Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Astra G tulajdonosok beszélgetnek erről-arról


uhuhu

Recommended Posts

nekem kb beinditom visszaesik az alapjárat tak-tak-tak-tak adok neki ovatosan fordulatot gyorsabb a klattyogás de kb 1500 utánna csendes visszateszem fordulatot ujra van hangja arrrébb állok elhalgat valamikor. megyek vele 100 km csendes szal tök változó. fogyasztásom 6,5 és 7 között ez nagyon vegyes város és hosszútáv szal szerintem jól fogyaszt.

Kinyomo csapágy vagy hajtókar csapágy?? ja és talán még az is jelenthet valamit hogy állítólag gyorsan feketedik az olajam 2000km azt mondják a diselnél sötét ennyire. de a szerelő aki szétszedte a hidrotoke miatt nem látott semmi rendellenességet.

Szinte teljesen az a diagnózis, mi sem tudtunk rájönni és sok más szerelő sem, hogy mi ez a klatty-klatty.

Ami érdekes: nem dúrva hang, nem változik (erősödik-csökken) és tényleg csak 1500-2000 rpm tartományban van jelen!

Szerintem magasabb fordulaton "kipörgi magát" ezért kussol.

Még egy érdekeseeég: üzemmeleg motornál becsukott ajtoknál az autóban semmi nem hallható, a kritikus fordulatnál (1500-2000 rpm) sem venné észre egy "átlag autós"odabent, de ha beindítod és hagyod melegedni álló helyben először a motor gyönyörűen jár (semmi kopogás meg klatty) aztán fokozatosan elkezdi, majd ahogy felmelegedett megyszűnik.

Menet közben semmit nem hallasz!

Link to comment
Megosztás:

a gyári opel 10w40 kannásat tessék elfelejteni. Sajnos. :(

elégy szutyok a minősége, és csak kevés a megelégedett user vele (vagy legalábbis aki ért is a dolgokhoz, nem csak elhiszi a dolgokat)

Roletti! Neked is van ilyen hang az X16XEL-ben?

Ok én elfelejtem de ha 11 ezer a Castrol 4 liter és az opel 5 liter 3600 Ft és ugyanaz a baja és változás se rosszabb se jobb akkor gyakorlatilag mért fizessek többet érte mentem vele 20. ezer km 10 honap alatt.

A főbb probláma a motortérből való klattyogás és nem Hidrotőke ha erre rájövünk mi a baja és télleg csendes lesz az auto, akkor kap mindenféle nyalánkságot.

Link to comment
Megosztás:

a gyári opel 10w40 kannásat tessék elfelejteni. Sajnos. ;)

na kezdődik megint... :)

hogy nem unjátok ezt az olajfikázást....

akkor egy kis gyors ellenpélda:

a barátném Astrájában 100.000 km van, és csak opel olaj volt idáig benne... nem eszi, nem csattog, nincs baj... :(

Link to comment
Megosztás:

na kezdődik megint... ;)

hogy nem unjátok ezt az olajfikázást....

akkor egy kis gyors ellenpélda:

a barátném Astrájában 100.000 km van, és csak opel olaj volt idáig benne... nem eszi, nem csattog, nincs baj... :(

Igazad van semmi változást nem vettem észre csak plusz ezreket ami megmaradt. az olajozásnál már szerintem eltérünk kicsit a problémámtól.

Link to comment
Megosztás:

Roletti és esetleg nem kell az én 16 db hidrotkém nagyon áron alul vagy valamilyen alkatrész csere lámpa egyéb szarok vagy valami ilyesmi ellenébe vagy a barátodnak??

a Duen.hu fent van ha érdekel

az új tőkéket 4660 ft vettem/db

Köszi, de hidrotőkét végképp nem akarok cserélni, nagyon érzem , hogy nem az lehet a baj, s ebben most Te is megerősítettél :(

Nem szeretném "biztos az lehet a baja, hogy....." varázs mondat hatására apránként kicserélni az egész motort, mert ennyi pénzből tényleg lehet venni egy szinte új motort.

Gondolom, neked is milyen dühítő lehetett kicserélted az összes hidrotőkét és a várva várt hatás elmaradt...

Főleg, ha filléres a probléma és egy vagyont akarnak lehúzni az emberről.

