Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Tom

Recommended Posts

Helló Mindenki!
Segítséget kérnék abban, hogy milyen féktárcsát és betéteket vegyek.
Nézegettem több webshopban a kínálatot, de nem igazán tudom eldönteni. A Ferodo-t és az LPR-t néztem ki, de nem igazán tudom, hogy milyenek lennének. Valamilyen tapasztalatokat várnék tőletek. Ja és még annyi, hogy mennyi fékolaj kel a cseréhez?

X14NZ 2001, tömör tárcsás.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki!

Segítséget kérnék abban, hogy milyen féktárcsát és betéteket vegyek.

Nézegettem több webshopban a kínálatot, de nem igazán tudom eldönteni. A Ferodo-t és az LPR-t néztem ki, de nem igazán tudom, hogy milyenek lennének. Valamilyen tapasztalatokat várnék tőletek. Ja és még annyi, hogy mennyi fékolaj kel a cseréhez?

X14NZ 2001, tömör tárcsás.

A tapasztaltabbak a Brembo tárcsa-Textar betét kombinációt preferálják... :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A tapasztaltabbak a Brembo tárcsa-Textar betét kombinációt preferálják... :)

De úgy ám. :) Nekem négy éve van fent ilyen párosítás és most, hogy volt a téligumizás meglestem őket, de a kopáshatár jelzők közelében sem voltak még sem a tárcsák, sem a betétek. Nagyon csendben végzik a dolgukat és jól. :) Igaz nekem hűtött kivitel van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom hol volt téma a múltkor, de itt egy kép a nyereg belső oldaláról :D

IMG_20141107_125055.jpg

IMG_20141107_125045.jpg

Lehet hogy az a4-es lap félbehajtva nem férne már be. :D

Illetve így néz ki az egy éves betét, 284-es b vectra nyeregből, 280-as meriva tárcsán:

IMG_20141101_152818.jpg

De legalább nem szólnak be műszakin hogy vállasodik a tárcsa. :D :P

Link to comment
Megosztás:

Nem is tudom hol volt téma a múltkor, de itt egy kép a nyereg belső oldaláról :D

Lehet hogy az a4-es lap félbehajtva nem férne már be. :D

Illetve így néz ki az egy éves betét, 284-es b vectra nyeregből, 280-as meriva tárcsán:

De legalább nem szólnak be műszakin hogy vállasodik a tárcsa. :D :P

Pont elfér. :D A gól is gól, mindegy hány centivel ment be a kapufa mellett. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Az mitől lehet, hogy a (menetirány szerinti) jobb eleje-bal hátulja fékkörből nem tudjuk kipumpálni a levegőt? Le lenne tapadva a főfékhenger, vagy mi? Tegnap délután óta ezzel szenvedünk de már azt fontolgatom hogy leszedem a főfékhengert és kitakarítom. A fékcsövek átjárhatók a tartályban van folyadék. Vagy tekerjem ki a dobnál a légtelenítőt és bízzam a gravitációra?

Link to comment
Megosztás:

Jó reggelt!

Az mitől lehet, hogy a (menetirány szerinti) jobb eleje-bal hátulja fékkörből nem tudjuk kipumpálni a levegőt? Le lenne tapadva a főfékhenger, vagy mi? Tegnap délután óta ezzel szenvedünk de már azt fontolgatom hogy leszedem a főfékhengert és kitakarítom. A fékcsövek átjárhatók a tartályban van folyadék. Vagy tekerjem ki a dobnál a légtelenítőt és bízzam a gravitációra?

Valószinűleg a főfékhengernél van a gond, próbáld meg először egy javító készlettel. Nekem is volt ilyen gondom bontott főfékhengerrel lehet túl sokat állt folyadék nélkül ,az egyik kört egyáltalán nem pumpálta.

Link to comment
Megosztás:

Valószinűleg a főfékhengernél van a gond, próbáld meg először egy javító készlettel. Nekem is volt ilyen gondom bontott főfékhengerrel lehet túl sokat állt folyadék nélkül ,az egyik kört egyáltalán nem pumpálta.

Na ez az, hogy ez folyamatosan használva van, máról holnapra sz4ródjon el? Tegnapelőtt még volt fék, utána elöl tárcsacsere meg fékcsőcsere és egyszer csak elmegy az a kör? Mondjuk kicsit iszapszerű, sűrűbb zavarosabb a régi fékfolyadék. Meg azt nem értem, hogyha a csövek átjárhatók, és nyitva a légtelenítő, akkor mi az istenért nem nyom le folyadékot abba a körbe? Már azon vagyok, hogy fentről megnyomatom pumpával...

Link to comment
Megosztás:

Na ez az, hogy ez folyamatosan használva van, máról holnapra sz4ródjon el? Tegnapelőtt még volt fék, utána elöl tárcsacsere meg fékcsőcsere és egyszer csak elmegy az a kör? Mondjuk kicsit iszapszerű, sűrűbb zavarosabb a régi fékfolyadék. Meg azt nem értem, hogyha a csövek átjárhatók, és nyitva a légtelenítő, akkor mi az istenért nem nyom le folyadékot abba a körbe? Már azon vagyok, hogy fentről megnyomatom pumpával...

