Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Attól is függ,hogy ki vezeti. Engem egyszer a zebrán elütéstől az mentett meg,hogy d corsában taposta a néni a féket. Abs-nélkül csikorgó kerekkel csattanok a motorházon kb.

Amúgy utólag az szereljen abs-t akinek két anyja van.

:lol: Igen ezért se kell de amint írtam sose éreztem hiányát. Van csomó cuccom hozzá de nem fogok féltengelyt venni meg hátul is ABSes dobot meg tököm tudja. :lol: az egész nem ér annyit ahogy van. Azt majd úgy járok mint a cégessel télen meg se tudok állni sehol kb. Mindig elhatároztam, hogy kiveszem a biztijét azt sose jutottam el oda :D Az ilyen nénikéknek meg sose adnék jogosítványt bocs aki nem tud vész-fékezni kocsit ne vezessen. 50-60 év felett alapból nem is adnék jogsit. Ugyanis alkalmatlan a szervezete vezetésre.

Link to comment
Megosztás:

Nekem van egy 22es ate főfékhengerem ;) Nekem rásegítő kellene hozzá 2 pénz volt :lol: nekem sincs abs és nem is kell soha se éreztem hiányát pedig van abshez cuccom kéne még hozzá ez az és betehetném de full nem izgat régi buta abs. Ráadásul a kocsi fékútja is hosszabb lesz.

Végülis az ABS-nem a fékút rövidítéséről szól.

:lol: Igen ezért se kell de amint írtam sose éreztem hiányát. Van csomó cuccom hozzá de nem fogok féltengelyt venni meg hátul is ABSes dobot meg tököm tudja. :D az egész nem ér annyit ahogy van. Azt majd úgy járok mint a cégessel télen meg se tudok állni sehol kb. Mindig elhatároztam, hogy kiveszem a biztijét azt sose jutottam el oda :D Az ilyen nénikéknek meg sose adnék jogosítványt bocs aki nem tud vész-fékezni kocsit ne vezessen. 50-60 év felett alapból nem is adnék jogsit. Ugyanis alkalmatlan a szervezete vezetésre.

Azért ez így elés erős kijelentés, az 50-éves emberek még messze vannak a szellemi-fizikai hanyatlástól, persze embere válogatja. Ennyi erővel ne adjunk 30-év alatt sem és nem lesz diszkóbaleset.

Link to comment
Megosztás:

Végülis az ABS-nem a fékút rövidítéséről szól.

Azért ez így elés erős kijelentés, az 50-éves emberek még messze vannak a szellemi-fizikai hanyatlástól, persze embere válogatja. Ennyi erővel ne adjunk 30-év alatt sem és nem lesz diszkóbaleset.

Szerintem ez így nem erős ugyanis nézzük már meg jó 50 még belefér jogos. De 60 és felette már nézzük már az ember reflexit :lol: Általában a 60 évesek már gyalogolni se tudnak, nem hogy vész-fékezni. :D A fiatalok vezetési stílusával meg 1et értek nekem is van 1-2 ismerősöm aki azt hiszi mekkora sofőr nyomja neki azt fogalma nincs a vezetésről. :D Viszont vannak olyanok is akik fiatalon is rohadt jól vezetnek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez így nem erős ugyanis nézzük már meg jó 50 még belefér jogos. De 60 és felette már nézzük már az ember reflexit :lol: Általában a 60 évesek már gyalogolni se tudnak, nem hogy vész-fékezni. :D A fiatalok vezetési stílusával meg 1et értek nekem is van 1-2 ismerősöm aki azt hiszi mekkora sofőr nyomja neki azt fogalma nincs a vezetésről. :D Viszont vannak olyanok is akik fiatalon is rohadt jól vezetnek. :lol:

Hát ha most végiggondolom azokat a embereket akikkel együtt melózom, és 60-év felettiek, tetőn mászkálnak, és oda azért kell reflex..stb egyéb dolgok... Nem kellene megtiltani inkább szigorítani kellene az orvosi vizsgálatot, mert ami most van az röhej.

Link to comment
Megosztás:

Hát ha most végiggondolom azokat a embereket akikkel együtt melózom, és 60-év felettiek, tetőn mászkálnak, és oda azért kell reflex..stb egyéb dolgok... Nem kellene megtiltani inkább szigorítani kellene az orvosi vizsgálatot, mert ami most van az röhej.

