Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Akkor Irány a Garázs És Megnézem mi is lehet a Ludas Aknára Állok vele! és leveszem a Hátsó fékdobokat is! Csinálok képeket és megpróbálom feltölteni! estére újra gépközelbe leszek!Köszönöm a segítségeteket!

Ok. A Mozillában van helyesírás ellenőrzés. :lol:

Bocsi, csak mondom, mert kicsit zavaró olvasni az írásodat. :)

Link to comment
Megosztás:

Bocsi "Operát" használok de remélem Értitek így is miről beszélek! készültek képek is most De nem tudom hogy kellene ide beilleszteni?!készítettem 4 db képet Meg szeretném mutatni nektek! Jah Nincs alatta Fékerőszabályzó! Végignéztem az egész rendszert! az összes fékcső megy előre!

Link to comment
Megosztás:

Bocsi "Operát" használok de remélem Értitek így is miről beszélek! készültek képek is most De nem tudom hogy kellene ide beilleszteni?!készítettem 4 db képet Meg szeretném mutatni nektek! Jah Nincs alatta Fékerőszabályzó! Végignéztem az egész rendszert! az összes fékcső megy előre!

Lekicsinyíted a képeket pölö Paint-al mondjuk 400X300-ra feltöltöd egy képfeltöltő oldalra, pölö ide és a "Nagy Kép 800x800 " melleti sort meg bemásolod a "kép hozzáadása"-gomb megnyomásakor kinyíló ablakba. Az a "gomb" a hozzászóló ablakban a "betütípusok" alatt találod meg a sorban jobbról a negyedik. Mielőtt képeket linkelsz olvasd el a szabályzat ide vonatkozó részét, mert a nagy, vagy sok kép lassítja a fórumot, és a modik törlik őket. Érdekes, hogy nincs fékerő szabályzód, nem is láttam még ilyet.

Link to comment
Megosztás:

Bocsi "Operát" használok de remélem Értitek így is miről beszélek! készültek képek is most De nem tudom hogy kellene ide beilleszteni?!készítettem 4 db képet Meg szeretném mutatni nektek! Jah Nincs alatta Fékerőszabályzó! Végignéztem az egész rendszert! az összes fékcső megy előre!

Srácok biztos, hogy az 5.1-es fékolaj hiányától kapbe hidegen a hátsó fék?Én nem hinném :lol:

Én ott keresném a hibát ahol legutóbb hozzányúltam! Szedd le a dobokat és nézd meg mi nincs a helyén

De én csak egy huje szerelő vagyok :)

Link to comment
Megosztás:

Srácok biztos, hogy az 5.1-es fékolaj hiányától kapbe hidegen a hátsó fék?Én nem hinném :lol:

Én ott keresném a hibát ahol legutóbb hozzányúltam! Szedd le a dobokat és nézd meg mi nincs a helyén

De én csak egy huje szerelő vagyok :)

Nem hiszem hogy a fékolaj okozza. DOT4-es való bele, de a 3-assal is működnie kell, nem valószínű hogy csikorgást, meg hogy hamarabb fog a hátsó ez okozná.

Link to comment
Megosztás:

Csak egy kérdés! Nem lehet, hogy csak a kombiknak van itt a fékerő szabályzója a többinek meg a főfékhengeren mint a kedettoknak?

A caravanoknál és 90LE felett van szabályzó a hátsó tengelynél. 90 LE alatt, ahogy sikerült a gyártónak (vagy a főfékhenger alatt, vagy az alvázon).

Szerintem is, ha előtte jó volt, akkor a szétszedés-összerakás körül kell keresni a problémát. Ha 1x szánt rá valaki időt, meg tudja nézni még 1x. Találkoztam már eltérő dudattyúméretű munkahengerrel is, amit a boltban ajánlottak, ekkor is lehet gond.

szerk: mármint a belevalótól eltérő méretű

Link to comment
Megosztás:

A caravanoknál és 90LE felett van szabályzó a hátsó tengelynél. 90 LE alatt, ahogy sikerült a gyártónak (vagy a főfékhenger alatt, vagy az alvázon).

Szerintem is, ha előtte jó volt, akkor a szétszedés-összerakás körül kell keresni a problémát. Ha 1x szánt rá valaki időt, meg tudja nézni még 1x. Találkoztam már eltérő dudattyúméretű munkahengerrel is, amit a boltban ajánlottak, ekkor is lehet gond.

szerk: mármint a belevalótól eltérő méretű

Pl.: Így van most hogy mondod már én is találkoztam ilyennel nagyobb az átmérője mint ami volt benne

Ezt is érdemes megnézni

Link to comment
Megosztás:

Nincs semerre se Fékerőszabályzó !! A hátsó hídon nincs semmi ! Csak 1 picit Parázok így párommal elmenni kirándúlni hogy a hátsófék nem a legjobb ! Semmi eltérőt nem találtam rajta! Ám bár ha bele gondolok a 2db munkahenger 2 különböző dobozba vólt de ránézésre 1 forma de tökéletesen működnek!azt kizártnak tartanám! Viszont Decemberbe cseréltem vákuumszivattyút mert bele folyt a vákum rendszerbe a motorolaj de hogy felraktam az új

vákuumszivattyút utána még mentem vele 1 jódarabig és még jó is volt! Én a fékbetétekre gyanakodom már de nagyon! lehet vissza rakom a régi kopott gyáriakat!! új munkahengerekkel és veszek a Bontóba 2db Fékdobot nah ez csak 1 gondolat ha nem tudok már vele mit kezdeni! vagy megy servicébe a Fékkel nem szeretek játszani!!!

Link to comment
Megosztás:

Csak én érzem úgy, hogy ez a fék nem 1000km-el ezelőtt lett javítva?

Az enyém 60 000 és 5 év után nem néz ki így

ez úgy van, ahogy a gyárból kijött...

nem arrol volt szó, hogy pofa csere, munkahenger csere stb?

nyugodt lehetsz, hogy az enyém 100 ezer után is különbül néz ki 9 évesen.

ehhez érve se volt a gyár óta...

Link to comment
Megosztás:

Hát az tény és való hogy nem Polír de hidd el 2flakon féktisztítót mostam el rá! és akkor nem így nézett ki! vagy nem értem mire is gondolsz?! Miért piszkos Rozsdás?! Piszok=Fékpofa kopása fékpór

Rozsda=Valahogy víz kerül bele most is vizes volt Korrózió :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát az tény és való hogy nem Polír de hidd el 2flakon féktisztítót mostam el rá! és akkor nem így nézett ki! vagy nem értem mire is gondolsz?! Miért piszkos Rozsdás?! Piszok=Fékpofa kopása fékpór

Rozsda=Valahogy víz kerül bele most is vizes volt Korrózió :)

Hát ha 1000 km alatt ennyire kirozsdásodik valami akkor annyit is ér :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát az tény és való hogy nem Polír de hidd el 2flakon féktisztítót mostam el rá! és akkor nem így nézett ki! vagy nem értem mire is gondolsz?! Miért piszkos Rozsdás?! Piszok=Fékpofa kopása fékpór

Rozsda=Valahogy víz kerül bele most is vizes volt Korrózió :)

te fiú...

vagy elkavartad aképeket, vagy csúnyán átkurtak :lol:

ezek nem uj fékpofák, és munkahengerek.... de még szétszedve se volt, mert a rozsda úgy áll a pofarögzítő szerkezeten, mint a sündisznón a tüske, ha szétszedted volna, akkor az nem olyan lenne, de ugyan ez a ricnis állító is meg a többi se.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.