Mert ha megnézed a munkahenger karmantyúját, alapból nekifeszül a főfékhenger falának, de ha már öreg és kissé rugalmatlan akkor szerintem kell neki a másik oldalra is fékolyadék hogy rendesen tömítsen. Aztán ha az ember leereszti cseréhez akkor kissé meglazul és már nem tömítt rendesen. legalábbis én így gondolom.

Alul kéne a légtelenítőnél leszívni valahogy.

Nézegettem ezeket a szetteket sokat amikor egyedül kellett volna légtelenítenem, de aztán arra jutottam hogy a normális drága az olcsóval meg lehet copás lenne, így maradt a két emberes pupálós-bentartós-kinyitós. Különböző fúrumokon olvastam olyat hogy például egy másik kiegyenlítő tartály kupakra lyukat fúrtak és pumpával nyomás alá helyezték így nyomta lefelé a folyadékot vagy éppen pont fordítva egy fékfolyadékkal teli edényt helyeztek nyomás alá és lentről nyomták fel a folyadékot, de aztán nem álltam neki kísérlezetni.

http://tomnerszerszam.hu/spd/at2028/FEK-LEGTELENITO-KESZULEK-075L

Ez meg egy házilagos megoldás:

http://test.whereistamas.com/mnet/index.php?topic=6475.0

Link to comment
Megosztás:

Mert ha megnézed a munkahenger karmantyúját, alapból nekifeszül a főfékhenger falának, de ha már öreg és kissé rugalmatlan akkor szerintem kell neki a másik oldalra is fékolyadék hogy rendesen tömítsen. Aztán ha az ember leereszti cseréhez akkor kissé meglazul és már nem tömítt rendesen. legalábbis én így gondolom.

Nézegettem ezeket a szetteket sokat amikor egyedül kellett volna légtelenítenem, de aztán arra jutottam hogy a normális drága az olcsóval meg lehet copás lenne, így maradt a két emberes pupálós-bentartós-kinyitós. Különböző fúrumokon olvastam olyat hogy például egy másik kiegyenlítő tartály kupakra lyukat fúrtak és pumpával nyomás alá helyezték így nyomta lefelé a folyadékot vagy éppen pont fordítva egy fékfolyadékkal teli edényt helyeztek nyomás alá és lentről nyomták fel a folyadékot, de aztán nem álltam neki kísérlezetni.

http://tomnerszerszam.hu/spd/at2028/FEK-LEGTELENITO-KESZULEK-075L

Ez meg egy házilagos megoldás:

http://test.whereistamas.com/mnet/index.php?topic=6475.0

Akkor nem maradt más hátra, mint előre: le kell szedni. Legalább a felújítókészlet nem nagy kiadás, ~2000 Huf megállítja. Legalább majd ilyet is látok élőben.

Egyébként sajnos elég nagy az esély rá, hogy ez a fékfolyadék ami most benne volt, nem 5 évvel ezelőtt került bele. Hanem régebben. Átlagjóskának meg nem fordul a fejében hogy cseréltesse.

Ehhez a kézi permetezőből készült légtelenítőhöz hirtelen kedvet kaptam, nehogy megcsináljam, úgyis barkácsolok minden anyámkínját mikor nagyon ráérek.

Link to comment
Megosztás:

Lényeg a lényeg, pumpálhatom én, nyomhatom mint süket a csengőt, valami nem oké. Főfékhenger szét, felújítókészlet, csöveket tisztára nyomatni, túlnyomással feltölteni. De lehet hogy a felújítókészlet után már pumpálással is kijön...
Majd megírom hogy hogy sikerült, hátha más is okul belőle. És egy sima első fékcsőcserével kezdődött az egész.

Wookie, Skype?

Link to comment
Megosztás:

Nem szívni kell, nyomni...

Próbáltam azt is de nem tudtam megoldani hogy amikor elfogyott a fecskendőből a fékfolyadék a következő rácsatlakozáskor ne kerüljön a csőbe levegő. Meg amikor szívod fel a fecskendővel annyira sűrű hogy nem jön fel tisztán mindíg habosodik apró légbubikat is szívsz fel és várni kell amíg kijönnek belőle, ami jó lassan történik.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam azt is de nem tudtam megoldani hogy amikor elfogyott a fecskendőből a fékfolyadék a következő rácsatlakozáskor ne kerüljön a csőbe levegő. Meg amikor szívod fel a fecskendővel annyira sűrű hogy nem jön fel tisztán mindíg habosodik apró légbubikat is szívsz fel és várni kell amíg kijönnek belőle, ami jó lassan történik.

A tartály felől kell nyomni teeeee. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha benyomom a fékpedált sziszeg... Ez most jó vagy nem jó? Nem újdonság, hogy sziszeg, de van aki azt mondja ez hiba, van aki azt mondja, hogy nem hiba.

Valahol lyukas lehet a rendszer, de amíg rásegítt addíg szerintem kár piszkálni. Leállás után pár órával működik még a rásegítés vagy már betonkemény a pedál?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.