Teljesen egyetértek veled! :P

30év alatt is van ám sok balesetet okozó (mondom ezt úgy, hogy én is csak 27 vagyok :lol: ) De persze sok jó vezető is, és most nem magamra célzok, mert nekem is van még mit tanulni, pedig nem kevés km van már a lábomban... :D

De hogy 50 év felett nem adna jogsit, kicsit elkapkodta a kijelentést! :D

Apám 78 éves, és simán vezet úgy mint én, sőt, még jobban is, neki sem kevés tapasztalata van... 20éves kora óta folyamatosan vezet.

Ács a szakmája, és évtizedeket töltött az épülő gyárkomplexumok tetőin, (amúgy mindenféléhez ért, kárpitosként is dolgozott, ahhoz pedig türelem kell, ami sajna sok fiatalban nincsen meg! - lehet bennem sem) de még most is felmegy simán 50 méter magasba, ha kell, én nem. :lol:

Talán emiatt is vezet sokkal türelmesebben, és óvatosabban! (nem lassabban, óvatosabban!) Nem célja mindenkit előzgetni, mint sokmindenkinek! ;) És tudja mik a korlátai, és mik az autója korlátai.

Link to comment
Megosztás:

Végülis az ABS-nem a fékút rövidítéséről szól.

Azért ez így elés erős kijelentés, az 50-éves emberek még messze vannak a szellemi-fizikai hanyatlástól, persze embere válogatja. Ennyi erővel ne adjunk 30-év alatt sem és nem lesz diszkóbaleset.

Hanem? :lol:

Szerintem 1. fékútrövidítés (a gördülő kerék jobban lassítható), 2. kormányozhatóság (gördülő első kerék kormányozható marad), 3. stabilitás (gördülő hátsó kerék miatt nem fordul ki a hátulja kanyarodáskor)

Persze biztos nincs igazam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hanem? :lol:

Szerintem 1. fékútrövidítés (a gördülő kerék jobban lassítható), 2. kormányozhatóság (gördülő első kerék kormányozható marad), 3. stabilitás (gördülő hátsó kerék miatt nem fordul ki a hátulja kanyarodáskor)

Persze biztos nincs igazam. :D

Télen jobb, irányíthatóság szempontjából legalábbis! ;)

Az utolsó 2 dologban teljesen egyetértek, az elsőben is csak azért nem, mert vagy a Vivaróban nagyon rossz az ABS rendszer, vagy nem tudom... De télen megállni egyszerűen nem lehet, igaz az autó magában 2 tonna :lol: , és jégen ha az meglódul... Biztos nem a semmiért széria a Vivaróban az ABS rendszer. :D

Link to comment
Megosztás:

Télen jobb, irányíthatóság szempontjából legalábbis! :D

Az utolsó 2 dologban teljesen egyetértek, az elsőben is csak azért nem, mert vagy a Vivaróban nagyon rossz az ABS rendszer, vagy nem tudom... De télen megállni egyszerűen nem lehet, igaz az autó magában 2 tonna :lol: , és jégen ha az meglódul... Biztos nem a semmiért széria a Vivaróban az ABS rendszer. :D

Gondold meg hogy állnál meg ABS nélkül? Sehogy.

Ha megcsúszik egy ABS nélküli, akkor pumpálni kell a pedált fel-le. Így egy kicsit lehet utánozni az ABS-t, persze rosszabb hatásfokkal...

(Na jól van, mára befejeztem az okoskodást...) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Télen jobb, irányíthatóság szempontjából legalábbis! ;)

Az utolsó 2 dologban teljesen egyetértek, az elsőben is csak azért nem, mert vagy a Vivaróban nagyon rossz az ABS rendszer, vagy nem tudom... De télen megállni egyszerűen nem lehet, igaz az autó magában 2 tonna :lol: , és jégen ha az meglódul... Biztos nem a semmiért széria a Vivaróban az ABS rendszer. :lol:

Hallod pont viváró volt a céges verdám és abba volt ABS sose tudtam megállni vele hóba kb. Mindig azon remegtem mit fogok telibe verni kb. Az ügyességemnek köszönhető kb, hogy nem tettem neki valaminek sokszor. Amúgy meg 1x sikerült keresztbe állni mert úgye csak előre tettek téli gumit a nagyokosok de azt is megúsztam durva volt. Télen havas úton és a gumiknak köszönhetően kézifékkel lazán lenyomtam akkora pörgéseket mint az állat :D a nagy döggel és sajna emiatt csalódtam is picit benne. :D Magamnak nem kéne szaar renault.

