Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy 1.6 16v astrám aminek javították az ECU-ját fél év garanciát vállalt rá a szaki, de most lejárt a fél év és megint nem indul be az autóm. Valószínű, hogy megint ez a probléma mert cseréltünk benzin szivattyút, gyújtótrafót gyertyákat és még mindig nem indul.Fél évvel ezelőtt ez oldotta meg a problémát.A kérdéseim, hogy kéne venni esetleg egy újat és azt csak berakni és kész, vagy fel is kell előtte programoztatni?A másik, ha ezt ami benne van megint elviszem a szakihoz aki csinálta, kell e hozzá az egész autó vagy elég ha ki van szerelve és csak az ECU-t viszem oda?

Válaszokat előre is köszönöm, elég sűrgős lenne.

Elég 1 helyre beírni a gondodat úgy is ugyanazok olvassák! :devlish:

Nem jobb lenne elvinni a kocsit egy olyanhoz aki rendesen megcsinálja?Merrefelé laksz?

Link to comment
Megosztás:

Elég 1 helyre beírni a gondodat úgy is ugyanazok olvassák! :devlish:

Nem jobb lenne elvinni a kocsit egy olyanhoz aki rendesen megcsinálja?Merrefelé laksz?

Én Komlói vagyok és amikor elvittem ehez az emberhez azt hittem rendesen megcsinálja de ezekszerint azért vállalt csak fél év garit mert valószínű fél évet bír amit megcsinál.

Link to comment
Megosztás:

olcsóbb is lehet, de én anno F astra kormányt (lufisat) 10.000ért vettem.

szerintem mára a g astra sem drágább max ha multi.

bőröztetés szintén lehet 8e körül ha jól szétnézel :devlish:

hiall! tudja valaki h bontott asztra kormány hány pénzbe fájhat? vagy talán olcsóbb ha újrabőröztetem?
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most meló közben beszélgetünk munkatársammal, hogy most hogy is van a 10 évesnél öregebb autók vizsgáztatása. Abban egyet értünk, hogy a műszaki és a zödkártya mostmár együtt van, de milyen időközönként? Nekem most 2011. 10.-ig van a műszakim, és utána évenként, vagy 2 évenként vihetem?

Köszi a választ előre is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most meló közben beszélgetünk munkatársammal, hogy most hogy is van a 10 évesnél öregebb autók vizsgáztatása. Abban egyet értünk, hogy a műszaki és a zödkártya mostmár együtt van, de milyen időközönként? Nekem most 2011. 10.-ig van a műszakim, és utána évenként, vagy 2 évenként vihetem?

Köszi a választ előre is.

Maradt a 2 év 10év feletti autókra is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Most meló közben beszélgetünk munkatársammal, hogy most hogy is van a 10 évesnél öregebb autók vizsgáztatása. Abban egyet értünk, hogy a műszaki és a zödkártya mostmár együtt van, de milyen időközönként? Nekem most 2011. 10.-ig van a műszakim, és utána évenként, vagy 2 évenként vihetem?

Köszi a választ előre is.

A haver F astrája 16 éves az is 2évre kapta

Plusz még fényképezik mindenfelől

és online kamera automatikusan a KPM-nek

ahogy ráálsz a fékpadra.

Szóval nincs bunda!

Legalábbis ahol én csináltattam.

25500ft volt kompletten.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem jó helyre írok, ha nem kérlek irányítsatok a megfelelő topicba. Szal múlt héten vettem egy Astra Classic II 1.4 Twinportot. Az autó új, még raktári darab volt. Meg vagyok elégedve vele, de van egy "kis" apróság, ami zavar és nem tudom hogy lehetne orvosolni. Nevezetesen az, hogy menet közben kicsit rosszabb minőségű úton zörög/cicereg a műszerfalon, a szélvédő alatt található légbefúvó/párátlanító műanyag panel, ami ha jól látom külön egység, tehát nem egyben van a műszerfallal. Ha lefogom abbahagyja, de elég kényelmetlen így vezetni:) Hogy tudnám ezt véglegesen elhallgattatni??Valami ötlet?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Remélem jó helyre írok, ha nem kérlek irányítsatok a megfelelő topicba. Szal múlt héten vettem egy Astra Classic II 1.4 Twinportot. Az autó új, még raktári darab volt. Meg vagyok elégedve vele, de van egy "kis" apróság, ami zavar és nem tudom hogy lehetne orvosolni. Nevezetesen az, hogy menet közben kicsit rosszabb minőségű úton zörög/cicereg a műszerfalon, a szélvédő alatt található légbefúvó/párátlanító műanyag panel, ami ha jól látom külön egység, tehát nem egyben van a műszerfallal. Ha lefogom abbahagyja, de elég kényelmetlen így vezetni:) Hogy tudnám ezt véglegesen elhallgattatni??Valami ötlet?

Nem hiszem el! ezzel szenvedek egy jó ideje én is, bár az enyém 2003as. Már vagy 5x szétszedtem, mindenfélét tömködtem bele, de hiába... Csavarhúzóval tudod kipattintani (4-5 helyen fogja műanyag pöcök). A közepén - lehet, h csak a riasztósnál - van egy csati, le kell húzni és úgy kiveheted az egész lapot. Már majd megőrülök tőle én is. 1et még nem próbáltam, h úgy megyek vele, h nem rakom vissza, így kiderülne, h belül zörög-e vmi, vagy maga a lemez. Én is szívesen fogadom az ötleteket :devlish:

Link to comment
Megosztás:

A haver F astrája 16 éves az is 2évre kapta

Plusz még fényképezik mindenfelől

és online kamera automatikusan a KPM-nek

ahogy ráálsz a fékpadra.

Szóval nincs bunda!

Legalábbis ahol én csináltattam.

25500ft volt kompletten.

:devlish:

bocs :lol:

Link to comment
Megosztás:

16 éves autó nem lehet olyan állapotban, hogy minden előírásnak megfeleljen? Elismerem, hogy nem szokványos, de azért nem zárható ki teljesen.

Pedig létezik

Anyámék bevitték K.barcikára az Opel szalonba F-et vizsgára minden oké volt.15 éves.c14nz.

Bocs ,égőt cseréltek :devlish:

Link to comment
Megosztás:

Nem hiszem el! ezzel szenvedek egy jó ideje én is, bár az enyém 2003as. Már vagy 5x szétszedtem, mindenfélét tömködtem bele, de hiába... Csavarhúzóval tudod kipattintani (4-5 helyen fogja műanyag pöcök). A közepén - lehet, h csak a riasztósnál - van egy csati, le kell húzni és úgy kiveheted az egész lapot. Már majd megőrülök tőle én is. 1et még nem próbáltam, h úgy megyek vele, h nem rakom vissza, így kiderülne, h belül zörög-e vmi, vagy maga a lemez. Én is szívesen fogadom az ötleteket :devlish:

Nálam csak belső takarítás után zörög, amikor kerül oda egy kis csilli-villi spray kb. 2500 f/p környékén. Ezért inkább csak egy száraz törléssel intézem el.

Ja, ugyan így takarítom a kormányoszlop környékét is, mert ott meg minden kormánymozdulatra apró pattogásokkal reagál, ha műszerfal ápolót kap.

Link to comment
Megosztás:

Nálam csak belső takarítás után zörög, amikor kerül oda egy kis csilli-villi spray kb. 2500 f/p környékén. Ezért inkább csak egy száraz törléssel intézem el.

Ja, ugyan így takarítom a kormányoszlop környékét is, mert ott meg minden kormánymozdulatra apró pattogásokkal reagál, ha műszerfal ápolót kap.

Purhabot neki.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.