Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Én a hogyishívjákot szoktam elfelejteni, jajj mi is a neve, ja kavinton... majd elfelejtettem

Az jutott eszembe, hogy egyenként hiába izmozunk az Opel-al szemben, de közösen talán el lehetne érni valamit.

Z14XEP motorosok, főleg akiknél tört is a tengely, nincs közöttetek véletlenül jogász, vagy nem tagja valaki a DAS-nak? Mit szólnátok egy közös próbaperhez? Vagy akár közös fogyasztóvédelmi bejelentéshez? Csak egy ötlet... nem lenne rossz legalább a javítási költséget visszakapni, valamint egy visszahívást elérni...

Link to comment
Megosztás:

Hát, megvallom mostanság Csömör-Ferihegy az M0-án 110, az kb 25 km. Az kb. 3500 és még fotót sem kapok.

Azért is tartok itt fogyiba, igaz a melóhely-lakás távolsáot csak minden 5. menetre teszem meg autópályán.

Rákérdeztem a szerelőmnél a vez.tengely csavarok meghúzására. Azt mondta, mikor hengerfejet cserélt, akkor minden csavart, köztük a vez-tengely csavart is meghúzott, mert ő is tudja a problémát és 2006-os hengerfej került a 2005-ös gépbe.

Megnyugodtam.

MÁs dolog: Rakoncátlankodik a fűtéskonzol jobb oldali lámpája. KH-s. Ha átfordítom szélvédőfújásra a szellőztetést, elalszik a kapcsolót megvilágító lámpa. Józsibácsis ráhatással (oldalba csapom a kardánboxot jobbról) ismét világít addig, amíg ismét nem kapcsolok szélvédőfűtésre.

Hagyjam, vagy könnyen szétszedhető LKTP parkolóban?

Az nekem is rakoncátlakonik és nekem is Józsi bácsis megoldás van, még nem volt lelkierőm emiatt szétszedni.

Link to comment
Megosztás:

Az nekem is rakoncátlakonik és nekem is Józsi bácsis megoldás van, még nem volt lelkierőm emiatt szétszedni.

Nálam a multkor egy ideig nem ment a fűtés-szellőzésnél a megvilágítás,de mire rászántam

magam,hogy megnézem ,akkora visszajött a fényük!Most c a baloldalon kicsit halványabb

a fényerő, ennyi vehető észre.Tényleg hol lehet ott a csati,gondolom valami érintkezési baja lesz!

De olyan macerás ott kivenni a magnót ,meg minden.....

Link to comment
Megosztás:

Nálam a multkor egy ideig nem ment a fűtés-szellőzésnél a megvilágítás,de mire rászántam

magam,hogy megnézem ,akkora visszajött a fényük!Most c a baloldalon kicsit halványabb

a fényerő, ennyi vehető észre.Tényleg hol lehet ott a csati,gondolom valami érintkezési baja lesz!

De olyan macerás ott kivenni a magnót ,meg minden.....

Nálam a csodaizzó volt a baja. Úgy néz ki, hogy az izzószálat kivezetik egy az egybe a foglalathoz és az érintkezik. Illetve néha nem, mert olyan vékony, hogy nem szorítja az izzó be a szálat a foglalatba. Ilyen kókány megoldást egy autóba. Kiszedtem az izzót meggörbítettem a lábait és mostmár kicsit jobban befeszül.

Link to comment
Megosztás:

Az jutott eszembe, hogy egyenként hiába izmozunk az Opel-al szemben, de közösen talán el lehetne érni valamit.

Z14XEP motorosok, főleg akiknél tört is a tengely, nincs közöttetek véletlenül jogász, vagy nem tagja valaki a DAS-nak? Mit szólnátok egy közös próbaperhez? Vagy akár közös fogyasztóvédelmi bejelentéshez? Csak egy ötlet... nem lenne rossz legalább a javítási költséget visszakapni, valamint egy visszahívást elérni...