Link to comment
Megosztás:

Gondold meg hogy állnál meg ABS nélkül? Sehogy.

Ha megcsúszik egy ABS nélküli, akkor pumpálni kell a pedált fel-le. Így egy kicsit lehet utánozni az ABS-t, persze rosszabb hatásfokkal...

(Na jól van, mára befejeztem az okoskodást...) :lol:

Érdekes nekem nem szokott megcsúszni a kocsi ez a megcsúszik a kocsi évente 1-2 eset max. Normálisan kell közlekedni előre tekintve nem csak nyomni aztán satu fék. :lol: Érdekes régen azt se tudták mi az abs még is megtudtak állni az emberek.

Link to comment
Megosztás:

43 éves vagyok, 17 éves korom óta van jogsim, és autóm. Naponta vezetek, havonta átlag 3000 km.-t. Nehogy 50, vagy 60 éves koromban elvegyék a jogsimat, mert már nem tudok vezetni. :lol:

Egyetértek teljes mértékben! ;)

Gondold meg hogy állnál meg ABS nélkül? Sehogy.

Ha megcsúszik egy ABS nélküli, akkor pumpálni kell a pedált fel-le. Így egy kicsit lehet utánozni az ABS-t, persze rosszabb hatásfokkal...

(Na jól van, mára befejeztem az okoskodást...) :D

Ezt is aláírom!

Sógor Caddy-jében piszok jó az ABS cucc! :D

Hallod pont viváró volt a céges verdám és abba volt ABS sose tudtam megállni vele hóba kb. Mindig azon remegtem mit fogok telibe verni kb. Az ügyességemnek köszönhető kb, hogy nem tettem neki valaminek sokszor. Amúgy meg 1x sikerült keresztbe állni mert úgye csak előre tettek téli gumit a nagyokosok de azt is megúsztam durva volt. Télen havas úton és a gumiknak köszönhetően kézifékkel lazán lenyomtam akkora pörgéseket mint az állat :P a nagy döggel és sajna emiatt csalódtam is picit benne. :D Magamnak nem kéne szaar renault.

Ismerős, csak én kopott nyáriakkal (2-3mm) nyomom már 3.éve, a vivaro 5éves, de még nem látott téli gumit, csak amikor az enyémet vittem vele a gumishoz. :lol: :D

De kipróbáltam egyik kollégáét crafter, hosszított 9fős, téligumikkal, ráadásul újakkal, és abba nagyon jó az ABS, ez vivaró hiba, ne általánosítsunk! :D

Hidd el, tapasztalat! :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ez így nem erős ugyanis nézzük már meg jó 50 még belefér jogos. De 60 és felette már nézzük már az ember reflexit :lol: Általában a 60 évesek már gyalogolni se tudnak, nem hogy vész-fékezni. :D A fiatalok vezetési stílusával meg 1et értek nekem is van 1-2 ismerősöm aki azt hiszi mekkora sofőr nyomja neki azt fogalma nincs a vezetésről. :D Viszont vannak olyanok is akik fiatalon is rohadt jól vezetnek. :lol:

Hát öregem nagyon hülye lehetsz!

1 hónapja jöttem hazafelé Németországból a cseheken keresztül.

2x1 sávos egyenes úton hegyről le, belátható szakaszon előztem a sort, kb. 6 kocsit, elől egy nagy katonai teherautó ment kb. 70-el, és amikor a hátsó kerekéhez értem (kb. 120-al), hirtelen elindult balra elém! Bal oldalon csak 1 sáv volt, és a hely igen szűkös, utána pedig az árok.

Volt kb. 1,5 m hely ahol egy flikk-flakkal el tudtam tűzni mellette és az árkot is sikerült elkerülnöm, mindezt 120-al. 66 éves vagyok....

Ilyen esetekre szokták írni azt újságokban, hogy "elrántotta a kormányt" és az árokba rohant. [ A vezető élt 35 évet....]

Summa, summárum nem az életkor számít alapvetően, hanem a tapasztalat. Az életkorra vonatkozó véleményedre pedig kíváncsi lennék (ha megérném) 30 év múlva....

Link to comment
Megosztás:

Hát öregem nagyon hülye lehetsz!

1 hónapja jöttem hazafelé Németországból a cseheken keresztül.

