Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Sziasztok!

Olajat,fékbetétet,benzinszűrőt és olajteknőtömítést kell cserélnem a kocsin.

Eddig GM olajat tettem bele,de hideg-indításkor elég hangosan hallom a szelepek csattogását,míg fel nem veszi az olajat,feltételezem a viszkozitása változott meg már az olajnak.

Milyen olajat és fékbetétet ajánlotok? (olajra nem sajnálom a pénzt.fékbetétből nem a legdrágábbat venném)

Olajból igazából kinek (illetve melyik kocsinak) mi válik be. Én személy szerint Motul-t (6100 Synergie+) illetve Valvoline MaxLife-ot használok, mindkettő bevált nálam.

Fékbetétből én Textar-t választottam (6000 Ft körül van egy garnitúra, 236-os tárcsához), nálam a biztonság terén nincs apelláta. Szerintem mindenképpen valami jobb minőségű ajánlott. Anno volt már "keményebb" olcsó, gyengébb minőségű betétem jobb minőségű tárcsával,és szinte egyszerre kellett cserélnem a kettőt.

Ez az én személyes véleményem és tapasztalatom... Kinek mi tetszik... :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk én már ott nem értem a dolgot, hogy hogyan rakta fel a 236nyereg(tartóval) a 256os tárcsát....?

Azt mondjuk én se.

Pedig fennt van, sőt, több éve még fékez is...

Majd egy képet erről lőj már ha lehet.

Racsing bazáron van 24-es tárcsa, nyereggel, meg 45-ös betéttel (amit lecserélném az újra), ezt ha megveszem jó vagyok?

http://racing-bazar.hu/alkatresz/fek-futomu/opel_ate_256_mm_fekszett

Ez

Jónak jó, de azok a tárcsák nekem már képről se tetszenek. De meg kell nézni, ha jól rémlik neked helyben van. Ha elbír még egy szabályzást akkor jó lehet. De azért a rögzítő rugók nem baj ha megvannak a nyergekhez. (Képen nincs rajtuk)

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Cartársaknak! :icon1:

Még mindig küzdök a zörgő (sztem csak a jobb első) belső fékbetéttel (lásd 2-3 oldallal visszább). Arra jutottam, hogy valamilyen oknál fogva a belső fékbetét, amit három "karom" tart a helyén, vagyis azok pattannak be a féknyereg dugattyújába, valamiért mindig kilazul, és ezért a betét mozogni tud a helyén.

Kérdésem: Lehetséges, hogy a dugattyú valamilyen hibája folytán nem tartja bent a helyén a betétet? Kellene legyen benne valamiféle "mélyedés" ahová ezek bepattannak?

Továbbá van nekem egy pár 236*12,5 tárcsához való komplett féknyergem (a fékcserénél maradt meg). Az abban található dugattyú kompatibilis a 236*20-as nyereg dugattyújával? Arra gondoltam, mivel a "régi" féknél nem volt ilyen gondom, kicserélem a nyeregben lévő dugattyút, de nem tudom egyformák-e. (Jelen pillanatban mintegy 200 km távolságra vannak tőlem a megmaradt nyergek, így megnézni sem tudom... <_< )

Köszönöm az infót!

Link to comment
Megosztás:

Üdv a Cartársaknak! :icon1:

Még mindig küzdök a zörgő (sztem csak a jobb első) belső fékbetéttel (lásd 2-3 oldallal visszább). Arra jutottam, hogy valamilyen oknál fogva a belső fékbetét, amit három "karom" tart a helyén, vagyis azok pattannak be a féknyereg dugattyújába, valamiért mindig kilazul, és ezért a betét mozogni tud a helyén.

Kérdésem: Lehetséges, hogy a dugattyú valamilyen hibája folytán nem tartja bent a helyén a betétet? Kellene legyen benne valamiféle "mélyedés" ahová ezek bepattannak?

Továbbá van nekem egy pár 236*12,5 tárcsához való komplett féknyergem (a fékcserénél maradt meg). Az abban található dugattyú kompatibilis a 236*20-as nyereg dugattyújával? Arra gondoltam, mivel a "régi" féknél nem volt ilyen gondom, kicserélem a nyeregben lévő dugattyút, de nem tudom egyformák-e. (Jelen pillanatban mintegy 200 km távolságra vannak tőlem a megmaradt nyergek, így megnézni sem tudom... <_< )

Köszönöm az infót!

Igen, van bemélyedés ha jól emlékszem pereme is van neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis fejlemény a hátsó fékeim ügyében.

