Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Szívások


manta

Recommended Posts

  • Hozzászólások 134
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Jó, jó, a smink alatt én is komplett plasztikai műtétre gondoltam, de egy hölgy esetében az ilyen nagy generált letudjuk egy kis púder emlegetésével. :lol: (Egy kövér nőnek sem azt kell mondani, hogy elefánt, hanem hogy érzékien molett. :huh:)

Tas! Pü-ben elküldenéd Roli új számát? Hónapok óta nem érem el. Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Hát igen van aki csak sminkel mint rohadásra alvázvédő mügyanta gitt ujságpapir stb meg van aki cseréli az elemeket :)

MRS. MANTA az 19 blokkot jövőhéten fogom kivenni már csak a szállitást variálom :lol:

Köszi Tas :huh:

Egyébként úgy néz ki, hogy sikerült vennünk egy komplett kombi omegát 2,4es mocival 50ért. Állítólag 130ezer km van benne, de még nem hallottam járni... szóval majd kiderül, hogy egyáltalán kell e. Remélem azért jó lesz.

De ettől függetlenül célszerűnek tartanám, ha hibátlan állapotú felfúrt 1,9ünk is lenne. Bár ezt még MrMantának nem mondtam, de én úgy képzelem, hogy az idő enyhülésével egyenes arányban növekedve a műhelyben tölti majd szabadidejét :)

Link to comment
Megosztás:

Köszi Tas :huh:

Egyébként úgy néz ki, hogy sikerült vennünk egy komplett kombi omegát 2,4es mocival 50ért. Állítólag 130ezer km van benne, de még nem hallottam járni... szóval majd kiderül, hogy egyáltalán kell e. Remélem azért jó lesz.

De ettől függetlenül célszerűnek tartanám, ha hibátlan állapotú felfúrt 1,9ünk is lenne. Bár ezt még MrMantának nem mondtam, de én úgy képzelem, hogy az idő enyhülésével egyenes arányban növekedve a műhelyben tölti majd szabadidejét :D

de az omega 300ról indult ugye ? :lol: :) :)

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Szivasok?? :) :D szivas mikor a mantast surgeti az ido mivel ez az egy autoja van es hetfon meloba kell menni vele. A lerobbant motor vasarnap neveben kicserelve delben a nagy inditas ! Gyujtas OK , benzin ??? talan es kulcsra a motor poccre indul. Kezd bemelegedni , kellene allitani rajta egy kicsit es akkor jon a hideg zuhany, ugy elhallgatott mintha kilottek volna. Szelep dekni le, es csoda, ketto darab szelep himba keresztben fekszik a szelepek mellet !!! Miert indult be ? Na mindegy , hidrotokek ki, szelep allitas, majd proba. Elso kulcsra indul, hangja egesz jo, mikor kezd bemelegedni megint meghalt . Nekem ez mar sok . Sajnalom magamat , a manta meg csak kuncog magaban. Levettuk a szivocsonkot a Varajettel es feltettunk egy egytorku Solexet . Remego kezzel adta ra tesom a kulcsot...

es lass csodat motor indul es jar szepen duruzsolva . Hidegen- melegen......ejjel 1 ora van.

Link to comment
Megosztás:

Szivasok?? :) :D szivas mikor a mantast surgeti az ido mivel ez az egy autoja van es hetfon meloba kell menni vele. A lerobbant motor vasarnap neveben kicserelve delben a nagy inditas ! Gyujtas OK , benzin ??? talan es kulcsra a motor poccre indul. Kezd bemelegedni , kellene allitani rajta egy kicsit es akkor jon a hideg zuhany, ugy elhallgatott mintha kilottek volna. Szelep dekni le, es csoda, ketto darab szelep himba keresztben fekszik a szelepek mellet !!! Miert indult be ? Na mindegy , hidrotokek ki, szelep allitas, majd proba. Elso kulcsra indul, hangja egesz jo, mikor kezd bemelegedni megint meghalt . Nekem ez mar sok . Sajnalom magamat , a manta meg csak kuncog magaban. Levettuk a szivocsonkot a Varajettel es feltettunk egy egytorku Solexet . Remego kezzel adta ra tesom a kulcsot...

es lass csodat motor indul es jar szepen duruzsolva . Hidegen- melegen......ejjel 1 ora van.

;) hehe :D van ilyen.. :D

Egyébként nekem is egyszer elfordult a himbám.

Az volt benne az érdekes, hogy a motor megállt mint a szög, majd nem indult addig, amíg ki nem hűlt. Aztán meg pöcc-röff. Fogalmunk sem volt, hogy mi lehetett a leállás oka, így nem is foglalkoztunk vele. Még két évig hibátlanul szolgált, bárhova elvitt. Két év után leszedtük a szelepfedelet (már nem emlékszem, mit akartunk vele csinálni) és akkor jöttünk rá, hogy mi volt az a megakadás ;) a himba maradványa ott feküdt keresztben, a hiányzó rész pedig metálosra színezte az olajat. :P de ettől még működött :D

Link to comment
Megosztás:

nem mindegy, hogy hol? ;) ha mondom, hogy van ott metál, akkor van! :D Ha a motorban, akkor ott! Nem biztos, hogy minden ott van, ahol elsőre egyértelműnek tűnik az előfordulása :D

Egyébként azt hiszem, hogy már kifejtettem egyszer, hogy az én autómon lévő gyöngyház (!) metálszemcséket csak a kiválasztottak láthatják! Azokat meglátni olyan, mint elérni a nirvánát: sok meló van benne és isteni kegyelemből adatik. ;) én például már többször is láttam :D azért, mert Jedi vagyok - az erő velem van! Méghozzá nem a sötét oldalon!

