Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Elöl kis tömör tárcsa hátul meg dob van még, csak ugye az összes kerekem 13-as . sok mindent kéne egyszerre cserélni. Az a baj, hogy szinte naponta kell, nem tudom hosszabb időre leállítani, így mindig csak kisebb javítások-átalakítások mennek, ráadásul hétvégén, aztán ha hirtelen kell bármilyen alkatrész ( mint most amikor elnyírtam a hollandit) akkor várnom kell hétfőig a kocsi meg nem üzemképes.

na ezzel én is így vagyok....

ráadásul, most hogy kicsit taknyabb az idő, rájöttem naon szarok a hátsó gumijaim, dobja a seggét ide-oda......mindig másra kell a money...

Link to comment
Megosztás:

Elöl kis tömör tárcsa hátul meg dob van még, csak ugye az összes kerekem 13-as . sok mindent kéne egyszerre cserélni. Az a baj, hogy szinte naponta kell, nem tudom hosszabb időre leállítani, így mindig csak kisebb javítások-átalakítások mennek, ráadásul hétvégén, aztán ha hirtelen kell bármilyen alkatrész ( mint most amikor elnyírtam a hollandit) akkor várnom kell hétfőig a kocsi meg nem üzemképes.

Nekem is napi használatban van a kocsi szinte csak éjszaka meg vasárnap pihen. Ha valamit csinálni akarok vagy vasárnap vagy este de csak annyit bontok meg hogy reggel simán indulhassak dolgozni.Vasárnap inkább mindíg csak lemosom meg kitakarítom hogy ne egye ez a sós koszlé,meg egy tiszta autóban szivesebben űlök.

Link to comment
Megosztás:

Na, remélhetőleg meg lett a baja a féknek.

Ma takarítottam a kocsit, és észrevettem hogy a főfékhenger hátsó csatlakozásánál könnyezik a cucc, már le is folyt a devanderen, meg egy kicsit lejjebb ment a szint.

Remélhetőleg csak nem idomult még a helyére a réz fékcső, húztam rajta egy nyolcadot, aztán holnap még egyet légtelenítünk.

Már másodjára szívok ezzel a réz fékcsővel, a rekordnál is vissza kellett vinnem az egyik csövet, mert leszakadt róla a vég. De nincs másik hidraulikás a környéken... :(

Link to comment
Megosztás:

Na, remélhetőleg meg lett a baja a féknek.

Ma takarítottam a kocsit, és észrevettem hogy a főfékhenger hátsó csatlakozásánál könnyezik a cucc, már le is folyt a devanderen, meg egy kicsit lejjebb ment a szint.

Remélhetőleg csak nem idomult még a helyére a réz fékcső, húztam rajta egy nyolcadot, aztán holnap még egyet légtelenítünk.

Már másodjára szívok ezzel a réz fékcsővel, a rekordnál is vissza kellett vinnem az egyik csövet, mert leszakadt róla a vég. De nincs másik hidraulikás a környéken... :(

Majd nekem is kell vennem-gyártatnom, de még nem néztem körül, festéket még nem marta meg?

Link to comment
Megosztás:

Majd nekem is kell vennem-gyártatnom, de még nem néztem körül, festéket még nem marta meg?

De, de az valami korábbi folyásból ered. Nem mar az olyan gyorsan. Mondjuk 24 órát nem kell rajta hagyni. :) De a kis devanderem meg spontán rozsdált. :)

Az előbb voltam kint megnézni, megpumpáltam,sajna még mindig ereszt. Szóval holnap lekapom, aztán kiderül hogy mivan. Lehet hogy csak valami kosz maradt alatta, mert a főfékhenger sokáig a padláson volt, és nem nagyon csomagoltam be.

Link to comment
Megosztás:

Hogy rohadjon meg, még mindig folyik. Kiszedtem, megpucoltam a cső végét, visszatettem, még jobban meghúztam, de csak folyik.

Felmentem a padlásra lehámoztam az abs kockáról a gyári csövet, de persze csak az jött le, amelyiken a nagyobbik hollander van, szóval a jövő héten mehetek megint egy másik hollandit rárakatni. Nagyon remélem hogy ennyi, és nem a főfékhengerrel van baj, bár a donorban meg száraz volt.

De legalább kiderült az is hogy megint leszakadt a középső dob végénél a kipufogó is....

Link to comment
Megosztás:

No, úgy néz ki hogy végre túljutottam a fék problémán. Lebányásztam az abs kockáról egy rövid fékcsövet, persze pont azt sikerült aminek nem egyforma a két vége, szóval kerítettem egy másik embert, aki megtudta nekem peremezni, (az előző helyen acélt nem is tud nyomni) és nulla forintért meg is csinálták, ráadásul nem lehet megmondani melyik vége a gyári. Összeraktam, s lőn, nem ereszt. (kopp kopp kopp)

Sokkal jobb így a fék a 22-es ffh-val, viszont továbbra is sokkal bentebb fog, mint ami nekem tetszene. (persze a 20assal össze sem hasonlítható)

Aztán rájöttem, hogy a 256-os féknek asszem valami 52 vagy 54-es dugattyúi vannak, nekem viszont az 57-es van fent elöl, amihez ha jól tippelek a 25-ös tartozik gyárilag.

