Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Igen, szerencsétlen próbálná fékezni a kipörgő kereket, hogy a forgatónyomatékot a tapadó kerékre vigye át a diffi!

Na akkor utána kell néznünk, mert elvileg csak ABS-el vettük! Volt gyanúm, de az ilyen hülye elektronikus vacakokat nem szeretem, így nem is figyelem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lenne 1 olyan problémám, hogy ma reggel óta semmi fék nincs a kocsin...beesik a pedál + kézi fék sincs :( tegnap még minden jó volt! mi lehet a problematika? várom válaszotok! köszi elöre is! ja f astrám van és abs-es

Hát először azt kellene megnézni, hogy van-e fékfolyadék a tartályban, bár ez a kézifékbe nem szól bele.

Link to comment
Megosztás:

Akkor valószínű, hogy a hátsó munkahenger adta meg magát. Ezért nincs kézifék sem, mert tiszta takony az egész. Ha így van, akkor párban kell cserélni a két munkahengert, és új pofák is kellenek.

Hmmm. de attól még a másik fékkörnek fognia kéne..vagy egyszerre halt be a két oldal?

Link to comment
Megosztás:

Attól függ hogy van a két kör. Két első és két hátsó külön körön, vagy egyik első egyik hátsó van egy körön?

Úgy tudom az összes opelnál átlósan van a két fékkör. De végülis szerintem mindegy akármelyik keréknél folyik el a folyadék, akkor is működnie kell a másik fékkörnek.

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom az összes opelnál átlósan van a két fékkör. De végülis szerintem mindegy akármelyik keréknél folyik el a folyadék, akkor is működnie kell a másik fékkörnek.

de ha tök elfoly az olaj, akkor mi dolgozna a másik körön?

nem ugy van hogy az ABSesnél máshogy van kötve? vagy hülyeséget olvastam...

Link to comment
Megosztás:

de ha tök elfoly az olaj, akkor mi dolgozna a másik körön?

nem ugy van hogy az ABSesnél máshogy van kötve? vagy hülyeséget olvastam...

Ez a két körös fék csak marketing sajnos.

Nekem mikor az autópályán elszállt a fék a jobb hátsó kerékcsapágy halála miatt, full elment az összes fékfolyadékom, hiába csak egy munkahenger halt be, és hiába kétkörös a fék.

Hát én úgy vettem észre hogy a fékfolyadéktartály valójában kettő egybeépítve. Egy darabig egyformán csökken a szint az első-hátsó részben aztán ahogy a határoló falat eléri már csak abban amelyik ereszt. De mivel a főfékhengeren van lehetősége a két körnek/szintnek kiegyenlítődnie, csak egy darabig tudsz egy fékkörrel menni, minden fékezéskor fogy az ép körben is a folyadék. Nem lehet 100kilómétereket egy fékkörrel menni, csak arra jó ez, hogy amikor érzed, hogy nagyon beesik a pedál és gyenge a fékhatás még biztonsággal meg tudj állni. Jelen esetben viszont álló autónál szünt el a fékhatás véleményem szerint ilyenkor nem folyik el egy fékhenger hiba miatt az összes folyadék, csak az adott kör ürül le.

Link to comment
Megosztás:

Hát én úgy vettem észre hogy a fékfolyadéktartály valójában kettő egybeépítve. Egy darabig egyformán csökken a szint az első-hátsó részben aztán ahogy a határoló falat eléri már csak abban amelyik ereszt. De mivel a főfékhengeren van lehetősége a két körnek/szintnek kiegyenlítődnie, csak egy darabig tudsz egy fékkörrel menni, minden fékezéskor fogy az ép körben is a folyadék. Nem lehet 100kilómétereket egy fékkörrel menni, csak arra jó ez, hogy amikor érzed, hogy nagyon beesik a pedál és gyenge a fékhatás még biztonsággal meg tudj állni. Jelen esetben viszont álló autónál szünt el a fékhatás véleményem szerint ilyenkor nem folyik el egy fékhenger hiba miatt az összes folyadék, csak az adott kör ürül le.

