Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

A belső betétet azt csak a karmok tartják bent. De ha az el lett nyomorítva vagy valami, akkor nem fog benne állni rendesen, és zörögni fog. Szét kel szedni, hajtani rajta. Ha nem lesz jobb, akkor törődj bele és használd el így, vagy vegyél másik betétet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

hi

Nemrég szó esett itt a fékfolyadék visszajelzöröl, megnéztem nekem sem ment, megcsináltam, pár szösszenet (hátha másnak segít):

- a csatlakozója alacsony szintnél rövidzár (egyébként testel)

- visszajelzője a piros körben felkiáltójel, ami csak járó motornál jelez (gyújtáson folyamatosan világít)

- jól szét lehet szedni, igaz ragasztva van, de ügyesen szedve, jó helyen törik :D

- belül csak tisztitásra szorul (érintkezök)

- összerakni, epoxi(érintkezök rögzítése) és pill. ragasztó(kupak) kell

- 1-2óra alatt megvan

- http://www.skandia-sauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg (S11-es)

Link to comment
Megosztás:

hi

Nemrég szó esett itt a fékfolyadék visszajelzöröl, megnéztem nekem sem ment, megcsináltam, pár szösszenet (hátha másnak segít):

- a csatlakozója alacsony szintnél rövidzár (egyébként testel)

- visszajelzője a piros körben felkiáltójel, ami csak járó motornál jelez (gyújtáson folyamatosan világít)

- jól szét lehet szedni, igaz ragasztva van, de ügyesen szedve, jó helyen törik :D

- belül csak tisztitásra szorul (érintkezök)

- összerakni, epoxi(érintkezök rögzítése) és pill. ragasztó(kupak) kell

- 1-2óra alatt megvan

- http://www.skandia-sauna.de/opel/astra/F/Plan/0500.jpg (S11-es)

Na az ügyesen szedve jó helyen törik ez egy gyenge láncszem nálam. :D De majd holnap megnézem. :icon13:

Link to comment
Megosztás:

Na az ügyesen szedve jó helyen törik ez egy gyenge láncszem nálam. :D De majd holnap megnézem. :icon13:

hátnekem 2napig folpakk volt rajta + a kukap, szóval ha nem jön össze, akkor bontózol eggyet

felül van 3 müanyag olvasztott pöcök, azt levágod szintbe, aztán feszegeted

lesz 1 teteje, egy kukap(amit csavarni kell) meg egy alja

az alsó csö amiben az uszo van, az meg lepattintható

de elöször azé mért meg az érintkezon, hátha még jó neked...

Link to comment
Megosztás:

hátnekem 2napig folpakk volt rajta + a kukap, szóval ha nem jön össze, akkor bontózol eggyet

felül van 3 müanyag olvasztott pöcök, azt levágod szintbe, aztán feszegeted

lesz 1 teteje, egy kukap(amit csavarni kell) meg egy alja

az alsó csö amiben az uszo van, az meg lepattintható

de elöször azé mért meg az érintkezon, hátha még jó neked...

Oké, rámérek kösz. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A belső betétet azt csak a karmok tartják bent. De ha az el lett nyomorítva vagy valami, akkor nem fog benne állni rendesen, és zörögni fog. Szét kel szedni, hajtani rajta. Ha nem lesz jobb, akkor törődj bele és használd el így, vagy vegyél másik betétet.

Ennek van bármi köze a kívül található "rugó"-nak, ami a nyerget feszíti be?

Csak mert azokat a nyereggel együtt én anno cseréltem, és egy utángyártottra sikerült, amiből a bal oldalon egyszer már el is hagytam egyet. Így most van jobb minőségű (Textar) ilyen "rugó"-m.

Ha kicserélem segíthet valamit a problémámon? Mintha a jobb oldali zörögne "csak"...

Vélemények?

Link to comment
Megosztás:

Ennek van bármi köze a kívül található "rugó"-nak, ami a nyerget feszíti be?

Csak mert azokat a nyereggel együtt én anno cseréltem, és egy utángyártottra sikerült, amiből a bal oldalon egyszer már el is hagytam egyet. Így most van jobb minőségű (Textar) ilyen "rugó"-m.

Ha kicserélem segíthet valamit a problémámon? Mintha a jobb oldali zörögne "csak"...

Vélemények?

Egy próbát megér, mert a külső betétre elvileg az feszíti rá a nyerget.

Link to comment
Megosztás:

Egy próbát megér, mert a külső betétre elvileg az feszíti rá a nyerget.

A gond annyi, hogy a belső betét zörög, mert lötyög a helyén, számomra érthetetlen és felfoghatatlan okokból...

Nem értem, ha ugyanaz az elve és mindene, mint a tömör tárcsáé, csak a tárcsa átmérője miatt kell másik nyereg, akkor ebben miért lóg, és a régi miért nem lógott sose?!

Számomra nagy talány ez, és sajnos elég idegesítő...

Link to comment
Megosztás:

A gond annyi, hogy a belső betét zörög, mert lötyög a helyén, számomra érthetetlen és felfoghatatlan okokból...

Nem értem, ha ugyanaz az elve és mindene, mint a tömör tárcsáé, csak a tárcsa átmérője miatt kell másik nyereg, akkor ebben miért lóg, és a régi miért nem lógott sose?!

