Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Tudom, de felrakáskor nem tudom annyira ráállítani a pofákat, ha válla van, mert akkor nem tudom felrakni. Vagy ilyenkor is be kell nyúlni a lyukon és össze lehet őket húzni? :icon1:

Az automata utánállító azért van, hogy megoldja helyetted! :P

Néhány fékezés után beáll. Feltéve ha szépen mozog a mechanika...

Link to comment
Megosztás:

Ki kell szedni az utánállítót megpucolni, óvatosan megzsírozni és akkor működik rendesen!

Tudom én, nem az a baj hogy nem működik, hanem ahhoz hogy egyet árforduljon elég sokat kell nyitni a pofáknak, és két kattanás között elég sok % fékeltérés van. Persze előbb-utóbb összekopik, de műszaki előtt fékhatásméréshez véleményem szerintem nem elég ha összerakjuk aztán majd beállítja magát az első pár fékezéskor.

Link to comment
Megosztás:

Tudom én, nem az a baj hogy nem működik, hanem ahhoz hogy egyet árforduljon elég sokat kell nyitni a pofáknak, és két kattanás között elég sok % fékeltérés van. Persze előbb-utóbb összekopik, de műszaki előtt fékhatásméréshez véleményem szerintem nem elég ha összerakjuk aztán majd beállítja magát az első pár fékezéskor.

Erre annyit mondanék, hogy legutóbb egyenesen a szerelőtől mentem a műszaki állomásra előzetes műszaki vizsgára, vadi új dobokkal és pofákkal, és már ott tudta, amit kellett neki.

Link to comment
Megosztás:

Erre annyit mondanék, hogy legutóbb egyenesen a szerelőtől mentem a műszaki állomásra előzetes műszaki vizsgára, vadi új dobokkal és pofákkal, és már ott tudta, amit kellett neki.

Hát ez is nagymértékebn megosztja a társaságot majdnem annyira mint a GM-olaj. :D Én amennyire lehetett eltakarítottam, kapott a menet rézpasztát, működött is az utánállítás, (levett dobnál széthúzva a pofákat szépen tekerte a lemez a kereket) mégsem tudta úgy belőni a féket magától, hogy beleférjen a a max fékeltérésbe, le kellett venni a dobot, kézzel tekergetni és úgy lett jó.

1508171-20140626-9qSoy4.jpg

Link to comment
Megosztás:

Hát ez is nagymértékebn megosztja a társaságot majdnem annyira mint a GM-olaj. :D Én amennyire lehetett eltakarítottam, kapott a menet rézpasztát, működött is az utánállítás, (levett dobnál széthúzva a pofákat szépen tekerte a lemez a kereket) mégsem tudta úgy belőni a féket magától, hogy beleférjen a a max fékeltérésbe, le kellett venni a dobot, kézzel tekergetni és úgy lett jó.

jól raktad össze? :D

én legoztam vele, amikor elsőre láttam

Link to comment
Megosztás:

23-as főfékhengert honnan lehetne szerezni? (ami nem abs-es)

Olyan nem létezik szerintem. Wookie múltkor mutatta az elosztót ami 2 csőből csinál 4 csövet.

Ám az ABS-es 23 mmes főfékhenger V6 / Turbo Calikban - A Vekikben van, a szervodob ugyanaz mint az x16xel 22es főfékhenger szervodobján.

Ilyen kő' sakkor bármit fel lehet pattintani:

IMG_6453.jpg

100_1053.jpg

22-est lehet szerezni még. Az is nagyon finom a 20-ashoz képest! ;)

Jha, de csak 256-os, és hátul kis tárcsáig. Nekem a 280-ashoz már kéri a 23-25-öst. De biztosra megyek, szerintem inkább 25-ös lesz. :)

Link to comment
Megosztás:

jól raktad össze? :D

én legoztam vele, amikor elsőre láttam

Hát szerintem jól, mert amúgy működik, csak nem lövi be egyformára a féket magától.

Tárcsaféket neki hátra. :D

Hát majd egyszer talán, de most úgy vagyok vele hogy az SE-projektet is elvetettem, egy átépítésből leesett NZ hengerfejet veszek mindennel együtt az enyémet felújítani.

Link to comment
Megosztás:

Na, valami nem kóser. Az új nagy nyergekkel akármit is csinálunk, be tudom nyomni teljesen a pedált. Persze jóval előbb satuzik, teljesen jól fékez, de a pedál nem jó. Szerelősrác szerint nem nyom eleget a 22-es főfékhenger, csak az maradt hátra mint hiba(levegőtlenítés ezerszer megvolt)

Szóval aki tett fel 256-os féket előre 236 helyett, az cserelt nagyobb főfékhengerre is?

Link to comment
Megosztás:

Na, valami nem kóser. Az új nagy nyergekkel akármit is csinálunk, be tudom nyomni teljesen a pedált. Persze jóval előbb satuzik, teljesen jól fékez, de a pedál nem jó. Szerelősrác szerint nem nyom eleget a 22-es főfékhenger, csak az maradt hátra mint hiba(levegőtlenítés ezerszer megvolt)

Szóval aki tett fel 256-os féket előre 236 helyett, az cserelt nagyobb főfékhengerre is?

Én is be tudom teljesen nyoni a pedált meg az összes astrán ilyen volt amit próbáltam (sőt pözsón, fordon, fosvágenen, suzukin is), persze csak álló autónál járó motornál, mert menet közben már előbb satuzik a kerék. Miután kicseréltem az egész fékrendszert és közben sikeres műszaki vizsgát is tett az autó: hát ez ilyen. Valaki azt mondta hogy a szervó szívja be a pedált ha sokáig nyomod a gumi fékcsöveknek meg ugye azért van rugalmasságuk, a fékerőszabályzó is tolódik kifelé.

Link to comment
Megosztás:

A 256-hoz pedig 22-es ffh tartozik, azzal jónak kell lennie.
De nekem meg 20-as volt fent a 280-as tárcsához, meg hátra tárcsához,és még azzal is jól működött, csak nem volt ennyire harapós, és sokkal hosszabb volt a pedál út. De teljesen azt sem bírtam benyomni.

Link to comment
Megosztás:

A 256-hoz pedig 22-es ffh tartozik, azzal jónak kell lennie.

De nekem meg 20-as volt fent a 280-as tárcsához, meg hátra tárcsához,és még azzal is jól működött, csak nem volt ennyire harapós, és sokkal hosszabb volt a pedál út. De teljesen azt sem bírtam benyomni.

Végülis nem koppig tudom benyomni, de annál jobban mint amikor álló motornál szervó nélkül taposom.

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy járó motornál jobban bemegy, az üzemszerű, az a fékrásegítő hatása. Ha álló motornál "kipumpáljátok a vákuumot" a fékből, és úgy indítjátok a motort, hogy nyomjátok a féket, (mondjuk én alapból mindig kuplung+fékkel indítok) akkor érezni fogjátok hogy behúzza a pedált. Ennek így is kell lennie.

Azt viszont nem értem, hogy miért megy be 22-es ffh-val padlóig a pedál.

Képet tudsz feltenni a főfékről meg a nyergeidről?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.