Ez hülyeség hogy kétkörös a fék . akkor lenne kétkörös ha két darab egymástól független egykörös munkahenger lenne egymás mellé szerelve. De minden autónál elvileg két egykörös van egymásután beszerelve egy főfékhengerbe és mivel ha az egyik körben nincs "fékolaj" akkor a másik nem tud érdemben munkát végezni tehát, vagy nem nyom-vagy nem tart ellen, a másik körnek, padlóig lemegy a pedál és szinte semmi de semmi fék nincs. Ha nem lenne keresztbe kötve akkor jobb lenne vmivel a helyzet de ha az eleje megy el, nem nagyon vennéd észre a pedálon hogy nincs fék csak amikor rálépnél csikorogó hátsó kerekekkel száguldanál tovább.

Link to comment
Megosztás:

Ez hülyeség hogy kétkörös a fék . akkor lenne kétkörös ha két darab egymástól független egykörös munkahenger lenne egymás mellé szerelve. De minden autónál elvileg két egykörös van egymásután beszerelve egy főfékhengerbe és mivel ha az egyik körben nincs "fékolaj" akkor a másik nem tud érdemben munkát végezni tehát, vagy nem nyom-vagy nem tart ellen, a másik körnek, padlóig lemegy a pedál és szinte semmi de semmi fék nincs. Ha nem lenne keresztbe kötve akkor jobb lenne vmivel a helyzet de ha az eleje megy el, nem nagyon vennéd észre a pedálon hogy nincs fék csak amikor rálépnél csikorogó hátsó kerekekkel száguldanál tovább.

Hát akkor én nem értek hozzá....amikor leszívtam a fékfolyadékot csak a tartály egyik része lett üres...aztán 4-5-fékpedál nyomkodásra át be újra egyformára a szint. Az első fékek gyengülését viszont eléggé megérezni, mert ha fog elől sokkal jobban bólint az autó mint amikor csak a hátsók fognak. Ezt akkor tapasztaltam amikor a fékerőszabályzóval játszottam a hátsó hídnál.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor én nem értek hozzá....amikor leszívtam a fékfolyadékot csak a tartály egyik része lett üres...aztán 4-5-fékpedál nyomkodásra át be újra egyformára a szint. Az első fékek gyengülését viszont eléggé megérezni, mert ha fog elől sokkal jobban bólint az autó mint amikor csak a hátsók fognak. Ezt akkor tapasztaltam amikor a fékerőszabályzóval játszottam a hátsó hídnál.

Lazítsd ki az egyik körön a légtelenítőt és mennyél egy kört az autóval ha mersz.

(persze ez csak vicc ilyet senki nem csinál!!)

Akkor mondogasd hangosan hogy kétkörös a fék kétkörös a fék . Az hogy a tartály feléből leszívsz az olajból az csak egy szintig egyenlíti ki magát, úgymond ha világít a szintjelző megnézed mi lehet a probléma . De reggel beülsz éjszaka kifolyt a munkahengernél az olaj ,elég gyorsan közeledik a nagykapu. Sz*rt se fog, beesik a pedál és koppan a padlón.

Ez olyan mint kommersz autókban az abs. vizes út fékezés közben rárántod a kézit azt se tudja hányóra kemény fékpedál az abs darál az autó meg úgy megy tovább hogy el sem hiszed.

Link to comment
Megosztás:

Lazítsd ki az egyik körön a légtelenítőt és mennyél egy kört az autóval ha mersz.

(persze ez csak vicc ilyet senki nem csinál!!)