Előzmény: A hátsó fékem többszöri fékdob csere ellenére is ráz.

Fejlemények: Mivel más ötlet nem volt, a hátsó kerekeket levéve "kióráztuk" a kerékagyakat. A maximális ütés 0,02 mm, ami bőven specifikáción belül van, ha jól tudom. Ami feltűnt, hogy a bal hátsó kereket forgatva néha súrol, vagyis van ahol beleér a fékbe.

A bal oldalon a fék működését megnézve dob nélkül feltűnt, hogy amikor rálépek a pedálra a bal oldali (vagyis a kocsi eleje felé lévő) fékpofa hamarabb elindul (illetve előfordul, hogy az indul el) és nem igazán megy vissza teljesen a helyére. Amikor rátartottam, akkor a jobb oldali is elindult, de teljesen az sem ment vissza a helyére (legalábbis szerintem).

Kérdés: Ennek így kell működnie? A rugók vagy a munkahenger a ludas (még gyári minden)? Ez okozhat fékpedál remegést, és ezáltal rázást?

Köszönöm!

Ui.: 2002, X14NZ, ~254.000 km...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis fejlemény a hátsó fékeim ügyében.

Előzmény: A hátsó fékem többszöri fékdob csere ellenére is ráz.

Fejlemények: Mivel más ötlet nem volt, a hátsó kerekeket levéve "kióráztuk" a kerékagyakat. A maximális ütés 0,02 mm, ami bőven specifikáción belül van, ha jól tudom. Ami feltűnt, hogy a bal hátsó kereket forgatva néha súrol, vagyis van ahol beleér a fékbe.

A bal oldalon a fék működését megnézve dob nélkül feltűnt, hogy amikor rálépek a pedálra a bal oldali (vagyis a kocsi eleje felé lévő) fékpofa hamarabb elindul (illetve előfordul, hogy az indul el) és nem igazán megy vissza teljesen a helyére. Amikor rátartottam, akkor a jobb oldali is elindult, de teljesen az sem ment vissza a helyére (legalábbis szerintem).

Kérdés: Ennek így kell működnie? A rugók vagy a munkahenger a ludas (még gyári minden)? Ez okozhat fékpedál remegést, és ezáltal rázást?

Köszönöm!

Ui.: 2002, X14NZ, ~254.000 km...

Ugye ott van egy nagy rugó (meg végülis a felső is rásegítt) alul ami visszahúzza a helyére a pofákat, egyben visszanyomja a munkahenger két dugattyúját. Sosem néztem még úgy hogy levett állapotban nyomom a féket, mert általában egyedül szerelek. Ha nem volt mostanában, és belefér, próbáld meg a rögzítő szettet cserélni , és nézd meg azokat a pontokat ahol a pofa felfekszik nincs-e olyan méretű berágódás ami miatt akad a pofa. A munkahengert meg tudod nézni amikor le van szedve a pofa, hogy egyformán megy-e a ki mindegyik oldal, csak óvatosan nehogy nagyon kijöjjön, mert akkor összeken mindent a fékfolyadék.

1503555-20140622-7e7dVn.jpg

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ugye ott van egy nagy rugó (meg végülis a felső is rásegítt) alul ami visszahúzza a helyére a pofákat, egyben visszanyomja a munkahenger két dugattyúját. Sosem néztem még úgy hogy levett állapotban nyomom a féket, mert általában egyedül szerelek. Ha nem volt mostanában, és belefér, próbáld meg a rögzítő szettet cserélni , és nézd meg azokat a pontokat ahol a pofa felfekszik nincs-e olyan méretű berágódás ami miatt akad a pofa. A munkahengert meg tudod nézni amikor le van szedve a pofa, hogy egyformán megy-e a ki mindegyik oldal, csak óvatosan nehogy nagyon kijöjjön, mert akkor összeken mindent a fékfolyadék.

1503555-20140622-7e7dVn.jpg

Köszi a választ! Pont ezen agyalok, hogy a rúgók miatt van a dolog, vagy a munkahengerem rosszalkodik. Mindenesetre a rúgószettet kicserélem. Ennyi tűnt fel első körben... Kíváncsi leszek.

Azt nem tudom, hogy ez miatt lehetséges-e, hogy ráz a fék... illetve a kereket pörgetve is súrol.

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ! Pont ezen agyalok, hogy a rúgók miatt van a dolog, vagy a munkahengerem rosszalkodik. Mindenesetre a rúgószettet kicserélem. Ennyi tűnt fel első körben... Kíváncsi leszek.