2x1 sávos egyenes úton hegyről le, belátható szakaszon előztem a sort, kb. 6 kocsit, elől egy nagy katonai teherautó ment kb. 70-el, és amikor a hátsó kerekéhez értem (kb. 120-al), hirtelen elindult balra elém! Bal oldalon csak 1 sáv volt, és a hely igen szűkös, utána pedig az árok.

Volt kb. 1,5 m hely ahol egy flikk-flakkal el tudtam tűzni mellette és az árkot is sikerült elkerülnöm, mindezt 120-al. 66 éves vagyok....

Ilyen esetekre szokták írni azt újságokban, hogy "elrántotta a kormányt" és az árokba rohant. [ A vezető élt 35 évet....]

Summa, summárum nem az életkor számít alapvetően, hanem a tapasztalat. Az életkorra vonatkozó véleményedre pedig kíváncsi lennék (ha megérném) 30 év múlva....

Igen hülye vagyok. :lol: és? Amúgy meg nyugodtan megnézhetjük kinek vannak jobb reflexei. :lol: Amúgy meg eléggé sok minden számít amit feljebb is írtak. Amúgy meg nem csak a kor számít igen magyarországon az emberek 70% nem való kocsiba legalábbis sofőrként tuti nem. Nem állítom, hogy minden 60 feletti gáz vannak talpra esett és tapasztalt emberek de a többsége egy nagy 0 aki alkalmatlan forgalomba való részvételre. Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

Hát öregem nagyon hülye lehetsz!

1 hónapja jöttem hazafelé Németországból a cseheken keresztül.

2x1 sávos egyenes úton hegyről le, belátható szakaszon előztem a sort, kb. 6 kocsit, elől egy nagy katonai teherautó ment kb. 70-el, és amikor a hátsó kerekéhez értem (kb. 120-al), hirtelen elindult balra elém! Bal oldalon csak 1 sáv volt, és a hely igen szűkös, utána pedig az árok.

Volt kb. 1,5 m hely ahol egy flikk-flakkal el tudtam tűzni mellette és az árkot is sikerült elkerülnöm, mindezt 120-al. 66 éves vagyok....

Ilyen esetekre szokták írni azt újságokban, hogy "elrántotta a kormányt" és az árokba rohant. [ A vezető élt 35 évet....]

Summa, summárum nem az életkor számít alapvetően, hanem a tapasztalat. Az életkorra vonatkozó véleményedre pedig kíváncsi lennék (ha megérném) 30 év múlva....

Nem korfüggő: adottság és tapasztalat kérdése! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hanem? :lol:

Szerintem 1. fékútrövidítés (a gördülő kerék jobban lassítható), 2. kormányozhatóság (gördülő első kerék kormányozható marad), 3. stabilitás (gördülő hátsó kerék miatt nem fordul ki a hátulja kanyarodáskor)

Persze biztos nincs igazam. :D

Na ja, csak éppen a ABS hatása a fékútrövidítése erősen függ az úttól, pölö havon meg homokon pont nem jó állítólag. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Érdekes nekem nem szokott megcsúszni a kocsi ez a megcsúszik a kocsi évente 1-2 eset max. Normálisan kell közlekedni előre tekintve nem csak nyomni aztán satu fék. :lol: Érdekes régen azt se tudták mi az abs még is megtudtak állni az emberek.

De nem is volt annyi autó az utakon, hogy mondjuk öt km-es dugó alakuljon ki napi szinten. Na meg a tempó sem volt ekkora. Abs eredetileg azért lett, hogy veszfek esetén is kormanyozhato maradjon a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

Ahoz képest hogy néhányan itt jó leizélitek az ABS-t fura módon a jogsi tanfolyamon azt reklámozzák meg oktatófilmek vannak hogy miért jó az ABS-es fék. :lol:

Jó az, tényleg irányíthatóbb az autó!

Csak néhány típusban (mondom én itt a saját tapasztalatomat a Vivaróval) elég érdekesen működik...

ABS-es astrát még nem volt alkalmam hosszútávon próbálni! (a donor 1.6-os az volt, de azzal nem sokat tdutam menni, nem volt rendszám már rajta). :lol:

Link to comment
Megosztás:

Jó az, tényleg irányíthatóbb az autó!

Csak néhány típusban (mondom én itt a saját tapasztalatomat a Vivaróval) elég érdekesen működik...

