Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Hali!

A légtelenítésnél teljesen mindegy, hogy melyik keréknél kezdem? (egyszer a szerelőm mondott valamit a sorrenddel kapcsolatban, de nem emlékszem már mit és hogy..)

Meg lenne még egy kérdésem. Most láttam egy weboldalon, hogy gyári tárcsák + hozzátartozó gyári betétek 19870ft. Ebben lehet valami becsapás? (hamis, vagy rossz minőségű?) 30ról van akciózva.

Szerintetek?

Mindig a legtávolabbitól kell haladni a legközelebbiig. (a főfékhengertől legtávolabb eső kerék)

Tehát astránál jobb hátsó, bal hátsó, jobb első, bal első.

Link to comment
Megosztás:

Le kell venni. En tudok neked adni cuccokat, de kezikotelet nem. Irj privit ha erdekel

Ez az egy dolog van meg nekem, a többit hogyé adod? :rolleyes:

Azt nem tudom, hogy elfér-e hátul a védőlemez és a munkahengerek a 14-es felnivel, mert elöl le kellett vetetni a súlyokat belülről és újra kiegyensúlyozni, mert ennyi hely maradt: http://www.opelforum..._225_441922.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Elakadtam a fékek légtelenítésénél. Atlos iranyban apro buborekok jonnek, mint a porszem. Mar egy litert atnyomtam. Nem tudja valaki, mi lehet a gond?

Lehet elfosta magát a főfékhenger és levegőt pumpálsz vele a csövekbe. Utánna öntöttél mindíg, nem ürült le a folyadéktartály?

Link to comment
Megosztás:

jki

Lehet elfosta magát a főfékhenger és levegőt pumpálsz vele a csövekbe. Utánna öntöttél mindíg, nem ürült le a folyadéktartály?

Nem tudom, epp hogy a legtelenites elmeletevel tisztaban vagyok. A tartalyt nem engedtem felig sem urulni, mindig utantoltottem. Nem allitom biztosra, de masfel liter utan mintha jobb lenne a helyzet, a pedal kemeny. Egy darabig szorcsogott a jobb hatso dob, mikor kinyitottam a csavart. Egy korabbi probanal, veszfekezest probalva a pedal egy pillanatra koppant alul, az auto meg csak lassult. Varosban nem volt rosszabb, mint azelott, persze sosem volt jo. Felteszem a kerekeket, es ujra tesztelem.

Bocs az ekezetert, rosszalkodik a telefon.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok, 22es főfékhengert keresek rásegítővel..ABS nélkül... Nincs valakinek véletlen?

Hátsó dobfékkel kapcsolatban... épp szerelek most 1 gépet és felújítanám a dobfékét hátul... automata után állítót honnék tudnék beszerezni? Kéne maga a "rúd is" meg a kis karom is... Keresgettem a nagy kerekben de nem találtam sehol... csergőt még nem kérdeztem, de ott minden 10x annyiba kerül..

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, 22es főfékhengert keresek rásegítővel..ABS nélkül... Nincs valakinek véletlen?

Hátsó dobfékkel kapcsolatban... épp szerelek most 1 gépet és felújítanám a dobfékét hátul... automata után állítót honnék tudnék beszerezni? Kéne maga a "rúd is" meg a kis karom is... Keresgettem a nagy kerekben de nem találtam sehol... csergőt még nem kérdeztem, de ott minden 10x annyiba kerül..

Bontó??

Link to comment
Megosztás:

Bontott nem, meg am is drága, újat nem mert drága...Tehát újat, most, félig ingyen. LOL

Azt írtam, hogy rásegítőt nem veszek bontóban, mert magánszemélytől töredékéért megkapom...

Után állítót meg bontottban elég hülyeség venni....

Újat meg nem veszek azt nem írtam.. Azt írtam, hogy a csergőben 10x annyiért adják mint máshol... Vettem már 1-2x ott dolgot és irreálisan drága....

Csak úgy cenzúrázni kell.....

De ha valakinek van infója jöhet mennyi az ár... Ha normális áron adják akkor megveszem...

Egyéb probléma?

Link to comment
Megosztás:

Azt írtam, hogy rásegítőt nem veszek bontóban, mert magánszemélytől töredékéért megkapom...

Után állítót meg bontottban elég hülyeség venni....

Újat meg nem veszek azt nem írtam.. Azt írtam, hogy a csergőben 10x annyiért adják mint máshol... Vettem már 1-2x ott dolgot és irreálisan drága....

Csak úgy cenzúrázni kell.....

De ha valakinek van infója jöhet mennyi az ár... Ha normális áron adják akkor megveszem...

Egyéb probléma?

Azt írtad nem veszel szinte semmit. Csergő gyári cuccokat árul leginkább, nyilván nem qh árban van...

22es abs nélkülit pedig nem nagyon fogsz találni.

Cenzúra az van, ahogy hülyeség is....

Link to comment
Megosztás:

Azt írtad nem veszel szinte semmit. Csergő gyári cuccokat árul leginkább, nyilván nem qh árban van...

22es abs nélkülit pedig nem nagyon fogsz találni.

Cenzúra az van, ahogy hülyeség is....

Erről beszéltem... Normálisan kérdeztem valamit amire csak a szánalmas kötözködés jön folyamat... de hát ez baráti fórum ugye tudjuk.. Normálisan nem lehet írni rá? Vagy ez ilyen magyar mentalitás?

Link to comment
Megosztás:

Erről beszéltem... Normálisan kérdeztem valamit amire csak a szánalmas kötözködés jön folyamat... de hát ez baráti fórum ugye tudjuk.. Normálisan nem lehet írni rá? Vagy ez ilyen magyar mentalitás?

Nem, ez olyan mentalitás, amilyennel te indítottál. ;) :D

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Szeretnék előre nagyobb tárcsaféket az F Astra Sedanom alá. Egy bontóban találtam első szettet, 256-os hűtött tárcsákkal ugye, a tárcsák 21mm vastagok, válluk nincsen. Ezek még mennyire használhatóak? Mi a kopáshatár ezeknél a tárcsáknál?

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.