Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok! most léptem be az opelos társadalomba,és egy két ifóra szükségem lenne.

PL:a szervizben miket cserélnek? 10 000-100 000 ig.az autó évente volt szervizben, most hat éves,90 000km van benne,84 000-nél volt utoljára. Vajon miket cserélnek ki???

Ha valaki tud kérem irjon.előre is köszönöm

Helló !

Mélykék úr kérésére tájékoztatlak, hogy a 90 ezres szervíztervben az olaj-olajszűrő és a pollenszűrő cseréje van benne, továbbá két évenként a fékfolyadék csere és a távirányítóban lévő elem cseréje. Minden mást csak ellenőrizni kell. A honi körülményekre való tekintettel nem csodálkoznék, ha légszűrőt és üzemanyagszűrőt is cserélnének.

Ezen kívül meg minden olyan alkatrészt, amit cserére érettnek gondol a szervíz.

Üdv

Blitz

Link to comment
Megosztás:

Helló !

Mélykék úr kérésére tájékoztatlak, hogy a 90 ezres szervíztervben az olaj-olajszűrő és a pollenszűrő cseréje van benne, továbbá két évenként a fékfolyadék csere és a távirányítóban lévő elem cseréje. Minden mást csak ellenőrizni kell. A honi körülményekre való tekintettel nem csodálkoznék, ha légszűrőt és üzemanyagszűrőt is cserélnének.

Ezen kívül meg minden olyan alkatrészt, amit cserére érettnek gondol a szervíz.

Üdv

Blitz

illetve a TIS alapján ha 2003 utáni az autó, akkor a vezérlés cseréje is kötelező, abban az esetben, ha 60 nál nem lett kicserélve. mert az opel igencsak megváltoztatta többször is a csereperiódust.

Link to comment
Megosztás:

Helló!

Segítséget szeretnék kérni, az ajtókeretekben levő gumikat ápolnám, de itt a kérdés, hogy mivel? Amikor átvettem az autót (májusban) le voltak kenve valamivel, de most már megint időszerű lenne, úgy látom.

Köszi

Én egy bizonyos fajta gumiápolóval szoktam... (most nem emlékszem pontosan a nevére, de majd megnézem, kék doboz, asszem magyar gyártmány) illetve szilikonnal.

Link to comment
Megosztás:

Szasztok márkatársak! :wink:

Szóval G Astra tulaj lettem :-) 8) :smt045

Z14XE 2003/11 Njoy.

Lenne egy két apró kérdésem.

Az autóhoz semmi "kivehető" dolgot nem kapok. (még nem vettem át átíratás folyamatban)

Ilyenekre gondolok, hogy izzókészlet eüdoboz, esetleg szőnyegek, de még elakadásháromszög sincs ... hálistennek pótkerék az van. Ez mondjuk nem is annyira érdekel, de semmi könyv, leírás... a mote honlapján találtam az astra kézikönyvet pdf-ben az nagyon jó. Mondjuk van-e valami karbantartási szervízelési iromány még amit érdemes tudni? Meg érdekelne Kopi által említett elektromos kapcsrajz ha fel lehetne tenni valahová...

Másik, hogy a tempomathoz kell-e BC, pontosabban BC vezérli a tempomatot vagy az "alap gép" ?

Link to comment
Megosztás:

Én egy bizonyos fajta gumiápolóval szoktam... (most nem emlékszem pontosan a nevére, de majd megnézem, kék doboz, asszem magyar gyártmány) illetve szilikonnal.

én csak szilikonnal szoktam,

de azzal még a kulső kilincset meg az olalán a műanyagot is le szoktam fújni, tök szép lesz tőle :(

Link to comment
Megosztás:

Szasztok márkatársak! :wink:

Szóval G Astra tulaj lettem :-) 8) :smt045

Z14XE 2003/11 Njoy.

Lenne egy két apró kérdésem.

Az autóhoz semmi "kivehető" dolgot nem kapok. (még nem vettem át átíratás folyamatban)

Ilyenekre gondolok, hogy izzókészlet eüdoboz, esetleg szőnyegek, de még elakadásháromszög sincs ... hálistennek pótkerék az van. Ez mondjuk csak nem is annyira érdekel de semmi könyv, leírás... a mote honlapján találtam az astra kézikönyvet pdf-ben az nagyon jó. Mondjuk van-e valami karbantartási szervízelési iromány még amit érdemes tudni? Meg érdekelne Kopi által említett elektromos kapcsrajz ha fel lehetne tenni valahová...

Másik, hogy a tempomathoz kell-e BC, pontosabban BC vezérli a tempomatot vagy az "alap gép" ?

Keress rá a "tempomat" szóra az Astra G fórum hozzászólásain belül. Ez 2 oldalt fog kidobni. Valahol a 2. találati oldalon lévő hozzászólások között keress, mert ha jól emlékszem régebben volt róla érdemben szó... Vmilyen előkészítésnek kell tán elvileg az autóban lenni, hogy lehessen tempomat, de BC asszem nem feltétlen szükséges.

Link to comment
Megosztás:

Átolvastam az egész opelfórumot, több helyen van szó a tempomatról de sehol nem derül ki, hogy BC szükséges-e ezért kérdeztem.

Majdnem biztos vagyok benne, hogy BC nem szükséges hozzá. Ugyanis ültem már olyan 2002-es NJoy-ban, amiben utólag volt tempomat, és asszem nem volt BC.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.