Aki nem hiszi, annak legközelebb biztosítok egy ingyenes (!) manta mosási lehetőséget, ahol megláthatja, hogy VALÓBAN van a fénynek egy olyan érkezési szöge, ami megcsillantja azokat a bizonyos szemcséket :)

De a hitetlenek kedvéért már egy ideje gyűjtöm a különböző csillámzseléket és hajlakkokat - sok kis leánygyermek sírt az ilyen hitetlenkedők miatt a farsangi szezonban, hogy miért nem mázolhatta magát tündérnek a farsangon! :P ez miatattok van! :D

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
nem mindegy, hogy hol? ;) ha mondom, hogy van ott metál, akkor van! ;) Ha a motorban, akkor ott! Nem biztos, hogy minden ott van, ahol elsőre egyértelműnek tűnik az előfordulása :D

Egyébként azt hiszem, hogy már kifejtettem egyszer, hogy az én autómon lévő gyöngyház (!) metálszemcséket csak a kiválasztottak láthatják! Azokat meglátni olyan, mint elérni a nirvánát: sok meló van benne és isteni kegyelemből adatik. :D én például már többször is láttam :D azért, mert Jedi vagyok - az erő velem van! Méghozzá nem a sötét oldalon!

Aki nem hiszi, annak legközelebb biztosítok egy ingyenes (!) manta mosási lehetőséget, ahol megláthatja, hogy VALÓBAN van a fénynek egy olyan érkezési szöge, ami megcsillantja azokat a bizonyos szemcséket :D

De a hitetlenek kedvéért már egy ideje gyűjtöm a különböző csillámzseléket és hajlakkokat - sok kis leánygyermek sírt az ilyen hitetlenkedők miatt a farsangi szezonban, hogy miért nem mázolhatta magát tündérnek a farsangon! :D ez miatattok van! :D

namost nálad ez a metálszemcse nem látszódás esete, eléggé hasonlít a "mantababy kocsija zöld"szindrómámra. Sok földi halandó retinája nem képes befogadni azt a csodálatos színösszeállítást(mely szerintem ígyis kis korekcióra szorul, és lesz is korrekció :D ), hogy 3 színe van : kék-lila-zöld+szemcsék. De sok emberi lény csak a zöldet látja. Lehet mind kertészek voltak? ;) Na mindegy. Lassan már át is van fújva a kocsi, meg annyira karcos, hogy ajaj. De együttérzek a fájdalmaddal Hajni. Minket nem értenek meg a színvakok, vagy szemcsevakok.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hali

Csak gondoltam megosztok egy apró gyöngyszemet itt mindenkivel. Tegnap Pest felé Balcsiról azt veszem észre ,hogy csöpög a lábamra a víz ez még nem is lett volna érdekes de nem az anyósülésben ültem hanem ott ahol kell :rolleyes: Ilyet még nem tapasztaltam ,de mivel nem volt nagyon meleg a víz gondoltam csak valami a nagy esőzésekben beázott és épp most mozgás közben hagyja el a helyét. Aztán Fehérvár előtt látom,hogy melegszik a víz (egyébként sem jó a mutató) a piros közeli állapot már gyanús szokott lenni. Aztán megálltam a Fehérvári Shell -kútnál. Motortér felnyit és látom csöpög a fűtőradiátornál a víz hmmm mondom magamban mennyi mehetett el ,óvatosan levettem a hűtősapkát majd 1 liter vizet beletettem. Gondoltam ezzel Pestig nem lesz baj ,addig elcsöpög. Épphogy elindultam ,sugárban jött a lábamra a víz ;) na mondom ennek fele sem tréfa, visszatolat, megáll, még jó hogy nem mentem ki a pályára. Motortér fel ,telefon ,hogy mi a szart csináljak? Kössem össze a kimenő és bemenő ágat :S mondom király de mivel ,se cső se semmi. Akkor kössem direktbe a kimenőt a bemenő helyére a blokk oldalán, ok megcsinálom ,telefon: de akkor nem ég el a cső ha hozzáér a kipuff csonkhoz? De. :S na gondoltam ez nagyon jó lesz. Aztán ment a töprengés, közben kedves autómentősök megtaláltak ,hogy kell -e segítség (még csak az kellene ,hogy aranyáron felvigyenek Pestre) :S Aztán kamionosokat megkérdeztem van -e fűrészlap, Activity szinten ment mert bolgárok voltak és se Angol se német se semmi :S de az egyik elsőre eltalálta mit akarok ;) Fogtam levágtam a radiátor csövét és rádugtam mind a két csövet és meghúztam a bilincseket (úgy kaptam ezt a tippet) :lol: Gondolom milyen érdekesen nézhettek ,hogy mi a szart fűrészelek az autóban de eléggé leszartam ki mit gondol :lol: Végül felértem Pestre szerencsésen :lol:

ÜDv

Link to comment
Megosztás:

Ez mekkora! ;) gondolom sokak fejében fordult meg, hogy csóró mantás gyerek bohóckodik itt a fűrésszel :lol: Na de ebben ez a szép: a manta egyszerű, mint a faék, és nekünk nem is kell kétségbe esni az útszélén, ha gáz van ;) más típust vezető nyomorult nem oldotta volna meg ilyen könnyen :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.