Halottam már olyat, hogy egy vákuumcső repedése miatt (amit persze egy nagy okos szerelő és szervíz nem vett észre) motorfelújítást akartak csinálni nem kevés pénzért.

Link to comment
Megosztás:

mondjuk nekem amikor vezérműszíjat csinálták akkor is ugye volt ez a hang de akkor mondott olyat hogy a feszítő nagyon szarul volt beállítva lehet az miatt is kattogás mondom jó. késza kocsi és 10 perc mulva hang jelentkezett nevezzük Klattyogásnak:)

akkor hidrotőke jó mondom 2 honap mulva mer azér 90 ezer az csak 90 rongy. kocsi kész 15 perc és klattyog ja az kicsit zavaró volt mondhatnám kellemetlen. és mint a Jedi-k megmagyarázták annyi olyan kis biszbazs még lehet és ez a hang normális.

Mondom ja anyád is normális csak kár hogy megfialt

Link to comment
Megosztás:

Bocsi Uhuhu, de sajna a kannás olaj sokaknak nem jött be. Vannak szerencsések, akiknek jó, de sokaknak nem.

Az a baj, hogy elég hihetetlen, hogy normális olaj legyen a kannában 3xxx forintért, mikor a teszkós szutyok is alig olcsóbb, a márkásabbak meg majd 2x annyiba kerülnek, ha nem 3x.

Ja és nem úgy írtam, hogy alapból sz@r, hanem, hogy sajnos nem mindenki elégedett vele.

Sajnos. Talán ha 1 biztos forrásból származna mind, és nem x féléből, akkor jó lenne.

Link to comment
Megosztás:

"mert ennyi pénzből tényleg lehet venni egy szinte új motort."

csondálkoznál, hogy mennyibe kerül egy új motor... milliós nagyságú :(

Tényleg, mennyi?

(azért kérdem, mert VW LT-be hivatalos szervízben cserélt 3-4 hónapja mocit a kedvenc szerelőm, és brazilból "gyári felújított" mocit raktak be cakli pakli, garit vállalva 1,3 misiért.)

Link to comment
Megosztás:

komplett szerelt motort 1 db autóba rendeltünk idáig, az egy Astra H Z17DTH 100 LE -s volt, az 2 millió volt, de nem felujitott, ez új volt. ebbe volt generátor, öninditó, nagynyomású szivattyú, befecskendezők, minden.

illetve egyszer rendeltem egy füzött blokkot egy Z16XE be, az asszem 6-700 volt...

az az autó 78.000 km ig bírta a gyári olajjal :(

ugyanis a vezetőnek senki nem szólt, hogy cserélni kellene néha ;)

Link to comment
Megosztás:

komplett szerelt motort 1 db autóba rendeltünk idáig, az egy Astra H Z17DTH 100 LE -s volt, az 2 millió volt, de nem felujitott, ez új volt. ebbe volt generátor, öninditó, nagynyomású szivattyú, befecskendezők, minden.

illetve egyszer rendeltem egy füzött blokkot egy Z16XE be, az asszem 6-700 volt...

az az autó 78.000 km ig bírta a gyári olajjal :(

ugyanis a vezetőnek senki nem szólt, hogy cserélni kellene néha ;)

Uhuhu!

Azt írtam, SZINTE új motort, bármilyen meglepő van fogalmam róla, tájékozott vagyok a témában, tudom mennyibe kerül egy ilyen móka a járulékos költségekkel és az összes papírokkal és engedélyekkel együtt.

A mondatom, csak hasonlat volt, azonban azt fenntartom, hogy ha valaki darabonként akarja újjávarázsolni a motorját mert a tuti hozzáértő szerelő mindent kicseréltet vele (hátha az volt a baja alapon, ahelyett, hogy feltárná a tényleges okokat), -szóval az azért nem kevés lóvé..... :)

Link to comment
Megosztás:

Ok én elfelejtem de ha 11 ezer a Castrol 4 liter és az opel 5 liter 3600 Ft és ugyanaz a baja és változás se rosszabb se jobb akkor gyakorlatilag mért fizessek többet érte mentem vele 20. ezer km 10 honap alatt.

A főbb probláma a motortérből való klattyogás és nem Hidrotőke ha erre rájövünk mi a baja és télleg csendes lesz az auto, akkor kap mindenféle nyalánkságot.

