Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Vagy csak te érezted először relatív jobbnak :(

Gondold át... ha levegő marad a csőben vagy a munkahengerben, az onnan nem megy sehova,

és ugyanúgy összenyomható ma is, meg holnap is :P

Teljesen logikus amit mondasz, nem tudom megmagyarázni, de azért lett másodszor is légtelenítve, mert éreztem benne azt a bizonytalanságot mint először. És nem rögtön, hanem néhány hét elteltével.

Link to comment
Megosztás:

ha vizes lenne az olaj, akkor levegősödhetne....

melegedés hatásásra legalábbis...

Ez igaz, ott a pont :(

De azért egy fékolajcserénél igencsak nagy baki lenne vizet juttatni a fékolajhoz,

a párát meg még ugye az új olaj nem vette fel :P

A régi fékolajjal együtt pedig ki lehet tolni az őáltala felvett nedvességet maradéktalanul.

Az előferdülhet, hogy nem lett teljesen lecserélve a régi olaj, ezért volt ez említett

másodszori légtelenítésre szükség.

Link to comment
Megosztás:

én csak a régi vasakbol indultam ki, ott elég gyakaran hallni azt, mert ugyebár van hogy 1xen évekig hozzá sincs nyulva, mert nem volt rá szükség, se terhelés nem volt akkora, meg elég jol össze voltak azok rakva.. (20 éves waresz eccerre engedte el a két hátsó munkahengerből a cuccot)

Link to comment
Megosztás:

előírás szerint... és ti cserélgetitek kétévente??

nekünk 6 éve most lett elsőnek megbontva a rendszer, ilyen átlátszó sárga színe van nekije

mint az étolajnak.

és a teljes cserét hogy célszerű elvégezni?

a légtelenítőt tudom, de van neki leeresztője is??

vagy pumpálni kell a légtelenítőn keresztül kifelé, és tölteni az ujat??

végülis ez is egy megoldás, de igy meg keveredik

hogyismvan ez akkor? :(

Link to comment
Megosztás:

nem volt fékpadon a kicsike. csupán tapasztalati. csak erősebb fékezéskor érezni, főleg csúszós úton, nagyon meg kell nyomni hogy a bal is blokkoljon. egyébként elengedett korménynál nem húz fékezéskor, de a jégen mikor csak a jobb blokkol az már nem túl kellemes élmény.

236-os hűtött tárcsát akarok majd venni, ahhoz meg másik nyereg kell, eddig halogattam, de felújítás helyett lehet most megveszem és kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg semmi. Olyan nem lesz hogy nem tudsz megállni vele, csak nem úgy működik majd ahogy kellene. Koszos légszűrővel is el lehet menni soktízezret is, mégis megvan annak is a csereperiódusa.

Azért lehet következménye. Pl nyáron mész egy hosszú lejtőn pl Alpok vagy Tátra sűrűn fékezgetsz és melegszik a rendszer. Egyszer csak az évek során a környezetből megábaszzívott pára gőzzé alakul és akkor mikor rátaposol a pedálra az beesik mert csak a gőzt nyomod össze. Ilyenkor pumpálással még lehet fékerőt kicsikarni belőle vagy kézifékkel lehet megállni. Persze ha van annyi lélekjelenlét. De mint Gábor írta a mai jól záró rendszereknél kicsi az esélye.

Nekem is több mint két éve lett cserélve de a nyár előtt (főleg, hogy szeretnék a hegyek közé menni) mindenképpen cserélni fogok.

Link to comment
Megosztás:

Azért lehet következménye. Pl nyáron mész egy hosszú lejtőn pl Alpok vagy Tátra sűrűn fékezgetsz és melegszik a rendszer. Egyszer csak az évek során a környezetből megábaszzívott pára gőzzé alakul és akkor mikor rátaposol a pedálra az beesik mert csak a gőzt nyomod össze. Ilyenkor pumpálással még lehet fékerőt kicsikarni belőle vagy kézifékkel lehet megállni. Persze ha van annyi lélekjelenlét. De mint Gábor írta a mai jól záró rendszereknél kicsi az esélye.

Ha így nézzük igaz, a rossz fékolajjal nő(het) a fékút, de ez nem hirtelen jön elő és van ideje megszokni a vezetőnek.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
csak erősebb fékezéskor érezni, főleg csúszós úton, nagyon meg kell nyomni hogy a bal is blokkoljon.

Én úgy gondolnám, hogy ez azért valamennyire normális dolog. Vagy rosszul gondolm?

Ha csak egyedül megyek a bal oldalt plusz 100 kilóval terhelem és a másik oldal olyankor könnyebben megcsúszhat. Vagy nem?

Link to comment
Megosztás:

Én úgy gondolnám, hogy ez azért valamennyire normális dolog. Vagy rosszul gondolm?

Ha csak egyedül megyek a bal oldalt plusz 100 kilóval terhelem és a másik oldal olyankor könnyebben megcsúszhat. Vagy nem?

Az nem lehet, hogy azért van, mert az egyik kör modjuk a bal elsőt és a jobb hátsót fékezi, míg a másik fordítva? És ugye az első kőr kezd hamarabb működni, mégha csak nagyon kis időkülömbséggel is? :(

Link to comment
Megosztás:

Féknyerget mivel érdemes fösteni? Most voltam a festékesboltban itt a városban és azt mondták hogy hőálló festék, szinesben nem létezik. Legalábbis ahonnan ők hozzák a festéket ott csak fekete, ezüst és ha jól emlékszem arany van. :(

Milyen jól is nézne ki a verda kályhaezüst féknyergekkel. ;) :) :(

Link to comment
Megosztás:

Én pl asszem valamelyik multiban vettem hőálló festéket.. 2-3évig jó volt. Pedig a nyerget nem szedtem le, úgy takaritottam le amennyire csak tudtam.. kis drótkefe, smirgli sok szabadidő, elszántság.. (ha hülye képtár nem azt irná hónapok óta, hogy karbantartás miatt nem megy a feltöltés, képeim is lennének)

De valahol(talán vaterán) láttam konkrétan féknyereg festéket is... ;)

szerk: megkerestem a maradék festéket. Anno újpesten a viztoronynál vettem a festékboltban, és kifejezetten féknyereg festék.. bracketbigyó.. :(

Link to comment
Megosztás:

Hát gagyi is lett az az igazság. De nem a rozsda miatt, hanem amiatt hogy amit vettem festéket egy kalap kaki. Letakarítottam a felületet, drótkefe + csavarhúzó segítségével és áttöröltem az egészet higítóval. Megvártam míg megszárad és elkezdtem ráfújni a festéket. Hát az a festék egy katasztrófa. A felületre nem tapadt rá, hanem cseppekben megállt és elkezdett lefolyni a dobon. Ecsettel elkentem, viszont akkor már "átlátszott". Gondoltam semmi gond majd a második réteg takarni fogja. Vártam 30percet, csontszáraz lett a festék addigra, mondom akkor jöjjön a kövi réteg. ahogy ráfújtam, megoldotta az előzőt és megint elkezdett csurogni lefelé. ;) Nagyjából elmaszatoltam ecsettel, hogy azért kinézzen valahogy aztán hagytam megszáradni. Kalap sz@r lett az egész, pedig rohadt sokáig tisztogattam a dobot, hogy véletlenül se maradjon rajta semmi, erre most így összecsesztem. :( :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.