Számomra nagy talány ez, és sajnos elég idegesítő...

236-ról beszélünk?

A tömör tárcsánál szélesebb is a hűtött, tehát a nyereg, és a nyeregtartó is szélesebb.

Mekkora tárcsád van, milyen széles, és milyen nyerged van? (a nyergen van két szám perjellel elválasztva, pl 57/25)

Link to comment
Megosztás:

236-ról beszélünk?

A tömör tárcsánál szélesebb is a hűtött, tehát a nyereg, és a nyeregtartó is szélesebb.

Mekkora tárcsád van, milyen széles, és milyen nyerged van? (a nyergen van két szám perjellel elválasztva, pl 57/25)

236-os tömör tárcsám VOLT (X14NZ 5 ajtós Classic), ezt cseréltem 236-os hűtött tárcsára.

Tehát jelenleg:

  • 236*20 hűtött tárcsa, Brembo
  • Textar fékbetét, 236-os tárcsához való (ha jól tudom, itt csak a tárcsa átmérője a lényeg)
  • ATE 48/20 nyereg (remélem jól olvastam le -a felni küllői között, a sötétbe lámpával <_< )

A bal oldalon minden rendben van, stabil mind a két betét, vésővel sem lehet meg sem moccantani. :D

A jobb oldalon azonban a belső oldalon lévő betétet kézzel is tudom mozgatni fel-le, ezáltal ahogyan lóg, belekoccan a tárcsába is. Ezért zörög iszonyatosan. Szerintem nem is egészséges ez a dolog amellett, hogy idegesítő. :blink:

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nagy bajom van, segítsetek:)

Vettem GSI fékbetétet, ATE-t. Mivel annó a szerelőm átalakította a fékem 236-os hűtetlenről GSI-re. Hittem én.

Merthogy nézzük, nem stimmel az új betét. Mint kiderült, nemcsak a főmunkahengert hagyta 20-asnak meg, hanem a a régi nyergeket is rátette az új, hűtött 256-os tárcsára. Persze ezt nem mondta el, én meg ránézésre nem láttam.

Szóval ha veszek bontott gsi nyergeket, akkor azzal már jó leszek? Vagy az agy is más, és hagyjam így?

Esetleg ha csak nyereg elég, és van valakinek eladó egy pár, szólhatna.

Link to comment
Megosztás:

Nagy bajom van, segítsetek:)

Vettem GSI fékbetétet, ATE-t. Mivel annó a szerelőm átalakította a fékem 236-os hűtetlenről GSI-re. Hittem én.

Merthogy nézzük, nem stimmel az új betét. Mint kiderült, nemcsak a főmunkahengert hagyta 20-asnak meg, hanem a a régi nyergeket is rátette az új, hűtött 256-os tárcsára. Persze ezt nem mondta el, én meg ránézésre nem láttam.

Szóval ha veszek bontott gsi nyergeket, akkor azzal már jó leszek? Vagy az agy is más, és hagyjam így?

Esetleg ha csak nyereg elég, és van valakinek eladó egy pár, szólhatna.

Szép munka. :D Küldjek Dáviddal? :D

mondjuk két féle 256 van...szóval szakértsétek meg

Link to comment
Megosztás:

Q mérges voltam :( rohadjon meg az összes szemét atcseszős szerelő.

Küldj, agyat nem kell cserélni hozzá, ugye? Amúgy a vékonyabbik tárcsám van, ennyit tudok.

Nekem műszaki előtt lett kikasznizva az alja. A kedves lakatos mester a bal taposónál egy 200ft nagyságú lyukat eltömített. A vizsgabiztos meg pont ott nyúlt fel és benyomta az ujjával. Úgy ment át a műszakin hogy az ottani szerelők SOS-be megcsinálták! Persze nem ingyen!

Link to comment
Megosztás:

Q mérges voltam :( rohadjon meg az összes szemét atcseszős szerelő.

Küldj, agyat nem kell cserélni hozzá, ugye? Amúgy a vékonyabbik tárcsám van, ennyit tudok.

Igen, az a "kis" 256, ehhez kisebb nyergek vannak, most meg nem mondom pontosan, de úgy rémlik hogy 45-ös. Ez 22 széles tárcsa.

A "nagy" 256 meg 24 széles tárcsa, és 52-es nyergek, ha jól rémlik. Előbbit rakták pl az 1.8-as vectrára, gondolom astránál is, utóbbit meg a 2.0 és fölötte.

Link to comment
Megosztás:

De akkor elég a nyergeket cserélni, mást nem kell, ugye?

JA és mondhatnál valami árat, mert ha drága akkor inkább kicseréltetem a fékbetétet kicsire :D

Előbb találjak nyerget... :D csak mostanában időből van a legkevesebb. Majd szerdán meg tudom nézni esetleg.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajat,fékbetétet,benzinszűrőt és olajteknőtömítést kell cserélnem a kocsin.

Eddig GM olajat tettem bele,de hideg-indításkor elég hangosan hallom a szelepek csattogását,míg fel nem veszi az olajat,feltételezem a viszkozitása változott meg már az olajnak.

Milyen olajat és fékbetétet ajánlotok? (olajra nem sajnálom a pénzt.fékbetétből nem a legdrágábbat venném)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.