

Link to comment
Megosztás:

Tehát ez magyarország,itt semmit sem lehet....

Ilyesmit ne is lehessen. Kétlem, hogy Németországban vagy Svédországban jó néven veszik a kék ledeket. Az autó nem karácsonyfa, nem aggassunk rá már mindenféle szirszart. Költői kérdés: most a kék led a divat, akkor ha én zöldet tennék be, akkor még menőbb csávó lennék? Amúgy meg nem hülyeségből találták ki azt a szintállítót sem, ha a népek nem képesek a halogént sem tisztességesen beállíttatni, sőt ha van magasságállító, azt sem tudják, hogy mire való, akkor legyen csak kötelező a xenonhoz a szintállító...

Link to comment
Megosztás:

Ugyan kollega,itt nincsen vita,nem szeretik a jardok a kék dolgokat,ilyen a kék szélvédőmosó spricni is.... Ha meg már belekötött ebbe,akkor másba is bele fog,mivel ha xenon van beépitve,akkor kell lennie fényszóró mosónak és magasság állitónak is:) Tehát ez magyarország,itt semmit sem lehet....

Ebbe csak az a vicc,hogy amelyik autóba gyárilag van xenon,abba sincs lámpa mosó.Nem azt mondom hogy egyikbe sincs,de az 50%-ának nincs

Link to comment
Megosztás:

ez nem meglepő nekem. mert megszoktam az ilyen hanyagságot. a kresz kimondja hogy nem lehet az autón csak piros fehér meg a sárga bizonyos árnyalata az index miatt. utóbbi időben a kékes és a zöldes beütésü tompitottért kevesebbet szólnak de a fehér is néha tul vakitó. amugy a boltokban a bicigliket ugyan ugy adják el mint a kocsikat nem mehetnének velük utcára mert nem férnek be a kresz-be. pl nins rajtuk lámpa meg sárvédő és sokon még prizma sem. akkor az autón mért legyen mosó? miért ne legyen zöld a lámpa?? vagy miért van hogy az amcsi gépnél jó indexnek a piros itt meg a fehérét beszolnak??

ha irhatok még akkor azt is reagálnám hogy nem az a bajom a kék leddel hogy vakit hanem hogy b..ik felkapcsolni mellé a tompitottat és a kék meg nem igazán látszódik valami jól de lehet hogy csak én nézek ki tulzottan a fejemből.

mellesleg follyon ki a szeme az összes bumburnyáknak aki tompitott helyet ködlámpát kapcsol azt még pofázoik is mikor rászolsz.

Link to comment
Megosztás:

...

Kerékpárokkal egyetértek, én sem engedném forgalomba hozni az olyat, amin nincs világítás.

Az indexnek megvan, hogy milyen kell, hogy legyen. Azért olyan, amilyen, hogy egyértelmű legyen, hogy ha sárga villog, az az index. Ha már tanítjuk, hogy az index sárga, akkor ne kéken meg pirosan villogjon már... Amúgy meg miért fáj, hogy nem lehet fehér vagy piros az index? Ha behozol egy amcsi autót, nem tétel az a négy műanyag vagy az a négy izzó...

A kék ledeseknél én is azt útálom, hogy nem kapcsolják fel a tompítottat, hogy látszódjon a kék ledjük, amiből ha lenne mondjuk 20/oldal, akkor látszódna is, de az egy darab egyáltalán nem látszik.

Link to comment
Megosztás:

Ebbe csak az a vicc,hogy amelyik autóba gyárilag van xenon,abba sincs lámpa mosó.Nem azt mondom hogy egyikbe sincs,de az 50%-ának nincs

Szerintem ez az 50% sem igaz! Tuti, hogy van mindegyikben ami kell hozzá!

Autószalonok szokták csinálni, hogy tudjuk adni az autót erősebb fényforrásal /xenon/ plusz pénzért nah az olyanokban tényleg nincs, de akkor az már ugye nem gyári!

Fényszóró átalakításáról

Ha már ezen az oldalon jártam tudom ajánlani ezt a kis olvasmányt! Magyarországon semmit nem lehet ez tény, és érdemes azért elolvasni mégis mi az amit szabad és mit nem!

A tuningról

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.