Akkor mondogasd hangosan hogy kétkörös a fék kétkörös a fék . Az hogy a tartály feléből leszívsz az olajból az csak egy szintig egyenlíti ki magát, úgymond ha világít a szintjelző megnézed mi lehet a probléma . De reggel beülsz éjszaka kifolyt a munkahengernél az olaj ,elég gyorsan közeledik a nagykapu. Sz*rt se fog, beesik a pedál és koppan a padlón.

Ez olyan mint kommersz autókban az abs. vizes út fékezés közben rárántod a kézit azt se tudja hányóra kemény fékpedál az abs darál az autó meg úgy megy tovább hogy el sem hiszed.

Amen... :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

Neked még mindig beesik a pedál fékezés közben?? Van egy ismerős, akinek a Vectránál van ugyan ez. Jutottál valamire??

Fékezés közben nem tudom hogy beesik-e mert ha menet közben próbálom akkor már korábban visítanak a gumik. Álló helyzetben járó motornál tudom benyomni, de közben próbáltam még 2 astrát és mindegyiken ezt tapasztaltam. De határozottan a fékerőszabályzótól hallatszik nyikkanás amikor taposom a pedált, megvan már a másik, de sajna a hollandit már elnyírtam, így fékcsövet kell vennem mielőtt kicserélem. De mivel most napi használatban van az autó, és húha hideg van, egyenlőre nem kezdek neki.

Link to comment
Megosztás:

Fékezés közben nem tudom hogy beesik-e mert ha menet közben próbálom akkor már korábban visítanak a gumik. Álló helyzetben járó motornál tudom benyomni, de közben próbáltam még 2 astrát és mindegyiken ezt tapasztaltam. De határozottan a fékerőszabályzótól hallatszik nyikkanás amikor taposom a pedált, megvan már a másik, de sajna a hollandit már elnyírtam, így fékcsövet kell vennem mielőtt kicserélem. De mivel most napi használatban van az autó, és húha hideg van, egyenlőre nem kezdek neki.

:) Húha hideg az van... Garázs meg nincsen ott sem... szóval ő is csak tapogatózik! szerelni nem fog, mert odafagy a zárhídhoz. Ha lesz valami eredmény, akkor érdekel. Köszi! :)

Link to comment
Megosztás:

Fékezés közben nem tudom hogy beesik-e mert ha menet közben próbálom akkor már korábban visítanak a gumik. Álló helyzetben járó motornál tudom benyomni, de közben próbáltam még 2 astrát és mindegyiken ezt tapasztaltam. De határozottan a fékerőszabályzótól hallatszik nyikkanás amikor taposom a pedált, megvan már a másik, de sajna a hollandit már elnyírtam, így fékcsövet kell vennem mielőtt kicserélem. De mivel most napi használatban van az autó, és húha hideg van, egyenlőre nem kezdek neki.

amúgy a kis szervódobos járó motornál állóhelyzetben mindegyik padlóig szívja a pedált leállítva meg fent fog rendesen ahogy kell. ;)

Link to comment
Megosztás:

amúgy a kis szervódobos járó motornál állóhelyzetben mindegyik padlóig szívja a pedált leállítva meg fent fog rendesen ahogy kell. ;)

Nekem egészen konkrétan most a nagy is ezt csinálja. (amúgy anno a kicsi nekem nem ment be, míg a gyári fék volt)

Csak most ugyanakkora pedálerőhöz nagyobb fékerő társul.

Ötlet hogy miért csinálja?

Link to comment
Megosztás:

Miért nem raktál már rá nagy főféket meg szervót? Annyira nem akarsz moddingolni?

Elöl kis tömör tárcsa hátul meg dob van még, csak ugye az összes kerekem 13-as . sok mindent kéne egyszerre cserélni. Az a baj, hogy szinte naponta kell, nem tudom hosszabb időre leállítani, így mindig csak kisebb javítások-átalakítások mennek, ráadásul hétvégén, aztán ha hirtelen kell bármilyen alkatrész ( mint most amikor elnyírtam a hollandit) akkor várnom kell hétfőig a kocsi meg nem üzemképes.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.