Azt nem tudom, hogy ez miatt lehetséges-e, hogy ráz a fék... illetve a kereket pörgetve is súrol.

Köszönöm!

Amikor beállítom a féket az utánállítóval, és felrakom a kereket megpörgetni kézzel nekem is szokott súrlódni pár helyen, mert egy picit tuti ovál a dob. De szerintem ez így normális. Rázást , amit általában a kormányom venni észre általában az első futómű-fék szokott csinálni, a hátsót szerintem nehezebben venni észre, nekem még ilyen nem volt vagy csak nem érzem hogy van.

Link to comment
Megosztás:

Amikor beállítom a féket az utánállítóval, és felrakom a kereket megpörgetni kézzel nekem is szokott súrlódni pár helyen, mert egy picit tuti ovál a dob. De szerintem ez így normális. Rázást , amit általában a kormányom venni észre általában az első futómű-fék szokott csinálni, a hátsót szerintem nehezebben venni észre, nekem még ilyen nem volt vagy csak nem érzem hogy van.

Nekem maga a pedál remeg fékezéskor, a kormányt viszont nem rázza, tehát nem lehet az eleje. A kézifék finom húzására is csinálja, ebből gondoltam,hogy tuti a hátulja a ludas.

Már cseréltem csillapítókat és rugókat is hátul a futóműben, de nem oldotta meg a dolgot.

Tanácstalan vagyok igazából...De ez van...

Azért köszönöm a tippeket!

Link to comment
Megosztás:

Nekem maga a pedál remeg fékezéskor, a kormányt viszont nem rázza, tehát nem lehet az eleje. A kézifék finom húzására is csinálja, ebből gondoltam,hogy tuti a hátulja a ludas.

Már cseréltem csillapítókat és rugókat is hátul a futóműben, de nem oldotta meg a dolgot.

Tanácstalan vagyok igazából...De ez van...

Azért köszönöm a tippeket!

Ugye van hátul ( vagy a motortérben) fix vagy terhelésfüggő fékerőszabályzó. Az is lehet hibás, de az drágább is meg bonyolult cserélni, főleg ha a hídnál van és be vannak rohadva a hollandik. Először cseréld szerintem a rögzítőszettet, ezt például a cromaxban 2-5 ezer körül látom. Főleg ha roszdás, akkor nem baj ha cseréled amúgy sem, ha eltörik az ami a pofát rögzíti az alaplemezre be tud fogni a fék menet közben.

Link to comment
Megosztás:

Nekem maga a pedál remeg fékezéskor, a kormányt viszont nem rázza, tehát nem lehet az eleje. A kézifék finom húzására is csinálja, ebből gondoltam,hogy tuti a hátulja a ludas.

Már cseréltem csillapítókat és rugókat is hátul a futóműben, de nem oldotta meg a dolgot.

Tanácstalan vagyok igazából...De ez van...

Azért köszönöm a tippeket!

El kell vinni a dobokat esztergályoshoz felszabályoztatni, ha még nincs a tűrésen túl kopva. Ha van válla, amúgy sem árt, könnyebb levenni a dobot.

Link to comment
Megosztás:

El kell vinni a dobokat esztergályoshoz felszabályoztatni, ha még nincs a tűrésen túl kopva. Ha van válla, amúgy sem árt, könnyebb levenni a dobot.

Nincs még válla a doboknak, nincs egy éve hogy cserélve lettek. A dobokat azért zárnám ki, mert ez már a harmadik szett ami ráz...

És most direkt, minőségibb, drágább (Bosch) szett lett felrakva hátra. És mégis ráz.

Ezért megy a nagy matek és érdeklődés, hogy hol lehet a hiba...

Köszi a tippet!

Link to comment
Megosztás:

Az alaplapon hátul van egy lyuk, ahol be tudsz nyúlni csavarhúzóval összébb húzni a betéteket :D

Faxm sem kínlódik vele leszedéskor, meg felrakásnál sem tudtam annyira rátekerni az utánállítót, mert akkor akadt a vállban. De nem volt nagy, olyan 1-1.5mili.

Link to comment
Megosztás:

Az alaplapon hátul van egy lyuk, ahol be tudsz nyúlni csavarhúzóval összébb húzni a betéteket :D

Tudom, de felrakáskor nem tudom annyira ráállítani a pofákat, ha válla van, mert akkor nem tudom felrakni. Vagy ilyenkor is be kell nyúlni a lyukon és össze lehet őket húzni? :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.