Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Köszi! Akkor ezek szerint a hátsó ablakfűtésem szálszakadásainak javítását még előtte kell beiktassam.

meg nézz utána a sötétités mértékének is,hogy mennyire lehet,két elsőt semennyire,a szélvédőt meg a napellenző lehajtásának vonaláig...

Link to comment
Megosztás:

meg nézz utána a sötétités mértékének is,hogy mennyire lehet,két elsőt semennyire,a szélvédőt meg a napellenző lehajtásának vonaláig...

Plusz ne feledkezzenek meg ráragasztani a fóliázott ablakokra az engedélyezési számot(szélvédő csíkra nem kell)plusz a műbizonylat.Lehetőleg plasztikkártya formátumú.

Elvileg a papíralapúnak is jónak kellene lennie,de hallani "rémtörténeteket" hogy nem mindig fogadják el a szervek.

Link to comment
Megosztás:

Plusz ne feledkezzenek meg ráragasztani a fóliázott ablakokra az engedélyezési számot(szélvédő csíkra nem kell)plusz a műbizonylat.Lehetőleg plasztikkártya formátumú.

Elvileg a papíralapúnak is jónak kellene lennie,de hallani "rémtörténeteket" hogy nem mindig fogadják el a szervek.

Engem jómultkorában (kb 1,5 éve) 1es swiftel állitott meg a rendőr este 11kor, hogy 1 km-röl kiszurta h első ablakok sötétítve vannak. Rendes volt, 3ezer helyszíni birság index nem használatért, és mondta h nyúzzam le a sötétítést. Illetve, hogy elöl nem lehet egyáltalán, viszont idézem: "hátsó albalokat akár temperával is befestheti", és azt is mondta, hogy műbizonylat már nem kell. A rendőr beszélt hülyeséget?

Link to comment
Megosztás:

meg nézz utána a sötétités mértékének is,hogy mennyire lehet,két elsőt semennyire,a szélvédőt meg a napellenző lehajtásának vonaláig...

Igen, már átrágtam magam az erre vonatkozó topikon meg a jogszabályon, csak B oszloptól hátrafelé akarom sötétíteni, meg az első szélvédőre a csík. Az első oldalsókra esetleg színtelenben gondolkodom, mintha olvastam volna valahol, hogy vannak ilyenek ami csak UV szűrős, meg biztonság szempontjából is hasznos ha van rajta.

Link to comment
Megosztás:

Igen, már átrágtam magam az erre vonatkozó topikon meg a jogszabályon, csak B oszloptól hátrafelé akarom sötétíteni, meg az első szélvédőre a csík. Az első oldalsókra esetleg színtelenben gondolkodom, mintha olvastam volna valahol, hogy vannak ilyenek ami csak UV szűrős, meg biztonság szempontjából is hasznos ha van rajta.

Vigyázz azzal, mert a G Astra üvegei gyárilag sötétítettek a törvényben engedett mértékig. Az átlátszó fólia is sötétít 2-4-5%-ot, és így műszakin ha megmérik bukta van.

Legfeljebb a rendőrt megúszhatod.

Link to comment
Megosztás:

Vigyázz azzal, mert a G Astra üvegei gyárilag sötétítettek a törvényben engedett mértékig. Az átlátszó fólia is sötétít 2-4-5%-ot, és így műszakin ha megmérik bukta van.

Legfeljebb a rendőrt megúszhatod.

Akkor felejtős. Nem akarok trükközni, mindig is arra törekedtem, hogy az én autómon minden 100%-ig megfeleljen az előírásoknak. Azt esetleg nem tudja valaki, hogy Kecskemét vagy környékén hol érdemes csináltatni? Kigugliztam már egy-két helyet ahol csinálják, de hátha van valakinek személyes tapasztalata.

Link to comment
Megosztás:

Akkor felejtős. Nem akarok trükközni, mindig is arra törekedtem, hogy az én autómon minden 100%-ig megfeleljen az előírásoknak. Azt esetleg nem tudja valaki, hogy Kecskemét vagy környékén hol érdemes csináltatni? Kigugliztam már egy-két helyet ahol csinálják, de hátha van valakinek személyes tapasztalata.

Nekem Dunaújvárosban csinálták. Jól csinálták szerintem, de az odébb van...

Link to comment
Megosztás:

Viszont sokan úgy tapasztalták, hogy a wd40 "otthagy egy filmréteget és abba egy idő után erőszeretettel beleragad a por, piszok".

lehet, hogy a szétszedés a legjobb megoldás, a wd40 csak időhúzás

Jövőhéten opelszerviz, de addig használnom kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.