Megkérdeztem egy jártas embert és szerinte szinte esélytelen Magyarországon bármit is elérni ilyen esetekben. Tőlünk nyugatra megy, de az itteni jogrendszer nem támogatja a fogyasztót (kint a gyártónak kell bebizonyítania ilyen esetekben, hogy nem hibázott, itthon a károsultnak, hogy igen). Azzal kezdődik, hogy a törés után igazságügyi szakértőnek kellene szétszedni az autót, különben semmi nem bizonyító erejű. Meg kell legyen a szakszerviz által végigvezetett szervizkönyv, különben a nem megfelelő karbantartásra fogva azonnal ejtik az ügyet. Aztán jöhet a per, ahol mindent az áll aki perel (azaz a károsult), egészen addig, míg a bíróság ki nem mondja, hogy a beperelt (jelen esetben az Opel) a bűnös. Valószínű a kocsi sem használható elég sokáig, mert bizonyíték. Aztán az Opel vagy fizet, vagy nem. Ha nem, jöhet az újabb polgári per. Itt nagyon sok időről (évekről), pénzről és elfoglaltságról beszélünk. Azt mondta, hogy felejtsem el, hacsaknem nincs jobb dolgom és van 1-2 millám megelőlegezni előre mindent, és még úgy sem biztos, hogy nyerünk...

Hát ez van... én így szeretlek...

Link to comment
Megosztás:

Megkérdeztem egy jártas embert és szerinte szinte esélytelen Magyarországon bármit is elérni ilyen esetekben. Tőlünk nyugatra megy, de az itteni jogrendszer nem támogatja a fogyasztót (kint a gyártónak kell bebizonyítania ilyen esetekben, hogy nem hibázott, itthon a károsultnak, hogy igen). Azzal kezdődik, hogy a törés után igazságügyi szakértőnek kellene szétszedni az autót, különben semmi nem bizonyító erejű. Meg kell legyen a szakszerviz által végigvezetett szervizkönyv, különben a nem megfelelő karbantartásra fogva azonnal ejtik az ügyet. Aztán jöhet a per, ahol mindent az áll aki perel (azaz a károsult), egészen addig, míg a bíróság ki nem mondja, hogy a beperelt (jelen esetben az Opel) a bűnös. Valószínű a kocsi sem használható elég sokáig, mert bizonyíték. Aztán az Opel vagy fizet, vagy nem. Ha nem, jöhet az újabb polgári per. Itt nagyon sok időről (évekről), pénzről és elfoglaltságról beszélünk. Azt mondta, hogy felejtsem el, hacsaknem nincs jobb dolgom és van 1-2 millám megelőlegezni előre mindent, és még úgy sem biztos, hogy nyerünk...

Hát ez van... én így szeretlek...

Ilyesmit pedzegettem délelőtt én is... :D Nem autós károm kapcsán mostanában sikerült személyesen is megtapasztalnom a magyar "jogrendszert". Ha van lóvéd, meg jó ügyvéded, azt csinálsz, amit akarsz, mindent viszel, ha nincs, kussolj - az igazság meg kit érdekel... :)

Link to comment
Megosztás:

Azért ez nem igaz.

Hozzáteszem, ezt nem indulatból, egy konkrét eset miatt írtam így, évtizedes tapasztalatom ez... Csak amikor személyesen is átéled azt, amiről tudod/sejted, hogy hogyan működik, akkor igazán mellbevágó tud lenni egy pillanatra.

No, de ez nem a lelki segélyszolgálat (by Zachi), úgyhogy :)

Link to comment
Megosztás:

Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? Mert az általános példák PGA hozzászólását igazolják...

A családban és az ismeretségben több az ügyvéd, mint a nem. "Másodállásban" én is űzöm, mert befognak.

Szóval van tapasztalat. Az ügyfelek mindig a saját előnyüket nézik és nem tudják objektíven szemlélni a dolgokat.

De ebbe ne menjünk bele. :)

Link to comment
Megosztás:

Mondom én , hogy van ügyvéded :D

A családban és az ismeretségben több az ügyvéd, mint a nem. "Másodállásban" én is űzöm, mert befognak.

Szóval van tapasztalat. Az ügyfelek mindig a saját előnyüket nézik és nem tudják objektíven szemlélni a dolgokat.

De ebbe ne menjünk bele. :)

Link to comment
Megosztás:

A családban és az ismeretségben több az ügyvéd, mint a nem. "Másodállásban" én is űzöm, mert befognak.

Szóval van tapasztalat. Az ügyfelek mindig a saját előnyüket nézik és nem tudják objektíven szemlélni a dolgokat.

De ebbe ne menjünk bele. :)

Csak ugye van az a pénz, amennyiért korpásodik az ember haja..., amelynél az ügyvéd, végrehajtó, de akár a bíróság(!) kétkapura kezd játszani, a nem publikus információk is oda szivárognak, ahonnan jön a lé... És ezt megint általánosságban mondom, és nem tyúkperekre értem, és ha ebből egy is van, az is sok... Több ilyenre volt/van rálátásom... Ilyenkor hol van az objektivitás? De tényleg befejezem.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.