ABS-es astrát még nem volt alkalmam hosszútávon próbálni! (a donor 1.6-os az volt, de azzal nem sokat tdutam menni, nem volt rendszám már rajta). :lol:

Én se tudok sajna tapasztalatot mondani, max apám Zafirájáról, bár az ABS működés közben csak hóban jeges úton próbáltam kb 3x de akkor is csak mert kíváncsi voltam hogy ugyan mit hogy reagál, de én télen pl alapból lassabban megyek. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ahoz képest hogy néhányan itt jó leizélitek az ABS-t fura módon a jogsi tanfolyamon azt reklámozzák meg oktatófilmek vannak hogy miért jó az ABS-es fék. :lol:

25 évig vezettem ABS nélküli kocsikat és nem törtem a kocsikat. 8 éve vetek ABS-es kocsikat, és azokat sem törtem még. Igaz, hogy ABS-el másképp kell és lehet vészfékezni mint nélküle. Bár megszoktam az ABS jelenlétét és biztonság érzetét, de tudok stílust váltani ha kell egy ABS nélküli autóban.

Ez a lényeg: tudni kell, hogy a vezetett kocsi tulajdonságai milyenek és ahhoz kell alkalmazkodni!

Az biztos, hogy ha választani lehet akkor ABS-es féket választok mert azzal bátrabban (gyorsabban) haladhatok a csúszós úton, de azért még tudok 40 éves motoron is motorozni.....

Link to comment
Megosztás:

25 évig vezettem ABS nélküli kocsikat és nem törtem a kocsikat. 8 éve vetek ABS-es kocsikat, és azokat sem törtem még. Igaz, hogy ABS-el másképp kell és lehet vészfékezni mint nélküle. Bár megszoktam az ABS jelenlétét és biztonság érzetét, de tudok stílust váltani ha kell egy ABS nélküli autóban.

Ez a lényeg: tudni kell, hogy a vezetett kocsi tulajdonságai milyenek és ahhoz kell alkalmazkodni!

Az biztos, hogy ha választani lehet akkor ABS-es féket választok mert azzal bátrabban (gyorsabban) haladhatok a csúszós úton, de azért még tudok 40 éves motoron is motorozni.....

Óriási nagy hiba az ha valaki biztonságban érzi magát mert ABS van amikor bejött az ABS annak idején mindenki azt hitte, hogy bármikor megáll így páran oda is csapták a verdát. :lol: Én csúszos úton alapból nem megyek gyorsan saját magam érdekébe se havason kit érdekel az a 2 perc ráadásul akkor se mennék gyorsabban ha lenne ABS. De amúgy igazad van tudni kell vezetni ennyi ezért nem kéne mindenkinek jogsit adni. Amúgy meg engem egyáltalán nem foglalkoztat, hogy van e ABS vagy nincs ezt pár analfabétának találták ki, ahogy a sok idióta baromságot is pl, ESP ASR blalala hogy beparkol magától és még sorolhatnám vezetni kéne tudni inkább. Aki nem tud parkolni jogosítványt nem is adnék neki. Tudom nem mindenki született vezetésre de akkor ne is vezessen. :lol: Inkább ne vezessen minthogy össze törje a kocsim, vagy elüssön bárkit és még sorolhatnám. Mellesleg ahhoz, hogy csússzanak a gumik baromi nagyot kell fékezni ha értelmes gumi van a kocsin 1 szarnál 10x hamarabb megcsúszik. Én eleve utálok fékezni legszarabb dolog a vezetésbe a fékezés és általában ha nagy baj van inkább nem satuzok hanem rántom el a kormányt azt szevasz. Érdekes módon mindig megszoktam tudni állni. Ráadásul mindig azok jönnek ezzel a fékes csúszos ABSes témával akik nem tartják be a követési távolságot. Nyugodtan meg lehet nézni én akiket ismerek, hogy lekoccoltak kocsikat nem tartják a követésit és ez nem a fék hibája. Én mindig betartom egyébként meg előzők ennyi. Érdekes módon elég sokat vezetek még se kerülök akkor vészhelyzetekbe ezért írtam, hogy előre gondolkodva kell vezetni.

Link to comment
Megosztás:

...vezetni kéne tudni inkább...

Ne vedd sértésnek, de analfabétákat emlegetsz, közben meg összefolyik minden mondatod.

Szóval neked meg vagy a rövidebb hozzászólásokat javaslom, vagy próbáld meg tagolni, mert borzasztó elolvasni.

Az Abs kontra no abs vitának meg nincs értelme, mert biztonságtechnikai szempontból hasznos. Attól még, hogy van vagy nincs, úgyis az dönt mekkora b.rom ül a volánnál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.