Téged nagyon becsaptak!! 11 ezer Ft 10W-40 castrol?

http://www.formula3000.hu/shop/product_inf...roducts_id=1982

Link to comment
Megosztás:

Téged nagyon becsaptak!! 11 ezer Ft 10W-40 castrol?

http://www.formula3000.hu/shop/product_inf...roducts_id=1982

11 ezer az ja sok de boltba se láttam 6000 ért lazán van szerintem 8 9 be de leszarom az olaj témát csak azt tudnám mér klattyog a verda. majd ha ezt megválaszolod burkoltan fikázhacc. de eddig 1 ember tudott normálisan válaszolni talán azért mer sajnos ugyanolyan hibája van mint nekem

Szal részemről olajtéma lezárva "Csattogás" a hibakód:D erre megoldás

nem link mennyi volt májusba az olajár azóta 2szer is volt majdnem 3dik világháború meg akkor kb 260 tankoltam nem 290 ér

http://www.addel.hu/template/temp1/detailp...productid=66169

ja most 8800 ft ha jó a link :(

Link to comment
Megosztás:

11 ezer az ja sok de boltba se láttam 6000 ért lazán van szerintem 8 9 be de leszarom az olaj témát csak azt tudnám mér klattyog a verda. majd ha ezt megválaszolod burkoltan fikázhacc. de eddig 1 ember tudott normálisan válaszolni talán azért mer sajnos ugyanolyan hibája van mint nekem

Szal részemről olajtéma lezárva "Csattogás" a hibakód:D erre megoldás

nem link mennyi volt májusba az olajár azóta 2szer is volt majdnem 3dik világháború meg akkor kb 260 tankoltam nem 290 ér

http://www.addel.hu/template/temp1/detailp...productid=66169

ja most 8800 ft ha jó a link :(

Én is próbáltam már: "biztos az olajtól"....... meg a "szerelő haverom mondta, odavittek egy csörgő-csattogó motorú autót és láss csodát normális olaj kellett bele és azonnal megjavult" -féle idióta baromságokat!!

Semmijen olajtól nem szűnt meg, sőt nem is változott a hangja.

Ezt csak azért írtam le, mert az olajat és annak minőségét itt most alapból kizárhatjuk.

Szivesen venném az építő és segítőkész jellegű hozzászólásokat, vagy ha vki olyan is megszólalna, akinek esetleg volt ilyen gondja és tudja a megoldást ;)

Maradjunk a témánál, legkevésbé nem érdekel most, hogy mennyiért lehet új motort cserélni benne, főleg azért sem , mert járatos vagyok a témában.....

Link to comment
Megosztás:

akkor erre csak annyi tudok mondani:

bocs hogy élek :(

cserébe tudom mennyi a motor... megmondjam? ;)

Nem vagy egyedül ezzel az információddal, hidd el nekem... :)

Inkább mondj vmi okosságot vagy használható ötletet a problémára!

Addig is Boldog Karácsonyt neked kedves Uhuhu, és minden fórumozónak!!

Link to comment
Megosztás:

bocsánat, de én voltam kíváncsi a moci árára. :(

Uhuhu meg olyan ember, hogy ahol tud, segít. És mivel van pár év tapasztalata, ha ő nem tud mit mondani a problémátokra, akkor lehet, hogy itt más nem fog tudni megoldást mondani. Illetve lehet, hogy senki, egy helyen sem. ;)

Boldog Karit mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

bocsánat, de én voltam kíváncsi a moci árára. ;)

Uhuhu meg olyan ember, hogy ahol tud, segít. És mivel van pár év tapasztalata, ha ő nem tud mit mondani a problémátokra, akkor lehet, hogy itt más nem fog tudni megoldást mondani. Illetve lehet, hogy senki, egy helyen sem. :)

Boldog Karit mindenkinek!

Ez derék dolog! Mármint a segítőkészség..... :(

Várjuk kíváncsian, ne tartsa magában, ha tud vmit ossza meg, - nekem itt már "megállt a tudomány" :(

És előre is köszi!

Uhuhu autószerelő vagy hasonló végzettségű, netán márkaszervíznél dolgozik és onnan a tapasztalat.....?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.