Szóval még mindig egyel nagyobb ffh-t kell szerezzek.

Emlegettetek itt a múltkor valami 28-asat. Az is felmegy plug&play? (nyilván devanderrel együtt)

Link to comment
Megosztás:

Igen, s ez több fajta motortérben van mint a dupla dob + 25 mmes főfékhenger.

Úgy érted hogy nem csak b vectrában?

Az jó, akkor egyszerűbb találni. Nekem amúgy sem igényem a dupladob.

Más:

A terhelésfüggő fékerőszabályzóról van valakinek képe? (a helyén)

Fel lehet azt tenni vectrára is? Nézegettem a katalógust, de a vectrához csak patronokat hoz. Így tök átépített fékrendszerrel meg szerintem az tuti nem olyan mint kéne.

Módosítva : wookie
Link to comment
Megosztás:

Úgy értem B Vekin belül több motorválasztékban megtalálható. Facen elvileg találtam is egyet már neked, holnap megnézi a srác B2-es 1.8asból. Ami most jutott még eszembe az az, hogy amit anno bontottunk Vekit 1.6 B2öt abban Lucas dob volt + 25 mmes főfékhenger, viszont érdekes, hogy csak két menetes szárral fogatták fel B a szimplákat B Vekin.

Sajnos akkor tudatlan voltam és nem vettem ki a szervodobot, mert azt hittem stimmel a Cali / F Astra szervodobba, de sajna nem.

Úgy érted hogy nem csak b vectrában?

Az jó, akkor egyszerűbb találni. Nekem amúgy sem igényem a dupladob.

Más:

A terhelésfüggő fékerőszabályzóról van valakinek képe? (a helyén)

Fel lehet azt tenni vectrára is? Nézegettem a katalógust, de a vectrához csak patronokat hoz. Így tök átépített fékrendszerrel meg szerintem az tuti nem olyan mint kéne.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! mi a különbség mennyivel jobb a 256/20 és a 256/24 fék között ? Azt vágom hogy 20és a 24mm az tárcsa vastagsága.256/20-ast kináltak nekem eladásra nyereg+betéttel együtt. Jurid betét de a tárcsán nincs semmi 19mm-es Hütöt 236 van fent most és ezt a nyereget csak fel kell rakni a másik helyére és ennyi ? nem kell más hozzá ? meg persze fék olaj :)

Módosítva : Corsa B Caravan
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ! mi a különbség mennyivel jobb a 256/20 és a 256/24 fék között ? Azt vágom hogy 20és a 24mm az tárcsa vastagsága.256/20-ast kináltak nekem eladásra nyereg+betéttel együtt. Jurid betét de a tárcsán nincs semmi 19mm-es Hütöt 236 van fent most és ezt a nyereget csak fel kell rakni a másik helyére és ennyi ? nem kell más hozzá ? meg persze fék olaj :)

+legalább 14es kerék

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amúgy saját tapasztalat, hogy a 236-os hűtött nyeregnél komoly különbséget lehet érezni a 22-es főfékhenger beépítése után.

Az apám 20-as ffhenger+236 tömör tárcsa kombinációjával majd' szívrohamot kaptam az első kereszteződésnél...

Módosítva : pszilaj
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Amúgy saját tapasztalat, hogy a 236-os hűtött nyeregnél komoly különbséget lehet érezni a 22-es főfékhenger beépítése után.

Az apám 20-as ffhenger+236 tömör tárcsa kombinációjával majd' szívrohamot kaptam az első kereszteződésnél...

Próbáld meg elképzelni ezt 308/286+25ffh után átülsz a 236upgradelt hűtöttre/dob+20ffh viszonylatban. :D

Link to comment
Megosztás:

Próbáld meg elképzelni ezt 308/286+25ffh után átülsz a 236upgradelt hűtöttre/dob+20ffh viszonylatban. :D

Bele sem merek gondolni.

Én akkor kezdtem neki a féket csösztetni, mikor mentem a céges H Astrával. Az első fékezéskor majdnem beleharaptam a kormányba.

Akkor jöttem rá, hogy mivel csak a saját kocsimat vezettem előtte sokáig, hozzá szoktam a sz_r fékhez...

Így most már sokkal "emberibb"... :icon1:

Módosítva : pszilaj
Link to comment
Megosztás:

Mennyibe kerül egy 22-es ffhenger ABS nélküli.

Nincs, nem létezik.

Valaha ember emlékezet előtt még volt, de már senki nem tudja milyen az.

Abs-es 5-10kért már utánad vágják, fékelosztó egy ezres, plusz kell két cső a ffh és az elosztó közé, illetve ha patronos a fékerőszabályzód akkor azzal is variálni kell.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.